quote:Op vrijdag 31 mei 2013 12:07 schreef Theoden het volgende:
De Turkse oproerpolitie heeft vrijdagochtend een einde gemaakt aan een protestactie in een park in Istanbul tegen het kappen van bomen.
Enkele honderden betogers voerden al vier dagen actie tegen de door de overheid geplande renovatie van het centrale Taksim-plein. De actievoerders willen dat het bij het plein behorende Gezi-park behouden blijft en er geen bomen worden gekapt.
De politie zette traangas in en maakte ook gebruik van het waterkanon om de betogers uiteen te drijven. Een onbekend aantal demonstranten raakte gewond toen zij, achtervolgd door de politie, over een muur wilden klimmen en deze onder hun gewicht instortte. Dat heeft het persbureau Dogan gemeld.
En dan te bedenken dat het allemaal heel vredig begon...quote:Dit kan nog wel eens flinke gevolgen gaan hebben. Er is namelijk nog steeds geen einde gemaakt en er gaan steeds meer mensen de straat op. Morgen zullen er in alle grote steden grote protesten plaatsvinden.
Agree, maar ik wilde die zin gewoon compleet zien.. Ik vind hem sws walgelijk in zijn manier van communiceren. Erdogan communiceert alsof hij padisah is.quote:Op zondag 2 juni 2013 20:02 schreef Theoden het volgende:
[..]
Als MP kan je dat soort opmerkingen gewoon niet maken hoe je het ook brengt of wat je er ook achter of voor plakt. Het helpt niet en het is gewoon DOM. Dat je dan nadat je je boodschap hebt gegeven zegt van "ja, maar dat willen we niet".
Dat is niet anders dan dat ik een kogel door je kop jaag en dan zeg "ja, maar zo bedoelde ik het niet".
Die andere er ook meteen bij gezet.quote:Op zondag 2 juni 2013 20:03 schreef Isetmyfriendsonfire het volgende:
http://rt.com/on-air/turkey-protest-istanbul-park/
zet deze stream er ook bij.
Bram is niet heel erg op de hoogte he? Op AlJazeera is een meisje aan de telefoon die vertelt dat ze op dat moment beschoten worden met traangas.quote:
Hij begon net wel met dat het in Ankara, Adana en Izmir zeer onrustig is op het moment.quote:Op zondag 2 juni 2013 20:05 schreef clumsy_clown het volgende:
[..]
Bram is niet heel erg op de hoogte he? Op AlJazeera is een meisje aan de telefoon die vertelt dat ze op dat moment beschoten worden met traangas.
Hij lijkt wel heel erg op Mubarak.quote:Op zondag 2 juni 2013 20:04 schreef Ambipur het volgende:
[..]
Agree, maar ik wilde die zin gewoon compleet zien.. Ik vind hem sws walgelijk in zijn manier van communiceren. Erdogan communiceert alsof hij padisah is.
Ik verwachtte het een beetje, maar toch niet zo fel hoor...quote:Op zondag 2 juni 2013 20:01 schreef Ambipur het volgende:
[..]Laat gaan. Dat zijn bepaalde soorten Turkjes.. Discussieer maar hier
Daarom zal de politie juist harder optreden vanavond in vergelijking met gisteren omdat alle pleinen en straten schoongeveegd moeten zijn voordat de werkdag morgen begint.quote:Op zondag 2 juni 2013 20:07 schreef Ambipur het volgende:
Ik ben echt enorm benieuwd naar morgen.. Een werkdag..
Yup, maar dat ziet hij zelf niet zo, want hij is democratisch gekozen door bijna 50% van de mensen. Dat resterende 50% niet achter hem staat kan hem niet zo boeien.quote:Op zondag 2 juni 2013 20:07 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Hij lijkt wel heel erg op Mubarak.
Ik denk dat er weer een "raid" komt in de vroege uurtjes, rond 4-5 uur. Enige mooie resultaat tot nu toe is dat Europe en de wereld een betere kijk krijgt op Erdogan. Ik hoop dat ze dit nog even kunnen doorzetten, maar vrees dat het snel zonder echt resultaat afgelopen gaat zijn.quote:Op zondag 2 juni 2013 20:08 schreef YazooW het volgende:
[..]
Daarom zal de politie juist harder optreden vanavond in vergelijking met gisteren omdat alle pleinen en straten schoongeveegd moeten zijn voordat de werkdag morgen begint.
Ja, maar je kunt Turken niet vergelijken met de Nederlandse manier van reageren. Wij zijn gewoon wat feller. Ik bots ook erg met westerlingen, omdat zij mijn felheid niet kunnen plaatsenquote:Op zondag 2 juni 2013 20:08 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ik verwachtte het een beetje, maar toch niet zo fel hoor...
Dan ben je inderdaad wellicht niet zo bekend met zijn stijl.quote:Op zondag 2 juni 2013 20:09 schreef clumsy_clown het volgende:
Noem me naïef, maar ik had echt gedacht dat Erdogan dit tactischer aan zou pakken. Die interviews maken het alleen maar erger.
Juist, ik snap dat dus ook niet. Die gast is 10 jaar lang zo damn sneaky en achterbaks geweest. Alles stapje voor stapje aangepakt. Eerst leger ontmantelen, daarna media onder controle krijgen, beetje met de Koerden vrijen om die achter zich te krijgen enz.quote:Op zondag 2 juni 2013 20:09 schreef clumsy_clown het volgende:
Noem me naïef, maar ik had echt gedacht dat Erdogan dit tactischer aan zou pakken. Die interviews maken het alleen maar erger.
Mensen waren hem blijkbaar goed zat...quote:Op zondag 2 juni 2013 20:11 schreef Theoden het volgende:
[..]
Juist, ik snap dat dus ook niet. Die gast is 10 jaar lang zo damn sneaky en achterbaks geweest. Alles stapje voor stapje aangepakt. Eerst leger ontmantelen, daarna media onder controle krijgen, beetje met de Koerden vrijen om die achter zich te krijgen enz.
.. en nu laat hij het uit de hand lopen, terwijl het begon met 30-40 bomenknuffelaars die niks deden.
Zal dit de reden van de protesten zijn geweest, denk je?quote:Op zondag 2 juni 2013 20:11 schreef Theoden het volgende:
.. en nu laat hij het uit de hand lopen, terwijl het begon met 30-40 bomenknuffelaars die niks deden.
Haha, ik heb dat vooral met voetbalquote:Op zondag 2 juni 2013 20:10 schreef Ambipur het volgende:
[..]
Ja, maar je kunt Turken niet vergelijken met de Nederlandse manier van reageren. Wij zijn gewoon wat feller. Ik bots ook erg met westerlingen, omdat zij mijn felheid niet kunnen plaatsen
Zeker weten?quote:Op zondag 2 juni 2013 20:13 schreef Isetmyfriendsonfire het volgende:
[Adana] M'n echtgenoot zegt net dat er inderdaad voor zijn huis is geschoten. Door het volk....
En dan antwoord de politie dalijk terug en dan heeft de politie het natuurlijk gedaan...quote:Op zondag 2 juni 2013 20:13 schreef Isetmyfriendsonfire het volgende:
[Adana] M'n echtgenoot zegt net dat er inderdaad voor zijn huis is geschoten. Door het volk....
Ja, okee, maar wij zijn weer fel op mensenrechten toch...quote:Op zondag 2 juni 2013 20:10 schreef Ambipur het volgende:
[..]
Ja, maar je kunt Turken niet vergelijken met de Nederlandse manier van reageren. Wij zijn gewoon wat feller. Ik bots ook erg met westerlingen, omdat zij mijn felheid niet kunnen plaatsen
Gelukkig maar, de legertop was namelijk zo corrupt als maar kan. Of ben je de staatsgreep uit de jaren 70 vergeten?quote:Op zondag 2 juni 2013 20:11 schreef Theoden het volgende:
[..]
Juist, ik snap dat dus ook niet. Die gast is 10 jaar lang zo damn sneaky en achterbaks geweest. Alles stapje voor stapje aangepakt. Eerst leger ontmantelen, daarna media onder controle krijgen, beetje met de Koerden vrijen om die achter zich te krijgen enz.
.. en nu laat hij het uit de hand lopen, terwijl het begon met 30-40 bomenknuffelaars die niks deden.
Nou ja, eerlijkheidshalve moet ik bekennen dat in tegenstelling tot de Nederlandse politiek, ik de Turkse politiek maar half volg. Tuurlijk was me duidelijk dat hij uit een islamitisch standpunt z'n politiek bedrijft, maar dat vind ik niet per definitie een minpunt. Dat hij op zo'n serieuze wijze zijn zin doordrukt op allerlei kwesties was me niet opgevallen.quote:Op zondag 2 juni 2013 20:10 schreef Hitchslap het volgende:
[..]
Dan ben je inderdaad wellicht niet zo bekend met zijn stijl.
Het begon met een klein groepje hippies die een park wilden "redden", maar daar gaat het al lang niet meer over. Het liep uit de hand toen de politie tot twee keer toe keihard optrad tegen de mensen die in het park zaten.quote:Op zondag 2 juni 2013 20:13 schreef Che_ het volgende:
[..]
Zal dit de reden van de protesten zijn geweest, denk je?
Adana is dan ook een broednest van extremistische koerden. Die 'vreedzame' protesterende linkse hippes geven hun ook de gelegenheid nu de boel op te stoken.quote:Op zondag 2 juni 2013 20:13 schreef Isetmyfriendsonfire het volgende:
[Adana] M'n echtgenoot zegt net dat er inderdaad voor zijn huis is geschoten. Door het volk....
Ik wacht tot ze halay gaan doen om het vuur heen.quote:Op zondag 2 juni 2013 20:15 schreef YazooW het volgende:
Ze hebben weer een lekker fikkie gestoken op het Taksim plein, zie RT stream.
Ja, ben jij zo bekend met Adana?quote:Op zondag 2 juni 2013 20:18 schreef Dibble het volgende:
[..]
Adana is dan ook een broednest van extremistische koerden. Die 'vreedzame' protesterende linkse hippes geven hun ook de gelegenheid nu de boel op te stoken.
Ja, want de top toen was gelijk aan de top nu 40 jaar later ....quote:Op zondag 2 juni 2013 20:16 schreef Dibble het volgende:
[..]
Gelukkig maar, de legertop was namelijk zo corrupt als maar kan. Of ben je de staatsgreep uit de jaren 70 vergeten?
Erdogan heeft het optreden van de politie publiekelijk veroordeeld, maar als hij nu toegeeft door het staken van de bouwplannen (wat natuurlijk belachelijk is en zelfs in NL zal de politie hardhandig optreden tegen krakers etc.) dan maken sommige achterbakse oppositiepartijen natuurlijk zwaar misbruik van.quote:Op zondag 2 juni 2013 20:18 schreef Theoden het volgende:
[..]
Het begon met een klein groepje hippies die een park wilden "redden", maar daar gaat het al lang niet meer over. Het liep uit de hand toen de politie tot twee keer toe keihard optrad tegen de mensen die in het park zaten.
Dit was gewoon het spreekwoordelijke druppeltje ...
Alles en iedereen die ook maar 10 seconden wil demonstreren wordt aangepakt met traangas. Na de "raid" van vrijdag liep het uit de hand, omdat de bevolking het niet langer wilde pikken. De drie grootste supportersgroepen in Turkije kwamen bijeen en liepen schouder aan schouder naar Taksim.
Als je in Turkije de 3 supportersgroepen in Turkije bijelkaar kan krijgen en samen kan later werken dan doe je echt iets fout. Zelfde geldt voor de twee grote teams in Izmir (Goztepe en Karsiyaka). Die lui haten elkaar nog meer dan Fenerbahce en Galatasaray fans, maar zelfs die werken nu samen.
Net gooiden ze ook al traangas op ambulances die gewonde mensen wilde helpen.quote:Op zondag 2 juni 2013 20:22 schreef Ambipur het volgende:
Ah, ik hoor nu dat de lieve politie agenten ziekenhuis bombarderen met traangasGaat goed.
quote:Op zondag 2 juni 2013 20:22 schreef Isetmyfriendsonfire het volgende:
[..]
Net gooiden ze ook al traangas op ambulances die gewonde mensen wilde helpen.
Politie zat tijdens zijn toespraak nog steeds hardhandig op te treden en doet dat nu nog. Het is gewoon weer lekker inhoudloos lullen van Erdogan. Dat jij daar in wil trappen kan ik niks aan doen. Bekijk de beelden van Izmir nou eens. Dat zijn beelden van VANDAAG, dus een dag na zijn "veroordeling".quote:Op zondag 2 juni 2013 20:21 schreef Che_ het volgende:
[..]
Erdogan heeft het optreden van de politie publiekelijk veroordeeld, maar als hij nu toegeeft door het staken van de bouwplannen (wat natuurlijk belachelijk is en zelfs in NL zal de politie hardhandig optreden tegen krakers etc.) dan maken sommige achterbakse oppositiepartijen natuurlijk zwaar misbruik van.
quote:Op zondag 2 juni 2013 20:18 schreef Isetmyfriendsonfire het volgende:
[..]
Ik wacht tot ze halay gaan doen om het vuur heen.Muziek hebben ze al.
quote:Op zondag 2 juni 2013 20:22 schreef Ambipur het volgende:
Ah, ik hoor nu dat de lieve politie agenten ziekenhuis bombarderen met traangasGaat goed.
quote:Op zondag 2 juni 2013 20:22 schreef Isetmyfriendsonfire het volgende:
[..]
Net gooiden ze ook al traangas op ambulances die gewonde mensen wilde helpen.
De vraag is of het nu in de andere steden ook zal dimmen.quote:Op zondag 2 juni 2013 20:28 schreef Asphias het volgende:
http://www.hurriyetdailyn(...)=48083&NewsCatID=341
politie weg, en het plein wordt netjes schoongeveegd.
Echt gave fotoquote:
Hij pakt zijn momentquote:Op zondag 2 juni 2013 20:31 schreef Perrin het volgende:
[..]
Echt gave fotoHoe die Darth Vader ook loopt, zo serieus.
En het lijkt of niemand in de buurt durft te komen.
nouja, uit datzelfde stukje:quote:Op zondag 2 juni 2013 20:29 schreef Che_ het volgende:
[..]
De vraag is of het nu in de andere steden ook zal dimmen.
Een moskee voor 30.000 gelovigen toch?quote:Op zondag 2 juni 2013 20:34 schreef De_Guidance het volgende:
Er komt een groot Opera-gebouw en een nieuw Ataturk-cultureel centrum op het Taksim-plein. Kerk wordt meer prominent.
Niet erg islamistisch allemaal mensen.
Schapen?quote:Op zondag 2 juni 2013 20:37 schreef Isetmyfriendsonfire het volgende:
[..]
Dat de 1 miljoen 500 duizend die tayyip wil optrommelen tegen het volk al onderweg is.
Bron...quote:Op zondag 2 juni 2013 20:36 schreef Isetmyfriendsonfire het volgende:
De politie heeft de akp-jeugd knuppels geven. De helft heeft een uniform aan, de andere helft is civiel. Zij doen nu mee.....
Hoe gaat dit aflopen joh...quote:
Wat denk je zelf, lieve schat..quote:Op zondag 2 juni 2013 20:39 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Hoe gaat dit aflopen joh...
Zitten hier in Nederland ook van die schapen btw. Tayyip is alles voor hen...
Hij wil in 2023 toch dat hele gebied opkalefateren ter ere van zijn 20 jarige bewind dan?quote:Op zondag 2 juni 2013 20:39 schreef De_Guidance het volgende:
[..]
Het centrale plein van de Istanbul willen verbouwen is megalomanie?
Nee, jij niet, maar de Turken op mijn werk tussen 40 en 45 wel, toch...quote:Op zondag 2 juni 2013 20:40 schreef Ambipur het volgende:
[..]
Wat denk je zelf, lieve schat..Kom ik over alsof ik een Erdogan volgertje ben?
Ooit in Taksim geweest? Welk seculier symbool verdwijnt er volgens jou? Wat weet je van de verbouwing?quote:Op zondag 2 juni 2013 20:41 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Hij wil in 2023 toch dat hele gebied opkalefateren ter ere van zijn 20 jarige bewind dan?
Taksim onderuit... geen symbool meer voor de seculiere staat...?
Niemand met een livestream daar?quote:Op zondag 2 juni 2013 20:44 schreef Isetmyfriendsonfire het volgende:
Zo te horen treedt de politie het hardst op in Adana...
Vind je het gek.. Adanilar zorrrrrrquote:Op zondag 2 juni 2013 20:44 schreef Isetmyfriendsonfire het volgende:
Zo te horen treedt de politie het hardst op in Adana...
Is al vrij oud.quote:Op
zondag 2 juni 2013 20:42 schreef Tem het volgende:
Is die verbouwing nieuw of staat het al een tijdje in de planning?
Wat bazel jij? Het volk wil gehoord worden en wil mee kunnen beslissen.quote:Op zondag 2 juni 2013 20:45 schreef De_Guidance het volgende:
[..]
Is al vrij oud.
Samenvatting van wat ik er vandaag van heb begrepen:
Het plein wordt autovrij gemaakt. Het afzichtelijke communistisch ogende 'Ataturk Cultureel Centrum' verdwijnt en er komt een ander centrum, dat ook gewoon Ataturk Cultureel Centrum gaat heten.
De Armeense kerk krijgt een prominentere plaats. Er komt een groot opera-gebouw en een moskee.
Echter is er weinig inspraak van de bewoners en zien sommigen het als aanval op de seculiere symbolen. Maar dat lijkt vooral te zijn gebaseerd op geruchten. Sowieso blijft het Ataturk-standbeeld in het midden van het plein staan en blijft er een Ataturk-cultureel centrum.
Adana-volk is ook wel wat 'ruiger' dan de rest. Om het op zijn Ambipuurs te zeggen.quote:Op zondag 2 juni 2013 20:44 schreef Isetmyfriendsonfire het volgende:
Zo te horen treedt de politie het hardst op in Adana...
Ik heb het over de geruchten dat seculiere symbolen van het Taksim-plein zouden verdwijnen. Dat blijkt naar mijn idee uit niets.quote:Op zondag 2 juni 2013 20:46 schreef Ambipur het volgende:
[..]
Wat bazel jij? Het volk wil gehoord worden en wil mee kunnen beslissen.
Als alles uit geruchten zou bestaan, zou er dan al zoveel dagen demonstraties gaande zijn?
Ja, ik heb de Volkskrantblog gelezen... het standbeeld van Atatürk, grondlegger van de seculiere staat, tal van wijken verdwijnen... er komt een kanaal naast de Bosporus, een derde brug, die moskee voor 30K gelovigen... etc.quote:Op zondag 2 juni 2013 20:42 schreef De_Guidance het volgende:
[..]
Ooit in Taksim geweest? Welk seculier symbool verdwijnt er volgens jou? Wat weet je van de verbouwing?
Hij bedoelt waarschijnlijk - waar haal jij het idee vandaan dat de demonstratie vooral hier om gaat...quote:Op zondag 2 juni 2013 20:48 schreef De_Guidance het volgende:
[..]
Ik heb het over de geruchten dat seculiere symbolen van het Taksim-plein zouden verdwijnen. Dat blijkt naar mijn idee uit niets.
Ortaköy?quote:Op zondag 2 juni 2013 20:46 schreef Isetmyfriendsonfire het volgende:
[..]
Kan het helaas niet vinden. Ik moet het ook doen met fotos van mn man.
[ afbeelding ]
Maar daar zie je niet heel veel op.
Zij.quote:Op zondag 2 juni 2013 20:49 schreef Grouch het volgende:
[..]
Hij bedoelt waarschijnlijk - waar haal jij het idee vandaan dat de demonstratie vooral hier om gaat...
Istanbul Jazz Festival begint wel bijna toch?quote:Op zondag 2 juni 2013 20:50 schreef Ambipur het volgende:
[ afbeelding ]
Ja, sorry. Ik blijf dit soort meuk posten.
Maar er wordt uiteindelijk gewoon beleid uitgevoerd? Daarbuiten zou het Erdogan natuurlijk sieren om hierover een soort van referendum te houden wanneer er het zoveel protest oplevert.quote:Op zondag 2 juni 2013 20:45 schreef De_Guidance het volgende:
[..]
Is al vrij oud.
Samenvatting van wat ik er vandaag van heb begrepen:
Het plein wordt autovrij gemaakt. Het afzichtelijke communistisch ogende 'Ataturk Cultureel Centrum' verdwijnt en er komt een ander centrum, dat ook gewoon Ataturk Cultureel Centrum gaat heten.
De Armeense kerk krijgt een prominentere plaats. Er komt een groot opera-gebouw en een moskee.
Echter is er weinig inspraak van de bewoners en zien sommigen het als aanval op de seculiere symbolen. Maar dat lijkt vooral te zijn gebaseerd op geruchten. Sowieso blijft het Ataturk-standbeeld in het midden van het plein staan en blijft er een Ataturk-cultureel centrum.
Ben je gek? Erdogan zal nooit toegeven.quote:Op zondag 2 juni 2013 20:51 schreef Tem het volgende:
[..]
Maar er wordt uiteindelijk gewoon beleid uitgevoerd? Daarbuiten zou het Erdogan natuurlijk sieren om hierover een soort van referendum te houden wanneer er het zoveel protest oplevert.
Oh ja. Want je kunt niet tegelijkertijd seculier en moslim of seculier en atheist zijn?quote:Op zondag 2 juni 2013 20:50 schreef Che_ het volgende:
Maar sowieso hebben de meeste seculieren, moslims, atheïsten etc. altijd normaal naast elkaar geleefd toch de afgelopen jaren. Kan me niet voorstellen dat de seculieren worden onderdrukt in Istanbul.
Ja, maar ja, de Turkse politiek is nou eenmaal heel erg gebaseerd op confrontatie en niet op het poldermodel of samen tot een tussenoplossing te komen. Zie je ook bij de oppositie.quote:Op zondag 2 juni 2013 20:51 schreef Tem het volgende:
[..]
Maar er wordt uiteindelijk gewoon beleid uitgevoerd? Daarbuiten zou het Erdogan natuurlijk sieren om hierover een soort van referendum te houden wanneer er het zoveel protest oplevert.
Nee, wrs suddert er nog meer toch?quote:Op zondag 2 juni 2013 20:50 schreef De_Guidance het volgende:
[..]
Zij.
En het was een reactie op Ryan's vraag over het plein.
Naar mijn idee gaan de demonstraties ook niet echt hierom.
Logisch dat ie niet direct opstapt, zou wel mooi zijn om dit zo snel mogelijk op te lossen.quote:Op zondag 2 juni 2013 20:54 schreef De_Guidance het volgende:
[..]
Ja, maar ja, de Turkse politiek is nou eenmaal heel erg gebaseerd op confrontatie en niet op het poldermodel of samen tot een tussenoplossing te komen. Zie je ook bij de oppositie.
Het zou wel de beste oplossing zijn, maar ik zie het Erdogan niet doen.
Hij zegt dat hij een gekozen leider is en dat mensen hem met de verkiezingen weg kunnen sturen.
Ah ok helder, ik weet te weinig van de politieke situatie in Turkije blijkt maar weerquote:Op zondag 2 juni 2013 20:54 schreef De_Guidance het volgende:
[..]
Ja, maar ja, de Turkse politiek is nou eenmaal heel erg gebaseerd op confrontatie en niet op het poldermodel of samen tot een tussenoplossing te komen. Zie je ook bij de oppositie.
Het zou wel de beste oplossing zijn, maar ik zie het Erdogan niet doen.
Hij zegt dat hij een gekozen leider is en dat mensen hem met de verkiezingen weg kunnen sturen.
Achter de camera volgens mij. Een heel stuk verderop staat de politie. Tussen de politie en de mensen zit aardig wat afstand.quote:
Het is niks serieus.quote:Op zondag 2 juni 2013 20:56 schreef Ryan3 het volgende:
Aub vertaal eea, we zijn niet allemaal Turks hè, en google vertaal is niet je van het...
Geld stinkt niet blijkbaar. Ook niet voor linkse zenders.quote:Op zondag 2 juni 2013 21:00 schreef YazooW het volgende:
HalkTV gooit er weer een TellSell reclame in
Nou dat is dus het leuke als je een Padisah hebt die alles in zijn eentje besluit. Het ene moment word je overvallen door de start van een groot project om het plein verkeersvrij te maken, het volgende ogenblik word je verteld dat er een replica van een oude barak gaat komen waarin een cultureel centrum moet komen. Puur bij toeval kom je erachter dat er plannen zijn voor een Taksim Cumhuriyet Camii (gewoon omdat je koffie zit te denken en plotseling inziet waar ze dat ding moeten gaan bouwen). Daarna gaat de politie helemaal uit de rails en gaat de Padisah heel stoer vertellen welke plannen hij nu weer heeft. Waaronder dus het afbreken van het AKM, dat hoe lelijk het ook is ook op de monumentenlijst staat en dus niet zomaar afgebroken mag worden als je de wet volgt. En dat er een moskee moet komen op het plein. Waarvan jij dan toevallig allang wist dat de plannen om die te bouwen al af waren, maar dan eerder naast het plein dan erop. En dat die plannen geen verband hielden met de afbraakplannen van het AKM die een pure verrassing waren, of het feit dat de Padisah wel had gezegd dat de barak een cultureel centrum zou worden maar kennelijk nu misschien een cultureel centrum nadat de Padisah afgestapt was van zijn niet-gepubliceerde plan om er een winkelcentrum annex luxe woongebouw van wilde maken.quote:Op zondag 2 juni 2013 20:46 schreef Ambipur het volgende:
[..]
Wat bazel jij? Het volk wil gehoord worden en wil mee kunnen beslissen.
Als alles uit geruchten zou bestaan, zou er dan al zoveel dagen demonstraties gaande zijn?
Een Turk die ontharingscreme verkooptquote:Op zondag 2 juni 2013 21:00 schreef De_Guidance het volgende:
[..]
Geld stinkt niet blijkbaar. Ook niet voor linkse zenders.
Okee... thanx... die dokter had ik er ook uitgehaald...quote:Op zondag 2 juni 2013 21:00 schreef Isetmyfriendsonfire het volgende:
[..]
Het is niks serieus.Hoe vertaal je dit..
"Na wat er de afgelopen laatste dagen is gebeurd, heeft een dokter vastgesteld dat als de overheid zo veel gas 'verliest', het niet lang meer zal duren voordat ze zullen 'poepen' (als in: verneuken)
Daar gaat het niet om, jezus man hoevaak moet dat nog gezegd worden.quote:Op zondag 2 juni 2013 20:34 schreef De_Guidance het volgende:
Er komt een groot Opera-gebouw en een nieuw Ataturk-cultureel centrum op het Taksim-plein. Kerk wordt meer prominent.
Niet erg islamistisch allemaal mensen.
Ik vind die met Bob Ross leuker.quote:Op zondag 2 juni 2013 21:00 schreef Isetmyfriendsonfire het volgende:
[..]
Het is niks serieus.Hoe vertaal je dit..
"Na wat er de afgelopen laatste dagen is gebeurd, heeft een dokter vastgesteld dat als de overheid zo veel gas 'verliest', het niet lang meer zal duren voordat ze zullen 'poepen' (als in: verneuken)
Daar gaat het inderdaad niet om, maar sommige mensen denken dat.quote:Op zondag 2 juni 2013 21:01 schreef Theoden het volgende:
[..]
Daar gaat het niet om, jezus man hoevaak moet dat nog gezegd worden.
Neeeeee joh, het gaat om die bomen.quote:Op zondag 2 juni 2013 21:01 schreef Theoden het volgende:
[..]
Daar gaat het niet om, jezus man hoevaak moet dat nog gezegd worden.
Volgens mij gaat iedereen slapen. Morgen is een werkdag.quote:Op zondag 2 juni 2013 21:02 schreef superworm het volgende:
Op de RT stream lijken weinig mensen meer te staan?
Net waren ze in Besiktas, daar was het behoorlijk onrustig.quote:Op zondag 2 juni 2013 21:02 schreef superworm het volgende:
Op de RT stream lijken weinig mensen meer te staan?
Okee, maar dat is dan een manier om kritiek te geven, om Tayyip Padisha te noemen neem ik aan?quote:Op zondag 2 juni 2013 21:04 schreef De_Guidance het volgende:
[..]
Padisah= soort Sultan
AKM= Ataturk Cultrueel Centrum
AVM= Shopping Mall
Logisch he
Yepquote:Op zondag 2 juni 2013 21:06 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Okee, maar dat is dan een manier om kritiek te geven, om Tayyip Padisha te noemen neem ik aan?
En de shopping mall is de aanleiding maar niet de oorzaak eigenlijk?
Dat ligt meer in het feit dat Tayyip zich als een Sultan gedraagt?
Ik ben het niet volledig met je eens, maar in grote lijnen denk ik dat je gelijk hebt; de politiek van de Padisah is een eenrichtingsstraat naar een burgeroorlog. Hij heeft met zijn 'een miljoen aanhangers' uitspraak echter al laten zien dat hij de verkeerde man op de verkeerde plaats is. Turkije heeft een leider nodig die het land verenigt, niet een man die de eenheid van het land wil opofferen ten bate van zijn eigen ego.quote:Op zondag 2 juni 2013 21:04 schreef Veldkamp het volgende:
Erdogan heeft als Islamist jarenlang gematigde kiezers kunnen misleiden en op zijn (Amerikaans-Qatarees gesteunde) AKP laten stemmen wegens de economische groei door Amerikaanse investeringen.
Die hadden echter een prijs, die investeringen van Qatar, VS en Groot-Brittannië. Namelijk het opgeven van de non-interventiepolitiek rondom Syrië, Rusland, Armenië en de centrale Iraakse regering.
Erdogan staat tegenover tientallen miljoenen secularisten en kemalisten, maar ook tegenover 15 miljoen Turkse en Koerdische Alevieten, tegenover de Turks-Arabische Alawitische inwonersmeerderheid van de provincie Hatay. En zelfs de ultranationalisten zijn niet meer tevreden. Daarnaast staat de Turkse economie voor Spaanse kredietbubbelscenario's..... Ondanks alle lofprijzingen door Turkse mensen en AKP-politici is de economische groei nu in realiteit negatief.
Als honderdduizenden in moderne steden als Izmir, Istanbul en Adana op straat gaan, dan staat iets te gebeuren. Deze demonstranten hebben niets met de Koerdische kwestie te maken, die leek Erdogan met Öcalan snel opgelost te hebben vanwege de gemeenschappelijke afkeer van de Syrische president Assad jr...
Dit kan uitlopen op een sektarische Turkse burgeroorlog.
En dit keer kunnen ze geen miljoenen Armeniërs, christelijke Grieken, Rusland, christelijke Georgiërs en Bulgaren of Arameeërs de schuld geven voor eigen Turks falen. Wel zullen minderheden door islamisten en ultranationalisten worden geviseerd, vrees ik. Vooral de weinige overlevende weerloze Christenen en de Alawieten in Zuid-Turkije. De zuidelijke regio's keren zich al een jaar tegen Erdogan.
Dat nu Syrische islamistische jihadisten en terroristen in Adana zijn gearresteerd met sarin-gifgas, zal het vat doen overlopen. Ondanks mediacensuur.
Het is allemaal zo jammer voor een groeiend, moderniserend en historisch interessant Turkije. Het is een prachtig land en de bevolking is ook hartelijk en gastvrij. Helaas zal het toerisme lijden zoals in Egypte nu ook. Ik heb alleen positieve ervaringen met Turkije, maar het land wordt ingehaald door islamisme, geopolitiek, sektarische spanningen en een slechte regeringsvoorzitter...
Ik begrijp uit je vragen dat je graag een simpel antwoord wilt, maar die is er niet.quote:Op zondag 2 juni 2013 21:06 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Okee, maar dat is dan een manier om kritiek te geven, om Tayyip Padisha te noemen neem ik aan?
En de shopping mall is de aanleiding maar niet de oorzaak eigenlijk?
Dat ligt meer in het feit dat Tayyip zich als een Sultan gedraagt?
Precies. Overigens gebruik ik de term al gedurende de laatste twee jaar. Ik ben niet heel verbaasd dat de vlam in de pan is geslagen. Ik ben wel een beetje verbaasd over het feit dat het Taksim park de aanleiding is geworden. Dat protest liep al maanden lang en werd door iedereen als een beetje kansloos gezien. Inclusief de mensen die zoals ik liever het park gehouden hadden.quote:Op zondag 2 juni 2013 21:06 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Okee, maar dat is dan een manier om kritiek te geven, om Tayyip Padisha te noemen neem ik aan?
En de shopping mall is de aanleiding maar niet de oorzaak eigenlijk?
Dat ligt meer in het feit dat Tayyip zich als een Sultan gedraagt?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |