quote:Sinds maandagavond 6 mei zijn de 9-jarige Ruben en 7-jarige Julian uit Zeist vermist. Na de vondst van het lichaam van de vader in het Doornse Gat op 7 mei, werd een grootscheepse zoekactie gestart. Politie, burgers en media in binnen- en buitenland zoeken onverminderd door. Tot op heden zijn de jongetjes nog niet gevonden.
Ruben en Julian werden maandagavond rond 20.00 uur voor het laatst gezien in Vleuten door een bekende van de familie. In de ochtend van 7 mei is de vader van de jongens dood aangetroffen in het recreatiegebied het Doornse Gat. Hij pleegde zelfmoord. Zijn auto werd ook aangetroffen in het Doornse Gat. Het gaat hier om een zilverblauwe Hyundai Getz, met kenteken 08-NT-BV. Op het moment dat hij gevonden wordt, is nog niet duidelijk dat de man zijn kinderen bij zich zou moeten hebben. Na onderzoek blijkt aan het einde van de middag dat de kinderen bij hun vader zouden moeten zijn.
Start grootscheepse zoekactie
Op dat moment begint de grootscheepse zoekactie. Er volgt een nationaal en Europees Amber Alert. Het hele recreatiegebied van het Doornse Gat wordt in de avond en nacht van 7 op 8 mei uitgekamd door politieagenten, speurhonden en militairen van het Korps Mariniers, ondersteund door een politiehelikopter. Er is tot 02.15 uur gezocht, maar de broertjes zijn hier niet aangetroffen.
Op woensdag 8 mei breidt het onderzoek zich uit naar het Limburgse Beek. Uit onderzoek blijkt dat de vader op maandagavond 22.15 uur in Beek getankt heeft. Later blijkt dat de twee jongens op dat moment nog in de auto zaten.
Een melding op 8 mei was voor de politie aanleiding om in het Bunderbos in Elsloo te gaan zoeken. Vanaf ongeveer 20.00 uur werd met hulp van politie, defensie, speurhonden en sonarapparatuur een zoektocht gestart. Rond 22.00 moest de zoektocht gestaakt worden, vanwege de invallende duisternis en het moeilijk begaanbare terrein. Op donderdag 9 mei werd de zoekactie hervat en afgerond. De jongens zijn niet aangetroffen. Die dag deed de politie een oproep om eventuele camerabeelden van bedrijven en particulieren te delen met de politie.
Op vrijdag 10 mei starten de eerste burgeracties. In overleg met de politie zoeken honderden mensen in Doorn, Leersum en Rhenen. Die dag is bekend geworden, naar aanleiding van ingezonden camerabeelden, dat de auto van de vader op dinsdag 7 mei omstreeks 01.40 uur is gezien op de Rijnbrug bij Rhenen. Vrijdagavond doet de politie live een oproep tijdens de uitzending van Tros Vermist. Hierbij tonen ze een kaartje van de vermoedelijke route die de vader in de nacht van 7 op 8 mei gereden moet zijn.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.To discover new counterintuitive things, boil things down to their fundamental truths and reason up from there, as opposed to reasoning by analogy. - E.M.
quote:Op zondag 19 mei 2013 11:20 schreef moeke1 het volgende:
twitter:sgerits twitterde op zondag 19-05-2013 om 11:01:31@Tonnepon Sorry voor late reactie. De vader en evt zoontjes staan wellicht op camarabeelden in Venray. Vergroot eigenlijk alleen maar 1/2 Edit: @Tonnepon onduidelijkheid. Het is nu even wachten op duidelijkheid van Politie. Heb alle bevindingen doorgestuurd. 2/2 reageer retweet
Laten we het hopen!twitter:Do_rine twitterde op zondag 19-05-2013 om 11:44:41RT @RobinHB39: Volgens politie Utrecht er ontwikkeling in de zaak van de #vermistebroertjes om 13.00u meer informatie aldus woordvoerder reageer retweet
quote:Ontwikkelingen in zaak broertjes
Ook vandaag wordt er verder gezocht naar de broertjes
Volgens de Utrechtse politie zijn er "ontwikkelingen" in de speurtocht naar de vermiste broertjes Julian en Ruben. Rond 13.00 uur wordt er meer duidelijk, aldus de politiewoordvoerder.
In Utrecht is men nu "druk bezig alles op schrift te zetten", voegde de woordvoerder eraan toe. Verder wilde hij niets zeggen.
Gespecialiseerde mariniers
Ook vandaag wordt verder gezocht naar de broertjes. Langs de snelweg N225 tussen Rhenen en Doorn hebben speurende burgers vanmorgen plaatsgemaakt voor gespecialiseerde mariniers.
De burgerspeurders hebben hun actie verplaatst naar het bos bij camping Het Grote Bos tussen Doorn en Driebergen.
Laten we het hopenquote:
Ik hoop op "We hebben ze!!!" maar ik vrees voor "Het was geen G-star maar een Bjorn Borg boxershort."quote:Op zondag 19 mei 2013 11:54 schreef livelink het volgende:
Ik wilde net gaan posten dat we voorlopig echt geen nieuws konden verwachten. En dan ineens dit.
Ik hoop echt dat dit concreet nieuws is, maar ergens ben ik toch weer bang dat het uiteindelijk niks blijkt te zijn.
Ah die had ik ook net onder de ctrl+v zitten...quote:Op zondag 19 mei 2013 12:03 schreef blanket het volgende:
http://www.rtvutrecht.nl/nieuws/1001110
PROVINCIE UTRECHT - De politie zegt tegen RTV Utrecht dat er ontwikkelingen zijn in de zaak van de vermiste broertjes. Binnen een half uur komt er meer duidelijkheid.
De politie werkt momenteel hard aan een persbericht, maar meer wilde de woordvoerder niet zeggen. Wel is zeker dat de jongens nog niet gevonden zijn.
Intussen wordt er nog steeds gezocht naar de broertjes, onder meer in de bossen rond Leersum.
Sorriequote:Op zondag 19 mei 2013 12:03 schreef Ireth het volgende:
[..]
Ah die had ik ook net onder de ctrl+v zitten...
quote:Op zondag 19 mei 2013 12:01 schreef Ireth het volgende:
[..]
Ik hoop op "We hebben ze!!!" maar ik vrees voor "Het was geen G-star maar een Bjorn Borg boxershort."
En dat hij het t-shirt nog aanhad.quote:Op zondag 19 mei 2013 12:07 schreef ace_eleven het volgende:
Misschien een bevestiging dat de jongens nog in de auto zaten in Venray oid?
Dat vermoed ik ook, weten ze ook bijna zeker dat ze op de Rijnbrug er ook in zaten. Is het gebied kleiner geworden, maarja speculatie vooralsnog.quote:Op zondag 19 mei 2013 12:07 schreef ace_eleven het volgende:
Misschien een bevestiging dat de jongens nog in de auto zaten in Venray oid?
Maar anderzijjds.quote:Op zondag 19 mei 2013 12:03 schreef MaJo het volgende:
Dat ze alles op schrift willen zetten klinkt wel behoorlijk serieus. Laten we hopen dat ze gevonden zijn!
twitter:pas312 twitterde op zondag 19-05-2013 om 12:11:41Vanmiddag vliegt een F-16 met reccepod vanaf Volkel om te zoeken naar de #vermistebroertjes @FMCnl reageer retweet
twitter:zoekenvind twitterde op zondag 19-05-2013 om 12:13:08@JulianRubenNL Op Buitenhof (Ned1) zegt men dat men mogelijk rond half 1 onderbroken zal worden ivm de recente ontwikkelingen reageer retweet
Jup, hoorde het ook.quote:Op zondag 19 mei 2013 12:13 schreef moeke1 het volgende:
twitter:zoekenvind twitterde op zondag 19-05-2013 om 12:13:08@JulianRubenNL Op Buitenhof (Ned1) zegt men dat men mogelijk rond half 1 onderbroken zal worden ivm de recente ontwikkelingen reageer retweet
Ik denk dat je als moeder liever je kinderen wilt kunnen begraven dan altijd in onzekerheid te blijven over hun lot.quote:Op zondag 19 mei 2013 12:06 schreef rever het volgende:
Eigenlijk ben ik blij dat ze niet gevonden zijn, dan kunnen ze nog leven...misschien tegen beter weten in.
Met een wat??quote:Op zondag 19 mei 2013 12:12 schreef blanket het volgende:
twitter:pas312 twitterde op zondag 19-05-2013 om 12:11:41Vanmiddag vliegt een F-16 met reccepod vanaf Volkel om te zoeken naar de #vermistebroertjes @FMCnl reageer retweet
En dat doet?? (Zit zelf ook al te google-en maar kom alleen Engels technisch geneuzel tegen...)quote:Op zondag 19 mei 2013 12:17 schreef Disorder het volgende:
[..]
https://www.google.nl/sea(...)aYUfD6EKGI0AWroYCoCA
Heb er niet veel verstand van, maar zo te zien is het geschikt voor verkenningsdoeleinden. Fotografie. Dingen in kaart brengen. Dat soort dingen.quote:Op zondag 19 mei 2013 12:19 schreef Ireth het volgende:
[..]
En dat doet?? (Zit zelf ook al te google-en maar kom alleen Engels technisch geneuzel tegen...)
Speciale opname apparatuur.quote:Op zondag 19 mei 2013 12:19 schreef Ireth het volgende:
[..]
En dat doet?? (Zit zelf ook al te google-en maar kom alleen Engels technisch geneuzel tegen...)
De politie weet meerquote:Op zondag 19 mei 2013 12:22 schreef Rachilda het volgende:
hoihoi, wat is er allemaal aan de hand, hoor opeens van mijn vriend dat er zo een persconferentie komt...wie weet meer? ik schakel net in
Er is sprake van een ontwikkeling. Het zou om iets kleins gaan.quote:Op zondag 19 mei 2013 12:22 schreef Rachilda het volgende:
hoihoi, wat is er allemaal aan de hand, hoor opeens van mijn vriend dat er zo een persconferentie komt...wie weet meer? ik schakel net in
ow...zou het...quote:
ow, apart, iets kleins, maar wel opeens via tv, en niet gewoon via de site; opmerkelijk, een soort van ingelaste opsporing verzocht ofzo..?quote:Op zondag 19 mei 2013 12:23 schreef Disorder het volgende:
[..]
Er is sprake van een ontwikkeling. Het zou om iets kleins gaan.
lichamen zijn nog wel 'in tact' denk ik.quote:Op zondag 19 mei 2013 12:02 schreef Disorder het volgende:
Goed nieuws. De eerste ledematen zijn aangetroffen.
Of zo'n spannende melding die meestal wordt uitgebracht bij een Amber Alert of een direct Opsporingsbericht.quote:Op zondag 19 mei 2013 12:25 schreef Rachilda het volgende:
[..]
ow, apart, iets kleins, maar wel opeens via tv, en niet gewoon via de site; opmerkelijk, een soort van ingelaste opsporing verzocht ofzo..?
twitter:nosop3 twitterde op zondag 19-05-2013 om 12:21:05"Ontwikkelingen" in de zaak van de broertjes; ze zijn niet gevonden, maar meer vertelt de politie pas om 13.00 uur. http://t.co/rCDu04CI9e reageer retweet
quote:
ja, ik snap niet dat ze het over "iets kleins" hebben, maar er wel een speciale uitzending voor maken nu, apart weer dit, maar goed nog ff half uurtje afwachten dusquote:Op zondag 19 mei 2013 12:27 schreef Ajacied422 het volgende:
Misschien heeft het wel te maken met de kleding die gisteren is gevonden. Misschien hé
Lijkt me duidelijk voornamelijk een recap van wat men al weet. Niks spectaculairs dat nieuw licht zal werpen.quote:We zetten straks een laatste stand van zaken op onze website. Maar dat zijn alleen wat kleinere dingen die in het onderzoek naar boven zijn gekomen en waar we de aandacht van het publiek voor vragen.
Beetje vaag allemaal, al VIND IK dat de politie vaak faalt op het gebied van zaken van vermissingen of moordzaken.quote:Op zondag 19 mei 2013 12:28 schreef Rachilda het volgende:
[..]
ja, ik snap niet dat ze het over "iets kleins" hebben, maar er wel een speciale uitzending voor maken nu, apart weer dit, maar goed nog ff half uurtje afwachten dus
maar ja, wel apart dat men dat opeens via een tv uitzending doetquote:Op zondag 19 mei 2013 12:28 schreef Copycat het volgende:
[..]
Lijkt me duidelijk voornamelijk een recap van wat men al weet. Niks spectaculairs dat nieuw licht zal werpen.
Dit dus, erg vaag.quote:Op zondag 19 mei 2013 12:30 schreef Rachilda het volgende:
[..]
maar ja, wel apart dat men dat opeens via een tv uitzending doet
Met al die druk vanuit de publieke opinie vind ik dat wel logisch.quote:Op zondag 19 mei 2013 12:30 schreef Rachilda het volgende:
maar ja, wel apart dat men dat opeens via een tv uitzending doet
Is het dan al zeker dat er een tv-uitzending komt?? Ik las ergens "misschien" ? mogelijk in dat twitterbericht,quote:Op zondag 19 mei 2013 12:30 schreef Rachilda het volgende:
[..]
maar ja, wel apart dat men dat opeens via een tv uitzending doet
Geen persconfro toch? Gewoon een berichtquote:Op zondag 19 mei 2013 12:30 schreef Rachilda het volgende:
[..]
maar ja, wel apart dat men dat opeens via een tv uitzending doet
Niet dat al die 'burgers' dan stoppen met zoeken in Limburg en Belgie. Want die zijn er toch van overtuigd dat zij het beter weten dan de politie.quote:Op zondag 19 mei 2013 12:30 schreef capricia het volgende:
Als ze het zoekgebied kunnen verkleinen zou dat al veel schelen.
Laten we het hopen. In sommige zaken is er al meerderen malen gezocht op de plek waar later het kind wordt gevondenquote:Op zondag 19 mei 2013 12:30 schreef capricia het volgende:
Als ze het zoekgebied kunnen verkleinen zou dat al veel schelen.
ik lees hier nu ook over een zaklamp, dit nog niet eerder voorbij zien komentwitter:dnpolitie twitterde op zondag 19-05-2013 om 12:33:55Utrecht - Politie zoekt spanbanden, zaklamp en kleding van de vermiste broertjes - http://t.co/YaGtZdVqHR reageer retweet
denk ook dat ze er niet helemaal blij mee zijn, maar ja, als men extra info geeft gaat men weer doorslaan natuurlijk met extra zoekactiesquote:Op zondag 19 mei 2013 12:35 schreef livelink het volgende:
Ik vraag me juist af of de politie nou zo blij is met al die spontane zoektochten. Maar ja, dat weet ik verder ook niet.
ja, he, goed punt hoor, dat gevoel had ik ook vanochtend bij het bericht vd moederquote:Op zondag 19 mei 2013 12:36 schreef rever het volgende:
Ik denk ook dat ze de zaak 'levend' willen houden bij het publiek. Want grote kans dat over een aantal dagen mensen stoppen met uitkijken naar de jongens of iets wat er mee te maken heeft. Vorige week was de politie nog tegen eigen initiatief ivm sporen, maar na zo'n lange tijd zijn er denk ik weinig sporen over. Vandaar waarschijnlijk ook het contact van de moeder via de media. Je moet er toch niet aan denken als moeder dat de zoektocht naar je verdwenen kinderen stopt...
Ik hoorde eerder op de radio dat de lokale polities er wel blij mee waren, de landelijke niet. Het verhoogde namelijk de kans om ze te vinden, en daarnaaast verhoogde het de kans op sporenvernietiging, waardoor de juridische bewijslast verminderde.quote:Op zondag 19 mei 2013 12:37 schreef Rachilda het volgende:
[..]
denk ook dat ze er niet helemaal blij mee zijn, maar ja, als men extra info geeft gaat men weer doorslaan natuurlijk met extra zoekacties
Dat zal wel bij de onderbroek en de schoenen van vader liggen. Zaklamp had hij nodig in het donker.quote:Op zondag 19 mei 2013 12:40 schreef GwaddYr het volgende:
Laatste update: 19-05-2013 | 11:58
Utrecht - Het onderzoeksteam is op zoek naar drie spanbanden en een groene zaklamp. Uit de inventarisatie van de kleding van de kinderen blijkt dat er mogelijk kledingstukken missen, naast het eerdergenoemde camouflageshirt. Van de auto van de vader is meer camerabeeld binnengekomen.
Spanbanden en groene zaklamp
Uit het rechercheonderzoek is nu duidelijk geworden waar en wanneer de vader van de vermiste broertjes de spanband, die aangetroffen werd bij zijn lichaam, gekocht heeft. Hij kocht half april meerdere artikelen bij een bouwmarkt in Vleuterweide. Dit blijkt uit o.a. analyse van zijn pingedrag. Van alle gekochte artikelen is bekend waar ze zijn, behalve drie spanbanden en een groene zaklamp. De vader kocht twee sets van twee oranje spanbanden. Eén spanband werd aangetroffen bij zijn lichaam in het Doornse Gat. De overige drie zijn nog niet aangetroffen. Een groene zaklamp met zwarte opdruk ‘GP Discovery’ ontbreekt ook nog. De politie is op zoek naar deze spanbanden en zaklamp.
[ afbeelding ]
Bron : Politie.nl
Zit er dik in. Mogelijk nog eerder. Uitzoeken waar camera's staan, flitspalen etc. Kost wat tijd. Bah, maar wetende als je je kinderen gaat ophalen, dat je zulke plannen hebt.quote:Op zondag 19 mei 2013 12:43 schreef Marrije het volgende:
Half april dus reeds bezig geweest met voorbereiden...
Hij zou toch medio april dat gesprek hebben bij BJZ? Die afspraak is verplaatst naar 7 mei. Vanaf medio april dus gaan voorbereiden.quote:Op zondag 19 mei 2013 12:43 schreef Marrije het volgende:
Half april dus reeds bezig geweest met voorbereiden...
Laten we zeggen dat het wel erg toevallig is.quote:Op zondag 19 mei 2013 12:48 schreef Ireth het volgende:
Maar wie zegt dat de spanbanden dan ook zijn aangekocht met dit plan in zijn hoofd? Wie weet was het een aanbieding en dacht ie dat het altijd wel van pas kon komen...
twitter:JulianRubenNL twitterde op zondag 19-05-2013 om 12:45:11Via @rikdoggerOok toont de politie vandaag nieuwe beelden waarop de vader van de #vermistebroertjes te zien zou zijn. reageer retweet
twitter:JulianRubenNL twitterde op zondag 19-05-2013 om 12:52:03Via @rikdoggerOm 14.00 uur extra uitzending #RTVUtrecht met het laatste nieuws over de #vermistebroertjes. Te volgen via tv, site en app. reageer retweet
quote:Op zondag 19 mei 2013 12:54 schreef alors het volgende:
Twee sets spanbanden zelfs, nou ik kan wel van alles bedenken wat daarmee is gebeurd
Om 2 uur pas?? Dan zet ik dat geneuzel op Ned1 wel afquote:Op zondag 19 mei 2013 12:53 schreef moeke1 het volgende:
twitter:JulianRubenNL twitterde op zondag 19-05-2013 om 12:52:03Via @rikdoggerOm 14.00 uur extra uitzending #RTVUtrecht met het laatste nieuws over de #vermistebroertjes. Te volgen via tv, site en app. reageer retweet
twitter:DvanOmmeren twitterde op zondag 19-05-2013 om 12:52:10Politie zoekt 3 spanbanden, zaklamp en nog meer kleding. Bovendien is er nieuw beeld van de auto http://t.co/Os7l61w1Qf #vermistebroertjes reageer retweet
the horror, niets liefdevols aan mijn gedachten.quote:Op zondag 19 mei 2013 12:54 schreef alors het volgende:
Twee sets spanbanden zelfs, nou ik kan wel van alles bedenken wat daarmee is gebeurd
Meer camerabeelden van auto vaderquote:Op zondag 19 mei 2013 12:55 schreef Marrije het volgende:
Maar ook meer camerabeeld van de auto van de vader.... Waar, wanneer?
Als pa zelf aan een spanband hing, dan wel ja...quote:Op zondag 19 mei 2013 12:54 schreef alors het volgende:
Twee sets spanbanden zelfs, nou ik kan wel van alles bedenken wat daarmee is gebeurd
thanks!quote:Op zondag 19 mei 2013 12:59 schreef Leandra het volgende:
[..]
Meer camerabeelden van auto vader
Een voertuigdeskundige geeft aan dat op recent binnengekomen camerabeelden van een winkel in Rhenen hoogstwaarschijnlijk de auto van de vader te zien is. Het gaat om een beeldfragment in de nacht van maandag 6 op dinsdag 7 mei om 01:44 uur van de Herenstraat, waarop hoogstwaarschijnlijk de auto van de vader te zien is die in de richting van Leersum rijdt. Deze waarneming is in lijn met de waarneming ter hoogte van de Rijnbrug in Rhenen twee minuten eerder die nacht, om 01.42 uur.
Bron: http://www.politie.nl/nie(...)miste-broertjes.html
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |