Ik doe dat ook zo en dan. Een heel Turks brood naar binnen werken. Daarna hoef je de halve dag niks meer.quote:Op zondag 28 april 2013 12:06 schreef boertie het volgende:
Heel turks brood afgebakken en nu met diverse soorten beleg aan het oppeuzelenOh ja, en
quote:Op zaterdag 27 april 2013 18:57 schreef stavromulabeta het volgende:
[ afbeelding ]
Nu nog op het fornuis, straks in mijn buik
enquote:Op vrijdag 26 april 2013 17:16 schreef Pietverdriet het volgende:
Je kan het zo eten op wat brood, erg lekker
Daarbij tomatensoep met gehaktballetjes die ik gisteravond in de oven heb gestopt (die geur die daar vanaf komtquote:Op donderdag 6 oktober 2011 17:55 schreef Pietverdriet het volgende:
Neem een pak koolvis, een pakje gerookte zalm, pakje room, wat geraspte kaas en zout, peper en knoflook.
Laat de koolvis ontdooien (of neem kabeljauw, maar das duurder en voor dit recept niet echt nodig) en meng de stukken met de gerookte zalm. Doe dit in een beboterde ovenschaal. Meng de room met de geplette en gehakte knoflook, zout peper en giet dit over de vis. Top dit af met parmasaanse of andere smaakvolle kaasrasp.
Zet in de oven op 175 graden tot goudbruin.
serveer met saffraanrijst en doperwten en een salade.
En, monde het?quote:Op zondag 28 april 2013 16:30 schreef Iemand91 het volgende:
Ik ga straks Piet's tips uitproberen:
[..]
en
[..]
Daarbij tomatensoep met gehaktballetjes die ik gisteravond in de oven heb gestopt (die geur die daar vanaf komt)
EDIT: oh en gele rijst (bij gebrek aan saffraan) en doperwten erbij.
quote:
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |