die heb ik ook gezienquote:Op donderdag 25 april 2013 12:26 schreef Fyodor het volgende:
[..]
Bij een normale kop-staart botsing: ja
Maar als jij zonder geldige reden op de rem trapt zal de rechter jou aansprakelijk stellen als er daardoor iemand achterop knalt. Of zich om een boom vouwt. Artikel 5. Heb je zoiets niet met je lessen geleerd?
Toevallig laatst nog wegmisbruikers gezien waar iets soortgelijks gebeurde. Een auto zat langdurig links, gast erachter ging bumperkleven. Vervolgens haalde hij in toen de auto voor hem naar rechts ging en ging even vol op de rem staan. Videowagen gelijk ervoor rijden en meneer kon mee voor een zware boete. En terecht...
quote:Op vrijdag 26 april 2013 18:08 schreef Nystiq het volgende:
Valt de motor uit als je bijvoorbeeld helemaal stilstaat en je bent in de 1e versnelling? Zonder koppeling in te drukken btw.
Jup.quote:Op vrijdag 26 april 2013 18:08 schreef Nystiq het volgende:
Valt de motor uit als je bijvoorbeeld helemaal stilstaat en je bent in de 1e versnelling? Zonder koppeling in te drukken btw.
Jep. Heeeel veel gehad gisterquote:Op vrijdag 26 april 2013 18:08 schreef Nystiq het volgende:
Valt de motor uit als je bijvoorbeeld helemaal stilstaat en je bent in de 1e versnelling? Zonder koppeling in te drukken btw.
Dit inderdaad. Als je voelt dat de auto wilt gaan schokken trap dan de koppeling in.quote:Op vrijdag 26 april 2013 18:31 schreef delano.888 het volgende:
Het kutte is dat je eerst flink moet remmen, zonder de koppeling in te trappen, en als je dan rond de 1000 rpm komt dan pas de koppeling intrappen. Als je namelijk eerst koppelt dan werk je jezelf tegen..
Ja goed punt, je kan het voelen via je rempedaal inderdaad ook. Ook als je radio zacht staat hoor je een beetje ene brom geluid.quote:Op vrijdag 26 april 2013 18:32 schreef Braddie het volgende:
[..]
Dit inderdaad. Als je voelt dat de auto wilt gaan schokken trap dan de koppeling in.
Preciesquote:Op vrijdag 26 april 2013 18:33 schreef delano.888 het volgende:
[..]
Ja goed punt, je kan het voelen via je rempedaal inderdaad ook. Ook als je radio zacht staat hoor je een beetje ene brom geluid.
Hoe kan je met een diesel de motor laten afslaan met de hellingproefquote:Op zaterdag 27 april 2013 18:47 schreef Braddie het volgende:
Nou.. 3e les gehad, A1 gepakt, A27 gepakt.. 110 gereden op de snelweg ()
Wat rotondes/kruispunten gehad. Drukte van de Gijsbrecht, drukte van het Centrum. heb in Laren gereden
Ging niet altijd even lekker, liet hem bij een hellingproef afslaanén liet hem sowieso weer een aantal keer afslaan (minder dan donderdag gelukkig)
Schakelen ging al een heel stuk beter (Behalve toen ik naar z`n 3 schakelde inplaats van z`n 5.. god wat maakt zo`n 1.2 dieseltje dan een lawaai)
Af en toe nog wat gezeik met bochtjes die ik óf te ruim nam, óf te krap.
En ik zit volgens hem al wel relaxder in de auto, maar hij merkt wel aan hoe ik rij dat ik énorm onzeker ben omdat ik soms te lang wacht, of het net verkeerd inschat.. en af en toe met klamme handen achter het stuur zit.
Hij gaf me ook als tip mee om wat verder van mij af te kijken (Ik kijk nu eigenlijk op misschien 10 meter voor mij uit, en dit moet 50-100 worden...)
Ja ehh... geen ideequote:Op zaterdag 27 april 2013 19:06 schreef Jiang153 het volgende:
[..]
Hoe kan je met een diesel de motor laten afslaan met de hellingproef
Focus je eerst maar wat meer op voertuig beheersing, vooruit kijken en dat soort zaken komen daarna.quote:Op zaterdag 27 april 2013 18:47 schreef Braddie het volgende:
Nou.. 3e les gehad, A1 gepakt, A27 gepakt.. 110 gereden op de snelweg ()
Wat rotondes/kruispunten gehad. Drukte van de Gijsbrecht, drukte van het Centrum. heb in Laren gereden
Ging niet altijd even lekker, liet hem bij een hellingproef afslaanén liet hem sowieso weer een aantal keer afslaan (minder dan donderdag gelukkig)
Schakelen ging al een heel stuk beter (Behalve toen ik naar z`n 3 schakelde inplaats van z`n 5.. god wat maakt zo`n 1.2 dieseltje dan een lawaai)
Af en toe nog wat gezeik met bochtjes die ik óf te ruim nam, óf te krap.
En ik zit volgens hem al wel relaxder in de auto, maar hij merkt wel aan hoe ik rij dat ik énorm onzeker ben omdat ik soms te lang wacht, of het net verkeerd inschat.. en af en toe met klamme handen achter het stuur zit.
Hij gaf me ook als tip mee om wat verder van mij af te kijken (Ik kijk nu eigenlijk op misschien 10 meter voor mij uit, en dit moet 50-100 worden...)
Ja, dat zei m`n instructeur ook al " We doen het stapje voor stapje, eerst je schakelen en sturen wat vloeiend moet gaan, daarna gaan we met het kijken beginnen 'quote:Op zaterdag 27 april 2013 19:25 schreef no1uknow het volgende:
[..]
Focus je eerst maar wat meer op voertuig beheersing, vooruit kijken en dat soort zaken komen daarna.
Op een gegeven moment gaan bepaalde dingen wat meer automatisch, heb je daar wat minder aandacht voor nodig waardoor je aandacht overhoudt voor de volgende stappen, zo simpel is het.quote:Op zaterdag 27 april 2013 19:28 schreef Braddie het volgende:
[..]
Ja, dat zei m`n instructeur ook al " We doen het stapje voor stapje, eerst je schakelen en sturen wat vloeiend moet gaan, daarna gaan we met het kijken beginnen '
Klopt, dat melde ie "Als we alles in 1 keer gaan beoefenen dan gaat het zich stapelen, en als het zich gaat stapelen verliezen we het overzicht en beginnen we inprincipe gewoon vanuit 0, en dat wil je niet hebben he"quote:Op zaterdag 27 april 2013 19:28 schreef no1uknow het volgende:
[..]
Op een gegeven moment gaan bepaalde dingen wat meer automatisch, heb je daar wat minder aandacht voor nodig waardoor je aandacht overhoudt voor de volgende stappen, zo simpel is het.
Het is zijn 3e les maar hoor, een diesel slaat ook makkelijk af als je hem te snel laat opkomen..quote:Op zaterdag 27 april 2013 19:06 schreef Jiang153 het volgende:
[..]
Hoe kan je met een diesel de motor laten afslaan met de hellingproef
Elke auto wel volgens mij. Heb pas 3 lesjes gehad, als het m`n 40e les uur was geweest dan was het een ander verhaalquote:Op zaterdag 27 april 2013 19:45 schreef Nafi het volgende:
[..]
Het is zijn 3e les maar hoor, een diesel slaat ook makkelijk af als je hem te snel laat opkomen..
quote:
Waarom moet je de koppeling eigenlijk indrukken als je wilt remmen totdat je stilstaat? Hoe komt het dat die motor uitvalt als je het niet doet?quote:
Omdat een verbrandingsmotor altijd moet blijven "draaien" om ingeschakeld te blijven. Als de aandrijflijn niet ontkoppeld wordt, en er een directe verbinding is tussen wielen en motor is, en vervolgens worden de wielen tegengehouden (door de rem, of door uberhaupt wrijving met het wegdek) dan wordt de motor tegengehouden, en kan hij niet verder werken. Dus valt hij uit, omdat het openen van de kleppen voor benzine ook wordt tegengehouden.quote:Op zondag 28 april 2013 00:31 schreef SchoneZoon het volgende:
Waarom moet je de koppeling eigenlijk indrukken als je wilt remmen totdat je stilstaat? Hoe komt het dat die motor uitvalt als je het niet doet?
Ligt aan de auto. Als je een auto hebt die zijn inspuiting niet eruit gooit wanneer je geen gas geeft, kan je beter wel intrappen en normaal remmen. Een auto die het eruit gooit, lekker op de motor afremmen.quote:Op zondag 28 april 2013 01:49 schreef NikkelCobalt het volgende:
Met draaien bedoel ik dat de krukas van de motor in beweging blijft. Bij uitrollen in de versnelling zorgt niet de brandstof hiervoor, maar zijn het de wielen die de krukas aandrijven (dus net andersom dan wanneer je wegrijdt)
Ik wilde even niet veel uitzonderingen gebruiken om het verhaal niet te verwarrend te maken ;-)quote:Op zondag 28 april 2013 17:14 schreef Pizza_Boom het volgende:
Ligt aan de auto. Als je een auto hebt die zijn inspuiting niet eruit gooit wanneer je geen gas geeft, kan je beter wel intrappen en normaal remmen. Een auto die het eruit gooit, lekker op de motor afremmen.
Ik heb een tijd op de motor geremd, maar mijn verbruik was aanzienlijk hoger dan uit laten rollen of koppeling in en op de rem stampen.quote:Op zondag 28 april 2013 20:17 schreef NikkelCobalt het volgende:
[..]
Ik wilde even niet veel uitzonderingen gebruiken om het verhaal niet te verwarrend te maken ;-)
Maar ik betwist je reactie om te ontkoppelen; ook wanneer er wel brandstof ingespoten wordt en je het gas los laat, vertraag je wel natuurlijk en daar gaat het om. Wanneer het motormanagement zo slim is om de brandstoftoevoer ook te sluiten dan heb je als extra winst brandstofbesparing ("het nieuwe rijden"). Het uitrollen in de versnelling is niet iets nieuws overigens.
Nergens ingrepen gehad?quote:Op maandag 29 april 2013 11:55 schreef borisz het volgende:
Missie geslaagd.![]()
Heb een rondje Rotterpolderplein moeten rijden als examenrondje
Anders was 'ie niet geslaagd, wel?quote:
Nope.quote:
Gefeliciteerd, heel veel plezier met je pasjequote:Op maandag 29 april 2013 21:52 schreef Jiang153 het volgende:
vandaag na 2 maanden examen gehaald eindelijk dat pasje binnen en net voor het eerst gereden, en wat was dat spannend zeg! Was gewoon 0x afgeslagen omdat ik werkelijk als een slak optrok maar hey 1e keer. Me pa's auto is ook kut zeg, rem moet je nu dieper intrappen voordat ik daadwerkelijk wat voel dus soms trapte ik te hard
Moet nu nog uitvinden hoe ik snel/normaal kan optrekken zonder af te slaan
Thanks koelkastman, zou nog beter zijn als ik een eigen auto hebquote:Op maandag 29 april 2013 22:55 schreef Koelkastman het volgende:
[..]
Gefeliciteerd, heel veel plezier met je pasje
Gefeliciteerd! Misschien een fotootje?quote:Op donderdag 2 mei 2013 08:48 schreef Amoeba het volgende:
Vorige week woensdag geslaagd, nu een bak voor de deur.
Opel Tigra uit '97. Heerlijke auto voor mij.
quote:Op donderdag 2 mei 2013 20:56 schreef Sie_scheitern_Epos het volgende:
[..]
Gefeliciteerd! Misschien een fotootje?
Oefenen met je instructeur? Tijdens de les wist ik precies hoe het moest, nu in mn eigen auto durf ik het niet te doenquote:Op vrijdag 3 mei 2013 23:02 schreef Jiang153 het volgende:
iemand tips voor dat achteruit in parkeervak parkeren dat lukt mij echt niet goed
Niet druk om maken hoor! Van alle oefenexamen die ik heb gemaakt, was ik volgens mij maar voor 1 geslaagd (op 15 examens oid). De echte was makkelijker! Alleen kan ik wel aanraden om de fouten die je maakt goed door te lezen, op het echte examen kwamen bij mij namelijk een vijftal vragen letterlijk uit de oefenexamens. Dan is het wel fijn als je hebt gelezen wat dan wel het goede antwoord wasquote:Op vrijdag 3 mei 2013 23:19 schreef Braddie het volgende:
Lekker kut ditNog 1 week voor m`n theorie examen en ik heb er gemiddeld nogsteeds 15 fout
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |