abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_125475781
Storm van kritiek op Koningslied: 'Dit is een ouderwetse draak. Vre-se-lijk'



John Ewbank, Marco Borsato, Guus Meeuwis, Alain Clark en vele anderen hebben er hard hun best voor gedaan, maar in de eerste uren na de release van het Koningslied kan hun werk vooral rekenen op kritiek. 3FM-dj Giel Beelen noemde het lied in zijn radioprogramma al 'een draak.' Nico Dijkshoorn gaat verder en roept op tot 'een milde steniging.' .

Ook Robert van Gijssel, poprecensent voor de Volkskrant, is vernietigend in zijn oordeel. 'Dit is een ouderwetse draak. Het begint nog veelbelovend, maar na de eerste, kromme, zin gaat het fout. Het komt ook niet meer goed', zegt de recensent. 'Je hoopt nog dat het goed gaat komen maar dat is niet zo.'

Of er ook iets goed te zeggen valt over het nummer? Eigenlijk niet.' Van Gijssel ziet niemand het lied meezingen en mist een catchy refrein. 'Nu is het net een scène uit een Disneyfilm waar een vader voor het eerst zijn zoon ontmoet. En dat rapgedeelte, met de W van Willem. Vre-se-lijk.'

Twitter

Twitteraars bespotten vooral het taalgebruik. De zinnen 'Hou je veilig' en 'De dag die je wist dat zou komen', worden afgemaakt vanwege de slechte grammatica.

Maar ook los van de tekst weten de twitteraars maar weinig positiefs te melden over het koningslied, dat in korte tijd trending topic werd. Met het commentaar voldoet het koningslied wel aan de samenbindende doelstelling van het lied, zo meent een twitteraar. 'Als het #Koningslied bedoeld is om Nederland dichter bij elkaar te brengen, dan is dat nu al gelukt!! Echt IEDEREEN vindt het kut.' aldus @pvoogt.

Youtube

Maar niet alleen de reacties op Twitter zijn negatief. Ook de mensen die naar het lied luisteren op Youtube zijn overwegend afwijzend. Bij de video's kan anoniem een positief of negatief 'duimpje' gegeven worden. Van de eerste vierhonderd reacties zijn er driehonderd negatief.

In de reacties onder het filmpje wordt de draak gestoken met de intentie van het aanstaand koningspaar om te troon te bestijgen: 'Ik denk dat Wim-Lex en Máxima direct rechtsomkeert maken in hun groene draak en linea recta naar Argentinië emigreren als dit wangedrocht uit de speakers knalt.'

Componist John Ewbank liet twee dagen van te voren nog licht gespannen te zijn over de reacties op het Koningslied, maar de reacties waren volgens de schrijver toen 'vooralsnog positief.' Een blik op de eerste reacties lijkt dat beeld vooralsnog dus niet te bevestigen.

Positief

Toch is het met goed zoeken wel mogelijk fans van het koningslied te vinden. Oud-vakbondsleider Doekle Terpstra vindt het 'een fraaie compilatie van stemmen.' Ook eigenaar van een platenlabel Jack London zegt op Twitter dat hij het lied wel mee vindt vallen. 'Mooi nummer.'

Twitteraar Tine de JongVeenstra laat weten het lied wél mooi te vinden. "Het lijkt me heel ontroerend als alle kinderen meezingen.' Ook Dieuwke de Boer snapt niets van alle commotie in haar twitterlijst. 'Als ik Willem-Alexander zou ik trots zijn!'

Volkskrant

Oordeel zelf:



[ Bericht 5% gewijzigd door Misty_eyes op 19-04-2013 14:26:06 ]
  vrijdag 19 april 2013 @ 12:47:28 #2
93214 DeTolk
Elk puntje telt.
pi_125475849
quote:
'Als ik Willem-Alexander zou ik trots zijn!'
Que?
pi_125475926
Natuurlijk is het vreselijk met zo'n collectie oorvervuilers bij elkaar.
Conscience do cost.
pi_125475964
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 april 2013 12:47 schreef DeTolk het volgende:

[..]

Que?
past grammaticaal perfect bij het koningslied :P
(╯°□°)╯︵ ┻━┻ ლ(ಠ益ಠლ) ٩͡๏̯͡๏۶ ಠ_ಠ ᕕ( ᐛ )ᕗ
pi_125475973
Ik vind dat beledigend. Voor draken.
  Redactie Frontpage vrijdag 19 april 2013 @ 12:51:53 #6
83660 crew  Etcetera
*pffrrrwwwt*
pi_125475988


Ik ga genieten van alle mogelijke kutgrappen die gemaakt gaan worden. Ja, het brengt Nederlanders echt dichter bij elkaar, dit gaat leuk worden :9
It's not just sex, it's love
It's two people connecting
With four other people
And aliens
pi_125475989
ik mag toch hopen dat de volgende generatie kinderen niet langer geindoctrineerd zullen worden met dat "koningshuis" waanzin.
pi_125475998
na de groene draak voor Bea, geven we WA en M ook een draak cadeau _O_
(╯°□°)╯︵ ┻━┻ ლ(ಠ益ಠლ) ٩͡๏̯͡๏۶ ಠ_ಠ ᕕ( ᐛ )ᕗ
pi_125476073
De tekst komt toch van het Nederlandse Volk, nou eigen schuld dan. :P
Optimist tot in de kist
Miniem's internetvriendinnetje :P
Bij vlagen briljant, helaas is het momenteel windstil
pi_125476094
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 april 2013 12:54 schreef trovey het volgende:
De tekst komt toch van het Nederlandse Volk, nou eigen schuld dan. :P
_O-
pi_125476111
Net zo slecht als het repertoire van iedereen die mee heeft gedaan aan dat nummer zeg maar.
Who's the black private dick
That's a sex machine to all the chicks?
pi_125476444
BREAKING

quote:
Troonswisseling uitgesteld
AMSTERDAM - De geplande kroning van Willem-Alexander tot koning van Nederland is voor onbepaalde tijd uitgesteld. De plechtigheden op 30 april in Amsterdam zijn afgelast en ook Koninginnedag gaat niet door. Dat heeft voorzitter Hans Wijers van het Nationaal Comité Inhuldiging zojuist bekend gemaakt.

Bronnen rond het Binnenhof bevestigen de afgelasting. Premier Rutte geeft om 14.00 uur een persconferentie om het onverwachte nieuws nader toe te lichten. Volgens onbevestigde berichten zou Willem-Alexander inmiddels samen met zijn vrouw en kinderen het land hebben verlaten. Getuigen hebben de kroonprins gesignaleerd in de gate voor een vlucht richting Mozambique. Onduidelijk is of het om een tijdelijk of permanent vertrek gaat.

"Ik hoorde hem schelden", vertelt reiziger Aad de Wit, die de kroonprins in de vertrekhal zag lopen. "Ik kan veel hebben. Kritische vragen over mijn opa, gezeik over hoe streng mijn moeder is, bijnamen als Prins Pils, wc-pot werpen en zélfs een puur ceremoniële rol. Maar je kunt ook te ver gaan!", zijn de woorden die De Wit naar eigen zeggen opving.

Waar Willem-Alexander met zijn woorden precies op doelde, is onbekend. Mensen met smaak vermoeden dat de kroonprins refereert aan de première van het speciaal gecomponeerde Koningslied, eerder vandaag. De Wit: "Ik hoorde de prins nog net schelden: "De W van Stamppot Eten; wat denken ze wel niet?!"" De RVD was niet voor commentaar bereikbaar.


[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 19-04-2013 13:07:24 ]
pi_125476485
quote:
7s.gif Op vrijdag 19 april 2013 12:56 schreef Ahmad1nejad het volgende:
Net zo slecht als het repertoire van iedereen die mee heeft gedaan aan dat nummer zeg maar.
Nou, sommigen duiken nog verbazend diep onder hun - toch al niet al te hoge - niveau.
pi_125476514
quote:
9s.gif Op vrijdag 19 april 2013 13:05 schreef Boldface het volgende:
BREAKING

[..]

Ik schrok me een hoedje. :N
pi_125476540
quote:
15s.gif Op vrijdag 19 april 2013 13:06 schreef Boldface het volgende:

[..]

Nou, sommigen duiken nog verbazend diep onder hun - toch al niet al te hoge - niveau.
Wie dan?
Who's the black private dick
That's a sex machine to all the chicks?
pi_125476819
Als Koningslied kun je toch gewoon het volkslied gebruiken? De naam van Willem zit al zo ongeveer in de titel, lekker makkelijk. En goedkoop.

Alles beter dan dit gedrocht.
pi_125477651
Is dit dat lied op de melodie van "15 miljoen mensen" van Fluitsma& Van Thijn?
"We are all atheists about most of the gods that humanity has ever believed in. Some of us just go one god further." - Richard Dawkins
pi_125477803
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 april 2013 13:34 schreef DroogDok het volgende:
Is dit dat lied op de melodie van "15 miljoen mensen" van Fluitsma& Van Thijn?
Nee
Knapen die storneren willen moeten mannen met automatische incasso's zijn
pi_125477869
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 april 2013 13:37 schreef Kapt-Ruigbaard het volgende:

[..]

Nee
Ok, maar die is ook kut.
"We are all atheists about most of the gods that humanity has ever believed in. Some of us just go one god further." - Richard Dawkins
pi_125477892
Wat een verschrikkelijk slecht nummer!

En nu ga ik naar de EHBO want mijn oren bloeden.
  Redactie Frontpage vrijdag 19 april 2013 @ 13:39:42 #21
83660 crew  Etcetera
*pffrrrwwwt*
pi_125477897
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 april 2013 13:39 schreef DroogDok het volgende:

[..]

Ok, maar die is ook kut.
Beter dan het Koningslied.
It's not just sex, it's love
It's two people connecting
With four other people
And aliens
pi_125477899
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 april 2013 13:39 schreef DroogDok het volgende:

[..]

Ok, maar die is ook kut.
Deze is nog duizend keer kutter.
Knapen die storneren willen moeten mannen met automatische incasso's zijn
  vrijdag 19 april 2013 @ 13:40:45 #23
345631 Scjvb
Genieten op z'n Haarlems!
pi_125477945
Het Koningslied is inderdaad niet om aan te horen. :N Best jammer dit.
-Het leven is goed in het beschaafde en welgestelde milieu op Haarlemse bodem, waar wij met volle teugen van het leven genieten! :Y)
pi_125478008
Hoezo zou je een KONINGSLIED brengen omdat iemand koning wordt? Wat is dat voor aids?
pi_125478056
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 april 2013 13:39 schreef Kapt-Ruigbaard het volgende:

[..]

Deze is nog duizend keer kutter.
Ik ga ff luisteren en oordelen
"We are all atheists about most of the gods that humanity has ever believed in. Some of us just go one god further." - Richard Dawkins
pi_125478069
Ik ben onlangs begonnen aan een nieuwe baan: Voelt iemand zich geroepen om het 'groenonderhoud bij gemeente'-lied te schrijven?
pi_125478337
Is de tekst ergens te zien? Ben niet van plan te luisteren :').
Geen referral hier.
  Redactie Frontpage vrijdag 19 april 2013 @ 13:49:49 #28
83660 crew  Etcetera
*pffrrrwwwt*
pi_125478365
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 april 2013 13:49 schreef Phaelanx_NL het volgende:
Is de tekst ergens te zien? Ben niet van plan te luisteren :').
Maar de ervaring is zóveel beter als je 'm even luistert w/
It's not just sex, it's love
It's two people connecting
With four other people
And aliens
pi_125478617
Je kunt kaarten kopen om het in Ahoy mee te zingen!

Wat een zeiknummer
pi_125478803
Ik had het nog niet gehoord en dacht dat het toch niet zo erg kon zijn? Maar het kan dus wel jezus wat een aids :')
pi_125479443
Het lied staat weer op Youtube, check gelijk ook even de hoeveelheid duimpjes omlaag. :')
  vrijdag 19 april 2013 @ 14:21:06 #32
123341 penny-wise
Cliniclown-aspirant
pi_125479571
Lange Frans rapt ook weer mee?
Oortyfus gegarandeerd....
  vrijdag 19 april 2013 @ 14:23:06 #33
148813 Vader_Aardbei
Stem JA21 in maart!
pi_125479672
Verschrikkelijk. Oneerbiedig ook. Je en jij, dat betuttelende toontje, ''daar sta je dan'', het gerap, het geouwehoer over leeuwen, de W van Willem...

Het is gewoon slijmerige gospel, mocro-rap en nog wat wansmakelijke onzin gecombineerd met krom Nederlands.

Onze Majesteit verdient beter dan dit. Ga GAUW een fatsoenlijk lied schrijven voor de Koning.
  vrijdag 19 april 2013 @ 14:24:12 #34
128155 Fir3fly
Goodnight everybody!
pi_125479712
Reacties op twitter en youtube als nieuws brengen :').

Waar gaat het heen met de Nederlandse journalistiek?
And if you listen very hard
The tune will come to you at last
When all are one and one is all
To be a rock and not to roll
pi_125479902
Het lollige is dat de teksten van "het volk" zijn. Dit is het niveau van Nederland, face it :P
Jaarlijstjes: '08 | '09 | '10 | '11 | '12 |
'13 |
'14
pi_125480224
Nederlandstalige rap bij een plechtige gebeurtenis als de troonwisseling, dan zak je als land toch wel finaal door de ondergrens...
“[i]Waat ein waer, waat ein waer[/i]” zei Mien taege Bair en Bair neukdje Mien door ut banksjtil haer.
pi_125480323
quote:
6s.gif Op vrijdag 19 april 2013 14:28 schreef Moody het volgende:
Het lollige is dat de teksten van "het volk" zijn. Dit is het niveau van Nederland, face it :P
Absoluut een lied Nederland waardig, laat daar geen misverstand over bestaan.
pi_125480464
Ik zou me rot schamen als ik daar Koning voor zou moeten wezen. Wat een lied zeg. -O-
Kreeg ooit sprookjes te horen. Zit nu in therapie.
  vrijdag 19 april 2013 @ 14:44:36 #39
123341 penny-wise
Cliniclown-aspirant
pi_125480670
quote:
1s.gif Op vrijdag 19 april 2013 14:34 schreef DDDDDaaf het volgende:
Nederlandstalige rap bij een plechtige gebeurtenis als de troonwisseling, dan zak je als land toch wel finaal door de ondergrens...
Hoort bij de NLse cultuur he...
pi_125480860
Ik vond het concept 'koningslied' al wat vreemd, maar de uitwerking is dramatisch. Ik dacht nog even dat het wel als lekker volks ontvangen zou worden en daarmee een succes zou worden maar dat gaat hem volgens mij ook niet worden.

Ik vond de rap nog het minst erge.
pi_125480883
Arme Lex moet ook nog doen alsof hij dit mooi vindt ;(
pi_125480886
Dit is echt tenenkrommend. Er is hier niks positiefs over te zeggen :')
pi_125480957
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 april 2013 14:49 schreef CafeRoker het volgende:
Arme Lex moet ook nog doen alsof hij dit mooi vindt ;(
Hij willem niet
  Admin vrijdag 19 april 2013 @ 14:55:20 #44
2589 crew  yvonne
On(t)deugend
pi_125481222
Ik heb hem helemaal geluisterd :'(
Wat een ellende. Die teksten vooral :D
Oh en die rap, op 3.06 wordt het echt ernstig.
Yvonne riep ergens: Static is gewoon Static, je leeft met hem of niet.
Geen verborgen agenda's, trouw, grote muil, lief hartje, bang voor bloed, scheld FA's graag uit voor lul.


Op dinsdag 26 oktober 2021 16:46 schreef Elan het volgende:
Hier sta ik dan weer niet van te kijken Zelfs het virus is bang voor jou.
  vrijdag 19 april 2013 @ 14:57:09 #45
343860 UpsideDown
Baas Boven Baas
pi_125481300
Wat een saai nummer. :r Daar kan je toch geen feest op vieren? :')
Say what?
pi_125481341
Het voldoet hooguit als Friso-lied.
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
pi_125481387
Die rap is wel weer 'lekker hip' :')
Zeurderig kutnummer, godverdomme wat een bagger.
pi_125481388
Veel te traag en saai.

Maar toch beter dan deze:
"We are all atheists about most of the gods that humanity has ever believed in. Some of us just go one god further." - Richard Dawkins
pi_125481397
Wat moet ik me voorstellen bij een 'milde steniging'?
pi_125481433
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 april 2013 14:59 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
Wat moet ik me voorstellen bij een 'milde steniging'?
Zachtjes gooien
'Met een banaan door het water, later'
Franky boy | fanmail, hatemail, lovemail, sexmail | Tom
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')