Auw. Ik heb de afgelopen weken moeten constateren dat ik niet op alle punten mijn heren goed heb verzorgd. Het probleem zat in het voeren, en waar de meeste dierenliefhebbers hun beestjes zwaar overvoeren, ben ik erin geslaagd ze net iets te weinig te geven.
Ik baseerde de hoeveelheid op wat mijn Burmezen gemiddeld verwerkten, iets meer vanwege de grotere maat van de heren, en natuurlijk dat verdubbeld voor het aantal katten. Na nog wat aanpassingen leverde dat een situatie op waarbij het een kwartier tot een half uur duurde voordat alles weg was, waarbij zeker Diesel en Pepe aanvankelijk aardig schransten, maar waarbij Cayok en Chester toch ook alle ruimte kregen, en uiteindelijk Pepe meestal de laatste hapjes wegwerkte. Dit leek uitstekend te werken, maar, zoals ik al eerder had opgemerkt over Chester :
quote:
Ik moet trouwens opletten, want als ik naar de eerdere foto's kijk is hij behoorlijk afgevallen; misschien gewoon doordat hij veel meer beweging heeft, hij is energiek genoeg, maar toch.
Een paar weken geleden begon ik toch weer om naast het Prins-voer waar ze in het asiel op hadden gezeten Royal Canin en Hills' Scientific neer te zetten, en om te zorgen dat niet al het luxe-voer door de beide broertjes werd weggevaagd, zette ik 1 bakje Prins en 2 bakjes luxe-voer neer, wel wat minder per bakje dan daarvoor, maar bij elkaar toch wel wat meer. Dat leverde 3 constateringen op :
• Prins is best eetbaar, maar als er RC of Hills's beschikbaar is, ...
• Tegen mijn verwachting in houden ook Diesel en Pepe toch vrij snel op met eten, zeker van het ontbijt blijft meestal het een en ander over, zelfs van het luxe-spul. Dat komt omdat ze overdag veel slapen, van het avond-eten blijft niet veel over, want dan hebben ze de hele nacht buiten gespeeld.
• Chester is minstens een pond aangekomen !
Chester toen hij net binnen was :
![Chester-5.jpg]()
Chester 2 maanden geleden (hier lijkt hij wel zelfs iets magerder dan dat hij echt was) :
![Chester-bank.jpg]()
Chester gisterenavond :
![Chester-20130916.jpg]()
Het valt goed op hoe de wangetjes weer aardig uitgevuld beginnen te worden, en hij voelt gewoon ook voller aan als ik hem aai. Het lijkt er dus op dat Chester een pure snacker is : "eten doe je met kleine hapjes over de hele dag verdeeld", hij kan, of wil, gewoon niet een redelijke maaltijd in een keer verwerken. Daardoor is hij met de oude hoeveelheden van het voer niet altijd aan voldoende eten toegekomen, en is hij toch langzaamaan wat afgevallen. Hij was wel nog steeds speels, actief en een enthousiast en effectief jager, dus het is echt maar een fractie wat hij tekort kwam.
Het is trouwens ook wel prettig om te weten dat geen van de heren zich volledig kapot vreet, want nu kan ik 's ochtends een behoorlijke hoeveelheid voer neerzetten, zodat de heren ook nog wat te happen hebben als ik eens laat van mijn werk terugkom (en dat kan incidenteel wel eens rond middernacht, of de volgende ochtend om 6 uur, zijn).
Voor de rest loopt alles voorspoedig, Pepe en Diesel worden steeds meer knuffelkatten. Onlangs zat ik op zolder, en Diesel kwam van buiten, sjokte 2 trappen op om me te vinden, zei "mrieuw" tegen me, kreeg een krabbel in zijn nek, en sjokte weer terug naar beneden. Net zoals Julius vroeger deed.
Chester moet nog steeds leren dat hij ook om aandacht mag vragen. Hij lag deze week in een mandje, en ik had hem even een tijdje aangehaald. Toen ik weer wat anders ging doen, sprong hij uit het mandje, en zocht Diesel op om nog wat verder te knuffelen, want blijkbaar was ik te vroeg gestopt. Toen heb ik me nog maar een tijdje met beide heren bemoeid.
En Cayok weet steeds minder wat hij wil. Gisterenavond kwam hij pas om kwart over 8 thuis, toen ik stond af te wassen, en hij heeft na een paar happen eten eerst een uitgebreide wasbeurt in de keuken gedaan, en toen vanaf de deurmat in de keuken me een hele tijd in de gaten liggen houden. En vanochtend bij het vullen van de etensbakjes kon ik hem meerdere malen over zijn rug aaien, zelfs als hij mijn hand aan zag komen. Ik heb hem ook even onder zijn kinnetje mogen krabbelen. De fysieke reacties waren wel compleet tegenstrijdig, want op een gegeven moment lagen zijn oren in zijn nek, wat niet echt blijdschap aangeeft, terwijl zijn staart in S-bochten kronkelde, wat toch een teken is van veel genoegen (iets heel anders dan een echte zwaaiende staart).
[ Bericht 0% gewijzigd door Guppy op 31-12-2023 19:30:00 ]
Sam the American Eagle : You, sir, are a demented, sick, degenerate, barbaric, naughty freako!
Alice Cooper : Why, thank you!
Sam the American Eagle : Freakos: One. Civilization: Zero.