Kennen we deze nog?quote:Op woensdag 17 april 2013 10:58 schreef Twentsche_Ros het volgende:
[..]
Als er nu één combinatie een succes is, dan is het wel dat een gruwelijke dictator houdt van kinderen en honden.
Mmmm dat van dat antisemitische was mij niet opgevallen en ik zal nog eens kijken hoe het er precies inzit maar de film is goed, zover ik kan ontdekken op locatie gefilmd en in iedere geval is er een poging gedaan om een historisch correcte film over Rommel maar ook de aanslag op Hitler neer te zetten.quote:Op woensdag 17 april 2013 10:26 schreef TitusPullo het volgende:
[..]
Wat een meesterwerk moet dit zijn.
Prima om Duitsers te herdenken - maar niet tijdens de dodenherdenking op 4 mei. Dat is voor de slachtoffers van de nazi's. Niet voor de nazi's (of hun werktuigen) zelf.quote:Op vrijdag 29 maart 2013 20:27 schreef von_Preussen het volgende:
[..]
De Duitse krijgsmacht vormde een integraal onderdeel van de tweede wereldoorlog, dan is het niet meer dan logisch om daar ook bij stil te staan en deze niet te vergeten.
Iemand als Reagan was zijn tijd al ver vooruit toen hij in de jaren 80 in Duitsland was om Duitse gesneuvelden te herdenken, zodat het spook van de oorlog eindelijk ten grave gedragen kon worden, zonder hetgeen wat er gebeurd is te vergeten.
Zeker wel Amerikanen, zeker wel Russen en zeker wel Britten. Canadezen ook. En Polen en iedereen die mee heeft gevochten om Nederland te verdedigen/bevrijden.quote:Op zaterdag 30 maart 2013 11:35 schreef ruimteaapje het volgende:
[..]
De Waffen-SS, de Einsatzgruppen, allemaal integraal onderdeel van de Tweede Wereldoorlog, dus wat is je punt? Het is de nationale dodenherdenking en dan herdenken we de Nederlandse gevallenen. Dus geen Amerikanen, geen Russen, geen Britten en zeker ook geen Duitsers.
Je mag (in je zelf) herdenken wie je wil. Vraag is echter of in het protocol van 4 mei het wenselijk is dat in de optocht wordt stilgestaan bij Duitse militairen. Ik kan me voorstellen dat veel mensen dat niet willen.quote:Op woensdag 24 april 2013 13:00 schreef ems. het volgende:
Al die mensen die voor anderen menen te mogen bepalen wat ze wel of niet mogen herdenken
Wat die exleden van de Wehrmacht in dat filmpje zeggen is trouwens pure nazi propaganda:quote:Op woensdag 24 april 2013 13:15 schreef Twentsche_Ros het volgende:
[..]
Je mag (in je zelf) herdenken wie je wil. Vraag is echter of in het protocol van 4 mei het wenselijk is dat in de optocht wordt stilgestaan bij Duitse militairen. Ik kan me voorstellen dat veel mensen dat niet willen.
Een blik werpend op:
http://de.wikipedia.org/wiki/Volkstrauertag
doen de Duitsers dat ws ook niet met de Nederlandse gevallenen. Ieder land heeft haar eigen herdenking van de eigen slachtoffers.
Bekijk eens:
Duitse Wehrmachtveteranen zie NL verzetstrijders als partizanen, waardoor "Putten" wordt vergoeilijkt. Misschien dachten die overleden Wehrmachtsoldaten wel net zo.
Die worden inderdaad ook herdacht, maar niet tijdens de nationale dodenherdenking op 4 mei.quote:Op woensdag 24 april 2013 12:59 schreef BorisDeLul het volgende:
[..]
Zeker wel Amerikanen, zeker wel Russen en zeker wel Britten. Canadezen ook. En Polen en iedereen die mee heeft gevochten om Nederland te verdedigen/bevrijden.
Welnee, dat zou het zijn als de maakster wil onderstrepen dat deze mannen gelijk hebben. Maar het tegendeel zij is het juist totaal niet met hen eens.quote:Op woensdag 24 april 2013 14:34 schreef Polacco het volgende:
[..] Dat filmpje is trouwens pure nazi propaganda:
Het sluit elkaar niet uit natuurlijk, een Duitser kan ook slachtoffer van de Nazi's zijn. De Duitse Joden?quote:Op woensdag 24 april 2013 12:53 schreef BorisDeLul het volgende:
Prima om Duitsers te herdenken - maar niet tijdens de dodenherdenking op 4 mei. Dat is voor de slachtoffers van de nazi's. Niet voor de nazi's (of hun werktuigen) zelf.
Ook het commitment van het Nationaal Comitè 4 en 5 mei niet gelezen zeker? Het is de nationale dodenherdenking:quote:Op woensdag 24 april 2013 16:04 schreef BlaZ het volgende:
[..] Het sluit elkaar niet uit natuurlijk, een Duitser kan ook slachtoffer van de Nazi's zijn. De Duitse Joden?
http://www.4en5mei.nl/nationaal_comite/veelgestelde_vragenquote:Het Memorandum uit 1961 is voor het Nationaal Comité de richtlijn wie er op 4 mei wordt herdacht. Het gaat om een nationale herdenking waarbij de Nederlandse oorlogsslachtoffers worden herdacht.
Het Memorandum luidt: ‘Tijdens de Nationale Herdenking op 4 mei herdenken we allen – burgers en militairen – die in het Koninkrijk der Nederlanden of waar ook ter wereld zijn omgekomen of vermoord sinds het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog, in oorlogssituaties en bij vredesoperaties’.
Op de Canadese begraafplaats in Overijssel worden elk jaar op 4 mei de Canadese doden herdacht.quote:Op woensdag 24 april 2013 16:02 schreef ruimteaapje het volgende:
[..]
Die worden inderdaad ook herdacht, maar niet tijdens de nationale dodenherdenking op 4 mei.
Dat is dan niet conform de richtlijn van het Nationaal Comité 4 en 5 mei.quote:Op woensdag 24 april 2013 16:07 schreef von_Preussen het volgende:
[..]
Op de Canadese begraafplaats in Overijssel worden elk jaar op 4 mei de Canadese doden herdacht.
Ik doelde op de uitspraken van de ex Wehrmacht leden. Had het beter moeten verwoorden.quote:Op woensdag 24 april 2013 16:04 schreef ruimteaapje het volgende:
[..]
Welnee, dat zou het zijn als de maakster wil onderstrepen dat deze mannen gelijk hebben. Maar het tegendeel zij is het juist totaal niet met hen eens.
Sleep ze voor de rechter.quote:Op woensdag 24 april 2013 16:09 schreef ruimteaapje het volgende:
[..]
Dat is dan niet conform de richtlijn van het Nationaal Comité 4 en 5 mei.
Klopt, en ook iemand als Anne Frank mogen we niet herdenken, conform de richtlijnen.quote:Op woensdag 24 april 2013 16:09 schreef ruimteaapje het volgende:
[..]
Dat is dan niet conform de richtlijn van het Nationaal Comité 4 en 5 mei.
Wat maar weer aangeeft dat de richtlijn beperkt is en slechts een richtlijn, maar dat Duitse joden die in de jaren dertig naar Nederland vluchtten, zoals Anne Frank, slachtoffers waren van het nazisme is nu eenmaal makkelijker vast te stellen dan dode Wehrmachtsoldaten, waarvan al topics lang wordt verondersteld dat het ook slachtoffers zouden kunnen zijn. Een burger herdenken die weliswaar geen Nederlander was maar toch zeker een slachtoffer van het nazisme is toch echt iets anders dan een soldaat herdenken die misschien een slachtoffer was maar die net zo goed een fanatieke nazi zou kunnen zijn geweest.quote:Op woensdag 24 april 2013 16:12 schreef BlaZ het volgende:
[..] Klopt, en ook iemand als Anne Frank mogen we niet herdenken.
Ik zie daar persoonlijk geen enkele aanleiding voor, maar als jij dat nodig vindt staat het jou vrij die rechtszaak te beginnen. Ga je gang.quote:
Nu speelt het argument dat het een nationale dodenherdenking is opeens geen rol meer?quote:Op woensdag 24 april 2013 16:19 schreef ruimteaapje het volgende:
[..]
Ik zie daar persoonlijk geen enkele aanleiding voor, maar als jij dat nodig vindt staat het jou vrij die rechtszaak te beginnen. Ga je gang.
Het is je wellicht ontgaan, maar ik ben het Nationaal Comité 4 en 5 mei niet.quote:Op woensdag 24 april 2013 16:20 schreef von_Preussen het volgende:
[..] Nu speelt het argument dat het een nationale dodenherdenking is opeens geen rol meer?
Daarom herdenken wij hier (gemeente Leudal) op 4 mei onze burgers en militairen die zijn omgekomen tijdens oorlogen en op 14 november (bevrijding van onze regio) de militairen van 11 nationaliteiten die hier zijn omgekomen tijdens de Tweede Wereldoorlog.quote:Op woensdag 24 april 2013 16:07 schreef von_Preussen het volgende:
[..]
Op de Canadese begraafplaats in Overijssel worden elk jaar op 4 mei de Canadese doden herdacht.
Preciesquote:Op donderdag 25 april 2013 08:31 schreef _The_General_ het volgende:
[..] Als men eens niet zo krampachtig gaat doen in Vorden om perse ook de Duitsers op 4 mei te herdenken maar een aparte herdenking organiseert op bijv. Volkstrauertag dan is er niets aan de hand!
Het blijft zo'n misvatting om het individu, in dit geval 'de soldaat', los te zien van het systeem. Je zal er vast 'goede' bedoelingen mee hebben maar het blijft historisch incorrect, diezelfde soldaat die jij wil herdenken zou nog steeds jouw land bezetten, jouw landgenoten en anderen wegvoeren, en de orders van een vijandig regime zonder mokken opvolgen.quote:Op donderdag 25 april 2013 08:31 schreef _The_General_ het volgende:
[..]
Daarom herdenken wij hier (gemeente Leudal) op 4 mei onze burgers en militairen die zijn omgekomen tijdens oorlogen en op 14 november (bevrijding van onze regio) de militairen van 11 nationaliteiten die hier zijn omgekomen tijdens de Tweede Wereldoorlog.
Dit zijn trouwens: Nederland, België, Duitsland, Oostenrijk, Groot-Brittannië, Tsjechië en Slowakije, Noorwegen, Australië, Nieuw-Zeeland, Verenigde Staten van Amerika en Canada.
Als men eens niet zo krampachtig gaat doen in Vorden om perse ook de Duitsers op 4 mei te herdenken maar een aparte herdenking organiseert op bijv. Volkstrauertag dan is er niets aan de hand!
Als dat een regel is puur jezelf..... die vrijheid heb je.. en terecht.quote:Op donderdag 25 april 2013 10:11 schreef DeParo het volgende:
Er kan in Nederland simpelweg geen sprake zijn van het herdenken van Duitse soldaten, op geen enkele dag, als het aan mij ligt in ieder geval.
Duitsland wil 87-jarige kampbewaker vervolgenquote:Op donderdag 25 april 2013 18:12 schreef TitusPullo het volgende:
Hoeveel achttienjarige kampbewakers waren er?
Ik respecteer niet dat mensen zo denken, voornamelijk omdat het pijnlijk is en de geschiedenis geen recht aan doet, ik zal die mensen niet de koppen inslaan of wat dan ook maar het is niet iets waar ik respect voor heb ook al denken ze zelf dat hun bedoeling nog zo goed is. Ik zou het zelfs al verkeerd vinden om in een documentaire te zeggen dat het Duitse volk heeft geleden door het Nazi-regime immers waren zij zelf ook een beetje hun eigen regime toentertijd.quote:Op donderdag 25 april 2013 11:37 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Als dat een regel is puur jezelf..... die vrijheid heb je.. en terecht.
Als dat een regel is waarvan je vind dat iedereen dat moet vinden...... ook okeeee.
Maar respecteer ook als men anders denkt dat men die vrijheid daartoe juridisch en moreel heeft.
En de morele rechtvaardiging is de vrijheid van meningsuiting en ernaar handelen zonder anderen te storen. De morele rechtvaardiging is ook dat pluriformiteit een fundament is van de democratie.
Voor mij geldt de regel ook..... zeker rond 4 mei niks Duitsers en hun knechten herdenken in de zin van postuum eerbetoon geven. Hooguit in een documentaire op tv benoemen dat het hele Duitse volk zwaar geleden heeft door het nazi-regime.
Ah, meneertje wil dus aan geschiedvervalsing doen omdat sommige feiten hem niet uitkomen.quote:Op donderdag 25 april 2013 18:44 schreef DeParo het volgende:
[..]
Ik zou het zelfs al verkeerd vinden om in een documentaire te zeggen dat het Duitse volk heeft geleden door het Nazi-regime immers waren zij zelf ook een beetje hun eigen regime toentertijd.
Wat jou betreft bedoel je, maar nogmaals, je kan moeilijk zeggen dat het Duitse volk heeft geleden door het Nazi-regime als ze daar zelf verantwoordelijk voor waren, hoogstens misschien door de oorlogsontwikkelingen in bepaalde opzichten, maar ook daar kan je vraagtekens bijzetten.quote:Op donderdag 25 april 2013 18:49 schreef von_Preussen het volgende:
[..]
Ah, meneertje wil dus aan geschiedvervalsing doen omdat sommige feiten hem niet uitkomen.
Wat dat betreft sta je dan op hetzelfde trapje als de holocaustontkenners.
quote:Op donderdag 25 april 2013 18:41 schreef DeParo het volgende:
[..]
Duitsland wil 87-jarige kampbewaker vervolgen
Deze man was, wat zou het zijn, 19?
John Demjanjuk was ook toentertijd 22-23!
Dus er zullen wel meer van dat soort jongemannen daar hebben rondgelopen.
Verder heb ik ze uiteraard niet geteld maar misschien weet jij het antwoord.
Zo, je hebt al twee niet-Duitsers van jonge leeftijd gevonden.quote:De naam van de verdachte is niet bekendgemaakt. Volgens hoofdaanklager Schrimm is hij geen Duitser en woont hij ook niet meer in Duitsland.
Dat is correct tot bepaalde hoogte maar daar zaten vaak ook heel jonge jongens bij, en of ze nu Duits zijn of uit Oekraine komen of waar dan ook, dat is de discussie niet verder.quote:Op donderdag 25 april 2013 18:57 schreef TitusPullo het volgende:
[..]
[..]
Zo, je hebt al twee niet-Duitsers van jonge leeftijd gevonden.
Ik vroeg het overigens uit belangstelling, ik meende me te herinneren dat een flink deel van die bewakers na actieve dienst of na eerdere gevangenschap tot bewaker was benoemd.
Demjanjuk werd in ieder geval niet uitgekozen om een kamp te bewaken, wat onverlet laat dat hij gestraft zou hebben moeten worden.quote:Op donderdag 25 april 2013 19:01 schreef DeParo het volgende:
[..]
Dat is correct tot bepaalde hoogte maar daar zaten vaak ook heel jonge jongens bij, en of ze nu Duits zijn of uit Oekraine komen of waar dan ook, dat is de discussie niet verder.
Je bedoelde dat hij er vrijwillig voor koos? Volgens mij werden Sovjet-krijgsgevangen ook de keuze voorgelegd of dit of zelf in zo'n kamp belanden! Hij dient bestraft te worden zonder enige twijfel. Maar hij is inmiddels overleden wat het weer lastiger maakt.quote:Op donderdag 25 april 2013 19:03 schreef TitusPullo het volgende:
[..]
Demjanjuk werd in ieder geval niet uitgekozen om een kamp te bewaken, wat onverlet laat dat hij gestraft zou hebben moeten worden.
Doe niet zo haatdragend.quote:Op donderdag 25 april 2013 18:54 schreef DeParo het volgende:
[..]
Wat jou betreft bedoel je, maar nogmaals, je kan moeilijk zeggen dat het Duitse volk heeft geleden door het Nazi-regime als ze daar zelf verantwoordelijk voor waren, hoogstens misschien door de oorlogsontwikkelingen in bepaalde opzichten, maar ook daar kan je vraagtekens bijzetten.
Nogmaals, het Duitse volk heeft misschien geleden tot bepaalde hoogte onder de oorlogsontwikkelingen ook al waren ze daar zelf verantwoordelijk voor, maar niet onder het Nazi-regime dat kan je niet zeggen. Daarnaast is het belangrijk te onderstrepen dat ze daar zelf verantwoordelijk voor zijn, dat is niet haatdragend, dat is gewoon een feit kan je hoog en laag springen maar het blijft zo.quote:Op donderdag 25 april 2013 20:58 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Doe niet zo haatdragend.
Natuurlijk heeft het Duitse volk geleden onder het nazi-regime.
En veel zwaarder dan het Nederlandse volk.
Dat dit regime kon blijven bestaan door het meelopen, de steun van vele Duitsers is geen reden om het hele Duitse volk eeuwige schuld op te leggen.
En het is ook geen reden om botweg te ontkennen hoe rampzalig het nazi-regime was voor alle Duitsers, wel of niet meelopend.
Wordt eens wakker !! 1945 is geweest. Zet die moffenhaat eens bij het oud vuil,
Ik vraag me altijd af waar jij dit vandaan haalt. De algemene tekst bij de herdenking is 'opdat wij niet vergeten'. Dus je kunt herdenken wat je wilt; daders, slachtoffers, positieve danwel negatieve memorabele momenten, systemen, enzovoorts.quote:Op donderdag 25 april 2013 21:02 schreef DeParo het volgende:
[..]
Met een herdenking herdenk je de slachtoffers, niet de daders, en de Duitsers zijn nu eenmaal de daders in deze.
Als het niet de algemene norm is dan is er iets goed mis met deze maatschappij.quote:Op donderdag 25 april 2013 21:39 schreef Buitendam het volgende:
[..]
Ik vraag me altijd af waar jij dit vandaan haalt. De algemene tekst bij de herdenking is 'opdat wij niet vergeten'. Dus je kunt herdenken wat je wilt; daders, slachtoffers, positieve danwel negatieve memorabele momenten, systemen, enzovoorts.
Eigenlijk kun je alles bij de haren erbij slepen opdat je niet zult vergeten. Dat hele 'herdenken = slachtoffers' is jouw persoonlijke interpretatie wellicht, maar niet de algemene norm o.i.d.
Dus als het niet in jouw straatje past is er iets goed mis met de maatschappij? Da's natuurlijk ook een goede manier om dingen te kunnen begrijpen.quote:Op donderdag 25 april 2013 21:44 schreef DeParo het volgende:
[..]
Als het niet de algemene norm is dan is er iets goed mis met deze maatschappij.
Ik ben inderdaad niet bereid Nazi-beulen te herdenken, maar kennelijk herdenk jij daar anders over, opmerkelijk dat zelfs jij niet antwoord op mijn bovengenoemde vraag kan geven (die in reactie op _The_General_ overigens).quote:Op donderdag 25 april 2013 21:45 schreef Buitendam het volgende:
[..]
Dus als het niet in jouw straatje past is er iets goed mis met de maatschappij? Da's natuurlijk ook een goede manier om dingen te kunnen begrijpen.
Bovengenoemde vraag? Niet gelezen?quote:Op donderdag 25 april 2013 21:47 schreef DeParo het volgende:
[..]
Ik ben inderdaad niet bereid Nazi-beulen te herdenken, maar kennelijk herdenk jij daar anders over, opmerkelijk dat zelfs jij niet antwoord op mijn bovengenoemde vraag kan geven (die in reactie op _The_General_ overigens).
Aangezien de slachtoffers daar slachtoffer van zijn geworden, lijkt het me wel degelijk zo dat je daarmee bezig bent, hoe dan ook is dat niet wat hier wordt bedoeld.quote:Op donderdag 25 april 2013 21:51 schreef Buitendam het volgende:
[..]
Bovengenoemde vraag? Niet gelezen?
Ik heb het niet over Nazi-beulen? Ik zeg dat als je naast slachtoffers ook tijdens zo'n herdenking na kunt denken over het gevaar van bepaalde systemen zoals de nazi's hanteerden, bijvoorbeeld. Op 4 mei de gevaren van het nazi-regime herdenken lijkt me buitengewoon nuttig. Dan ben je dus bezig met de 'opdat wij niet vergeten' gedachte en niet zozeer enkel en alleen slachtoffers herdenken. Dan zie ik niet in wat er zo mis is met de maatschappij, eerlijk gezegd?
Een politiek systeem herdenken zodat het in die vorm algemeen ongewenst is en blijft is hetzelfde als slachtoffers herdenken in jouw ogen?quote:Op donderdag 25 april 2013 21:53 schreef DeParo het volgende:
[..]
Aangezien de slachtoffers daar slachtoffer van zijn geworden, lijkt het me wel degelijk zo dat je daarmee bezig bent, hoe dan ook is dat niet wat hier wordt bedoeld.
Je herdenkt het systeem niet, je overdenkt de kwalijke gevolgen van zo'n systeem, dat is onmiskenbaar verbonden met het herdenken van slachtoffers dus.quote:Op donderdag 25 april 2013 21:55 schreef Buitendam het volgende:
[..]
Een politiek systeem herdenken zodat het in die vorm algemeen ongewenst is en blijft is hetzelfde als slachtoffers herdenken in jouw ogen?
Slachtoffers, maar ook de beginselen van het systeem, de wijze van opkomst, de wijze van rekrutering, hoe het mogelijk is dat er zo'n massale aanhang heeft kunnen werven. En ook door het plaatje 'opdat wij niet vergeten' in acht te nemen hebben we het tot op de dag van vandaag over wat de intense resultaten voor wraak in de vorm van herstelbetalingen kunnen (konden) uitrichten.quote:Op donderdag 25 april 2013 21:57 schreef DeParo het volgende:
[..]
Je herdenkt het systeem niet, je overdenkt de kwalijke gevolgen van zo'n systeem, dat is onmiskenbaar verbonden met het herdenken van slachtoffers dus.
Dat er verschillende aanleidingen zijn, factoren, en wat dan ook nog meer dat kan best. Maar dat betekent niet dat de menselijke verantwoordelijkheid opeens wegvalt.quote:Op donderdag 25 april 2013 22:03 schreef Buitendam het volgende:
[..]
Slachtoffers, maar ook de beginselen van het systeem, de wijze van opkomst, de wijze van rekrutering, hoe het mogelijk is dat er zo'n massale aanhang heeft kunnen werven. En ook door het plaatje 'opdat wij niet vergeten' in acht te nemen hebben we het tot op de dag van vandaag over wat de intense resultaten voor wraak in de vorm van herstelbetalingen kunnen (konden) uitrichten.
Dus verschillende factoren herdenken, zodat we zowel de aanleiding als de verschrikkingen tijdens het verloop van de oorlog niet vergeten.
Nee, dat zeg ik dan ook nergens. Ik heb het over het feit dat naast menselijke slachtoffers het nazi-regime nog veel meer intens verrotte, misdadige beginselen heeft. Dat moet je ook herdenken, náást alle menselijke slachtoffers.quote:Op donderdag 25 april 2013 22:05 schreef DeParo het volgende:
[..]
Dat er verschillende aanleidingen zijn, factoren, en wat dan ook nog meer dat kan best. Maar dat betekent niet dat de menselijke verantwoordelijkheid opeens wegvalt.
Nou, dan zijn we er toch? Herdenken is dus niet alleen slachtoffers, maar meerdere factoren niet in de vergetelheid te laten raken zodat de kans er is dat het nog een keer gebeurd. Opdat wij niet vergeten.quote:Herdenken is ook mensen overtuigen er alles aan te doen dat te voorkomen. Dat is toentertijd dus niet gebeurt zoals je weet.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |