quote:Verzamelaars maken schoon schip in 'Mijn Leven In Puin' bij RTL 4
Duizenden mensen in Nederland lijden aan verzamelwoede. Een ziekte die zoveel impact heeft, dat het leven van deze mensen vaak letterlijk en figuurlijk in puin ligt. Deze hamsteraars, oftewel hoarders leven vaak alleen nog maar voor hun spullen. De enige manier om te kunnen ontsnappen aan de puinhopen en het sociale isolement is door radicaal schoon schip te maken, maar vaak lukt dat niet meer alleen. Vanaf dinsdag 17 januari biedt Peter van der Vorst en een team van deskundigen hulp. Na het ontvangen van de noodkreet door een dierbare van de verzamelaar komt Peter samen met zijn hulptroepen in actie.
Met een videoboodschap probeert Peter de verwoede verzamelaar over te halen om mee te doen. Hij of zij krijgt de keuze om binnen enkele dagen afstand te doen van de jarenlang verzamelde spullen. Psycholoog Barbara Nanninga en organizer Manita Overweg staan Peter bij om letterlijk en figuurlijk puin te ruimen in het leven van de betreffende verzamelaar.
De emoties lopen iedere keer weer hoog op, wanneer er binnen enkele dagen afstand moet worden genomen van de vaak zo geliefde verzameling. Meestal zijn er wel meer dan tien vrachtwagens voor nodig om de huizen leeg te halen. Woningen die zo volgepropt zijn met spullen, waarbij het toilet en de douche onbereikbaar waren geworden, worden weer leefbaar gemaakt.
De puinhopen die letterlijk tussen familiebanden staan, worden weggehaald in de hoop dat er een nieuwe start kan worden gemaakt. Na het klaren van deze enorme klus, bezoekt Peter na een aantal weken de (ex-)verzamelaars opnieuw om te kijken of en hoe hun leven is veranderd.
Uitzending: wekelijks, vanaf dinsdag 17 januari, tussen 20.30 uur en 21.30 uur bij RTL 4
Bron
Dat wilde ik ook net zeggen, het ziet er niet vies uit, alleen vol.quote:Op dinsdag 5 maart 2013 20:41 schreef OProg het volgende:
Volgens mij valt het qua smerigheid nog wel mee daar. Het is vooral veel en staat overal.
Die gaat straks concluderen dat ze dit doet wegens een gebrek aan liefde in de jeugd ofzo.quote:Op dinsdag 5 maart 2013 20:42 schreef Phaelanx_NL het volgende:
Die psycholoog met haar bemoedigende praatjes elke week.
Idd jaquote:Op dinsdag 5 maart 2013 20:44 schreef Phaelanx_NL het volgende:
Lol, accent wordt zelfs overgenomen door de coach.
Dat ze graag hadden laten zien hoe het nu met die vrouw gaat maar dat ze alle contact met de buren heeft verbroken en zich verder distantieert van het programma.quote:
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |