zodat men hier ook gaat accordeon spelen bij de supermarkt en in golfplaten hutkes gaat bouwen tegen de tuinmuur van een leegstaande villa die door een Russische eigenaar is gekocht als beleggingquote:
Zo drastisch afbouwen lijkt me wat overdrevenquote:Op zondag 3 maart 2013 10:38 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
zodat men hier ook gaat accordeon spelen bij de supermarkt en in golfplaten hutkes gaat bouwen tegen de tuinmuur van een leegstaande villa die door een Russische eigenaar is gekocht als belegging
Helaas is daar ook te kort aan. 8 jaar wachttijd.quote:Op zondag 3 maart 2013 10:17 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Er is geen woonruimte tekort maar een overdadige sociale voorziening.
Voor 10 euro per uur kan je niet in de vrije sector huren.quote:Dat vergroot ook het verschil in werken en niet werken en stimuleert het accepteren van werk.
Indien men de uitkeringen verlaagd tot zeg 500 euro, huurtoeslag en andere douceurtjes stopt. Gebeurt het met meerderen wonen in een appartement/huurwoning. Nederland is niet anders dan het buitenland. Vergeet niet dat er dan veel woningen vrij komen. Men zal dan graag verhuren ipv leegstand en geen inkomsten.quote:Op zondag 3 maart 2013 15:42 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Helaas is daar ook te kort aan. 8 jaar wachttijd.
[..]
Voor 10 euro per uur kan je niet in de vrije sector huren.
3*500 = 1500 euro met 3 personen is voldoende voor een huur van 682 euro blijft er nog 800 euro over om van te eten en te drinken.quote:Op maandag 4 maart 2013 08:56 schreef Sparqq het volgende:
De bescherming van de sociale sector huurders is het probleem dat private partijen niet willen verhuren aan deze groep, teveel gezeik. Dus private partijen bieden alleen maar aan vanaf 682 euro.
Eigenlijk laat de overheid zien dat het hele systeem niet functioneert, zodra de overheid de planning in handen krijgt ontstaan er enorme tekorten of overschotten. Het is toch vreemd dat een politie agent met een modaal inkomen aangewezen is op sociale woningbouw. In mijn ogen zou sociale woningbouw het minimale moeten zijn wat de overheid beschikbaar stelt, voor mensen op en rond het bestaansminimum, op goedkope locaties aan de rand van de stad. Als je het niet bevalt ga je maar werken en dan kan je een mooier huis betalen.
Private partijen verhuren bijna niet aan mensen samen die geen relatie hebben, want die vrienden blijven maar tijdelijk bij elkaar wonen en dan opeens komt er geen huur binnen.quote:Op maandag 4 maart 2013 08:59 schreef Digi2 het volgende:
[..]
3*500 = 1500 euro met 3 personen is voldoende voor een huur van 682 euro blijft er nog 800 euro over om van te eten en te drinken.
Waarom kan het in het buitenland dan wel?quote:Op maandag 4 maart 2013 09:03 schreef Sparqq het volgende:
[..]
Private partijen verhuren bijna niet aan mensen samen die geen relatie hebben, want die vrienden blijven maar tijdelijk bij elkaar wonen en dan opeens komt er geen huur binnen.
Been there, done that.
Regels kunnen onder druk van de markt en de overheid gewijzigd worden. Zoals gezegd, wat in het buitenland kan kan hier ook.quote:Op maandag 4 maart 2013 09:07 schreef Sparqq het volgende:
Dat moet je maar aan de verhuurders vragen, hier in Nederland is er geen grote partij die daar z'n vingers aan wil branden. Wellicht krijg je NL bijna alles toch wel verhuurd? Probleem is natuurlijk de huurbescherming, als jij maar een gedeelte van je huur betaald duurt het lang voordat ze je eruit kunnen schoppen.
http://www.ymere.nl/ymere/index.asp?id=20quote:Bent u getrouwd, heeft u een geregistreerd partnerschap of woont u (aantoonbaar) twee jaar of langer samen, dan telt het tweede bruto inkomen voor 40% mee. Daar houdt de rekenhulp ook rekening mee.
Bent u niet getrouwd of geregistreerd partner en woont u nog geen twee jaar samen, dan geldt dat iedere huurder afzonderlijk 80% van de netto huur moet kunnen voldoen. Ook die berekening kunt u met de rekenhulp maken.
Oh dat is nog aardig luxe, ik ken velen malen strengere inkomenseisen.... Die zijn vaak zo krankzinnig dat kopen 100x goedkoper is.quote:Op maandag 4 maart 2013 09:24 schreef Sparqq het volgende:
Uiteraard kunnen de regels veranderen, maar op dit moment is het allemaal niet zo makkelijk. De huurder kan namelijk ook niet zomaar onderverhuren, staat meestal in het contract dat hier toestemming voor noodzakelijk is.
[..]
http://www.ymere.nl/ymere/index.asp?id=20
Je moet allebei minimaal bruto 2176 verdienen om voor de goedkoopste vrije sector woning in aanmerking te komen.
Als ze dit doen gaan alle bijstandsmoeders trouwen met een man met een baan, denk ik.quote:Op maandag 4 maart 2013 08:47 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Indien men de uitkeringen verlaagd tot zeg 500 euro, huurtoeslag en andere douceurtjes stopt. Gebeurt het met meerderen wonen in een appartement/huurwoning. Nederland is niet anders dan het buitenland. Vergeet niet dat er dan veel woningen vrij komen. Men zal dan graag verhuren ipv leegstand en geen inkomsten.
Voorbeeld:
Studenten huren huis met vrienden
Nederland is geen eiland. Je ziet de beweging richting vlaktax ook al. De progressieve helling wordt steeds vlakker. Zo ging dit jaar de 31% naar 37%. De hoge schaal van 60% ging enkele jaren terug daalde naar 52%. De nieuwe europese landen hebben bijna zonder uitzondering een vlaktax.quote:Op maandag 4 maart 2013 12:50 schreef arjan1212 het volgende:
[..]
Als ze dit doen gaan alle bijstandsmoeders trouwen met een man met een baan, denk ik.
Heeft ook te maken dat vlattax makkelijker te innen is als je belastingdienst waardeloos is. Uitzonderingen: CY, MT, PL, SI = 1/3 van de nieuwe lidstaten. HR heeft ook geen vlattax. Dus vanaf juli is dat 5/13 zonder vlattaxquote:Op maandag 4 maart 2013 13:03 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Nederland is geen eiland. Je ziet de beweging richting vlaktax ook al. De progressieve helling wordt steeds vlakker. Zo ging dit jaar de 31% naar 37%. De hoge schaal van 60% ging enkele jaren terug daalde naar 52%. De nieuwe europese landen hebben bijna zonder uitzondering een vlaktax.
Ook in Bulgarije waarschijnlijk een moeizame coalitie vorming na de verkiezingen.quote:Bulgaar dood na zelfverbranding
Een demonstrant die zichzelf twee weken geleden in Bulgarije in brand stak, is overleden aan zijn verwondingen. De 36-jarige Plamen Goranov stak zichzelf in brand tijdens rellen tegen de hoge energieprijzen, de overheidscorruptie en de armoede. Twee anderen deden dat ook, een van hen overleed al eerder, de derde leeft nog.
Via Facebook is een herdenkingsbijeenkomst voor Goranov georganiseerd. Demonstranten willen een wake houden in de steden Sofia en Varna en hebben nieuwe demonstraties aangekondigd.
Onrustig
Voor de vierde week op rij is het onrustig in Bulgarije. Op het plein voor het parlementsgebouw in Sofia hebben demonstranten tenten opgezet, in navolging van de Occupy-beweging. Ze eisen een verandering van het kiesstelsel en willen dat banken coulanter zijn tegen mensen die hun schulden niet kunnen terugbetalen.
Bulgarije, het armste land van de Europese Unie, verkeert in een politieke crisis. Vorige maand trad de regering van premier Borisov onder grote druk af. Demonstranten gingen dagenlang de straat op, uit protest tegen de plotseling gestegen energiekosten. Zij verbrandden de rekeningen van het energiebedrijf en eisten maatregelen van de overheid om de kosten te drukken.
Verkiezingen
In mei worden verkiezingen gehouden. De verwachting is dat het een nek-aan-nekrace wordt tussen de rechtse partij van Borisov en de socialistische oppositiepartij. Geen van beide haalt waarschijnlijk een absolute meerderheid.
Er zullen dus nog wel enige protesten volgen en opnieuw onzekerheid of de volgende tranches wel uitgekeerd kunnen worden. Een keiharde griekse default hangt nog immer als een zwaart van Damocles boven de eurozone. De politieke onzekerheden stapelen zich weer op.quote:Kredite nur gegen Kündigungen
Bei ihrem aktuellen Besuch in Griechenland drängt die Troika auf die nächste Kündigungswelle im öffentlichen Dienst. Viele Menschen befürchten ein Horroszenario und protestieren. Finanzminister Stournaras bezog in dieser Frage eine Position, die den Euro-Partnern nicht gefallen wird.
Der griechische Staatsapparat muss reorganisiert und effizienter werden. Mit dieser Kernbotschaft ist die sogenannte Troika nach Athen gekommen. Vertreter der EU, der Europäischen Zentralbank und des Internationalen Währungsfonds haben zudem eine zentrale Forderung: weiterer Stellenabbau im öffentlichen Sektor. In griechischen Medien ist die Rede von insgesamt 25.000 Jobs, die noch in diesem Jahr eingespart werden solle
Die Vertreter der Troika sprachen am Abend zwei Stunden mit Finanzminister Giannis Stournaras. Das Treffen habe in einem guten Klima stattgefunden. Neben dem Stellenabbau sei es um die Bekämpfung der Steuerflucht und den Fortgang der Privatisierungen gegangen, hieß es aus Kreisen des Ministeriums.
Regierung stemmt sich gegen weiteren Jobabbau
Die Troika wird in den kommenden Tagen prüfen, inwieweit Athen den Auflagen internationaler Geldgeber nachgekommen ist. Gegenüber der Sonntagszeitung "To Vima" schloss Finanzminister Stournaras weitere Entlassungen aus. Er begründete das damit, dass der öffentliche Dienst Griechenlands in den vergangenen eineinhalb Jahren schon um 75.000 Beschäftigte verkleinert worden sei. Bis zum Jahr 2015 sollen laut Troika aber rund 150.000 Stellen im öffentlichen Sektor abgebaut werden.
Dagegen regt sich Widerstand. Am Wochenende gingen Tausende Lehrer und Studenten in Athen auf die Straße. Es drohe die totale Zerstörung, das Ende der freien Erziehung in öffentlichen Schulen, sagt die Grundschullehrerin Dina Reppa. "Wir lassen das nicht zu. Sie machen das schon im Gesundheits- und Sozialsystem sowie beim öffentlichen Transport."
"Das Schlimmste steht und noch bevor"
Der 25-jährige Student Stratos Katselis klagt: "Wir haben Angst, von der Uni zu fliegen." Es sei sehr schwer gewesen, überhaupt rein zukommen. "Und jetzt wissen wir nicht, ob wir einen Abschluss und anschließend einen Job kriegen, oder ob wir immer auf die Unterstützung unsre Eltern angewiesen sein werden. Kein junger Mensch kann für die Zukunft planen. Wir sehen nur Sackgassen und Dunkelheit. Und das Schlimmste steht uns noch bevor."
Vom Urteil der Troika hängt ab, ob Athen die nächste Rate von 2,8 Milliarden Euro ausgezahlt bekommt. EU, IWF und EZB schnürten für Griechenland zwei große Hilfspakete über insgesamt 240 Milliarden Euro, die mit strengen Spar- und Reformauflagen verknüpft sind. In Griechenland kletterte die Arbeitslosigkeit mittlerweile auf 27 Prozent. Mehr als 60 Prozent der jungen Leute sind ohne Job.
quote:Tienduizenden betogers in Spanje
Tienduizenden demonstranten zijn zondag in tientallen steden in Spanje de straat opgegaan uit protest tegen de gigantische werkloosheid in het land.
De Spaanse economie bevindt zich in zijn tweede recessie in drie jaar tijd en de regering in Madrid is volgens de betogers niet in staat de problemen op te lossen.
Zo'n honderdvijftig organisaties, waaronder tal van vakverenigingen, trommelden in meer dan zestig steden hun gevolg op om hun ontevredenheid te tonen.
Het werkloosheidscijfer ligt momenteel op een ongekende 26 procent, terwijl de werkloosheid onder jongeren nog vele malen hoger is. Van iedere twee jongeren heeft er een geen werk. De sombere vooruitzichten hebben veel afgestudeerden en hoger opgeleiden doen besluiten hun fortuin in het buitenland te zoeken.
'Averechts'
Het strenge bezuinigingsbeleid van de regering werkt averechts, zei Candido Mendez van de Algemene Arbeidersvereniging. Volgens hem komen veel Spanjaarden door de bezuinigingen in de armoede terecht en lijdt ook de democratie onder het starre beleid.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |