Er gaan natuurlijk erg veel mensen uit bij de banken, maar gezien het "up or out" principe blijven ze wel gewoon mensen aan nemen. Vers bloed is altijd nodig, hoewel het er niet makkelijker op wordt om een baan te vinden in de sector.quote:Op zondag 24 februari 2013 15:28 schreef hattricker het volgende:
[..]
bron: consultancy.nl
Hoeveel mensen werken er ongeveer bij investeringsbanken wereldwijd?
quote:Hoe kijken dit soort bedrijven eigenlijk naar een studie als Kunstmatige intelligentie? Zien zij Artificial Intelligence als Computerscience? Heb je dan een streepje voor in vergelijking met gammastudies?
Het is natuurlijk niet alsof ze een specifiek view hebben bij elke studie. KI is niet iets waar iedereen bekend mee is, maar het klinkt altijd lekker beta en dat is dus positief. Denk dat je er beter mee weg komt dan met filosofie, maar ook filosofie studenten maken gewoon goed kans in IB. Dus je hebt een klein streepje voor, ze zullen het niet zien als Computerscience (want ook daar zijn ze niet enorm bekend mee) en je maakt dus, net als altijd, gewoon prima kans.quote:
Dat snap ikquote:Op zondag 24 februari 2013 15:49 schreef Bajskorv het volgende:
[..]
Er gaan natuurlijk erg veel mensen uit bij de banken, maar gezien het "up or out" principe blijven ze wel gewoon mensen aan nemen. Vers bloed is altijd nodig, hoewel het er niet makkelijker op wordt om een baan te vinden in de sector.
Het zijn prima studies maar ik denk dat econometrie en natuurkunde hoger worden ingeschaald. Je hebt wel een voorsprong op bijvoorbeeld business economics wat eerder voorbij kwam. Alleen echt veel zal het niet uitmaken.quote:
Hebben ze in het buitenland wel aparte AI-opleidingen? Als dat niet zo is en valt binnen informatica(Computersience) zullen ze die link misschien leggen.quote:
Ik hoorde altijd dat je met een bèta studie veel meer kans maakte, vandaar dat ik het vroeg. In de financiële wereld doen ze veel aan AI, maar het is idd geen natuurkunde of econometrie. Maar laat je met AI wel zien dat je analytisch wat kan of valt dat wel mee?quote:Op zondag 24 februari 2013 16:54 schreef hattricker het volgende:
[..]
Dat snap ikik probeer mij meer een beeld te vormen van wat de gevolgen van de crisis zijn.
[..]
Het zijn prima studies maar ik denk dat econometrie en natuurkunde hoger worden ingeschaald. Je hebt wel een voorsprong op bijvoorbeeld business economics wat eerder voorbij kwam. Alleen echt veel zal het niet uitmaken.
Waar je ook solliciteert als starter. Het blijft voor elk bedrijf toch gokken of het een goede kandidaat is. De kans is alleen groot dat een kandidaat die econometrie heeft gestudeerd, een jaar naar het buitenland is geweest, op het vwo goede cijfers heeft gehaald, topsport doet en een jaar bestuur heeft gedaan wel een goede is.
Ik ben zelf nu ook aan het oriënteren voor een stage in de zomer van 2014. Ik merk dat de 'topbedrijven' vwo cijfers erg belangrijk vinden. Blijkbaar een belangrijke factor tot succes.
Een goede website met veel info over oa. IB: http://www.careers-in-finance.com/
Een klein streepje dus, alle kleine beetjes meegenomen. Het is niet zo dat ik super graag in dit wereldje wil werken, ik ben gewoon benieuwd. En het heeft toch wel mijn interesse op een wat vage manier.quote:Op zondag 24 februari 2013 16:26 schreef Bajskorv het volgende:
[..]
Het is natuurlijk niet alsof ze een specifiek view hebben bij elke studie. KI is niet iets waar iedereen bekend mee is, maar het klinkt altijd lekker beta en dat is dus positief. Denk dat je er beter mee weg komt dan met filosofie, maar ook filosofie studenten maken gewoon goed kans in IB. Dus je hebt een klein streepje voor, ze zullen het niet zien als Computerscience (want ook daar zijn ze niet enorm bekend mee) en je maakt dus, net als altijd, gewoon prima kans.
Belangrijker is hoe de rest van je CV eruit ziet, hoe je cijfers zijn, etc etc.
Hangt ook van je cijfers af natuurlijk... Denk dat als je 8 of hoger haalt dat je wel degelijk laat zien dat je analytisch sterk bent. Maar heb het vermoeden dat studiekeuze op zich niet heel veel invloed heeft op je kansen, gaat er meer om wat je voor cijfers haalt (en hebt gehaald op de middelbare) en wat je voor andere activiteiten op je cv hebt staan.quote:Op zondag 24 februari 2013 17:06 schreef Paardenkopnevel het volgende:
[..]
Ik hoorde altijd dat je met een bèta studie veel meer kans maakte, vandaar dat ik het vroeg. In de financiële wereld doen ze veel aan AI, maar het is idd geen natuurkunde of econometrie. Maar laat je met AI wel zien dat je analytisch wat kan of valt dat wel mee?
Bedankt voor de link!
Op de middelbare haal ik vooralsnog goede cijfers ( twee zevens, vijf achten en een negen op het rapport). Ze zouden mij hier waarschijnlijk niet op afwijzen als de rest gewoon snor zit. Wat moet je eigenlijk minimaal scoren? Ik las hier ooit dat ze heel veel hechten aan middelbareschool cijfers, omdat je dan laat zien dat je constant gepresteerd hebt?quote:Op zondag 24 februari 2013 17:09 schreef lucatoni het volgende:
[..]
Hangt ook van je cijfers af natuurlijk... Denk dat als je 8 of hoger haalt dat je wel degelijk laat zien dat je analytisch sterk bent. Maar heb het vermoeden dat studiekeuze op zich niet heel veel invloed heeft op je kansen, gaat er meer om wat je voor cijfers haalt (en hebt gehaald op de middelbare) en wat je voor andere activiteiten op je cv hebt staan.
Klopt, het schijnt dat banken dit erg belangrijk vinden. Van wat ik hier gehoord heb:quote:Op zondag 24 februari 2013 17:34 schreef Paardenkopnevel het volgende:
[..]
Op de middelbare haal ik vooralsnog goede cijfers ( twee zevens, vijf achten en een negen op het rapport). Ze zouden mij hier waarschijnlijk niet op afwijzen als de rest gewoon snor zit. Wat moet je eigenlijk minimaal scoren? Ik las hier ooit dat ze heel veel hechten aan middelbareschool cijfers, omdat je dan laat zien dat je constant gepresteerd hebt?
EC's zijn illustraties van iemand ambities, doorzettingsvermogen, originaliteit, etc. Iemand die bergen beklimt is wellicht een doordouwer en ambitieus, iemand die een fulltime bestuurtje doet zal in ieder geval sociaal enigzins vaardig zijn, etc etc. Het zijn dingen waar je tijdens je sollicitaite mooi over kunt praten, en waar je op je CV jezelf mee kan "illustreren".quote:Op zondag 24 februari 2013 16:50 schreef Push. het volgende:
Hoe moet je je de extra-curriculaire activiteiten van een goede sollicitant voorstellen? Was net wat aan het lezen over consultancy. Er staat daar dat bijvoorbeeld elk jaar dat je werkt 'impressive' moet zijn, maar in zo'n positie kom je natuurlijk amper als student. Heb je zelf wat 'speciaals' gedaan op het gebied van werk of hobby's?
Ik gok 30-40% minder inflow en 20-30% lager salaris.quote:Op zondag 24 februari 2013 16:54 schreef hattricker het volgende:
[..]
Dat snap ikik probeer mij meer een beeld te vormen van wat de gevolgen van de crisis zijn.
VWO cijfers zijn inderdaad altijd belangrijk. En ik denk dat mensen AI ongeveer op het niveau econometrie inschatten. Het is onbekend, maar het wordt altijd in de beta hoek gestopt.quote:[..]
Het zijn prima studies maar ik denk dat econometrie en natuurkunde hoger worden ingeschaald. Je hebt wel een voorsprong op bijvoorbeeld business economics wat eerder voorbij kwam. Alleen echt veel zal het niet uitmaken.
Waar je ook solliciteert als starter. Het blijft voor elk bedrijf toch gokken of het een goede kandidaat is. De kans is alleen groot dat een kandidaat die econometrie heeft gestudeerd, een jaar naar het buitenland is geweest, op het vwo goede cijfers heeft gehaald, topsport doet en een jaar bestuur heeft gedaan wel een goede is.
Ik ben zelf nu ook aan het oriënteren voor een stage in de zomer van 2014. Ik merk dat de 'topbedrijven' vwo cijfers erg belangrijk vinden. Blijkbaar een belangrijke factor tot succes.
Een goede website met veel info over oa. IB: http://www.careers-in-finance.com/
Dit dus. En dan hangt het van je pakket af, iemand met een pretpakket komt er ook niet goed uit. Het bovenste rijtje geldt dus voor iemand die een beetje een beta pakket gekozen heeft. Een extra vak doet het ook altijd lekker. Een 8 gemiddeld is inderdaad een pluspunt. Als ik Paardenkopnevel was, zou ik voor mijn eindexamen nog even goed mijn best doen en boven de 8 gemiddeld uit komen. Daar heb je de eerste jaren van je carriere eigenlijk altijd veel plezier van.quote:Op zondag 24 februari 2013 17:38 schreef lucatoni het volgende:
[..]
Klopt, het schijnt dat banken dit erg belangrijk vinden. Van wat ik hier gehoord heb:
6: slecht
7: goed (niet bijzonder)
8: heel goed (pluspunt)
Je moet het ook niet meer maken dan het in werkelijkheid is. Ik heb VWO slechts met een 7 afgerond en ben ook gewoon goed terecht gekomen in Londen. Ja het heeft even geduurd, maar doorzettingsvermogen is eigenlijk vaak nog wel belangrijker dan een goed CV + goede cijfers. Ik ken ook mensen met een clean CV met cum laude dit en dat en extra honours klas hier en daar en die ook niet bij de grote BB's binnenkomen.quote:Op zondag 24 februari 2013 17:38 schreef lucatoni het volgende:
[..]
Klopt, het schijnt dat banken dit erg belangrijk vinden. Van wat ik hier gehoord heb:
6: slecht
7: goed (niet bijzonder)
8: heel goed (pluspunt)
Oké, mooi om te horen dat ook doorzettingsvermogen gewaardeerd wordt in deze sector. Waar ben je nu zelf werkzaam (of als je dat liever niet zegt), in welke functie ben je nu werkzaam?quote:Op zondag 24 februari 2013 18:27 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Je moet het ook niet meer maken dan het in werkelijkheid is. Ik heb VWO slechts met een 7 afgerond en ben ook gewoon goed terecht gekomen in Londen. Ja het heeft even geduurd, maar doorzettingsvermogen is eigenlijk vaak nog wel belangrijker dan een goed CV + goede cijfers. Ik ken ook mensen met een clean CV met cum laude dit en dat en extra honours klas hier en daar en die ook niet bij de grote BB's binnenkomen.
Dan heb ik geluk met mijn school. Hier worden de se en ce cijfers op een cijfer achter de komma afgerond en vervolgens deze twee samen op gehelen afgerond. Twee keer een 7.45 volstaat al voor een 8 gemiddeld op het diploma.quote:Op zondag 24 februari 2013 18:15 schreef Bajskorv het volgende:
[..]
Dit dus. En dan hangt het van je pakket af, iemand met een pretpakket komt er ook niet goed uit. Het bovenste rijtje geldt dus voor iemand die een beetje een beta pakket gekozen heeft. Een extra vak doet het ook altijd lekker. Een 8 gemiddeld is inderdaad een pluspunt. Als ik Paardenkopnevel was, zou ik voor mijn eindexamen nog even goed mijn best doen en boven de 8 gemiddeld uit komen. Daar heb je de eerste jaren van je carriere eigenlijk altijd veel plezier van.
Ik ben in de M&A sector werkzaam.quote:Op zondag 24 februari 2013 18:34 schreef lucatoni het volgende:
[..]
Oké, mooi om te horen dat ook doorzettingsvermogen gewaardeerd wordt in deze sector. Waar ben je nu zelf werkzaam (of als je dat liever niet zegt), in welke functie ben je nu werkzaam?
Oké, erg interessant. Mooi om te zien dat er zoveel ervaring rondloopt op dit forum en dat de meesten ook nog eens heel erg behulpzaam zijn!quote:Op zondag 24 februari 2013 19:33 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Ik ben in de M&A sector werkzaam.
Ik zou gaan voor het laatste. Honors programma's vind ik persoonlijk echtquote:Op zondag 24 februari 2013 21:55 schreef Capablanca het volgende:
Ik lees al een tijdje mee en heb de volgende vraag. Ik studeer op het moment Econometrie en wil later wellicht ook in de financiële sector werken. Naast mijn studie volg ik nu ook een Honors Program, maar dit stelt intellectueel gezien weinig voor en ik vind er eigenlijk ook geen bal aan. Nu overweeg ik een om Economie ernaast te gaan doen, omdat dit me wel interesseert. Dit zou me een jaar studievertraging opleveren. Niet dat ik mijn keuze ga baseren op wat nou beter staat op mijn CV, maar toch vraag ik het me af: een Honors Program + Ectrie bachelor in 3 jaar of Economie en Ectrie in 4 jaar?
Ligt er ook wel aan hoeveel tijd iemand erin stopt en wat voor cijfers hij voor econometrie haalt vind ik.quote:Op zondag 24 februari 2013 21:57 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Ik zou gaan voor het laatste. Honors programma's vind ik persoonlijk echt, (mijn mening). Ja je zit tussen goede studenten en ja je wordt er misschien wat eerder uitgepikt maar je zit toch weer tussen een bepaald slag volk. Ga liever je eigen gang en doe een dubbele studie en haal gewoon cum laude op beide BSc's. Jaartje extra is echt geen probleem. Ik heb bijv. zelf ook vertraging gehad als ik al mijn studie jaren bij elkaar op tel.
Hedendaags heeft iedereen bestuur op z'n CV staan, mijn inziens ook niet veel zeggend meer. Ik zie liever zoals Bajskorv al zei iemand die Nederlands kampioen googelen is. Ik heb zelf ook geen bestuur gedaan en dat vond men bij al mijn banen geen enkel probleem.quote:Op zondag 24 februari 2013 22:03 schreef JohnSpek het volgende:
[..]
Ligt er ook wel aan hoeveel tijd iemand erin stopt en wat voor cijfers hij voor econometrie haalt vind ik.
Econometrie cum laude halen zegt dat je slim bent, een bachelor economie daarnaast lijkt mij dan vrij overbodig.
Nu je hebt aangetoond dat je slim bent moet je aantonen dat je sociaal/ondernemend bent; bestuur/commissie/eigen onderneming etc.
Als je het puur voor je CV doet staat het, neem ik aan, mooier dat je cum laude econometrie + voorzitter van een bestuur bent geweest, dan cum laude econometrie + bachelor economie en voor de rest geen nevenactiviteiten.
Maar in ieder geval iets dat waarde toevoegt, van mij part ga je vrijwilligerswerk doenquote:Op zondag 24 februari 2013 22:07 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Hedendaags heeft iedereen bestuur op z'n CV staan, mijn inziens ook niet veel zeggend meer. Ik zie liever zoals Bajskorv al zei iemand die Nederlands kampioen googelen is. Ik heb zelf ook geen bestuur gedaan en dat vond men bij al mijn banen geen enkel probleem.
Maar in het buitenland vindt men het maar wat mooi dat je een dubbele studie economie (alfa/beta) hebt gedaan. Best of both worlds gevalletje. Economie is juist een voordeel. Ben het met je eens dat de studie niks 'is', maar ik denk ook qua sociaal vlak best handig om economie er bij te hebben.quote:Op zondag 24 februari 2013 22:09 schreef JohnSpek het volgende:
[..]
Maar in ieder geval iets dat waarde toevoegt.
Als je econometrie doet, dan voegt een studie economie vrijwel nul waarde toe. Wellicht zijn de 2 extra macro vakken een nuttige aanvulling op econometrie, maar voor de rest is het in Nederland een achterlijk makkelijke studie waar je weinig van leert.
Wat voor toegevoegde waarde geeft het op sociaal vlak? Denken recruiters 'Die heeft economie gedaan, die is dus (waarschijnlijk) socialer?'. Ik weet het niet eigenlijk...kan best hoor.quote:Op zondag 24 februari 2013 22:15 schreef sitting_elfling het volgende:
Ben het met je eens dat de studie niks 'is', maar ik denk ook qua sociaal vlak best handig om economie er bij te hebben
Ik ken recruiters die econometristen harder aan de tand voelen vanwege een hoog 'nerd' gehalte. Heel goed koppie koppie, maar in een team werken? Ho maar..quote:Op zondag 24 februari 2013 22:19 schreef JohnSpek het volgende:
[..]
Wat voor toegevoegde waarde geeft het op sociaal vlak? Denken recruiters 'Die heeft economie gedaan, die is dus (waarschijnlijk) socialer?'. Ik weet het niet eigenlijk...kan best hoor.
Dan hangt het echt af van de capaciteiten van TS denk ik.quote:Op zondag 24 februari 2013 22:21 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Ik ken recruiters die econometristen harder aan de tand voelen vanwege een hoog 'nerd' gehalte. Heel goed koppie koppie, maar in een team werken? Ho maar..
Gewoon gaan voor waar je interesse ligt. Op een CV maakt het echt niet zoveel uit, en een extra studie economie geeft in ieder geval aan waar je interesse ligt, etc.quote:Op zondag 24 februari 2013 22:03 schreef JohnSpek het volgende:
[..]
Ligt er ook wel aan hoeveel tijd iemand erin stopt en wat voor cijfers hij voor econometrie haalt vind ik.
Econometrie cum laude halen zegt dat je slim bent, een bachelor economie daarnaast lijkt mij dan vrij overbodig.
Nu je hebt aangetoond dat je slim bent moet je aantonen dat je sociaal/ondernemend bent; bestuur/commissie/eigen onderneming etc.
Als je het puur voor je CV doet staat het, neem ik aan, mooier dat je cum laude econometrie + voorzitter van een bestuur bent geweest, dan cum laude econometrie + bachelor economie en voor de rest geen nevenactiviteiten.
Dat sowieso! Maar weinig mensen lijken dat advies op te volgen en denken toch telkens aan hun CV.quote:Op zondag 24 februari 2013 22:38 schreef Bajskorv het volgende:
[..]
Gewoon gaan voor waar je interesse ligt. Op een CV maakt het echt niet zoveel uit, en een extra studie economie geeft in ieder geval aan waar je interesse ligt, etc.
Haha klopt dit had ik ook op de middelbare school. Blijkbaar toch iets wat bij je ontwikkeling hoort.quote:Op zondag 24 februari 2013 22:40 schreef JohnSpek het volgende:
[..]
Dat sowieso! Maar weinig mensen lijken dat advies op te volgen en denken toch telkens aan hun CV.
Kans dat je binnenkomt is heel klein. Tenzij je iets vrij speciaals hebt gepresteerd kun je het wel redelijk vergeten.quote:Op woensdag 27 februari 2013 13:10 schreef lucatoni het volgende:
Mensen,
Zit nu in jaar 2, hierna nog 1 jaartje. Studeer bedrijfseconomie --> finance. Zit er aan te denken om mijn master in Engeland te gaan doen. Voorkeur gaat momenteel uit naar de LSE. Dit om mijn Engels sterk te verbeteren en daarnaast ook om kans op een baan in investment banking te vergroten.
Schrok wel erg van de enorme bedragen die zo'n master kost.
Nu mijn vraag: is het het waard om er zoveel voor te betalen ipv gewoon een master in Nederland te doen? Zijn er mensen die het ook gedaan hebben, en zo ja, hoe hebben jullie het gefinancieerd?
Wat zie jij als redelijk speciaal? Bachelor cum laude afronden, relevante stage ervaring / werkervaring?quote:Op woensdag 27 februari 2013 13:25 schreef Push. het volgende:
[..]
Kans dat je binnenkomt is heel klein. Tenzij je iets vrij speciaals hebt gepresteerd kun je het wel redelijk vergeten.
Vergeet niet dat zo'n beetje iedereen die zich aanmeldt bij LSE cum laude staat (gezien studenten over de hele wereld zich aanmelden). Je moet toch echt met iets anders komen wil je binnenkomen bij zo'n universiteit.quote:Op woensdag 27 februari 2013 13:29 schreef lucatoni het volgende:
[..]
Wat zie jij als redelijk speciaal? Bachelor cum laude afronden, relevante stage ervaring / werkervaring?
Bedankt, maar ijn vraag is juist met wat je dan zou moeten komen? Met wat je niet moet komen heb ik niet heel veel aanquote:Op woensdag 27 februari 2013 13:58 schreef Delicacy het volgende:
[..]
Vergeet niet dat zo'n beetje iedereen die zich aanmeldt bij LSE cum laude staat (gezien studenten over de hele wereld zich aanmelden). Je moet toch echt met iets anders komen wil je binnenkomen bij zo'n universiteit.
Zou je een vb. willen noemen van wat je gedaan hebt wat je 'gewoon leuk' vond. Ik ben al tijden aan het bedenken en zoeken wat ik extra wil/kan doen. Heb de hoop op het doorstromen naar een master redelijk laten varen, dus wat kan je naast je (in mijn geval hbo) studie doen om jezelf interessanter te maken?quote:Op zondag 24 februari 2013 22:40 schreef JohnSpek het volgende:
[..]
Dat sowieso! Maar weinig mensen lijken dat advies op te volgen en denken toch telkens aan hun CV.
Jaar geleden (of is het al 2?) was ik ook zo bezig was met vragen in dit topic, resultaat was dat ik een jaar lang eigenlijk niks deed en op fok zat te zoeken haha. Toen alles gewoon losgelaten en asjemenou, als ik nu kijk ziet mijn CV er best strak uit moet ik zeggen door simpelweg te doen wat ik leuk vind.
Stages lopen, relevante werkervaring opdoen (bijv. bij een studieverenging), eventueel business courses volgen van bedrijven, enz. Bevind me nu in een vergelijkbare situatie als jij (behalve dat ik dan wo doe) en ben momenteel ook aan het oriënteren. Volgens mij is het inderdaad belangrijk dat je dingen doet die je leuk vind. Als het goed is zijn dit dingen die affiniteit hebben met je opleiding (of je hebt een verkeerd opleiding gekozen natuurlijkquote:Op woensdag 27 februari 2013 15:41 schreef Mind_State het volgende:
[..]
Zou je een vb. willen noemen van wat je gedaan hebt wat je 'gewoon leuk' vond. Ik ben al tijden aan het bedenken en zoeken wat ik extra wil/kan doen. Heb de hoop op het doorstromen naar een master redelijk laten varen, dus wat kan je naast je (in mijn geval hbo) studie doen om jezelf interessanter te maken?
Met stages lopen bedoel je naast de 2 verplichte stages van een half jaar en afstuderen? Dus ipv dat ik nu 1 dag werk op de logistieke afdeling van een technisch dienstverlener, stoppen met werken en die ene vrije dag in de week 'gratis' stage gaan lopen bij een organisatie waar ik mezelf later wel zie werken?quote:Op woensdag 27 februari 2013 16:44 schreef lucatoni het volgende:
[..]
Stages lopen, relevante werkervaring opdoen (bijv. bij een studieverenging), eventueel business courses volgen van bedrijven, enz. Bevind me nu in een vergelijkbare situatie als jij (behalve dat ik dan wo doe) en ben momenteel ook aan het oriënteren. Volgens mij is het inderdaad belangrijk dat je dingen doet die je leuk vind. Als het goed is zijn dit dingen die affiniteit hebben met je opleiding (of je hebt een verkeerd opleiding gekozen natuurlijk). Denk niet te lang na en onderneem dingen. Ik begin steeds meer door te krijgen dat dat het beste is. Van het 1 rol je vanzelf wel weer in het ander.
Als je al 2 stages + afstudeeropdracht moet doen met school, zou ik het daarbij laten. Probeer dan wel echt goede stages te vinden (is erg lastig, mij nog niet gelukt). Op wo heb je geen specifieke verplichting tot stages (zelfs geen ruimte voor bij mijn studie finance).quote:Op woensdag 27 februari 2013 16:55 schreef Mind_State het volgende:
[..]
Met stages lopen bedoel je naast de 2 verplichte stages van een half jaar en afstuderen? Dus ipv dat ik nu 1 dag werk op de logistieke afdeling van een technisch dienstverlener, stoppen met werken en die ene vrije dag in de week 'gratis' stage gaan lopen bij een organisatie waar ik mezelf later wel zie werken?
Studievereniging heb ik geprobeerd, maar alle functies die noemenswaardig zijn, zijn bezet.
Business courses moet ik maar is naar kijken, nog nooit van gehoord.
Wat ik leuk vindt zijn eigenlijk 2 dingen. Projectmanagement en 'problemen oplossen'. En met problemen oplossen bedoel ik dan hoe kunnen we product X zo goedkoop mogelijk maken zonder in kwaliteit in te boeten, wat is de ideale route voor een transportbedrijf, hoe sluit je de processen in een ziekenhuis beter op elkaar aan, hoe zorgen we dat de communicatie tussen afdeling x en y juist verloopt, hoe waarborgen we de kwaliteit van proces x etc. etc.
Ik ben iemand die in iedere organisatie/functie waar die ooit in heeft gewerkt ziet wat er verbeterd kan worden aan de huidige werkzaamheden, processen, structuren.
Overigens volg ik de opleiding technische bedrijfskunde (op zich een goeie keuze, maar ik vind dat ik te weinig leer/voorbereid wordt, hooguit 1/4e van mijn vakken zijn van het niveau dat ik ambieer).
EDIT: ik zit nu te kijken naar die business courses op Business-courses.nl maar daar vragen ze dus naast CV en motivatie om je middelbare school cijfers. Dit zie ik vaker staan, maar ik snap niet wat daar relevant aan is. Ik heb van 2001-2006 op de middelbare school gezeten en daar was ik totaal niet met school bezig. Ik kwam alleen de vakken die ik interessant vond en ben verder vooral bezig geweest met voetbal, mijn scooter en bovenal meisjes. Na de havo ben ik gaan werken en toen ben ik eigenlijk pas gaan inzien wat er allemaal nodig is om een mooie baan te krijgen. Om een lang verhaal kort te maken, ik heb echt de meest gemiddelde cijfers die je maar kan bedenken voor Havo, omdat mijn motivatie niet verderging dan het behalen van dat havo-diploma.
Nu ben ik echter een van de meest gemotiveerde studenten uit mijn klas, en volgens mij helemaal de enige die een redelijk beeld heeft van wat ik 'later' wil gaan doen. Waarom word ik dan nu afgestraft op mijn middelbare schoolcijfers?
Klopt, het vinden van een mooie stageplaats is niet simpel. Mijn eerste stage was een hele mooie opdracht en daar heb ik hele mooie resultaten geboekt en ook een goed cijfer gekregen (8), maar dat was bij dezelfde organisatie als ik werkzaam ben en heeft in die zin dus weinig toegevoegde waarde.quote:Op woensdag 27 februari 2013 17:15 schreef lucatoni het volgende:
[..]
Als je al 2 stages + afstudeeropdracht moet doen met school, zou ik het daarbij laten. Probeer dan wel echt goede stages te vinden (is erg lastig, mij nog niet gelukt). Op wo heb je geen specifieke verplichting tot stages (zelfs geen ruimte voor bij mijn studie finance).
Logistieke afdeling heeft toch op zich ook te maken met het optimaliseren van processen enz.?
Als je dit met je baantje daar zou kunnen linken zou het prachtig zijn.
Anders is het idd het overwegen waard om iets te zoeken waar je werk doet dat meer studie gerelateerd is. Weet niet precies waar ze naar jouw branche in op zoek zijn, welke kwaliteiten doel ik dan op. Je zou dat eens moeten onderzoeken en aan de hand daarvan en wat je leuk vind een plan maken.
Middelbare schoolcijfers zijn juist heel erg belangrijk voor veel bedrijven. Juist omdat (in hun ogen) de beste studenten ook al op middelbare school goede cijfers halen; ofwel door hele goede motivatie, ofwel doordat ze gewoonweg heel erg slim zijn.
bron: Wall Street Journalquote:EU Reaches Deal to Curb Bank Bonuses
The European Union moved to slap a strict limit on bank executives' bonuses in the latest effort to curb what is seen by many as corporate and banking excess.
Negotiators for the European Parliament and EU states said they reached a preliminary deal on a measure that would forbid bonuses that exceed a bankers' fixed salary. Flexible pay could increase to twice fixed salary, but only with explicit shareholder approval.
The initiative, part of a broader law that forces lenders to build up more-robust financial cushions, is designed to reduce incentives for the type of risky behavior widely blamed for contributing to the 2008 financial crisis.
The EU push comes as Swiss voters will indicate on Sunday just how deep their resentment of big executive paychecks runs when they vote on a controversial plan that would give shareholders sweeping authority over executive compensation.
The 24 items contained in the Swiss referendum, dubbed the "rip-off" initiative, would allow shareholders to block salaries, ban so-called golden handshakes and parachutes—forms of guaranteed parting packages—and require greater transparency on loans and pensions to executives and directors. The measure includes fines and prison sentences for violations.
The moves in Brussels and in Switzerland, if successful, would represent the most intrusive intervention yet into how banks and corporations compensate employees and executives—an issue that was for years considered an internal corporate matter.
The EU pay limits would apply to all European banks, including their operations abroad, as well as U.S. and other foreign banks' subsidiaries in the EU, officials representing both member states and the Parliament said. That provision may be reviewed in a few years' time, they added.
Members of Parliament, which first introduced the bonus caps and fought hard against efforts to water them down, hailed the preliminary accord.
"If I have to judge from the reaction of the [banking] industry, this will impact them. And this will also impact the overall amount of remuneration," said Philippe Lamberts, a Belgian lawmaker for the Green Party who was one of the leading negotiators for Parliament. "I think it will really hit them."
Bankers have lobbied strongly against the European bonus caps, claiming they will hamper their ability to hire talented staff and put them at a competitive disadvantage to their counterparts in the U.S. and elsewhere.
Negotiators said that some longer-term bonuses that don't lead to actual payouts for at least five years may be discounted when the caps are calculated. But that provision, along with several other elements of the deal, will have to be nailed down in another round of talks and could still be rejected by member states, they stressed.
The negotiators said the new bank rules should come into force on Jan. 1, 2014, provided they get formal sign-off from both the full European Parliament and EU finance ministers and can be written into national law in all 27 member states in time.
Oké, dat van salaris verhogen is wel een slimme manier inderdaad. Denk dat banken tot deze maatregel over gaan om hun toppers te houden (indien ze dreigen op te stappen vanwege deze maatregel). Toch blijf ik het niet een taak van een overheid/ EU vinden om zich met dit soort dingen te bemoeien... Hoe denken jullie hierover?quote:Op donderdag 28 februari 2013 14:49 schreef Bajskorv het volgende:
Ach, onder deze regels mag je nog 2 keer een jaarsalaris verdienen. Da's voor juniors nog vrij lang meer dan ze nu krijgen, dus niet zo'n probleem. Voor de seniors wellicht een kwestie van het basis salaris verhogen.
Een outflow naar de US is zinloos (je gaat geen IB doen in Europa vanuit de VS), behalve voor wellicht traders/sales lui, maar die moeten ook werken tijdens de opening van de lokale markt. Zal wel weer een storm in een glas water zijn.
Is het niet zo dat 2e- à 3e-jaars associates al tegen de 100%+ bonus aanzitten?quote:Op donderdag 28 februari 2013 14:49 schreef Bajskorv het volgende:
Ach, onder deze regels mag je nog 2 keer een jaarsalaris verdienen. Da's voor juniors nog vrij lang meer dan ze nu krijgen, dus niet zo'n probleem. Voor de seniors wellicht een kwestie van het basis salaris verhogen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |