Ook de Noren steken het geld uit gas en olie vooral in de verzorgingsstaat, ze doen het alleen veel slimmer met dat investeringsfonds. Overigens is het niet zo dat al het geld uit de gasopbrengsten hier naar sociale regelingen ging/gaat, al gaat het inderdaad om een flink deel (ruim 25% ofzo) Kan je nog teveel vinden, dat moet iedereen voor zich weten.quote:Op zaterdag 16 maart 2013 10:43 schreef RonaldV het volgende:
[..]
Dat zwarte goud is zo'n lul-excuus. Wij zitten al decennia op aardgas, daar draait onze hele welvaart op. Het is een keuze. De Nederlandse politiek verkiest het om het geld in onzinnige zaken en veel te luxe sociale regelingen te steken. Kijk even naar de belachelijke toename (zowel procentueel als in absolute aantallen) van het budget in de sociale zekerheid sinds 1990 bijvoorbeeld. Onze aardgas-welvaart wordt gestoken in cadeautjes aan groepen kiezers en het ophouden van een Europese eenheidsleugen. Iets waar de Noren geen last van hebben, zij blijven (heel verstandig) buiten de EU.
Ja hallo, zo kan ik het ook presenteren aan een stel Noren.quote:Op zaterdag 16 maart 2013 16:20 schreef Radegast het volgende:
[..]
En ook in de VS. En zelfs in Frankrijk dacht ik.
het ging over Singaporequote:Op zaterdag 16 maart 2013 19:48 schreef Pumatje het volgende:
[..]
Ja hallo, zo kan ik het ook presenteren aan een stel Noren.
Van: Moet je eens luisteren. Het Nederlandse Leger oefent niet alleen bij jullie in het witte knusse Noorwegen, maar in Amerika, Suriname, Het Caribisch gebied, Frankrijk, Duitsland, Tsjechië,Polen, België en af en toe pakken we een trainingsmissie in Zuid-Afrika mee.
Het wordt af en toe zo opgeblazen hoe gras het groen bij de buren wel niet is.
Ik heb ook wat Noren gesproken en het is echt niet allemaal hozanna daar.
Het reguliere leger is best klein, een echte Marine bestaat niet als je naar hun landoppervlakte kijkt en de luchtmacht mag dan wel van hetzelfde niveau zijn, het gebied wat ze moeten bestrijken is met Nederland in vergelijking 30 keer zo groot.
Schamen voor wat?quote:Op vrijdag 15 maart 2013 20:42 schreef RonaldV het volgende:
http://www.flightglobal.c(...)s-f-35-debut-383362/
Joint Strike Fighter en Joint Strike Missile
Maar wat me eigenlijk er toe zette om dit te posten staat pas aan het eind van het artikel:
[..]
WTF? De Noren hebben traditioneel een luchtmacht die nog niet de helft is van de onze. Maar zij staan op het punt om vrolijk net zo veel te bestellen als dat wij lijken te gaan doen (als de minister de JSF tenminste niet afschrijft in haar visie die aan het eind van het jaar verschijnt)!
Nederland moet zich gaan schamen! Een land met 5 miljoen inwoners haalt 17 miljoen Nederlanders probleemloos in, qua investeringen voor haar luchtmacht!
2 posts , dat klopt. De rest ging over het gehosanna van Noorwegenquote:
Ah dus we gaan onbekende vliegtuigen niet meer identificeren maar schieten ze voortaan maar naar benedenquote:Op zaterdag 16 maart 2013 20:07 schreef Gruj0 het volgende:
[..]
Schamen voor wat?![]()
Nederland heeft een goede luchtverdedigings infrastructuur.
Dat paar vliegtuigjes welke aangeschaft zullen worden, zullen echt weinig tot niets uit kunnen halen, mocht het komen tot een oorlog komen tegen een serieuse, machtige tegenstander waarbij er zelfstandig geopereerd moet worden.
Wij willen deze dingen vooral zodat we ons internationaal kunnen "laten gelden" tegen inferieure landen als Bosnië, Servië, Libië, binnenkort misschien wel Syrië () etc.
Noorwegen daartegenin schaft deze dingen volgens mij vooral aan ter aanvulling van hun luchtverdediging welke niet zo zeer dekkend is.
Ik hoor van groundcrew andere verhalen maar ik gok dat een tweede kamerlid dat beter weet.quote:Op woensdag 20 maart 2013 18:00 schreef Cobra4 het volgende:
VVD zet druk op JSF-dossier
DEN HAAG - De VVD zet druk op het JSF-dossier. Voor Defensie is de F-35 ofwel JSF de beoogde opvolger van de F-16.
Volgens de VVD moet snel over de vervanging van de F-16 worden besloten, omdat langer doorvliegen met het toestel steeds meer risico's voor de piloten met zich meebrengt. Dat zei het liberale Kamerlid Ronald Vuijk woensdag in de Tweede Kamer tijdens een debat over langer doorvliegen met de F-16. Hij repte zelfs over „levensbedreigende risico's” voor de piloten. Maar dat ging coalitiepartner PvdA veel te ver.
„We moeten niet dramatiseren”, reageerde Angelien Eijsink. Volgens haar is er met de F-16's gemiddeld 4000 uur gevlogen en is 6000 uur zeker mogelijk. „Het zijn nog heel goede toestellen.”
Ze kreeg steun van minister Jeanine Hennis van Defensie. Die zei dat de veiligheid van de piloten van de F-16 niet op het spel staat.
Bron: http://www.telegraaf.nl/b(...)p_JSF-dossier__.html
De minister bevestigt het en ik neem aan dat die wordt ingefluisterd door haar medewerkers (de info komt dus rechtstreeks van defensie).quote:Op donderdag 21 maart 2013 18:32 schreef Pumatje het volgende:
Aah wat een stomme ganzen weer in die kamer.
Die uren zeggen niets, het is relatief aan het gewicht waar mee wordt gevlogen. Die dingen van ons zijn overwerkt.
Oh dear god..quote:Op donderdag 21 maart 2013 18:50 schreef 99.999 het volgende:
[..]
De minister bevestigt het en ik neem aan dat die wordt ingefluisterd door haar medewerkers (de info komt dus rechtstreeks van defensie).
http://www.theglobeandmai(...)ces/article10081027/quote:Dutch orders for F-35 likely to be scaled back
Dutch orders for the Pentagon’s F-35 warplane are likely to be cut back, sources close to the discussions told Reuters, citing cost overruns and delays in the program, uncertainty over the Netherlands’ defence strategy and budget cuts across Europe.
The Netherlands may cut 17 to 33 F-35s from its initial plans to buy 85 of the new warplanes, according to people close to the discussions who were not authorized to speak publicly since final decisions are not expected until later this year.
Jaja, hier past een 'je weet niet waar je over praat' in elk geval een stuk beter.quote:Op vrijdag 22 maart 2013 15:47 schreef Pumatje het volgende:
Omdat ze dat niet weten. De fukkin ground crew zou aan dat debat moeten plaatsnemen. Niet de minister.
Bij wijze van spreken natuurlijk. Ik zou het fantastisch vinden als ze er wel bij werden gehaald. En waarom niet, zij zijn degenen die ermee werken. Die vertellen het eerlijke verhaal.quote:Op vrijdag 22 maart 2013 16:01 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Jaja, hier past een 'je weet niet waar je over praat' in elk geval een stuk beter.
een quote uit een rapport van de ARK uit '11:quote:Op donderdag 21 maart 2013 21:41 schreef RonaldV het volgende:
De discussie over wel of niet doorvliegen met de F-16 is een kwestie van de rekenmeesters loslaten. Hoe langer je er mee door vliegt, hoe meer onderhoud ze per vlieguur nodig hebben. De Fransen hebben dat in de Jaren 90 met de F-8 ondervonden. Hun 'Cruzes' konden heel goedkoop onderhouden worden voor zover het over materiaal ging, want dat konden ze voor peanuts krijgen van de VS, die er toch niks meer mee deden. Hun F-8s waren al sinds 1980 uit dienst. Maar om één uur te vliegen moest zo'n kist vervolgens voor 80 uur in onderhoud. Alleen al aan manuren een vermogen. Extrapoleer dat even naar de F-16, die nog gewoon in dienst is rond de hele wereld en waarvoor dus gewoon commerciële prijzen betaald moet worden voor de onderdelen. Onderdelen die op verzoek/bestelling gemaakt worden, want dit is nu eenmaal spul wat zo kostbaar is dat je er geen hangaars mee vol hebt staan.
Kostbare grappen dus. Zou ook gewoon in de business-case moeten staan. Geen idee waarom het er niet in staat.
Dat soort informatie wordt niet zomaar op straat gelegd.quote:Het Ministerie van Defensie heeft tegenover ons aangegeven bezig te zijn
met de actualisatie van een eerdere inventarisatie van de investeringen die noodzakelijk zijn om langer door te vliegen met de F-16. Op basis van de eerdere inventarisatie bleek dat bij een ongewijzigd ambitieniveau aanzienlijke investeringen nodig zijn om tot 2020 door te vliegen met de F-16 in plaats van tot 2016. Deze onderbouwing heeft de rubricering
«Staatsgeheim» ...
Wie bedoel je met 'gound crew'?quote:Op vrijdag 22 maart 2013 17:50 schreef Pumatje het volgende:
[..]
Bij wijze van spreken natuurlijk. Ik zou het fantastisch vinden als ze er wel bij werden gehaald. En waarom niet, zij zijn degenen die ermee werken. Die vertellen het eerlijke verhaal.
al het betrokken grondpersoneel dat verantwoordelijk is voor onderhoud, controle en het gebruik van het toestel. De mensen die ermee werken, die het toestel repareren, die een groot referentiekader hebben. Niet om te adviseren wat wel te kopen, maar puur om de staat, functioneren en kostenplaatje in onderhoud en manuren aan te geven als hierom wordt gevraagd. Wat dus is gebeurd..quote:
Die worden wel degelijk betrokken bij het hele verhaal, maar mogelijk niet de mensen die jij kent. Alleen worden er geen details vrijgegeven voor het publiek.quote:Op vrijdag 22 maart 2013 18:04 schreef Pumatje het volgende:
[..]
al het betrokken grondpersoneel dat verantwoordelijk is voor onderhoud, controle en het gebruik van het toestel. De mensen die ermee werken, die het toestel repareren, die een groot referentiekader hebben. Niet om te adviseren wat wel te kopen, maar puur om de staat, functioneren en kostenplaatje in onderhoud en manuren aan te geven als hierom wordt gevraagd. Wat dus is gebeurd..
Dat snap ik, maar blijkbaar is het vocabulaire van de minister zo beperkt dat ze niet uit kan leggen dat vlieguren relatief zijn. En dat de toestellen toch echt scheurtjes in de airframes hebben door zware belasting. Maargoed in den haag zeggen ze van niet dus is het niet zo.quote:Op vrijdag 22 maart 2013 18:06 schreef M5 het volgende:
[..]
Die worden wel degelijk betrokken bij het hele verhaal, maar mogelijk niet de mensen die jij kent. Alleen worden er geen details vrijgegeven voor het publiek.
Voor zover ik de berichten heb gelezen wordt er nergens ontkent dat er sparke is van scheurtjes in de airframes. De minister heeft alleen aangegeven dat de (vlieg)veiligheid niet in het geding is. Dat vlieguren niet alles zeggen is absoluut waar.quote:Op vrijdag 22 maart 2013 18:13 schreef Pumatje het volgende:
[..]
Dat snap ik, maar blijkbaar is het vocabulaire van de minister zo beperkt dat ze niet uit kan leggen dat vlieguren relatief zijn. En dat de toestellen toch echt scheurtjes in de airframes hebben door zware belasting. Maargoed in den haag zeggen ze van niet dus is het niet zo.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |