abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  donderdag 14 februari 2013 @ 21:59:50 #126
256829 Sokz
Livin' the life
pi_122892734
quote:
2s.gif Op donderdag 14 februari 2013 21:47 schreef monkyyy het volgende:
Lage debt/equity ratio
Heb nooit echt verzekeraars bekeken maar is dit niet vertekend / moeilijk te zeggen?
pi_122893015
quote:
2s.gif Op donderdag 14 februari 2013 21:47 schreef monkyyy het volgende:

[..]

Solide fundamentals. Lage debt/equity ratio, EPS in 2007 was $3.11, nu $6.11. 29 jaar achtereenvolgens het dividend verhoogt, lage pay-out ratio.

Probleempje met hen is dat hun fixed income portfolio 5% piigs debt is, wat ze eruit aan het werken zijn.

Net income is 8% gestegen in Q4 en de markt reageert met een 9% drop in de marktprijs, dus het leek mij een mooi moment om wat bij te kopen. (Had al een positie in aflac) :)
5 % piigs debt valt nog wel mee al is het wel een risico.

Maar wel ver weg van mijn interessegebied ik ben een beetje huiverig voor verzekeraars.. *

* Aan de andere kant, als er meer mensen verzekeraars wantrouwen kan het juist goed zijn om erin te investeren.
[quote][img]http://i.fokzine.net/templates/forum2009/i/p/1s.gif[/img] Op zondag 16 januari 2011 18:23 schreef Witchfynder het volgende:[..]
Soort mix tussen Hawkwind, Immortal en een Nespresso reclame.[/quote]
  donderdag 14 februari 2013 @ 22:07:21 #128
56633 JimmyJames
Unspeakable powers
pi_122893190
Ik ben benieuwd naar wat dino ervan vindt.
Please Move The Deer Crossing Sign
  donderdag 14 februari 2013 @ 22:57:09 #129
344884 monkyyy
Myers-Briggs: INTJ
pi_122895993
quote:
99s.gif Op donderdag 14 februari 2013 21:59 schreef Sokz het volgende:

[..]

Heb nooit echt verzekeraars bekeken maar is dit niet vertekend / moeilijk te zeggen?
Hoezo? Weinig long term debt = goed toch.
+ Dat het bedrijf simpel te begrijpen is voor mij, 2 inkomsten bronnen, premiums + fixed income. Kijk voor de lol eens naar AIG jaarverslag, die heeft een sectie over derivaten waar je helemaal duizelig van wordt en wat hen ook bijna de nek omdeed 2008. Heeft Aflac niet.

Banken en verzekeraars maken mij per definitie nerveus, vanwege derivaten en hoge leverage waar ze nog weleens mee willen werken. Het is bij financials veel makkelijker dat er een "idioot" aan het roer komt die eventjes 100 jaar werk in een korte tijd de grond in boort. Dat is nagenoeg onmogelijk bij een >30B consumer staple.

Wat Aflac eigenlijk zegt is: We nemen zo min mogelijk risico, we verwachten niet home run returns, maar dit is het beste wat we kunnen doen in deze economie in Japan en US en met deze rente standen. En dat bevalt me wel. Ook vind ik het prettig als de CEO een flinke positie in het bedrijf heeft. Bij Aflac is Dan Amos meer dan 22 jaar lang CEO en heeft een flinke portie aandelen.

Ik snap dat sommige zich ongemakkelijk voelen bij financials/verzekeraars, maar bij Aflac heb ik wel een goed gevoel, je kan het eens zijn of niet. ;)
You can learn anything, the secret lies in discipline.
"What the mind can conceive and believe, it can achieve"
You will make mistakes. Forgive yourself. Move on. Start rebuilding.
  donderdag 14 februari 2013 @ 23:25:42 #130
301013 Shispeed
't lup ut d'n heaand
pi_122897375
quote:
'Meeste banken investeren in kernwapenmakers'
AMSTERDAM - Zeven Nederlandse banken investeren gezamenlijk ruim anderhalf miljard euro in twintig producenten van kernwapens.

Foto: AFP
Dat blijkt uit onderzoek van de Eerlijke Bankwijzer, een initiatief van Oxfam Novib, FNV, Amnesty International, Milieudefensie, Dierenbescherming en IKV Pax Christi.
Het gaat om ABN AMRO, Aegon, ING, Delta Lloyd, Rabobank Groep, SNS Reaal en Van Lanschot. Drie van de tien onderzochte bankgroepen, ASN, NIBC en Triodos Bank, hadden met geen enkele kernwapenproducent een financiële relatie.
Bankwijzer
De Eerlijke Bankwijzer liet de financiële relaties tussen tien Nederlandse bankgroepen en twintig bedrijven die betrokken zijn bij de ontwikkeling, productie, onderhoud en opslag van kernwapens tegen het licht houden door onderzoeksbureau Profundo. Het gaat om bedrijven in de Verenigde Staten, Groot-Brittannië, Frankrijk en India en het Nederlandse bedrijf Eads.
De onderzoekers vonden bij de vermogensbeheerdochters van ING Groep, Aegon, Rabobank Groep, ABN AMRO, Delta LIoyd, SNS Reaal en Van Lanschot investeringen in kernwapenproducenten.

Zo zou ING aandelen en obligaties beheren van twintig verschillende kernwapenproducenten met een totale waarde van ruim 658 miljoen euro. Aegon beheert aandelen en obligaties van achttien verschillende kernwapenproducenten en bij de Rabobank gaat het om vijftien bedrijven.
Transparantie
De Eerlijke Bankwijzer roept banken op alle vormen van investeringen in bedrijven die zich bezighouden met kernwapens uit te sluiten en duidelijk en transparant te zijn over hun wapenbeleid.

Delta Lloyd liet naar aanleiding van het onderzoek al weten investeringen in kernwapenproducenten voortaan uit te sluiten. Rabobank geeft aan nieuw wapenbeleid te hebben ingevoerd en SNS Reaal zegt nader onderzoek te doen naar het bedrijf waarin een investering gevonden is.
Dat banken graag investeren in schunnige zaken was natuurlijk al langer bekend, maar dat zowel Aegon als ING voor meer als een half miljard in alleen kernwapens stoppen had ik niet verwacht. ik wist überhaupt niet dat dat zo'n grote business is :{

Nu ben ik niet zo van het reguleren en verbieden, maar wat mij betreft mag hier wel een stokje voor gestoken worden :N
pi_122897831
Ik snap de redenering van het niet mogen investeren in dit soort zaken niet. Die investeringen vallen (zover ik weer) binnen de wettelijke kaders. Er word dus gekeken naar de moraliteit van dit soort zaken, maar deze moraliteit kun je dan doortrekken naar veel meer sectoren. Mogen 'ze' dan ook niet meer investeren in bierbrouwers, snoepproducenten, sigrettenhandelaren e.d. Alcohol, zwaarlijvigheid en andere zaken die ongezond kunnen zijn hebben een veel grotere negatieve impact op het leven van de gemiddelde mens en zijn qua moraliteit dus veel verwerpelijker.

Bij een investering draait het primair om het te verwachten rendement t.o.v. van het risico, niet meer en niet minder. Laat je niet voor het karretje spannen door de opdrachtgevers van deze onderzoeken.
  vrijdag 15 februari 2013 @ 00:14:09 #132
344884 monkyyy
Myers-Briggs: INTJ
pi_122899567
Verontrustend en vaag bericht wel, ik ben benieuwd naar de specifieke investeringen van die banken.

Ik heb in het verleden ook gekeken naar defense stocks, maar heb er uiteindelijk niet in geïnvesteerd. Deels ook vanwege moraliteit, het voelt "onprettig" dat bommen en raketten mij rijker maken.
Ik zie echter wel de noodzaak van dit soort bedrijven in.

Wat piepeloi55 zegt, waar trek je de grens? Ik had er eens een discussie over met mijn vader, een deel van mijn portefeuille is Philip Morris, hij vond dat niet leuk, aangezien hij 36 jaar in de gezondheidszorg werkt. Ik ben van mening dat mensen zelf kiezen om bepaalde producten te nuttigen en zelf verantwoordelijk zijn voor de gevolgen van die keuzes. Dat geldt dus ook voor roken. Dus vind ik het niet immoreel om te investeren in tabak, alcohol, Coca cola en vastfood ketens zoals McDonalds.

Het is niet McDonalds die jou dik maakt, het is jouw keuze om veel vastfood te eten, wat ervoor zorgt dat je dik wordt. Netzoals het mijn schuld is dat ik een hogere kans op hartproblemen krijg als ik niet genoeg sport.

Voor mij de grens? Ikzelf zou me ongemakkelijk voelen als ik in de krant las dat er weer xx burgerslachtoffers zijn gevallen, waarna bij mij de kassa rinkelt omdat ik een aandeel heb in het betreffende bedrijf dat die wapens gemaakt heeft. Geen Lockheed Martin voor mij dus.
You can learn anything, the secret lies in discipline.
"What the mind can conceive and believe, it can achieve"
You will make mistakes. Forgive yourself. Move on. Start rebuilding.
pi_122899966
Die grens moet iedereen zelf trekken inderdaad.

Persoonlijk vind ik het juist hypocriet als ik niet in (kern)wapens zou kunnen investeren, maar wel in zaken die daadwerkelijk de oorzaak van doodsoorzaak nummer 1,2,3 e.d. zijn in de westerse wereld. In hoeverre heeft iemand (bewust) een eigen keuze of word hij/zij in een bepaalde positie gebracht, desnoods door eerder gemaakte foute keuzes?

Bij een investering telt bij mij primair het mogelijk rendment t.o.v. het risico, iemand zonder moreel besef zou anders een edge op mij hebben omdat ik emoties toepas bij een proces dat emotieloos hoort te zijn. Als de samenleving niet wil dat daar geld naartoe stroomt moeten ze het wettelijk verbieden.
pi_122902790
quote:
2s.gif Op donderdag 14 februari 2013 21:47 schreef monkyyy het volgende:

[..]

Solide fundamentals. Lage debt/equity ratio, EPS in 2007 was $3.11, nu $6.11. 29 jaar achtereenvolgens het dividend verhoogt, lage pay-out ratio.

Probleempje met hen is dat hun fixed income portfolio 5% piigs debt is, wat ze eruit aan het werken zijn.

Net income is 8% gestegen in Q4 en de markt reageert met een 9% drop in de marktprijs, dus het leek mij een mooi moment om wat bij te kopen. (Had al een positie in aflac) :)
*kuch* 70% van handel in Japan *kuch*

welke impact heeft dat?
pi_122902796
quote:
2s.gif Op donderdag 14 februari 2013 22:57 schreef monkyyy het volgende:

[..]

Hoezo? Weinig long term debt = goed toch.
+ Dat het bedrijf simpel te begrijpen is voor mij, 2 inkomsten bronnen, premiums + fixed income. Kijk voor de lol eens naar AIG jaarverslag, die heeft een sectie over derivaten waar je helemaal duizelig van wordt en wat hen ook bijna de nek omdeed 2008. Heeft Aflac niet.
Haha, dat zegt mij dat ze of:
-mishedged zijn, of
-erger nog, ze het beter verstoppen :)

Serieus, het feit dat er iets niet staat kan soms gevaarljker zijn dan dat er wel iets staat (in het algemeen)

quote:
Banken en verzekeraars maken mij per definitie nerveus, vanwege derivaten en hoge leverage waar ze nog weleens mee willen werken. Het is bij financials veel makkelijker dat er een "idioot" aan het roer komt die eventjes 100 jaar werk in een korte tijd de grond in boort. Dat is nagenoeg onmogelijk bij een >30B consumer staple.

Wat Aflac eigenlijk zegt is: We nemen zo min mogelijk risico, we verwachten niet home run returns, maar dit is het beste wat we kunnen doen in deze economie in Japan en US en met deze rente standen. En dat bevalt me wel. Ook vind ik het prettig als de CEO een flinke positie in het bedrijf heeft. Bij Aflac is Dan Amos meer dan 22 jaar lang CEO en heeft een flinke portie aandelen.

Ik snap dat sommige zich ongemakkelijk voelen bij financials/verzekeraars, maar bij Aflac heb ik wel een goed gevoel, je kan het eens zijn of niet. ;)
70% in Japan, wat zeggen ze daar over qua hedges, en qua portfolio en qua technische voorzieningen etc. ? Als je denkt dat Japan op implosiegraadje staat, wil je dan in een bedrijf zitten dat het meerendeel van haar handel in Japan heeft, en ook niet de mogelijkheid heeft om even snel weg te lopen, of het roer om te gooien? Wat is de potentiele groei daar, of is dat net zo'n run-off markt als in NL? Hoe gevoelig zijn ze voor langlevenrisico? En het meest opvallende: als ik kijk naar de verhouding marketcap vs. equity is dat 22:13. Meeste verzekeraars noteren voor minder dan de helft van hun equity. Waarom noteert Aflac circa 3x zo hoog?

Mijn probleem met de manier waarop je aandelen selecteert is het levensgrote risico dat je terwijl je in de acheruitkijkspiegel kijkt, je niet ziet wat er op de weg voor je ligt.

Wat zegt morningsstar over Aflac, jaco?

[ Bericht 1% gewijzigd door Dinosaur_Sr op 15-02-2013 04:36:54 ]
pi_122902843
Als het met een economie (Japan) bergafwaarts gaat, betekent het niet automatisch dat elk afzonderlijk bedrijf ook slecht zou gaan scoren.

quote:
0s.gif Op vrijdag 15 februari 2013 04:15 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
Wat zegt morningsstar over Aflac, jaco?
Fair Value Estimate $ 65.00
Consider Buying $ 32.50
(Het verschil tussen beiden is de Margin of Safety, voor degene die op safe willen spelen)
Huidige koers $ 48.83

Een samenvatting van de analyse...

Bull case
quote:
• Clients, especially in Japan, are very sticky once they purchase policies. Persistency in Japan usually hovers around 95%, as the average customer stays with Aflac for nearly 20 years.
• Japanese demographic trends are working to increase demand for supplemental policies. As the nation gets older they will increasingly demand coverage to augment the state-run health-care system.
• The deregulation of the financial system in Japan has allowed Aflac to sell its policies through banks or the post office, places Japanese customers are used to conducting financial transactions.
• Aflac's payroll deduction system helps enable it to be the low-cost provider for the supplemental policies in which it specializes.
Bear case
quote:
• Once Japan Post is fully privatized, it may choose to issue its own supplemental policies. This could affect Aflac's sales through Japan Post as well as its competitive position.
• Deregulation in Japan has allowed large life insurance companies to compete directly with Aflac in issuing supplemental policies.
• Customer retention is much lower in the U.S. (around 75%) than in Japan. As Aflac attempts to grow in this underpenetrated market, it could have a negative impact on profitability.
pi_122903079
quote:
0s.gif Op vrijdag 15 februari 2013 05:28 schreef jaco het volgende:
Als het met een economie (Japan) bergafwaarts gaat, betekent het niet automatisch dat elk afzonderlijk bedrijf ook slecht zou gaan scoren.

[..]

Fair Value Estimate $ 65.00
Consider Buying $ 32.50
(Het verschil tussen beiden is de Margin of Safety, voor degene die op safe willen spelen)
Huidige koers $ 48.83

Een samenvatting van de analyse...

Bull case

[..]

Bear case

[..]

Dank.

Kenmerk van een verzekeraar is echter dat je een pot met geld van je polishouders tijdelijk ter beschikking krijgt, en dat je dat belegt. En in het geval van Aflac in Japanse assets, tenzij ze een enorm currency risico willen lopen of zich scheel betalen aan de hedgingpremies. In die zin zijn verzekeraars een soort super ETF's met extra regelgevingstechnisch, executie- en langlevenrisico.

Dus links of rechtsom koop je een hoop exposure in Japanse beleggingen, hetzij loop je hedgingsrisico. En anders dan veel andere verzekeraars koop je die exposure niet ver onder pari. Hoeft geen punt te zijn, maar zoals altijd is de vraag: waarom?
  vrijdag 15 februari 2013 @ 11:50:41 #138
344884 monkyyy
Myers-Briggs: INTJ
pi_122908510
Omdat ik niet denk dat Japan gaat imploderen.

Maarja, als de Yen 0 waard is, alle hun euro/us/jap/bonds 0 waard zijn en tegelijkertijd iedereen uitbetaald wil worden omdat ze ernstig ziek zijn en daarna hun 50 miljoen policy houders wegrennen naar een andere verzekeraar, dan is dat niet zo goed nieuws voor Aflac.

[ Bericht 0% gewijzigd door monkyyy op 15-02-2013 12:08:48 ]
You can learn anything, the secret lies in discipline.
"What the mind can conceive and believe, it can achieve"
You will make mistakes. Forgive yourself. Move on. Start rebuilding.
  vrijdag 15 februari 2013 @ 12:11:03 #139
158038 AQuila360
Xbox Ultimate
pi_122909162
quote:
3s.gif Op donderdag 14 februari 2013 23:25 schreef Shispeed het volgende:

[..]

Dat banken graag investeren in schunnige zaken was natuurlijk al langer bekend, maar dat zowel Aegon als ING voor meer als een half miljard in alleen kernwapens stoppen had ik niet verwacht. ik wist überhaupt niet dat dat zo'n grote business is :{

Nu ben ik niet zo van het reguleren en verbieden, maar wat mij betreft mag hier wel een stokje voor gestoken worden :N
Ik heb daar geen problemen mee? De wapenindustie is nu eenmaal ook een industrie.

Kernwapens is dan trouwens nog het beste omdat die toch nooit gebruikt worden.. als het goed is.
Shaderon: i say boom boom boom now let me hear you say weehooo
SpankmasterC: Tut mir leit Herr AQuila, es soll nicht wieder passieren!
RickoKun: Hey hoi! Ik kom bij dit topiqueje checken weetjuh!
  vrijdag 15 februari 2013 @ 12:14:56 #140
371032 GoedeVraag
Het begint met een vraag.
pi_122909266
quote:
0s.gif Op vrijdag 15 februari 2013 12:11 schreef AQuila360 het volgende:

[..]

Ik heb daar geen problemen mee? De wapenindustie is nu eenmaal ook een industrie.

Kernwapens is dan trouwens nog het beste omdat die toch nooit gebruikt worden.. als het goed is.
:{w
Als we geld voor moord en verkrachting betalen kunnen we het ook 'industrie' noemen en is het legitiem...
  vrijdag 15 februari 2013 @ 12:17:11 #141
158038 AQuila360
Xbox Ultimate
pi_122909331
quote:
0s.gif Op vrijdag 15 februari 2013 12:14 schreef GoedeVraag het volgende:

[..]

:{w
Als we geld voor moord en verkrachting betalen kunnen we het ook 'industrie' noemen en is het legitiem...
Dat slaat nergens op :P

De defensieindustrie is een normale industrie een land moet toch ook z'n wapens en alles kunnen kopen. Het nederlandse leger schiet ook niet met klappertjes pistolen.
Shaderon: i say boom boom boom now let me hear you say weehooo
SpankmasterC: Tut mir leit Herr AQuila, es soll nicht wieder passieren!
RickoKun: Hey hoi! Ik kom bij dit topiqueje checken weetjuh!
pi_122909402
quote:
0s.gif Op vrijdag 15 februari 2013 12:11 schreef AQuila360 het volgende:

[..]

Ik heb daar geen problemen mee? De wapenindustie is nu eenmaal ook een industrie.

Kernwapens is dan trouwens nog het beste omdat die toch nooit gebruikt worden.. als het goed is.
Dat heeft wel als nadeel dat de vervangscijfers uitermate laag zijn en het dus nooit een echte groei-industrie zal worden!
Abre los ojos
  vrijdag 15 februari 2013 @ 12:20:15 #143
158038 AQuila360
Xbox Ultimate
pi_122909420
quote:
0s.gif Op vrijdag 15 februari 2013 12:19 schreef MrUnchained het volgende:

[..]

Dat heeft als wel nadeel dat de vervangscijfers uitermate laag zijn en het dus nooit een echte groei-industrie zal worden!
True :P

Maar ze verdienen met name het geld met onderhoud van die wapens geloof ik. Maar ik hoef er verder ook niets mee maar vind het niet immoreel om daar aandelen van te hebben.
Shaderon: i say boom boom boom now let me hear you say weehooo
SpankmasterC: Tut mir leit Herr AQuila, es soll nicht wieder passieren!
RickoKun: Hey hoi! Ik kom bij dit topiqueje checken weetjuh!
  vrijdag 15 februari 2013 @ 12:20:29 #144
371032 GoedeVraag
Het begint met een vraag.
pi_122909428
quote:
0s.gif Op donderdag 14 februari 2013 23:34 schreef piepeloi55 het volgende:
Ik snap de redenering van het niet mogen investeren in dit soort zaken niet. Die investeringen vallen (zover ik weer) binnen de wettelijke kaders. Er word dus gekeken naar de moraliteit van dit soort zaken, maar deze moraliteit kun je dan doortrekken naar veel meer sectoren. Mogen 'ze' dan ook niet meer investeren in bierbrouwers, snoepproducenten, sigrettenhandelaren e.d. Alcohol, zwaarlijvigheid en andere zaken die ongezond kunnen zijn hebben een veel grotere negatieve impact op het leven van de gemiddelde mens en zijn qua moraliteit dus veel verwerpelijker.

Bij een investering draait het primair om het te verwachten rendement t.o.v. van het risico, niet meer en niet minder. Laat je niet voor het karretje spannen door de opdrachtgevers van deze onderzoeken.
Het lijkt me dat het eenieder vrij staat om ethische verantwoordelijkheid te nemen binnen de grenzen van de wet. Wie zegt dat die laatste alles regelt in overeenstemming met je eigen opvattingen en/of dat je zelf niet zou mogen nadenken en geld boven alles zou moeten stellen?
  vrijdag 15 februari 2013 @ 12:22:56 #145
371032 GoedeVraag
Het begint met een vraag.
pi_122909511
quote:
0s.gif Op vrijdag 15 februari 2013 12:17 schreef AQuila360 het volgende:

[..]

Dat slaat nergens op :P

De defensieindustrie is een normale industrie een land moet toch ook z'n wapens en alles kunnen kopen. Het nederlandse leger schiet ook niet met klappertjes pistolen.
Hoe normaal is de defensieindustrie eigenlijk en waarom?
pi_122911081
quote:
0s.gif Op vrijdag 15 februari 2013 12:22 schreef GoedeVraag het volgende:

[..]

Hoe normaal is de defensieindustrie eigenlijk en waarom?
http://www.ted.com/talks/peter_van_uhm_why_i_chose_a_gun.html
[quote][img]http://i.fokzine.net/templates/forum2009/i/p/1s.gif[/img] Op zondag 16 januari 2011 18:23 schreef Witchfynder het volgende:[..]
Soort mix tussen Hawkwind, Immortal en een Nespresso reclame.[/quote]
  vrijdag 15 februari 2013 @ 14:50:08 #147
301013 Shispeed
't lup ut d'n heaand
pi_122914569
quote:
0s.gif Op donderdag 14 februari 2013 23:34 schreef piepeloi55 het volgende:
Ik snap de redenering van het niet mogen investeren in dit soort zaken niet. Die investeringen vallen (zover ik weer) binnen de wettelijke kaders. Er word dus gekeken naar de moraliteit van dit soort zaken, maar deze moraliteit kun je dan doortrekken naar veel meer sectoren. Mogen 'ze' dan ook niet meer investeren in bierbrouwers, snoepproducenten, sigrettenhandelaren e.d. Alcohol, zwaarlijvigheid en andere zaken die ongezond kunnen zijn hebben een veel grotere negatieve impact op het leven van de gemiddelde mens en zijn qua moraliteit dus veel verwerpelijker.

Bij een investering draait het primair om het te verwachten rendement t.o.v. van het risico, niet meer en niet minder. Laat je niet voor het karretje spannen door de opdrachtgevers van deze onderzoeken.
daar ben ik het niet helemaal mee eens, zaken als alcohol, tabak etc. mogen dan schade aan mensen toebrengen, maar brengen aan de andere kant ook 'genot'. bovendien hebben mensen een vrije keuze om dit al dan niet te gebruiken.

De wapenindustrie vind ik al wat bedenkelijker worden, er zijn wapens nodig voor bijvoorbeeld bescherming van het volk (politie, defensie) tegen kwaadwillende groepen of individuen. Helaas hebben diezelfde producenten van wapens er ook een handje van op juist die kwaadwillenden (denken aan dictatoriale regimes, terroristische organisaties etc.) ook te voorzien van wapens.

Kernwapens daarentegen dragen op geen enkele manier bij aan een betere wereld. het gebruik van een kernwapen kan (tegenwoordig) alleen maar negatieve effecten hebben. Kernwapengebruik mond hoe dan ook uit in een internationaal nucleair conflict.
  vrijdag 15 februari 2013 @ 14:57:09 #148
301013 Shispeed
't lup ut d'n heaand
pi_122914825
Trouwens even wat heel anders tussendoor, ik ben bezig met wat statistiek aangaande het shortselling register van de AFM. Nu loop ik eigenlijk tegen het probleem aan dat ik nergens kan vinden of shorters zich ook weer moeten 'afmelden' voor het register, en of dit ook wordt weergegeven.

Dus stel bijvoorbeeld een shorter heeft een belang van 0.6 in aandeel x en verkleint zijn belang naar 0.4, 0.4 is dan dus beneden de grens voor vermelding in het register, maar wordt dan wel weergegeven dat het belang is verkleint tot onder de benedengrens? :?
  vrijdag 15 februari 2013 @ 15:14:25 #149
56633 JimmyJames
Unspeakable powers
pi_122915591
Hoe denken jullie over Fugro? Het aandeel is van bijna 55e naar 37,50e gezakt. Ik denk dat ik met oog op de recente uitglijders van imtech en sbm er beter van af kan blijven.
Please Move The Deer Crossing Sign
pi_122916019
quote:
0s.gif Op vrijdag 15 februari 2013 15:14 schreef JimmyJames het volgende:
Hoe denken jullie over Fugro? Het aandeel is van bijna 55e naar 37,50e gezakt. Ik denk dat ik met oog op de recente uitglijders van imtech en sbm er beter van af kan blijven.
Het is een risico maar als er herstel komt dan ben je spekkoper.

Er is wel veel beweging in de markt meer schaliegas in de planning Shell en Basf zijn druk bezig met schonere winmethode hiervoor omdat dat een groot bezwaar is voor schaliegaswinning.
Mochten ze een veel schonere methode ontwikkelen dan kan er veel vraag naar ontstaan en dus ook bodemonderzoek waar Fugro heer en meester in is.
[quote][img]http://i.fokzine.net/templates/forum2009/i/p/1s.gif[/img] Op zondag 16 januari 2011 18:23 schreef Witchfynder het volgende:[..]
Soort mix tussen Hawkwind, Immortal en een Nespresso reclame.[/quote]
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')