Het is dan ook een erg verschil.quote:Op maandag 4 februari 2013 00:10 schreef Taurus het volgende:
[..]
Ik vind het altijd beetje vanzelfsprekend dat oordelen slechts meningen zijn. Moet ik op fok nog steeds aan wennen dat dat flink benadrukt moet worden.
okquote:
Mwah, niet op een privé-aangelegenheid lijkt me. Zoals eerder gezegd: als je bij een feestje van Rutte met een bord gaat staan word je ook verwijderd.quote:Op zondag 3 februari 2013 23:59 schreef NotYou het volgende:
[..]
Met zo'n aanstaande troonswisseling is het onderwerp actueler dan ooit. Als er al een moment is om te demonstreren tegen de monarchie dan is het nu.
Volgens mij staat deze vrouw daar gewoon op straat - nota bene achter de dranghekken - en niet op privé-terrein, ook is op z'n minst de paraderende marechaussee betaald uit publiek geld. Ik zie niet in waarom zij daar niet zou mogen protesteren, al helemaal wanneer dat protest puur bestaat uit het stilzwijgend omhoog houden van een bescheiden stukje karton met daarop haar keurig verwoorde mening.quote:Op maandag 4 februari 2013 00:33 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Mwah, niet op een privé-aangelegenheid lijkt me. Zoals eerder gezegd: als je bij een feestje van Rutte met een bord gaat staan word je ook verwijderd.
Ook als je bij Rutte voor op de stoep staat wordt je gewoon verwijderd, het is niet zo alsof de scheiding publiek/privé een vrijbrief is om alles te doen waar je maar zin in hebt.quote:Op maandag 4 februari 2013 00:44 schreef NotYou het volgende:
[..]
Volgens mij staat deze vrouw daar gewoon op straat - nota bene achter de dranghekken - en niet op privé-terrein, ook is op z'n minst de paraderende marechaussee betaald uit publiek geld. Ik zie niet in waarom zij daar niet zou mogen protesteren, al helemaal wanneer dat protest puur bestaat uit het stilzwijgend omhoog houden van een bescheiden stukje karton met daarop haar keurig verwoorde mening.
Als iemand bij mij voor de deur gaat staan met een bord schaf de bijstand af komt de politie ook niet als diegene verder niks doet.quote:Op maandag 4 februari 2013 01:35 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Ook als je bij Rutte voor op de stoep staat wordt je gewoon verwijderd, het is niet zo alsof de scheiding publiek/privé een vrijbrief is om alles te doen waar je maar zin in hebt.
quote:Wordt het losser? Moderner? Minder kunst? Meer sport? Minder folklore? Meer swag? We gaan het zien. Maar ik wil wel iets afspreken. En dan niet alleen met Willem-Alexander maar ook met ons. Allemaal samen. Dat we een beetje normaler gaan doen over sommige dingen. En dat zoiets als dat rare incidentje van afgelopen vrijdag niet meer voorkomt. Dat we daar, laten we zeggen, zo langzamerhand een beetje te volwassen voor geworden zijn.
En dan heb ik het over een van de meest beschaafde demonstratietjes ooit: bij het Beatrix Theater in Utrecht, waar de koningin met familie en personeel haar verjaardag vierde. Onderdanen stonden langs dranghekken om de gasten hun entree te zien maken. Daartussen een goed geklede jonge vrouw met een nette damestas. In haar handen een kartonnen bord met daarop de tekst: "Weg met de monarchie. Het is 2013." Dat bord hield ze boven haar hoofd. Dat was alles. Ze gooide niet met rookbommen, niet met verf, niet met een waxinelichtjeshouder, ze schreeuwde niet, ze schoot niet eens met propjes.
Dan komen er agenten. Die pakken haar op. Niet zachtzinnig. Eéntje duwt een grote hand met handschoen ruw in haar gezicht. De vrouw wordt afgevoerd.
"Om haar te beschermen", las ik later. Mensen uit het publiek zouden naar tegen haar zijn gaan doen. Niets van te zien op de foto’s: ik zie alleen maar andere nette mensen verwachtingsvol naar de ingang van het theater kijken. (even terug naar de eerste foto) De omstanders worden pas onrustig als de agenten met hun grote handschoenen komen.
Maar oké, stel het wás zo: waarom werden die mensen die naar deden dan niet opgepakt? Niets wat de vrouw deed was tegen de wet. Ze is tegen de monarchie. Dat mag. En dat mag je laten zien. Ik zou het zelfs wel wat meer willen zien in deze tijd. Dat verdiept al die gesprekken die we de komende maanden nog moeten voeren tenminste een beetje.
Kijk. Dit voorval kunnen we de aanstaande koning natuurlijk niet direct verwijten. Het zijn de wat al te ijverige ambtsdragers die van zo’n nette dame heel zenuwachtig worden. Hadden ze haar gewoon laten staan was er niets aan de hand geweest. Als de monarchie zo sterk is dan kan die dat best hebben. Maar misschien kan de nieuwe koning er eens iets over zeggen. Op een werkbezoek, of tegen een minister, of in een interview met een koninklijk goedgekeurde presentator. Misschien ergens de komende weken al. Zou best tof zijn. Een eerste wapenfeit van de monarchie á la Willem-Alexander: Relax! Het is 2013.
Nee, want geen waarschuwing gegeven en überhaupt geen geldige reden om haar daar te verwijderen. Zoals ze zelf aangaf: op basis van welk artikel is hier gehandeld? Vanaf 4 man is het pas een demonstratie, daarvoor is het individuele vrijheid van meningsuiting op openbaar terrein. Een rechtenstudente die ik ken sloot zich hierbij aan:quote:Op maandag 4 februari 2013 10:53 schreef niels0 het volgende:
Ik las in het AD dat ze apart is genomen en weggestuurd. Da's iets anders dan ge-arresteerd.
quote:Ik heb er even over zitten nadenken en als haar verklaring klopt, dan zou dat betekenen dat de agenten jegens haar toch wat te snel tot handhaving zijn overgegaan. De politie heeft op grond van art 2 Politiewet een bevoegdheid om voorwerpen bij een actie of demontatie weg te halen indien het voorwerp - in dit geval een bordje van karton - zorgt voor verstoring van de openbare orde. Uiteraard mag het gelijk weg worden gehaald wanneer er echt beledigende of opruiende teksten op afgedrukt staan. Zolang daarvan geen sprake is, en dat moet uit de feiten blijken, hadden die agenten geen bevoegdheid om Joanna's kartonnen bordje in beslag te nemen - laat staan (!) haar fysiek weg te duwen/te verwijderen. Jammer genoeg zal het geen proces waard zijn vrees ik.
Je interview staat met een link op geenstijlquote:Op maandag 4 februari 2013 10:51 schreef superworm het volgende:
Opmerkelijk veel mensen vinden dit een dóódnormale gang van zaken, trouwens. Die vallen niet de politie en hun optreden aan, maar het meisje, als vuige anti-monarchistische hoer en andere onaardige termen. Erg treurig dat de vrijheid van meningsuiting al vanuit de bevolking zelf, zó drastisch is ingeperkt in dit 'vrije' landje anno 2013.
Ik vermoedde het inderdaad al sinds de viewcount opeens met honderden per minuut toenamquote:Op maandag 4 februari 2013 11:23 schreef Misty_eyes het volgende:
[..]
Je interview staat met een link op geenstijl
quote:Op maandag 4 februari 2013 10:51 schreef superworm het volgende:
Opmerkelijk veel mensen vinden dit een dóódnormale gang van zaken, trouwens. Die vallen niet de politie en hun optreden aan, maar het meisje, als vuige anti-monarchistische hoer en andere onaardige termen. Erg treurig dat de vrijheid van meningsuiting al vanuit de bevolking zelf, zó drastisch is ingeperkt in dit 'vrije' landje anno 2013.
Hoe is een bord vasthouden ordeverstoring?quote:Op zaterdag 2 februari 2013 07:24 schreef Dance99Vv het volgende:
Meestal staat in een APV iets over orde-verstoring. Men kan dus op die grond waarschijnlijk dan opgepakt worden. Zoiets was ook het geval bij de intocht van sinterklaas en zijn pieten.
Volgens de politie is ze niet aangehouden, maar enkel verwijderd. Ze wordt ook niet vervolgd of veroordeeld.quote:Op zondag 3 februari 2013 23:41 schreef theunderdog het volgende:
Als die vrouw serieus is aangehouden, omdat ze haar mening gaf. Dan is dat diep en diep triest.
In Iran, China enz. houden ze ook continue mensen aan... zonder vervolging of veroordelingen.quote:Op maandag 4 februari 2013 11:35 schreef Gia het volgende:
[..]
Volgens de politie is ze niet aangehouden, maar enkel verwijderd. Ze wordt ook niet vervolgd of veroordeeld.
Ik vind het juist altijd paniek zaaien als mensen dit meteen beschouwen als het begin van het einde. Het is niet zo dat dit een teken aan de wand is, er is toch discussie over? Het valt juist meteen op. Je werd/wordt en gaat in de toekomst echt wel voor minder worden aangesproken door de politie hoor, zo'n big deal is dat toch niet?quote:Op maandag 4 februari 2013 10:51 schreef superworm het volgende:
Opmerkelijk veel mensen vinden dit een dóódnormale gang van zaken, trouwens. Die vallen niet de politie en hun optreden aan, maar het meisje, als vuige anti-monarchistische hoer en andere onaardige termen. Erg treurig dat de vrijheid van meningsuiting al vanuit de bevolking zelf, zó drastisch is ingeperkt in dit 'vrije' landje anno 2013.
Misschien een beetje richting: "vingerafdrukken afgeven? Prima. Ik heb toch niets te verbergen?"quote:Op maandag 4 februari 2013 13:18 schreef Taurus het volgende:
Of vind jij nu dat ik heel eng aan het relativeren ben.. Zo'n beetje op hetzelfde niveau als 'wat maakt het nu uit dat je je ID bij je moet hebben' of 'ach, die AH-bonuskaart zal zo'n gevaar niet opleveren'.
Dan nog, waarom werd ze daar weggehaald?quote:Op maandag 4 februari 2013 11:35 schreef Gia het volgende:
[..]
Volgens de politie is ze niet aangehouden, maar enkel verwijderd. Ze wordt ook niet vervolgd of veroordeeld.
Klopt, volgens het interview is ze verwijderd. Overigens niet in de zin van 'Wilt u even meekomen?' maar gewoon vastgegrepen en afgevoerd. En vervolgens heeft ze te horen gekregen dat als ze zich weer in de omgeving van het theater zou vertonen, ze alsnog gearresteerd zou worden.quote:Op maandag 4 februari 2013 11:35 schreef Gia het volgende:
[..]
Volgens de politie is ze niet aangehouden, maar enkel verwijderd. Ze wordt ook niet vervolgd of veroordeeld.
Maar dat zouden ze wel moeten doen (vind ik dan althans).quote:Op maandag 4 februari 2013 09:47 schreef Brum_brum het volgende:
[..]
Als iemand bij mij voor de deur gaat staan met een bord schaf de bijstand af komt de politie ook niet als diegene verder niks doet.
Ikke niet. Een bord is ongevaarlijk en als jij je tijd wil verspillen met bij mij voor de deur staan dan moet je dat zeker doen. Tenzij je gaat intimideren maar daar was in het geval van het bordenmeisje geen sprake van.quote:Op maandag 4 februari 2013 16:53 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Maar dat zouden ze wel moeten doen (vind ik dan althans).
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |