quote:Ouders Ribberink willen rectificatie VARA
De ouders van Tim Ribberink willen dat de VARA rectificeert. Ze belegden een persconferentie na uitzending van de VARA-documentaire Het zwijgen van Tilligte van journalist Bert Molenaar over de zelfmoord van Ribberink. De radiomaker stelde vragen over het verband tussen pesten en de dood van de jongen. Rouwbegeleider en pastor Marinus van den Berg voerde het woord voor de geëmotioneerde ouders.
De vader had de aantijgingen van Molenaar ervaren als een 'moordaanslag'. Via verschillende media was te lezen dat de VARA zijn verontschuldigingen had aangeboden. Maar er zijn nog geen directe excuses ontvangen, zei Van der Berg. In een brief aan de Raad voor de Journalistiek vragen de ouders om een reflectie op de ethische grenzen van de documentaire.
In de documentaire Het zwijgen van Tilligte, die donderdag werd uitgezonden in het programma DeGids.fm, zet Molenaar vraagtekens bij het directe verband tussen pesten en de dood van Ribberink. Ook had Molenaar zijn twijfels bij de afscheidsbrief, die werd afgedrukt als rouwadvertentie. Daarin gaf Ribberink aan zijn hele leven gepest te zijn. Als reactie op die laatste twijfels stuurden de ouders een screenshot van de laatste woorden van hun zoon de wereld in. Het was geen brief, maar een aantekening op zijn iPhone.
De ouders willen dat de rust terugkeert rond de zaak. Ze zoeken naar de feiten en belevingen van hun zoon. Daaraan wordt in alle zorgvuldigheid gewerkt en zal nog veel tijd kosten, zei Van den Berg. De zelfmoord was geen opwelling, maar 'een bewuste daad'. Meer kon de rouwbegeleider niet zeggen over de bevindingen.
http://www.speld.nl/2013/(...)htheid-rede-beatrix/quote:Vara-journalist Bert Molenaar twijfelt aan echtheid rede Beatrix
‘Overtuigend bewijs nooit gevonden’
Door Diederik Smit en Steven van der Jagt • maandag 28 januari 2013, 18:50
Bert Molenaar, journalist van de Vara, is allerminst zeker over de echtheid van de afscheidsbrief van koningin Beatrix. Enig tastbaar bewijs, naast televisiebeelden, ontbreekt.
Molenaar: “Ik was gisteren nog in de buurt van paleis Huis ten Bosch en daar sprak niemand over het bestaan van een afscheidsbrief, of zelfs maar over een afscheid. Zo’n afscheidsrede kan iedereen houden. Misschien probeerde de koningin met de rede de aandacht af te leiden van de persoonlijke problematiek binnen het koningshuis en de economische crisis. Wel een beetje kinderachtig om een abdicatie voor zoiets te misbruiken.”
De RVD noemt de aantijgingen van Molenaar ‘buitengewoon gevoelloos en misplaatst’. “Er staan wel degelijk aantekeningen op de Blackberry van Hare Majesteit. De naam Willem IV zou daar meerdere keren in voorkomen. Dat Molenaar de toespraak aangrijpt om opnieuw ophef rondom het koningshuis te veroorzaken wordt door verschillende media afgekeurd.
Maar wie is er mee gediend?quote:Op dinsdag 29 januari 2013 10:55 schreef Svarabhaktivocaal het volgende:
Niet om de VARA vrij te pleiten, maar ik ben van mening dat een groot deel van deze onnodige nasleep voorkomen had kunnen worden als in een veel eerder stadium was gemeld dat de afscheidsbrief van Tim feitelijk een bericht op zijn mobiele telefoon was.
Ik snap eigenlijk ook niet hoe het kan dat er allerhande woordvoerders en professionals in naam van die ouders actief zijn en het woord voeren en dat nooit eerder naar voren is gekomen dat het bericht van Tim geen brief in de traditionele zin was.
Verder blijf ik trouwens vinden dat de VARA het recht heeft om een kwestie als deze uit te zoeken.
Psychiater Bram Bakker betoogde dat het een slecht voorbeeld voor jongeren kan zijn als de link pesten - zelfmoord als feit wordt gepresenteerd. Volgens hem is die link er niet.quote:
Toch heeft Tim het zelf in zijn afscheidsbrief gezegd dat het door het pesten kwam dat hij voor de dood koos.quote:Op dinsdag 29 januari 2013 13:14 schreef Disana het volgende:
[..]
Psychiater Bram Bakker betoogde dat het een slecht voorbeeld voor jongeren kan zijn als de link pesten - zelfmoord als feit wordt gepresenteerd. Volgens hem is die link er niet.
niet alle slachtoffers van pesten plegen zelfmoord, nee. Maar goed, genoeg die 't leven daardoor écht niet meer zien zitten uiteindelijk. En hoezo slecht voorbeeld? Wat bedoelt ie daarmee?quote:Op dinsdag 29 januari 2013 13:14 schreef Disana het volgende:
[..]
Psychiater Bram Bakker betoogde dat het een slecht voorbeeld voor jongeren kan zijn als de link pesten - zelfmoord als feit wordt gepresenteerd. Volgens hem is die link er niet.
De arrogantie en verregaande onbeschoftheid van mensen zoals Molenaar die er een soort egoprojectje van maken en de ouders alsnog een trap nageven is toch stuitend?quote:Op dinsdag 29 januari 2013 13:19 schreef Copycat het volgende:
Voor Tim was die link er wel ...
Maar fijn dat die psychiater het beter voelde dan die jongen.
Nou nee, zo duidelijk heeft hij dat niet gezegd.quote:Op dinsdag 29 januari 2013 13:18 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Toch heeft Tim het zelf in zijn afscheidsbrief gezegd dat het door het pesten kwam dat hij voor de dood koos.
Pretentieuze onzin in dit specifieke geval. Dit valt eerder onder de noemer riooljournalistiek.quote:Op zaterdag 26 januari 2013 13:14 schreef Disana het volgende:
[..]
http://www.joop.nl/opinie(...)ond_de_dood_van_tim/
Oh zo.Bram Bakker kan dat wel willen, veel gepeste kinderen zeggen niks omdat er als ze er wel wat van zeggen niets mee gedaan wordt of dat ze zich schamen.quote:Op dinsdag 29 januari 2013 13:25 schreef Disana het volgende:
[..]
Nou nee, zo duidelijk heeft hij dat niet gezegd.
Bram Bakker heeft zich verdiept in zelfmoord en er ook over gepubliceerd. Volgens hem kan pesten alleen geen aanleiding tot suïcide zijn, maar zijn er andere aanleidingen zoals depressie. Wat hij niet wil is dat er een trend ontstaat dat jongeren maar zelfmoord plegen i.p.v. hulp zoeken als ze worden gepest.
En daarom wil hij niet dat ze zich nog verder terugtrekken uit het leven door die ene stap ook nog te nemen. Ik kan hem wel volgen.quote:Op dinsdag 29 januari 2013 13:27 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Oh zo.Bram Bakker kan dat wel willen, veel gepeste kinderen zeggen niks omdat er als ze er wel wat van zeggen niets mee gedaan wordt of dat ze zich schamen.
Ik reageerde op het artikel gekopieerd van joop.nlquote:Op dinsdag 29 januari 2013 13:28 schreef Disana het volgende:
[..]
Ehm, het is de insteek van een psychiater, en je maakt me niet wijs dat je het artikel zo snel hebt kunnen lezen.
Oh, hij wil het niet. Nou, daar zullen al die depressieve al dan niet gepeste kinderen wel gehoor aan geven. Diezelfde kinderen die hun gevoel ook voor hun naasten verbergen.quote:Op dinsdag 29 januari 2013 13:29 schreef Disana het volgende:
En daarom wil hij niet dat ze zich nog verder terugtrekken uit het leven door die ene stap ook nog te nemen. Ik kan hem wel volgen.
Ik was abuis. Maar zoals ik uit het programma begreep, was de VARA juist aan de documentaire begonnen om een pleidooi tegen pesten te houden. Het ging mis vanaf het moment dat bleek dat de afscheidsbrief een sms'je bleek te zijn, de vragen die ze daarbij hadden, hadden ze beter voor zich kunnen houden.quote:Op dinsdag 29 januari 2013 13:29 schreef nikk het volgende:
[..]
Ik reageerde op het artikel gekopieerd van joop.nl
Hij wil de voorbeeldwerking voorkomen, dat lijkt mij niets om schamper over te doen.quote:Op dinsdag 29 januari 2013 13:31 schreef Copycat het volgende:
[..]
Oh, hij wil het niet. Nou, daar zullen al die depressieve al dan niet gepeste kinderen wel gehoor aan geven. Diezelfde kinderen die hun gevoel ook voor hun naasten verbergen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |