Als ik nu waarschuw voor zaken waar ik eerder laaiend enthousiast over was, is dat omdat ik een duidelijke eye-opener heb gehad die mijn kijk op zaken volledig veranderd heeft.quote:Op vrijdag 25 januari 2013 11:29 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Ik bekijk je denk ik niet in een "negatief daglicht".
Ik ben ook nogal qua standpunten en denken verandert. Maakt het het daarom plausibeler?quote:Op vrijdag 25 januari 2013 11:47 schreef Ali_Kannibali het volgende:
Hoe kan ik dan zo van standpunt veranderd zijn? Is dat omdat ik ineens angst had gekregen? Hoe kan dat indien ik eerst in alle rust mijzelf in diepe spirituele mystieke ervaringen stortte om juist die ego-dood etc. op te wekken? Waarom zocht ik actief naar die ervaringen als een soort therapie maar ook verdieping en verrijking van mijn wezen als ik er bang van was?
Wat dat betreft is de huidige bijbel en het christendom een New Age-variant van het oude christendom.quote:Op vrijdag 25 januari 2013 11:16 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Nee, ik ben bang dat je dat helemaal verkeerd ziet. Wat voor mij geldt is een bijbelstandaard. Als mensen uitspraken over Jezus doen, test ik die aan de hand van de bijbel (dat is immers waar de hele wereld het bestaan en de ideeen van Jezus op baseert). Indien ze die test niet doorstaan, wordt er een andere Jezus en een ander evangelie verkondigd. Dat geef ik een naam. In dit geval de 'new age Jezus'. Want in new age kringen wordt Jezus vaak met een ascended master vergeleken. Er is geen oordeel over goed of slecht, slechts over nauwkeurigheid. Want dat is waar het helaas vaak aan ontbreekt in de verlichtingservaringen, men denkt een heleboel te snappen en te weten zonder ooit een boek te hebben geopend. De ervaring wordt 'supreme'.
Dat is een drogreden haushofer en dat weet je zelf ook. Ik spreek niet over de plausibelheid van wat ik zeg maar over de reden van waarom ik zeg wat ik zeg.quote:Op vrijdag 25 januari 2013 11:51 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Ik ben ook nogal qua standpunten en denken verandert. Maakt het het daarom plausibeler?
Niet noodzakelijk. Je kan best bij deze ' update ' op hetzelfde uitkomen met hoe je nu in het leven staat. Hier is geen sprake van een ' her-programmatie ' maar een moment van overdenken met wat men bezig is om zo tunnelvisie te vermijden. Dat kan enkel positieve gevolgen hebben.quote:Op vrijdag 25 januari 2013 11:35 schreef Viking84 het volgende:
Wat ook door mijn hoofd schoot: volgens het boeddhisme moet je je hele manier van denken transformeren. Dat vind ik ergens wel merkwaardig, want dat impliceert (net als het christendom) dat we zoals we zijn niet goed zijn. We moeten onszelf eerst als het ware herprogrammeren en ik vraag me wel af wat daarvan het gevolg is.
quote:Op vrijdag 25 januari 2013 11:30 schreef Haushofer het volgende:
Waarom zouden wij dan jou moeten vertrouwen?Waarom zouden wij jouw ervaringen en ideeėn boven die van allerlei andere mensen gaan zetten?
Je waarschuwt voor autoriteiten, maar tegelijkertijd zet je jezelf wel als autoriteit neer. Snap je dat dat enigszins paradoxaal lijkt?
quote:Op vrijdag 25 januari 2013 11:02 schreef Haushofer het volgende:
Maar nogmaals: jij hebt ervaringen gehad die je nu als negatief bestempelt. Er is echter een traditie van 2500 jaar oud, ouder dan het Christendom, waarin veel mensen wel positieve ervaringen hebben gehad. Dus dan rijst de vraag: zeggen jouw ervaringen nou iets over Boeddhisme in het algemeen, of slechts over jouw persoon?
Wat is er mis met het bevredigen van je behoeften ?quote:Op vrijdag 25 januari 2013 10:50 schreef Ali_Kannibali het volgende:
Iets wat voor mij op een gegeven moment erg duidelijk werd is dat mensen alles onbewust calculeren om hun behoeften te bevredigen, terwijl ze zichzelf andere motieven toeschrijven. Of dat ik dat deed in ieder geval.
Inderdaad. In Zen is het gezegde:quote:Op vrijdag 25 januari 2013 11:52 schreef ATON het volgende:
[..]
Niet noodzakelijk. Je kan best bij deze ' update ' op hetzelfde uitkomen met hoe je nu in het leven staat. Hier is geen sprake van een ' her-programmatie ' maar een moment van overdenken met wat men bezig is om zo tunnelvisie te vermijden. Dat kan enkel positieve gevolgen hebben.
Of mooier nog vind ik:quote:Before one studies Zen, mountains are mountains and waters are waters;
after a first glimpse into the truth of Zen, mountains are no longer mountains
and waters are no longer waters; after enlightenment,
mountains are once again mountains and waters once again waters.
quote:Before enlightenment chop wood and carry water; after enlightenment, chop wood and carry water.
Ik zou zo niet direct iets kunnen aanwijzen op het internet, maar misschien heb je hier al iets aan. Indien ik alsnog iets concreets tegenkom zal ik het met genoegen laten weten.quote:Op vrijdag 25 januari 2013 11:45 schreef Gray het volgende:
Weet je wat openbaar leesmateriaal op internet door te linken over de historische Jezus?
http://www.gotquestions.org/Nederlands/valse-leermeester.htmlquote:Op vrijdag 25 januari 2013 12:16 schreef ATON het volgende:
[..]
O ja ? Waar kan ik dit vinden in het N.T. ?
Een analogie die bij me opkwam, en die je misschien aanspreekt en helpt:quote:
Ik ben een autoriteit in de zin dat ik niet spreek over dingen die ik niet ken. Of je daar enige waarde aan hecht of niet, is niet mijn probleem.quote:Op vrijdag 25 januari 2013 11:52 schreef Haushofer het volgende:
Ik ga nu echt even ophouden (), maar ik zou het fijn vinden als je deze reacties nog in overweging neemt en wellicht op reageert
[..]
[..]
De literatuur die ik lees waarschuwt wel voor dat soort zakenquote:Op vrijdag 25 januari 2013 12:45 schreef Ali_Kannibali het volgende:
Overigens zijn er in al die duizenden jaren ook genoeg negatieve geluiden alleen besteed men daar niet of nauwelijks aandacht aan. Zie artikel wat ik hierboven heb geplaatst.
Moet Ali daar bang voor wezen ? De enige ' valse profeet ' van enige betekenis na Jezus was Simon. Ook hij is niet geslaagd als messias. Er waren er wel meer die zichzelf als messias opwierpen, maar zijn zelfs niet eens in de geschiedenis van enige betekenis geweest.quote:Op vrijdag 25 januari 2013 12:20 schreef Viking84 het volgende:
http://www.gotquestions.org/Nederlands/valse-leermeester.html
Ik denk er ongeveer als volgt over:quote:Op vrijdag 25 januari 2013 11:54 schreef Jappie het volgende:
[..]
Wat is er mis met het bevredigen van je behoeften ?
Dat is toch ultiem gezien in al zijn aspecten het hoogste goed ?
Sorry maar ik weet zo gauw niet waar je het hier over hebt.quote:Ik kan zo even het stukje er niet bij plakken waarin je aangeeft dat de spirituele ervaring welke gezocht word zonder besef van goed en kwaad het wezenlijke verschil uitmaakt tussen jouw (de bijbelse) waarheid en die van "alternatieve" spirituele bevrediging.
Je eigen veroordelende gedachten is in sommige gevallen je geweten.quote:Dit is dan ook de spijker op zijn kop...het leven (zijn) als geheel veroordeeld niet! Het zijn mensen die oordelen, het zijn mensen die graag het label van goed en kwaad willen toewijzen en het is juist dit wat je moet zien los te laten om een te kunnen worden met wie of wat je bent. Het is je eigen veroordelende gedachte die maakt dat je vastzit. Het is je eigen behoefte aan de scheidslijn goed/kwaad die je gevangen houd in je huidige denken.
Ik denk dat daarmee bedoeld wordt dat we mensen geen label op moeten plakken en af moeten schrijven op basis van hun gedrag, maar dat we ieder mens dienen te respecteren en lief te hebben, ongeacht hun verschillen met onszelf en imperfecties.quote:Was het niet JC die zei: "Oordeelt niet opdat gij niet geoordeeld wordt!" ...wat denk je dat daar eigenlijk mee bedoeld wordt ?
Wat is in hemelsnaam verlichting in de theoretische zin van het woord? Is de theorie niet een beschrijving van de ervaring? Kun je van verlichting spreken zonder ervaring?quote:Op vrijdag 25 januari 2013 12:46 schreef Haushofer het volgende:
[..]
De literatuur die ik lees waarschuwt wel voor dat soort zaken
Persoonlijk ben ik ook niet zozeer op zoek naar "Verlichting" in de theoretische zin van het woord. Ik wil enkel meer compassie jegens anderen uiten, minder oordelen, minder chaos in mijn hoofd, me beter kunnen concentreren, meer zelfinzicht krijgen en weer es wat meer ervaren zonder het allemaal direct te willen intellectualiseren. Ik ben niet zozeer op zoek naar die "eeuwige gelukzaligheid" oid.
Is dat gevaarlijk? Mij lijkt het een gezond streven![]()
De manier waarop je het vaak in literatuur tegenkomt, als een soort aha-erlebnis waarop opeens alles duidelijk wordt, een soort van zoektocht naar 'de absolute waarheid'.quote:Op vrijdag 25 januari 2013 12:57 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Wat is in hemelsnaam verlichting in de theoretische zin van het woord?
Nee, ik denk het nietquote:Kun je van verlichting spreken zonder ervaring?
Wat is daar theoretisch aan dan? Dat is toch een ervaring?quote:Op vrijdag 25 januari 2013 12:58 schreef Haushofer het volgende:
[..]
De manier waarop je het vaak in literatuur tegenkomt, als een soort aha-erlebnis waarop opeens alles duidelijk wordt, een soort van zoektocht naar 'de absolute waarheid'.
Ik ben denk ik vooral praktisch ingesteld.
Dank je, ik zie graag kritiek op gebruiken die ik beoefen.quote:Op vrijdag 25 januari 2013 12:42 schreef Ali_Kannibali het volgende:
Dit is wellicht een zinnig artikel voor hen die zich interesseren voor meditatie (of het al doen). Het is geschreven door een leraar die het nog steeds onderwijst, maar niet te beroerd is om de gevaren van meditatie en yoga aan te geven.
http://www.lorinroche.com/dangers/homeless.html
Ik vind je doelstellingen hartstikke positief.quote:Op vrijdag 25 januari 2013 12:58 schreef Haushofer het volgende:
Maar wat vind je van mijn doelstellingen?
Okquote:Op vrijdag 25 januari 2013 13:01 schreef Ali_Kannibali het volgende:
Ik vind je doelstellingen hartstikke positief.
Misschien was "theoretisch" wat verkeerd bewoord, en past 'stereotype' oid beter.quote:Op vrijdag 25 januari 2013 13:00 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Wat is daar theoretisch aan dan? Dat is toch een ervaring?
Waarom zou die ervaring stereotype zijn denk je?quote:Op vrijdag 25 januari 2013 13:01 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Misschien was "theoretisch" wat verkeerd bewoord, en past 'stereotype' oid beter.
Geniet ervan!quote:Maar ik ga eerst van een fijne maaltijd en het prachtige weer genieten, en ervaren in plaats van intellectualiserenEen fijne middag en hopelijk tot later
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |