Snap je zorgen, maar komop: dit is dermate onredelijk en de UvA dermate soepel dat dit echt geen probleem mag vormen. Maak je nou maar geen zorgen, zet het even van je af en dan ga je maandag even naar de studiebaliequote:Op zaterdag 19 januari 2013 02:15 schreef Speedy_T het volgende:
[..]
Thx.. Maar ik weet hoe de Uva soms kan doen, heb er nog niet helemaal een goed gevoel bij
Android ? Kijk even bij language/input settings, zoek het keyboard dat je gebruikt en dan T9 settings. Daar vind je vaak personalised word lists. Sorry voor Engels en sorry voor iets vage omschrijving. Mijn S2 is nog steeds stuk dus ik doe het uit het hoofd. Maharbal stond er bij mij inquote:Op zaterdag 19 januari 2013 02:04 schreef Tchock het volgende:
Jezus Speedy_T, wat een kuststreek
Ps. Waarom geeft mijn telefoon Speedy_T als suggestie? Handig enzo, maar HOE?
Inderdaad. Dit gaat echt geen problemen opleveren. Voor de UvA is dit ook het eerste jaar dat zij het zo aanpakken, geen van de docenten en niemand bij de administratie heeft er echt zin in, dus dat er van alles en nog wat mis gaat was te verwachten.quote:Op zaterdag 19 januari 2013 02:16 schreef eriksd het volgende:
[..]
Snap je zorgen, maar komop: dit is dermate onredelijk en de UvA dermate soepel dat dit echt geen probleem mag vormen. Maak je nou maar geen zorgen, zet het even van je af en dan ga je maandag even naar de studiebalie
Haha, same herequote:Op zaterdag 19 januari 2013 09:30 schreef Yreal het volgende:
Moguh.
Waarom ben ik bij de post gaan werken ?
Mag dit zomaar?quote:Amsterdam: verbod op Hells Angels als ambtenaren
De gemeente Amsterdam wil ambtenaren die lid zijn van de Hells Angels dwingen hun lidmaatschap van de motorclub op te geven. Doen ze dit niet, dan riskeren zij ontslag.
Burgemeester Eberhard van der Laan zegt 'sterke aanwijzingen' te hebben dat enkele leden van de Hells Angels werkzaam zijn bij de gemeente Amsterdam. En dat mag niet van de PvdA'er.
Onderzoek
De gemeente is tegen zeker drie ambtenaren een 'onderzoek' begonnen. Volgens een woordvoerder van de gemeente bereidt de burgemeester maatregelen voor om tegen te gaan dat leden van Hells Angels en Satudarah bij de gemeente werken.
Aanleiding voor de heksenjacht is dat enkele weken geleden een lid van de Hells Angels een celstraf kreeg van acht jaar voor onder meer het plaatsen van een handgranaat onder een auto. Hij bleek te werken bij de gemeente Amsterdam.
Ja, dat mag. Als ambtenaar mag je minder in je vrije tijd dan als reguliere werknemer. Lidmaatschap van een vereniging is echter een gevoelig onderwerp. (Er bestaat een 20 jaar durende zaak m.b.t een Duitse docente die zeer actief lid was van een communistische partij). Maar in het geval van een vereniging die de schijn wekt een criminele organisatie te zijn kan dat wel gevraagd worden.quote:
Dat laatste is natuurlijk het punt. Wie bepaalt dan dat een (niet-veroordeelde) vereniging 'de schijn opwekt een criminele organisatie te zijn'?quote:Op zaterdag 19 januari 2013 10:29 schreef Ryon het volgende:
[..]
Ja, dat mag. Als ambtenaar mag je minder in je vrije tijd dan als reguliere werknemer. Lidmaatschap van een vereniging is echter een gevoelig onderwerp. (Er bestaat een 20 jaar durende zaak m.b.t een Duitse docente die zeer actief lid was van een communistische partij). Maar in het geval van een vereniging die de schijn wekt een criminele organisatie te zijn kan dat wel gevraagd worden.
Dit lijkt wel te mogen, daar een ambtenaar een andere functie bekleed dan een 'normale' werknemer. Een ambtenaar dient des te meer integer te zijn.quote:Op zaterdag 19 januari 2013 10:22 schreef Valid het volgende:
[..]
Interessante vraag. Sideshow, jij was toch van het arbeidsrecht?
Is hij me net voor hoorquote:Op zaterdag 19 januari 2013 10:29 schreef Ryon het volgende:
[..]
Ja, dat mag. Als ambtenaar mag je minder in je vrije tijd dan als reguliere werknemer. Lidmaatschap van een vereniging is echter een gevoelig onderwerp. (Er bestaat een 20 jaar durende zaak m.b.t een Duitse docente die zeer actief lid was van een communistische partij). Maar in het geval van een vereniging die de schijn wekt een criminele organisatie te zijn kan dat wel gevraagd worden.
Maar wie bepaalt dan welke vereniging nog wel mag en welke niet meer? Is de waarborg tegen willekeur dan dat je je ontslag kunt aanvechten bij de rechter?quote:Op zaterdag 19 januari 2013 10:31 schreef Sideshowbobbie het volgende:
[..]
Dit lijkt wel te mogen, daar een ambtenaar een andere functie bekleed dan een 'normale' werknemer. Een ambtenaar dient des te meer integer te zijn.
quote:Op zaterdag 19 januari 2013 10:31 schreef Valid het volgende:
[..]
Dat laatste is natuurlijk het punt. Wie bepaalt dan een (niet-veroordeelde) vereniging 'de schijn opwekt een criminele organisatie te zijn'?
Uiteindelijk bepaalt de rechter dat natuurlijk aangezien het een vage norm is. Maar ik denk dat in het geval van de Hells Angels de gemeente een goede kans maakt.quote:Artikel 125a
1.
De ambtenaar dient zich te onthouden van het openbaren van gedachten of gevoelens of van de uitoefening van het recht tot vereniging, tot vergadering en tot betoging, indien door de uitoefening van deze rechten de goede vervulling van zijn functie of de goede functionering van de openbare dienst, voor zover deze in verband staat met zijn functievervulling, niet in redelijkheid zou zijn verzekerd.
2.
Het eerste lid is, voor wat betreft het recht van vereniging, niet van toepassing op het lidmaatschap van:
a. een politieke groepering, waarvan de aanduiding is ingeschreven overeenkomstig de Kieswet of
b. een vakvereniging.
3.
De ambtenaar is verplicht tot geheimhouding van hetgeen hem in verband met zijn functie ter kennis is gekomen, voor zover die verplichting uit de aard der zaak volgt.
De enige twee vakken arbeidsrecht die ik gevolgd heb waren de twee overheid/ambtenaren vakken. Die zijn er nu wel ingeramdquote:
nouwja, bij de hells angels is dat wel duidelijkquote:Op zaterdag 19 januari 2013 10:31 schreef Valid het volgende:
[..]
Dat laatste is natuurlijk het punt. Wie bepaalt dan een (niet-veroordeelde) vereniging 'de schijn opwekt een criminele organisatie te zijn'?
Zoals Ryon dus al zegt, art 125a Ambtenarenwet.quote:Op zaterdag 19 januari 2013 10:33 schreef Valid het volgende:
[..]
Maar wie bepaalt dan welke vereniging nog wel mag en welke niet meer? Is de waarborg tegen willekeur dan dat je je ontslag kunt aanvechten bij de rechter?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |