TL;DR.quote:Op zondag 13 januari 2013 23:08 schreef Liveyourlife99 het volgende:
Ik zal mezelf even voorstellen.
Ik ben loveyourlife99 ( lyl99 voor vrienden) en ik ben een jongen van 13 jaar. Ik loop al een tijdje mee op het FOK! forum, maar dit is mijn eerste topic ( ik heb net een account aangemaakt ). Ik ben dus bekend met jullie gebruiken en autistische grappen :p.
Nu ter zake. Ik zal jullie eerst een beeld geven van mijn thuissituatie. Ik ben een Nederlandse jongen, opgegroeid in Nederland. Samen met mijn 2 zussen van 17 en 19 ben ik opgevoed door mijn moeder en stiefvader. Mijn echter vader woont ergens anders in Nederland ( 30 minuten hier vandaan met de auto ), hij is weggegaan bij mijn moeder toen ik 3 was.
Ik zie hem officieel een weekend per 2 weken, maar het wisselt wel eens af ( soms kom ik een keer niet, soms kom ik een keer extra ). Ik woon dus bij mijn moeder, stiefvader en 2 zussen thuis. Mijn stiefvader hoort bij de familie, maar hij voelt niet als mijn vader. allebei mijn ouders zijn trouwens Nederlands.
Nu komt waar ik last van heb: mijn moeder. Ze is redelijk streng, in bepaalde dingen meer dan in andere. Zo vind mijn moeder dat ik niet eens 1 slokje drank mag, terwijl mijn vader er geen enkel probleem mee heeft als ik wat mix met een cola. Ik ga er niet omheen draaien dat ik wel eens wat gedronken heb, al weet mijn moeder ( of vader ) dat niet.
Waar het om gaat is dat mijn moeder niet overal even losjes in is. Merkkleding moet ik zelf betalen, en een kledingsstuk van 50 euro vindt ze al erg duur. Ook een mobiel moest ik tot nu toe zelf regelen, het enige wat ik gratis kon krijgen is een Nokia 3310-achtig model![]()
Nu heb ik eindelijk een abonnement geregeld, waarvan ik 20 van de 30 euro per maand zelf moet betalen. Mijn moeder vindt het geen enkel probleem als ik een baan neem, helaas is dit nog niet zo gemakkelijk op je 13e. Ik sta al in het reserve bestand als folderbezorger bij meer dan 10 verschillende bedrijven, heb meerdere telefoontjes gepleegd, en heb al gemaild naar tomatenkassen en dergelijke.
Geen resultaat. Waar het om gaat: mijn moeder is in veel dingen onredelijk, maar wat nog het ergste is is hoe ze reageert in discussies. Als ik kalm ben vind ze me te nonchalant, als ik reageer moet ik het laatste woord hebben, als ik niet reageer negeer ik haar, als ik alleen oke en ja zeg ben ik weer te nonchalant etc!
Als ik eerlijk antwoord geef en vertel hoe ik erin sta dreigt ze met straf ( een week geen internet, of "een kwartier vroeger naar bed") Tevens moet ik om kwart voor 10 naar bed. Vinden jullie dit een normale tijd? In mei word ik 14. Dit is een situatie die toenstraks letterlijk gebeurd is: Ik kom naar beneden, tandenborstel in mijn mond, circa 5 voor 10.
Moeder: "Waarom ben je nog wakker? Het is al 10 uur" <<<<Lyl99: *loopt naar de keuken, wasbak, begint mond te spoelen*. Moeder: "Lyl99?" Lyl99: *gaat door met spoelen*. Moeder: *Loopt naar keuken*. Lyl99: *draait zich om* Moeder: "Waarom reageer je niet?". Lyl99: "Ik was mijn mond aan het spoelen -___-".
Moeder: Ah k dat wist ik niet. Waarom ben je nog wakker?" Lyl99: "Insertnaamzus zat in bad, en ik moest wachten op de tandpasta" Moeder: zomg wtf je had klaar kunnen zijn je zit nog in je kleren en alles" <wtf verwacht je, dat ik in mijn onderbroek beneden kom?> Lyl99: "Ik kon er niks aan doen de badkamer was bezet". Moeder: als het morgen weer gebeurd half 10 naar bed".
Lyl99: "nee". Hier eindig ik het even, want toen kregen we ruzie en de rest is niet van belang. Wat vinden jullie van de manier waarop mijn moeder reageert, en nogmaals: vinden jullie kwart voor 10 een normale tijd voor iemamd van mijn leeftijd? Sorry voor eventuele spelfauten, getypt vanaf een Nexus 7.
Vriendelijke groet
gewoon op je zelf wonen daar geilen de chi's allemaal opquote:Op zondag 13 januari 2013 23:08 schreef Liveyourlife99 het volgende:
Ik zal mezelf even voorstellen.
Ik ben loveyourlife99 ( lyl99 voor vrienden) en ik ben een jongen van 13 jaar. Ik loop al een tijdje mee op het FOK! forum, maar dit is mijn eerste topic ( ik heb net een account aangemaakt ). Ik ben dus bekend met jullie gebruiken en autistische grappen :p. Nu ter zake. Ik zal jullie eerst een beeld geven van mijn thuissituatie. Ik ben een Nederlandse jongen, opgegroeid in Nederland. Samen met mijn 2 zussen van 17 en 19 ben ik opgevoed door mijn moeder en stiefvader. Mijn echter vader woont ergens anders in Nederland ( 30 minuten hier vandaan met de auto ), hij is weggegaan bij mijn moeder toen ik 3 was. Ik zie hem officieel een weekend per 2 weken, maar het wisselt wel eens af ( soms kom ik een keer niet, soms kom ik een keer extra ). Ik woon dus bij mijn moeder, stiefvader en 2 zussen thuis. Mijn stiefvader hoort bij de familie, maar hij voelt niet als mijn vader. allebei mijn ouders zijn trouwens Nederlands. Nu komt waar ik last van heb: mijn moeder. Ze is redelijk streng, in bepaalde dingen meer dan in andere. Zo vind mijn moeder dat ik niet eens 1 slokje drank mag, terwijl mijn vader er geen enkel probleem mee heeft als ik wat mix met een cola. Ik ga er niet omheen draaien dat ik wel eens wat gedronken heb, al weet mijn moeder ( of vader ) dat niet. Waar het om gaat is dat mijn moeder niet overal even losjes in is. Merkkleding moet ik zelf betalen, en een kledingsstuk van 50 euro vindt ze al erg duur. Ook een mobiel moest ik tot nu toe zelf regelen, het enige wat ik gratis kon krijgen is een Nokia 3310-achtig model
Nu heb ik eindelijk een abonnement geregeld, waarvan ik 20 van de 30 euro per maand zelf moet betalen. Mijn moeder vindt het geen enkel probleem als ik een baan neem, helaas is dit nog niet zo gemakkelijk op je 13e. Ik sta al in het reserve bestand als folderbezorger bij meer dan 10 verschillende bedrijven, heb meerdere telefoontjes gepleegd, en heb al gemaild naar tomatenkassen en dergelijke. Geen resultaat. Waar het om gaat: mijn moeder is in veel dingen onredelijk, maar wat nog het ergste is is hoe ze reageert in discussies. Als ik kalm ben vind ze me te nonchalant, als ik reageer moet ik het laatste woord hebben, als ik niet reageer negeer ik haar, als ik alleen oke en ja zeg ben ik weer te nonchalant etc! Als ik eerlijk antwoord geef en vertel hoe ik erin sta dreigt ze met straf ( een week geen internet, of "een kwartier vroeger naar bed"
) Tevens moet ik om kwart voor 10 naar bed. Vinden jullie dit een normale tijd? In mei word ik 14. Dit is een situatie die toenstraks letterlijk gebeurd is: Ik kom naar beneden, tandenborstel in mijn mond, circa 5 voor 10. Moeder: "Waarom ben je nog wakker? Het is al 10 uur" <<<<
Lyl99: *loopt naar de keuken, wasbak, begint mond te spoelen*. Moeder: "Lyl99?" Lyl99: *gaat door met spoelen*. Moeder: *Loopt naar keuken*. Lyl99: *draait zich om* Moeder: "Waarom reageer je niet?". Lyl99: "Ik was mijn mond aan het spoelen -___-". Moeder: Ah k dat wist ik niet. Waarom ben je nog wakker?" Lyl99: "Insertnaamzus zat in bad, en ik moest wachten op de tandpasta" Moeder: zomg wtf je had klaar kunnen zijn je zit nog in je kleren en alles" <wtf verwacht je, dat ik in mijn onderbroek beneden kom?> Lyl99: "Ik kon er niks aan doen de badkamer was bezet". Moeder: als het morgen weer gebeurd half 10 naar bed". Lyl99: "nee". Hier eindig ik het even, want toen kregen we ruzie en de rest is niet van belang. Wat vinden jullie van de manier waarop mijn moeder reageert, en nogmaals: vinden jullie kwart voor 10 een normale tijd voor iemamd van mijn leeftijd? Sorry voor eventuele spelfauten, getypt vanaf een Nexus 7.
Vriendelijke groet
Ja, maar het is 21:45. Letterlijk, als ik om 21:45 beneden ben zegt ze dat ik al in bed hoor te liggen.quote:Op zondag 13 januari 2013 23:12 schreef admiraal_anaal het volgende:
Je moeder heeft gelijk en 2200 is een mooie tijd voor jouw leeftijd
En terecht, bijdehand jochie. Hoor je niet al lang te slapen?quote:Op zondag 13 januari 2013 23:13 schreef Liveyourlife99 het volgende:
[..]
Ja, maar het is 21:45. Letterlijk, als ik om 21:45 beneden ben zegt ze dat ik al in bed hoor te liggen.
Ik ben nooit moe, ik haal keurige punten, ik heb een goede conditie, oftewel niks wijst erop dat ik slaap tekort kom. Waarom niet een kwartier later proberen?quote:Op zondag 13 januari 2013 23:12 schreef HSG-BOMBER het volgende:
Kun je ook onderbouwen waarom je later naar bed moet gaan?
Het erge is dat het nog waar is ook...quote:Op zondag 13 januari 2013 23:16 schreef drumstickNL het volgende:
Niet zeiken, over een paar jaar ga je vrijwillig om half tien pitten.
Omdat je nog aan het groeien bent.quote:Op zondag 13 januari 2013 23:16 schreef Liveyourlife99 het volgende:
[..]
Ik ben nooit moe, ik haal keurige punten, ik heb een goede conditie, oftewel niks wijst erop dat ik slaap tekort kom. Waarom niet een kwartier later proberen?
Inderdaad.quote:Op zondag 13 januari 2013 23:16 schreef CafeRoker het volgende:
[..]
En terecht, bijdehand jochie. Hoor je niet al lang te slapen?
Dit jaquote:
Mijn zoon zal op zijn 32ste nog niet op FOK mogen komen...quote:Op zondag 13 januari 2013 23:21 schreef Marie30 het volgende:
[..]
Dit ja
Wat zit je te zuipen op je dertiende? Stop daarmee.
En mijn zoon is even oud en die mag niet op FOK! komen en moet om half tien naar bed.
Ik betaal wel zijn abonnement en gsm, maar ik vind absoluut niet dat je moeder dat moet doen. Ik heb dat voor mijn zoon, zodat hij me kan bellen als er problemen zijn met de bus of iets dergelijks. En een abonnement van tien euro zal ook wel voldoende zijn ipv twintig tot dertig euro.
Merkkleding heb je totaal niet nodig. En daar ga je maar voor werken als je een geschikte leeftijd hebt.
En terechtquote:Op zondag 13 januari 2013 23:23 schreef trigt013 het volgende:
[..]
Mijn zoon zal op zijn 32ste nog niet op FOK mogen komen...
Dat ze niet wil dat ik drink tot mijn 15e begrijp ik nog wel, maar als mijn zus of neef me een slokje aanbied mag dit al niet. Bovendien krijg ik 20 euro zakgeld per maand. Iedereen krijgt 30 / 40. Gelukkig heb ik een hardwerkende vader die me nog 20 euro per maand geeft, terwijl hij al genoeg alimentatie betaald en dit zich slechter kan veroorloven dan mijn moeder met 2 inkomens die net een flinke verbouwing achter de rug heeft. En maar zeuren dat we niet rijk zijn.quote:Op zondag 13 januari 2013 23:19 schreef Franknfurter het volgende:
Stel je niet zo aan man, je moeder is een van de weinigen die nog aan opvoeding doen zo te zien. Abo op je 13Drinken op je 13e
23:25quote:Op zondag 13 januari 2013 23:24 schreef Liveyourlife99 het volgende:
[..]
Dat ze niet wil dat ik drink tot mijn 15e begrijp ik nog wel, maar als mijn zus of neef me een slokje aanbied mag dit al niet. Bovendien krijg ik 20 euro zakgeld per maand. Iedereen krijgt 30 / 40. Gelukkig heb ik een hardwerkende vader die me nog 20 euro per maand geeft, terwijl hij al genoeg alimentatie betaald en dit zich slechter kan veroorloven dan mijn moeder met 2 inkomens die net een flinke verbouwing achter de rug heeft. En maar zeuren dat we niet rijk zijn.
Man wat zaag je toch; je krijgt 40 euro in de maand? Dat is veel te veel voor een snotjong gelijk jezelf. Ben je nu aan het trollen?quote:Op zondag 13 januari 2013 23:24 schreef Liveyourlife99 het volgende:
[..]
Dat ze niet wil dat ik drink tot mijn 15e begrijp ik nog wel, maar als mijn zus of neef me een slokje aanbied mag dit al niet. Bovendien krijg ik 20 euro zakgeld per maand. Iedereen krijgt 30 / 40. Gelukkig heb ik een hardwerkende vader die me nog 20 euro per maand geeft, terwijl hij al genoeg alimentatie betaald en dit zich slechter kan veroorloven dan mijn moeder met 2 inkomens die net een flinke verbouwing achter de rug heeft. En maar zeuren dat we niet rijk zijn.
Neger watquote:Op zondag 13 januari 2013 23:24 schreef Liveyourlife99 het volgende:
[..]
Dat ze niet wil dat ik drink tot mijn 15e begrijp ik nog wel, maar als mijn zus of neef me een slokje aanbied mag dit al niet. Bovendien krijg ik 20 euro zakgeld per maand. Iedereen krijgt 30 / 40. Gelukkig heb ik een hardwerkende vader die me nog 20 euro per maand geeft, terwijl hij al genoeg alimentatie betaald en dit zich slechter kan veroorloven dan mijn moeder met 2 inkomens die net een flinke verbouwing achter de rug heeft. En maar zeuren dat we niet rijk zijn.
Ja, dat je die smartphone zelf moet betalen lijkt me logisch, een goedkope telefoon mocht je wel gratis hebben maar dat was je te min blijkbaar.quote:Op zondag 13 januari 2013 23:27 schreef Liveyourlife99 het volgende:
Reactie op jullie allemaal: ik mag wel degelijk een smarthphone, en heb deze dan ook, maar deze moet ik zelf betalen. Kleedgeld heb ik al aangeboden, maar dat wil ze niet. Argumenten heeft ze niet. En nogmaals: het is kwart voor 10, niet 10 uur
Jij bent echt een domme gast. Waarschijnlijk krijg je alles wel gewoon als je iets vraagt man, echt vreemd dat je geen alcohol mag en "maar" 20 euro zakgeld krijgt.. Zelf ben ik 15 en heb ik geen zakgeld, heb hier geen problemen mee, want als ik iets met vrienden wil doen krijg ik daar geld voor. En na school mag ik ook niet naar een café met vrienden tot ik 16 ben in mei. Boeit me echt niet hoor, officieel mag ik zelfs geen alcohol voor mn 16de en mijn ouders willen dit ook zo. Op oudejaar dronk een vriend die ook 15 was champagne en ik moest fruitsap drinken. Ik denk niet dat ik minder heb genoten dan mn vriend..quote:Op zondag 13 januari 2013 23:24 schreef Liveyourlife99 het volgende:
[..]
Dat ze niet wil dat ik drink tot mijn 15e begrijp ik nog wel, maar als mijn zus of neef me een slokje aanbied mag dit al niet. Bovendien krijg ik 20 euro zakgeld per maand. Iedereen krijgt 30 / 40. Gelukkig heb ik een hardwerkende vader die me nog 20 euro per maand geeft, terwijl hij al genoeg alimentatie betaald en dit zich slechter kan veroorloven dan mijn moeder met 2 inkomens die net een flinke verbouwing achter de rug heeft. En maar zeuren dat we niet rijk zijn.
Het gaat er niet om dat ik genoeg zakgeld krijg, het gaat erom dat mijn moeder het niet wil betalen. Mijn vader werkt keihard en geeft alles wat hij kan geven, terwijl mijn moeder geld zat heeft en liever weekendjes weggaat met haar man dan mij af en toe iets leuks te geven.quote:Op zondag 13 januari 2013 23:26 schreef Marie30 het volgende:
[..]
Man wat zaag je toch; je krijgt 40 euro in de maand? Dat is veel te veel voor een snotjong gelijk jezelf. Ben je nu aan het trollen?
Als je mijn zoon was mocht je op je vijftiende ook nog niet drinken. Alcohol verstoort de ontwikkeling van je hersens. Je bent nog een kind...
Heb een beetje respect voor je vader en zeg dat hij ook iets mag houden ipv het aan jou te geven, aub zeg..quote:Op zondag 13 januari 2013 23:29 schreef Liveyourlife99 het volgende:
[..]
Het gaat er niet om dat ik genoeg zakgeld krijg, het gaat erom dat mijn moeder het niet wil betalen. Mijn vader werkt keihard en geeft alles wat hij kan geven, terwijl mijn moeder geld zat heeft en liever weekendjes weggaat met haar man dan mij af en toe iets leuks te geven.
Waarom zou je moeder je dingen moeten geven. Haar taak is jou een dak geven, jou onderhouden en zorgen dat je naar school kan. Ze heeft je al leven gegeven.quote:Op zondag 13 januari 2013 23:29 schreef Liveyourlife99 het volgende:
[..]
Het gaat er niet om dat ik genoeg zakgeld krijg, het gaat erom dat mijn moeder het niet wil betalen. Mijn vader werkt keihard en geeft alles wat hij kan geven, terwijl mijn moeder geld zat heeft en liever weekendjes weggaat met haar man dan mij af en toe iets leuks te geven.
Tijden veranderen. En geen zakgeld maar wel een krantenwijk lijkt me prima, helaas is dit niet haalbaar.quote:Op zondag 13 januari 2013 23:29 schreef Daantke het volgende:
op mijn dertiende deed ik het keurig met een 3310 en 10 euro beltegoed in de paar maanden, waarbij sms'en nog 25 cent kostte en je je wel drie keer bedacht voordat je iemand sms'te.
en dat is nog maar 8 jaar geleden...
tevens kreeg ik geen zakgeld en had ik gewoon een krantenwijk waarvan ik alles moest betalen.
Ondankbaar schaap, je woont toch bij je moeder (vreet dus haar koelkast leeg) en niet bij je vader, wel dan? Weet je wel hoeveel een kind kost??? Je moest je schamen dat je zo over je moeder praat.quote:Op zondag 13 januari 2013 23:29 schreef Liveyourlife99 het volgende:
[..]
Het gaat er niet om dat ik genoeg zakgeld krijg, het gaat erom dat mijn moeder het niet wil betalen. Mijn vader werkt keihard en geeft alles wat hij kan geven, terwijl mijn moeder geld zat heeft en liever weekendjes weggaat met haar man dan mij af en toe iets leuks te geven.
Wat een verschrikkelijk ondankbaar verwend ventje ben jij zeg. Kom je iets te kort? Volgens mij krijg je gewoon wat je nodig hebt. En als je weet dat je vader het niet breed heeft, waarom troggel je hem dan ook nog zijn laatste centen af?quote:Op zondag 13 januari 2013 23:29 schreef Liveyourlife99 het volgende:
[..]
Het gaat er niet om dat ik genoeg zakgeld krijg, het gaat erom dat mijn moeder het niet wil betalen. Mijn vader werkt keihard en geeft alles wat hij kan geven, terwijl mijn moeder geld zat heeft en liever weekendjes weggaat met haar man dan mij af en toe iets leuks te geven.
FOK!ende moedersquote:Op zondag 13 januari 2013 23:32 schreef Marie30 het volgende:
[..]
Ondankbaar schaap, je woont toch bij je moeder (vreet dus haar koelkast leeg) en niet bij je vader, wel dan? Weet je wel hoeveel een kind kost??? Je moest je schamen dat je zo over je moeder praat.
Lijkt wel of je vader je opstookt.
Hoe kan het dat jij nu online bent, als je om kwart voor tien naar bed moet? Luisteren doe je ook al niet. Mijn zoon van dertien mag zijn laptop/iPod/gsm niet eens mee naar zijn slaapkamer nemen.
Hij biedt dingen aan, en durft het ook te zeggen als hij iets niet kan betalen. Dat respecteer ik. Het is niet zo dat mijn moeder me niks geeft, nee. Maar er wordt vaak gezegd: "vraag dat maar aan je vader". Terwijl hij officieel niks hoeft te betalen, maar me toch veel geeft.quote:Op zondag 13 januari 2013 23:32 schreef stoereboii het volgende:
[..]
Heb een beetje respect voor je vader en zeg dat hij ook iets mag houden ipv het aan jou te geven, aub zeg..
Ze betaalt van alles voor je. Ze wilde wel een telefoon voor je betalen, ze betaalt gewoon kleding voor je, ze betaalt de kapper gewoon voor je, alleen moet jij overal meteen het duurste van het duurste van hebben, en dat wil ze niet betalen. En dat lijkt me niet meer dan terecht.quote:Op zondag 13 januari 2013 23:49 schreef Liveyourlife99 het volgende:
En de argumenten zoals: "Ze betaald je eten" zijn inval id, als je dat niet wilt betalen moet je geen kind nemen.
Eindelijk een normale, niet aanvallende reactie! Ik heb al kleedgeld aangeboden, maar dit wil ze niet. Dit begrijp ik op zich wel, maar het irritante is dat ze geen argumenten heeft. Hoe het met de verbouwing zit weet ik niet, maar ze zullen er vast wel geld voor hebben, gezien de verbouwing plaats vond in het nieuwe hoekhuis. Natuurlijk moet moeders zelf weten wat ze met haar geld doet, maar dan moet ze niet na een verhuizing / verbouwing gaan zeuren dat we zuinig moeten zijn. Mijn zussen denken er hetzelfde over, dus alleen aan mijn leeftijd zal het niet liggen.quote:Op zondag 13 januari 2013 23:49 schreef nikky het volgende:
Ik vind je moeder niet onredelijk. Je zou over je zakgeld kunnen onderhandelen. Vertel dat je wilt leren om met geld om te gaan. Vraag verhoging van het zakgeld en dit is dan gelijk je kleedgeld. Ik weet niet wat een fair bedrag is, mijn dochterlief is nog maar vijf. Wanneer ze niet akkoord gaat, probeert je het over een jaar weer.
Wat betreft de drank, ook een slokje van een kennis/vriend/familie, ben ik het totaal eens met je moeder. Netzoals je bed tijd. Afspraak is afspraak en daar heb je je aan te houden.
Je frustratie over wat je moeder doet met haar geld kan ik wel begrijpen, maar heb je inzicht in de financiële situatie? Is de verbouwing via een bouwdepot? Dan is het gewoon hypotheek. Weet je wel wat je school kost? Of je kleding, eten, verzekeringen, gewicht vuilnis dat je produceert, vakantie en zo kunnen weer wel even doorgaan.
Je moeder betaalt meer voor je dan je denkt. Mag ze dan ook wat geld overhouden om ook leuke dingen in het leven te doen? Ze werkt er ook voor.
Ik ben het er mee eens dat ik 2 jaar geleden nog geen smartphone nodig had. Ik kan me er in verplaatsen dat ze die ook niet voor me kocht. Nu ben je alleen afgesloten van de buitenwereld als je geen whatsapp hebt. Ik werkte tot nu toe met hotspots, wat niet echt werkte. Ik waardeer het dan ook dat ik een abbonement krijg. Maar ik betwijfel of mijn moeder me spullen laat kopen als ik een baan heb. Zo verkocht ik laatst mijn laptop voor een fantastische prijs, en met dat geld wou ik een tablet kopen. Mijn moeder moest hier echter even een discussie van maken. Uiteindelijk mocht ik hem toch kopen, maar ik zou zeggen met mijn geld mag ik doen wat ik wil. En nee, mijn moeder heeft mijn laptop niet betaald.quote:Op zondag 13 januari 2013 23:56 schreef gelestipjes het volgende:
[..]
Ze betaalt van alles voor je. Ze wilde wel een telefoon voor je betalen, ze betaalt gewoon kleding voor je, ze betaalt de kapper gewoon voor je, alleen moet jij overal meteen het duurste van het duurste van hebben, en dat wil ze niet betalen. En dat lijkt me niet meer dan terecht.
Dat heb ik gebruikt als vervanging voor een hoop gezeikquote:Op maandag 14 januari 2013 00:04 schreef Kansenjongere het volgende:
[..]
Een keurige moeder zegt toch niet "zomg wtf"?
Wat is er zo geweldig aan. Het feit dat ik nu nog op het forum zit zegt al genoeg, dunkt me.quote:Op maandag 14 januari 2013 00:12 schreef motorbloempje het volgende:
Waren er maar meer ouders zo als de moeder van TS. Die vrouwen verdient lintje.
Ik ben zelf twee jaar geleden verhuisd. Hierdoor is mijn spaarrekening toch behoorlijk geplunderd en moet ik dus rustig aan doen. Ik vind het dus niet zo raar dat ze dat zegt om eerlijk te zijn.quote:Op zondag 13 januari 2013 23:58 schreef Liveyourlife99 het volgende:
[..]
Eindelijk een normale, niet aanvallende reactie! Ik heb al kleedgeld aangeboden, maar dit wil ze niet. Dit begrijp ik op zich wel, maar het irritante is dat ze geen argumenten heeft. Hoe het met de verbouwing zit weet ik niet, maar ze zullen er vast wel geld voor hebben, gezien de verbouwing plaats vond in het nieuwe hoekhuis. Natuurlijk moet moeders zelf weten wat ze met haar geld doet, maar dan moet ze niet na een verhuizing / verbouwing gaan zeuren dat we zuinig moeten zijn. Mijn zussen denken er hetzelfde over, dus alleen aan mijn leeftijd zal het niet liggen.
iPhone 4 abonnement, 500 MB en 100 belminuten. 7.2 MB/squote:Op maandag 14 januari 2013 00:15 schreef Leandra het volgende:
13 jaar en ¤ 30,- telefoonkosten per maand? WTF?!?
Vroeger trok mijn vader de tv kabel eruit wanneer ik moest slapen......quote:Op maandag 14 januari 2013 00:15 schreef Liveyourlife99 het volgende:
[..]
Wat is er zo geweldig aan. Het feit dat ik nu nog op het forum zit zegt al genoeg, dunkt me.
En je typt vanaf een nexus?quote:Op maandag 14 januari 2013 00:16 schreef Liveyourlife99 het volgende:
[..]
iPhone 4 abonnement, 500 MB en 100 belminuten. 7.2 MB/s
Waarom zou je verhuizen en verbouwen als je het amper kan betalen? Bovendien hebben ze pas een andere auto gekocht, en een nieuwe caravan gekocht. En een hond, waar ik wel heel blij mee benquote:Op maandag 14 januari 2013 00:16 schreef nikky het volgende:
[..]
Ik ben zelf twee jaar geleden verhuisd. Hierdoor is mijn spaarrekening toch behoorlijk geplunderd en moet ik dus rustig aan doen. Ik vind het dus niet zo raar dat ze dat zegt om eerlijk te zijn.
Gekocht van het geld van mijn verkochte laptop, die ik heb betaald van mijn eigen spaarrekening die mijn vader heeft geopend / bijgehouden jaquote:
Een 13-jarige met een (te duur, want het kan voor minder) iPhone?quote:Op maandag 14 januari 2013 00:16 schreef Liveyourlife99 het volgende:
[..]
iPhone 4 abonnement, 500 MB en 100 belminuten. 7.2 MB/s
Er is een verschil tussen geen geld hebben om te verhuizen of sparen om de verhuizing te bekostigen en hierna zuinig aan doen.quote:Op maandag 14 januari 2013 00:18 schreef Liveyourlife99 het volgende:
[..]
Waarom zou je verhuizen en verbouwen als je het amper kan betalen? Bovendien hebben ze pas een andere auto gekocht, en een nieuwe caravan gekocht. En een hond, waar ik wel heel blij mee ben
Galaxy Nexus en Galaxy SIII waren te duur, en een goedkoper abo zonder lease is niet te vinden. Anders had ik wel een 4s aangeschaft met 250 mb per maand, maar dat kan niet voor 30 euroquote:Op maandag 14 januari 2013 00:19 schreef Leandra het volgende:
[..]
Een 13-jarige met een (te duur, want het kan voor minder) iPhone?
Wees bij dat jouw moeder je moeder is, want ik had je recht in je gezicht uitgelachen als je het in je hoofd gehaald had me te vertellen dat je een iPhone wilde.
Als je genoegen neemt met een iets ouder toestel betaal je de helft van het abonnementsgeld.quote:Op maandag 14 januari 2013 00:23 schreef Liveyourlife99 het volgende:
[..]
Galaxy Nexus en Galaxy SIII waren te duur, en een goedkoper abo zonder lease is niet te vinden. Anders had ik wel een 4s aangeschaft met 250 mb per maand, maar dat kan niet voor 30 euro
Wat voor toestel had je in gedachten?quote:Op maandag 14 januari 2013 00:25 schreef Kansenjongere het volgende:
[..]
Als je genoegen neemt met een iets ouder toestel betaal je de helft van het abonnementsgeld.
Kijk de diverse sites met aanbiedingen er maar op na.quote:Op maandag 14 januari 2013 00:29 schreef Liveyourlife99 het volgende:
[..]
Wat voor toestel had je in gedachten?
Zeker de Galaxy gio of Sony xperia achtige toestellenquote:Op maandag 14 januari 2013 00:30 schreef Kansenjongere het volgende:
[..]
Kijk de diverse sites met aanbiedingen er maar op na.
Zij zegt dat je niet mag drinken, dan drink je niet, heel simpel. En het gaat er niet om dat ze genoeg geld heeft, het gaat erom dat ze jou moet opvoeden en mee moet geven hoe je met geld omgaat. 50¤ voor een broek of jas, prima, maar toch niet voor iets anders?quote:Op zondag 13 januari 2013 23:24 schreef Liveyourlife99 het volgende:
[..]
Dat ze niet wil dat ik drink tot mijn 15e begrijp ik nog wel, maar als mijn zus of neef me een slokje aanbied mag dit al niet. Bovendien krijg ik 20 euro zakgeld per maand. Iedereen krijgt 30 / 40. Gelukkig heb ik een hardwerkende vader die me nog 20 euro per maand geeft, terwijl hij al genoeg alimentatie betaald en dit zich slechter kan veroorloven dan mijn moeder met 2 inkomens die net een flinke verbouwing achter de rug heeft. En maar zeuren dat we niet rijk zijn.
30 euro is zo'n beetje de max voor een broek. En wat de rest doet doet er alleen toe in haar voordeel. Maar dat is niet waar dit topic om gaat, het gaat om de manier waarop ze discussies voert. Mooie kaap weerquote:Op maandag 14 januari 2013 00:41 schreef Franknfurter het volgende:
[..]
Zij zegt dat je niet mag drinken, dan drink je niet, heel simpel. En het gaat er niet om dat ze genoeg geld heeft, het gaat erom dat ze jou moet opvoeden en mee moet geven hoe je met geld omgaat. 50¤ voor een broek of jas, prima, maar toch niet voor iets anders?
Wat 'de rest' krijgt boeit ook niet, mak schaap dat je bent. En ik was hartstikke blij met mn 10¤ telefoontje met 10¤ beltegoed.
Kinderen van tegenwoordig hebben echt geen flauw benul meer van geld.
Daar gaat dit topic wel om, jij vraagt of je moeder onredelijk is, nee dat is ze niet. Redenen staan in het volledige topic. En nu gaan slapen verwende snotaap.quote:Op maandag 14 januari 2013 00:52 schreef Liveyourlife99 het volgende:
[..]
30 euro is zo'n beetje de max voor een broek. En wat de rest doet doet er alleen toe in haar voordeel. Maar dat is niet waar dit topic om gaat, het gaat om de manier waarop ze discussies voert. Mooie kaap weer
Dat doen kinderenquote:Op zondag 13 januari 2013 23:34 schreef gelestipjes het volgende:
Wat een verschrikkelijk ondankbaar verwend ventje ben jij zeg. Kom je iets te kort? Volgens mij krijg je gewoon wat je nodig hebt. En als je weet dat je vader het niet breed heeft, waarom troggel je hem dan ook nog zijn laatste centen af?
quote:
Je vader?quote:Op maandag 14 januari 2013 00:07 schreef Liveyourlife99 het volgende:
[..]
Ik ben het er mee eens dat ik 2 jaar geleden nog geen smartphone nodig had. Ik kan me er in verplaatsen dat ze die ook niet voor me kocht. Nu ben je alleen afgesloten van de buitenwereld als je geen whatsapp hebt. Ik werkte tot nu toe met hotspots, wat niet echt werkte. Ik waardeer het dan ook dat ik een abbonement krijg. Maar ik betwijfel of mijn moeder me spullen laat kopen als ik een baan heb. Zo verkocht ik laatst mijn laptop voor een fantastische prijs, en met dat geld wou ik een tablet kopen. Mijn moeder moest hier echter even een discussie van maken. Uiteindelijk mocht ik hem toch kopen, maar ik zou zeggen met mijn geld mag ik doen wat ik wil. En nee, mijn moeder heeft mijn laptop niet betaald.
Ach welnee, gewoon vanaf het begin duidelijk en consequent zijn, en je vooral niet uit laten spelen tegen je (ex-)partner door een pubertje.quote:Op maandag 14 januari 2013 08:25 schreef CafeRoker het volgende:
Dit topic maakt pijnlijk duidelijk hoe m'n kinderen m'n leven tot een hel gaan maken over een aantal jaar
https://www.studentmobiel(...)roduct-provider-tabsquote:Op maandag 14 januari 2013 00:23 schreef Liveyourlife99 het volgende:
[..]
Galaxy Nexus en Galaxy SIII waren te duur, en een goedkoper abo zonder lease is niet te vinden. Anders had ik wel een 4s aangeschaft met 250 mb per maand, maar dat kan niet voor 30 euro
Ik was 14 toen ik een iPhone kreegquote:Op maandag 14 januari 2013 10:01 schreef Pino112 het volgende:
13 jaar en een fucking iPhone? Godverdomme ik zou hem uit je handen schoppen man.
Verwend nest.
Kreeg nog wel.quote:Op maandag 14 januari 2013 10:09 schreef GeeftJeEnergie het volgende:
[..]
Ik was 14 toen ik een iPhone kreeg
Dat je dat eronder zetquote:Op maandag 14 januari 2013 10:34 schreef MevrouwPuff het volgende:
[..]
Van mn zelfverdiende geld. Ik bedoel maar, hoezo verwende koters?
Dan ben je net zo'n verwend ventje als TS hoor Maargoed.quote:Op maandag 14 januari 2013 10:09 schreef GeeftJeEnergie het volgende:
[..]
Ik was 14 toen ik een iPhone kreeg
De vraag is dan vooral die opvoeding wel zo goed is....quote:Op maandag 14 januari 2013 10:45 schreef seasushi het volgende:
Zo zie je maar dat een goede opvoeding niet alles is. Je krijgt alsnog een verwend zeurderig snotjong
groetjes : een FOK!kende moeder![]()
Nou ja.. mijn zusje en ik zijn echt allebei door dezelfde ouders opgevoed, er zit 4 jaar verschil tussen ons en ik ben de oudste. Waar ik er allemaal niet zo'n problemen mee heb/had, rustig spullen bij de tweedehandswinkel haal of waar dan ook, wilde mij zusje niet eens naast mijn moeder lopen als die met een tasje van de Zeeman liep, dat was toch wel 'zo pauper'. Kleding moest ook het liefst merkkleding zijn en hoewel ze heus niet altijd haar zin kreeg (mijn ouders zijn wel mensen die vooral voor kwaliteit gaan en niet per se voor merk, dus soms dan kwam toevallig dat merk wat mijn zusje wilde door de kwaliteitseis). Misschien is het weer een nieuwe 'generatie' kinderen ofzo. Mijn zusje is, ondanks de magere 4 jaar verschil, toch ook wel meer opgegroeid met mobiele telefoons en gadgets en dat soort dingen dan ik zelf. Ik ben nog opgegroeid zonder mobiele telefoon en internet en had ook een leven zonder al die dingen.quote:Op maandag 14 januari 2013 11:48 schreef Leandra het volgende:
[..]
De vraag is dan vooral die opvoeding wel zo goed is....
Daarin zijn meningen heel verschillend. Die mening van jou heb ik ook weleens gehoord ja.quote:Op maandag 14 januari 2013 13:38 schreef Fok-it het volgende:
Nou jij wordt duidelijk veel te overbeschermd opgevoed. Dat is weer het andere uiterste en al helemaal niet goed.
Dat kan.quote:Op maandag 14 januari 2013 13:51 schreef Marius95 het volgende:
[..]
Daarin zijn meningen heel verschillend. Die mening van jou heb ik ook weleens gehoord ja.
Nee, nog niet.quote:Op maandag 14 januari 2013 14:00 schreef Murdera het volgende:
Zijn er al pics van zijn zussen gepost?
Good jobquote:Op maandag 14 januari 2013 10:06 schreef Leandra het volgende:
[..]
https://www.studentmobiel(...)roduct-provider-tabs
Goedkoper abo zonder lease
Waar slaat dit nou weer op? Dat mijn ouders vervelend kunnen zijn, betekent niet dat ik ze weg wil hebben.quote:Op maandag 14 januari 2013 14:30 schreef TwentyFourr het volgende:
Halfjaar ruilen met een Ghanese 13 jarige zonder vader en moeder een optie?
Hij bedoelt dat hij vind dat je niet moet klagen, want er zijn heel veel kinderen in de wereld die het een stuk slechter hebben dan dat jij het hebt, zonder je merkkleding.quote:Op maandag 14 januari 2013 16:36 schreef Liveyourlife99 het volgende:
[..]
Waar slaat dit nou weer op? Dat mijn ouders vervelend kunnen zijn, betekent niet dat ik ze weg wil hebben.
Ben ik ookquote:Op maandag 14 januari 2013 11:17 schreef Fok-it het volgende:
[..]
Dan ben je net zo'n verwend ventje als TS hoor Maargoed.
Waarom krijg ik sterk het idee dat dit een kloon van Loveyourlife is alleen dan haar mannelijke alterego
Als je straf had, schreef je ontopic, een kwartier eerder naar bed. Had ik huisarrest op die leeftijd dan was het vaak dikwijls om half 8 naar boven toe.quote:Op maandag 14 januari 2013 16:36 schreef Liveyourlife99 het volgende:
[..]
Waar slaat dit nou weer op? Dat mijn ouders vervelend kunnen zijn, betekent niet dat ik ze weg wil hebben.
Meisje in het echt, kloon hier moet een jongen voorstellen.quote:
Looptijd actietarief 24 mndquote:Op maandag 14 januari 2013 16:35 schreef Liveyourlife99 het volgende:
[..]
Good job
Prijs per maand ¤ 47,50
Actietarief per maand ¤ 26,25
Dat is op zich niet zo erg, maar wel als ze het willen gebruiken om je te laten zien dat je voorbeeld "niet klopt"quote:Op maandag 14 januari 2013 17:33 schreef Franknfurter het volgende:
[..]
[..]
Verder kijken dan neuzen lang zijn schijnt toch erg lastig te zijn voor pubers.
Dat gaat dan ook wel weer behoorlijk ver hequote:Op maandag 14 januari 2013 17:40 schreef Plakkertje het volgende:
Ik heb 4 jaar op een internaat gezeten omdat mijn ouders voor die periode naar het buitenland gingen wonen, ik dus expatkindje zogezegd. Zal jou gebeuren TS, ik denk dat je dan nog weleens naar het veilige huis van je ouders verlangt. En bedtijd? 9 uur. Nadat je studie af was voor die dag kon je na het eten nog even naar buiten of op een andere manier ontspannen maar het was toch echt om half 9 iedereen binnen, douchen en naar bed en dat voor jongens van 13 t/m 18 jaar.
Discipline was hoog. Ongehoorzaamheid werd soms heel zwaar gestraft.
Ja maar je stak wel wat op van een stukje discipline en het rekening met elkaar houden. Orde, netheid, best wel een leerzame periode geweest ook.quote:Op maandag 14 januari 2013 17:44 schreef Franknfurter het volgende:
[..]
Dat gaat dan ook wel weer behoorlijk ver he
Wat dat betreft lijken we behoorlijk op elkaar. Alleen, drank lust ik (nog) niet.quote:Op maandag 14 januari 2013 18:16 schreef Drabit het volgende:
Hallo, om nog even duidelijk te maken dat jij het helemaal niet slecht hebt:
- Ik ga om half 10 naar bed (mijn ouders zijn streng en heb me me daarbij neergelegd, vroeg gaan slapen is goed voor mijn school ook nog)
- Ik had geen abbo tot mijn 15e (het is een abbo van 10 euro, die mijn ouders betalen omdat ik vaak voor ze werk op de boerderij)
- Alcohol drinken mag ik ook niet van mijn ouders. (het niet doen is een ander verhaal)
- Ik krijg nooit merkkleding (Ik hoef het ook niet)
- Ik krijg geen zakgeld.
- Mijn ouders geven mij wel genoeg liefde en een hele goede jeugd
Ik wil niet zeggen dat ik zieliger ben, ik wil zeggen dat jij verwent bent en geen genoegen neemt met wat je krijgt.
Ik ben altijd heel blij en ik mis niets. Ik hoef geen PS3 of een xbox oid. Geef mij maar een paar schroeven en wat spijkers en ik ga weer verder met onze (bier)hutLeer waarderen dat wat je hebt
Misschien is dit al gezegd in dit topic, maar heb geen zin om alles door te lezen
Herkenbaar, stiekem nog donald duckjes lezen of achter mn DS gamen.quote:Op maandag 14 januari 2013 18:34 schreef motorbloempje het volgende:
Respect is zo'n fijn woord.
Ik was ook heus geen modelkind vroeger, maar dit soort triviale dingen had ik toch wel 'onder de knie' en de 'problemen' die ik 'veroorzaakte' hadden toch eigenlijk nooit met een gebrek aan respect voor de regels die ze stelden te maken. Ok, leugentje om bestwil nog wel eens vroeger als ik alleen naar huis fietste en ik zei dat er iemand 'op z'n minst tot daar en daar was meegefietst' om 2 uur 's nachts, maar ach, toen was ik ook al lang geen 13 meer. Toen ik 13 was zat ik in de eerste klas en ging ik volgens mij ook gewoon nog rond 9 uur/half 10 naar bed, en het enige stiekeme dat ik toen deed was tot middernacht met een zaklamp een boek lezen.
quote:Op maandag 14 januari 2013 18:34 schreef motorbloempje het volgende:
Respect is zo'n fijn woord.
Ik was ook heus geen modelkind vroeger, maar dit soort triviale dingen had ik toch wel 'onder de knie' en de 'problemen' die ik 'veroorzaakte' hadden toch eigenlijk nooit met een gebrek aan respect voor de regels die ze stelden te maken. Ok, leugentje om bestwil nog wel eens vroeger als ik alleen naar huis fietste en ik zei dat er iemand 'op z'n minst tot daar en daar was meegefietst' om 2 uur 's nachts, maar ach, toen was ik ook al lang geen 13 meer. Toen ik 13 was zat ik in de eerste klas en ging ik volgens mij ook gewoon nog rond 9 uur/half 10 naar bed, en het enige stiekeme dat ik toen deed was tot middernacht met een zaklamp een boek lezen.
wat hij zegt ^^quote:
Jij bent 2 jaar ouder dan mij gok ik zoquote:Op maandag 14 januari 2013 18:30 schreef Marius95 het volgende:
[..]
Wat dat betreft lijken we behoorlijk op elkaar. Alleen, drank lust ik (nog) niet.
Ik heb ook met behoorlijke verbazing naar de post van TS gekeken. Maak ik om kwart voor 10 's-avonds geen aanstalten dan wordt het nog gewoon tegen me gezegd dat het bedtijd is. Maar juist door respect voor mijn ouders zorg ik dat het niet zover komt.
Ja, zoiets had ik vaak niet door, ze controleerden stiekem en vooral onverwacht en was ik er een paar keer vies bij. Dat leerde ik snel af want in zo'n geval van heterdaadje moest ik de volgende avond een uur eerder naar bed. Nu ga ik gewoon naar bed om te slapen, ze controleren nu weliswaar natuurlijk niet meer, ik zou nu oud en wijs genoeg moeten zijn (17).quote:Op maandag 14 januari 2013 18:38 schreef motorbloempje het volgende:
...en dan meteen zodra je wat hoorde op de gang het zaklicht uit doen omdat ze het wel eens door konden hebben.
Ja, klopt.quote:Op maandag 14 januari 2013 18:50 schreef Drabit het volgende:
[..]
Jij bent 2 jaar ouder dan mij gok ik zoDat is een verschil, ik kom uit 97
Ik had de zolderkamer, en de trap naar de eerste verdieping kraakte enormquote:Op maandag 14 januari 2013 18:55 schreef Marius95 het volgende:
[..]
Ja, zoiets had ik vaak niet door, ze controleerden stiekem en vooral onverwacht en was ik er een paar keer vies bij. Dat leerde ik snel af want in zo'n geval van heterdaadje moest ik de volgende avond een uur eerder naar bed. Nu ga ik gewoon naar bed om te slapen, ze controleren nu weliswaar natuurlijk niet meer, ik zou nu oud en wijs genoeg moeten zijn (17).
Dat kwam prima uit natuurlijk.quote:Op maandag 14 januari 2013 18:57 schreef motorbloempje het volgende:
[..]
Ik had de zolderkamer, en de trap naar de eerste verdieping kraakte enorm
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |