hmm, Batavus heeft nog een fietsenfabriek in Heerenveen. Maar echt breed is de basis nietquote:Op dinsdag 1 januari 2013 17:30 schreef Drugshond het volgende:
[..]
Doen ze hier ook in Biest-en-Houthakker ook.
Gaat in Friesland ook gebeuren. Het platteland daar krijgt stevig te kampen met krimp en vergrijzing.quote:Op dinsdag 1 januari 2013 17:30 schreef Drugshond het volgende:
[..]
Japan...vergrijzing...verval lege steden.
I know.... Segregatie backwards.quote:Op dinsdag 1 januari 2013 17:32 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Gaat in Friesland ook gebeuren. Het platteland daar krijgt stevig te kampen met krimp en vergrijzing.
Ik wacht het persbericht af met smartquote:Op dinsdag 1 januari 2013 17:15 schreef Linkse_Boomknuffelaar het volgende:
[..]
Insch'Allah, sahib, insch'Allah, zoals ze dit zo mooi in Den Haag zeggen.
Als je doel ook niet is om flink mee te toeteren op het wereldtoneel hoeft dat natuurlijk geen enkel probleem te zijn. Er zijn veel meer kleine, onbeduidende landen. Het zou in omvang vergelijkbaar zijn met bijvoorbeeld Suriname, Luxemburg of Montenegro.quote:Op dinsdag 1 januari 2013 18:27 schreef Hexagon het volgende:
Overigens vegen de grote machten in de wereld hun reet af met een klein gebiedje als Friesland.
Dat doen de grote, superieure naties met Nederland natuurlijk ook. Dus dat hoeft geen beslissend punt te zijn. Wanneer Friesland als kleine regio zich op de handel zou focussen en diplomatiek het spelletje meespeelt, zie ik geen gevaren.quote:Op dinsdag 1 januari 2013 18:27 schreef Hexagon het volgende:
Overigens vegen de grote machten in de wereld hun reet af met een klein gebiedje als Friesland.
En inderdaad, Friesland draait niet enkel op landbouw:quote:De beroepsbevolking bestond in 2009 uit 300.000 personen[15], wat toen 3,8% was van de totale Nederlandse beroepsbevolking. Het bruto binnenlands product van de provincie bedroeg in 2008, ¤ 18,9 miljard[16], oftewel 3,17% van het BBP van Nederland
quote:Economie
Friesland heeft van oorsprong een uitgesproken agrarisch karakter. De provincie stond vooral bekend vanwege de veeteelt en de daarmee verbonden zuivelindustrie. Toerisme, met name op de meren in het zuidwesten van de provincie en op de Waddeneilanden, is in de zomer een belangrijke bron van inkomsten. Deze streken kennen in de winter een grote seizoenswerkloosheid. De sterk opkomende dienstensector concentreert zich in Leeuwarden, Drachten en Heerenveen.
http://nl.wikipedia.org/wiki/Friesland#Economie
Eurostat geeft iets anders aan - BBP van 25300e pp voor Friesland, tegenover 32900 voor Nederland als geheel. Nee het is niet alleen landbouw, maar veel meer is het ook niet. Wat zou Friesland beter kunnen dan een ander land?quote:Op dinsdag 1 januari 2013 18:50 schreef Zienswijze het volgende:
Economisch gezien doet Friesland het niet slecht:
[..]
En inderdaad, Friesland draait niet enkel op landbouw:
[..]
Ik ken de Friese economie niet dermate goed daar een oordeel over te vellen. Wat ik enkel wil zeggen is dat Friesland het an sich niet slecht zou doen als je kijkt naar koopkracht. Zeker in Europees verband, gezien de meeste W-Europese landen eveneens een iets lagere koopkracht dan NL hebben en zij doen het niet slecht (VK, Fr).quote:Op dinsdag 1 januari 2013 18:58 schreef miro86 het volgende:
[..]
Eurostat geeft iets anders aan - BBP van 25300e pp voor Friesland, tegenover 32900 voor Nederland als geheel. Nee het is niet alleen landbouw, maar veel meer is het ook niet. Wat zou Friesland beter kunnen dan een ander land?
Daarom maken we deel uit van de EUquote:Op dinsdag 1 januari 2013 18:44 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
Dat doen de grote, superieure naties met Nederland natuurlijk ook. Dus dat hoeft geen beslissend punt te zijn. Wanneer Friesland als kleine regio zich op de handel zou focussen en diplomatiek het spelletje meespeelt, zie ik geen gevaren.
Wanneer je internationaal geen enkele vuist kan maken heeft dat natuurlijk wel economische gevolgenquote:Op dinsdag 1 januari 2013 18:34 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Als je doel ook niet is om flink mee te toeteren op het wereldtoneel hoeft dat natuurlijk geen enkel probleem te zijn. Er zijn veel meer kleine, onbeduidende landen. Het zou in omvang vergelijkbaar zijn met bijvoorbeeld Suriname, Luxemburg of Montenegro.
Het tegenovergestelde blijkt eerder uit de praktijk. Juist kleine landen en enclaves zijn enorm succesvol.quote:Wanneer je internationaal geen enkele vuist kan maken heeft dat natuurlijk wel economische gevolgen
Zolang er weinig hoogoplopende conflicten zijn is er wat dat betreft niet veel aan de hand. Dan is het gewoon een van de vele EU staten.quote:Op dinsdag 1 januari 2013 19:06 schreef Hexagon het volgende:
[..]
[..]
Wanneer je internationaal geen enkele vuist kan maken heeft dat natuurlijk wel economische gevolgen
Dat idee had ik bij lang niet alle landen rondom de grootte van Friesland op de lijst van wikipediaquote:Op dinsdag 1 januari 2013 19:12 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Het tegenovergestelde blijkt eerder uit de praktijk. Juist kleine landen en enclaves zijn enorm succesvol.
Alleen zit je met 25,3k eerder in de buurt van Spanje en Italie, dan Fr of VK. (en vergeet niet dat al deze landen (grote) regios hebben die het gemiddelde omlaag trekken, oa in VK, waar de kleinere landen vooral een last zijn).quote:Op dinsdag 1 januari 2013 19:03 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
Ik ken de Friese economie niet dermate goed daar een oordeel over te vellen. Wat ik enkel wil zeggen is dat Friesland het an sich niet slecht zou doen als je kijkt naar koopkracht. Zeker in Europees verband, gezien de meeste W-Europese landen eveneens een iets lagere koopkracht dan NL hebben en zij doen het niet slecht (VK, Fr).
Sommige enclaves zijn enorm succesvol, maar dan hebben ze vaak iets bijzonders - denk aan natuurbronnen, human capital etc. Alleen met een bankgeheim en een gunstig belastingstelsel haal je het niet - je hebt ook menselijk kapitaal nodig etc. Landen als Luxemburg en Zwitzerland hebben daar decenia/eeuwen aan gebouwd.quote:Op dinsdag 1 januari 2013 19:12 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Het tegenovergestelde blijkt eerder uit de praktijk. Juist kleine landen en enclaves zijn enorm succesvol.
Er is weinig mis met het welvaartsniveau van Spanje of Italie. De problemen van hoge werkloosheid, bad banks en hoge staatsschulden heeft Friesland niet.quote:Op dinsdag 1 januari 2013 19:31 schreef miro86 het volgende:
[..]
Alleen zit je met 25,3k eerder in de buurt van Spanje en Italie, dan Fr of VK. (en vergeet niet dat al deze landen (grote) regios hebben die het gemiddelde omlaag trekken, oa in VK, waar de kleinere landen vooral een last zijn).
En waarom zou Friesland geen EU-lidmaatschap kunnen indienen als hordes Oost-Europese landen dit lidmaatschap wél kunnen verzilveren?quote:
Bron? Is er een wetenschappelijk onderzoek dat een verband tussen de invloed/macht van een land en de welvaart van een land blootlegt?quote:Wanneer je internationaal geen enkele vuist kan maken heeft dat natuurlijk wel economische gevolgen
Het kan maar de Boomknuffelaar heeft dat niet als doelquote:Op dinsdag 1 januari 2013 20:05 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
En waarom zou Friesland geen EU-lidmaatschap kunnen indienen als hordes Oost-Europese landen dit lidmaatschap wél kunnen verzilveren?
Ik kan zo snel niet iets vinden. Maar qua redenatie is het eenvoudig. Heb je meer te vertellen in de wereld dan kun je ook meer afdwingen in jouw voordeel en heb je een betere onderhandelingspositie. Bovendien kunnen bijvoorbeeld gemakkelijkers deals voor het landelijke bedrijfsleven binnengehaald worden via de diplomatieke wegen. Het feit dat Nederland bijvoorbeeld meedoet met missies levert ons economisch voordeel op.quote:Bron? Is er een wetenschappelijk onderzoek dat een verband tussen de invloed/macht van een land en de welvaart van een land blootlegt?
Wie wil er iets met grote machten? Mensen willen gewoon hun eigen leven leiden.quote:Op dinsdag 1 januari 2013 18:27 schreef Hexagon het volgende:
Overigens vegen de grote machten in de wereld hun reet af met een klein gebiedje als Friesland.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |