Het kookpunt van kaas is geen eens 100quote:Op dinsdag 25 december 2012 01:43 schreef GekkePoes het volgende:
[..]
Ik zag bij een kennis ook stukjes kip, en kalkoen verschijnen bij een kaasfondue
Dus ze legde een schaaltje met kip en kalkoen naast de kaasfondue
ze zei nog,
"ik heb geen varkensvlees gedaan, hoe krijg je kaas tot 175 verwarmd? bij 100 begint de kaas al te koken en te schiften"
Ze vroeg zich dus af hoe je kaas moest verhitten tot 175. maar dat kan helemaal niet
en sowieso , rauw vlees
Het is van oorsprong geen Nederlands gebruik.quote:Op dinsdag 25 december 2012 02:01 schreef ClapClapYourHands het volgende:
Kaasfondue, echt weer iets Nederlands wat nergens op slaat
Jarenlang om zo'n trivialiteit blijven lachen vind ik dan ook weer een teken van geestelijke armoede en gebrek aan creativiteit. Of er moet dan ook echt helemaal niks verder in je leven gebeuren, dat je zo'n klein incidentje jaar-na-jaar weer moet oprakelen om tenminste wat te lachen te hebben.quote:Op dinsdag 25 december 2012 09:54 schreef Pharkus het volgende:
Hier hoor je jaren lang met zijn allen om te lachen, weet je nog die keer met de kaasfondue, zat er vlees bij *bulderlach*
Daarom is het maar goed dat het uit Zwitserland afkomstig is.quote:Op dinsdag 25 december 2012 02:01 schreef ClapClapYourHands het volgende:
Kaasfondue, echt weer iets Nederlands wat nergens op slaat
Dit zeg je alleen maar, omdat je zelf van mening bent dat he vlees kunt garen in kaas.quote:Op dinsdag 25 december 2012 10:06 schreef LXIV het volgende:
[..]
Jarenlang om zo'n trivialiteit blijven lachen vind ik dan ook weer een teken van geestelijke armoede en gebrek aan creativiteit. Of er moet dan ook echt helemaal niks verder in je leven gebeuren, dat je zo'n klein incidentje jaar-na-jaar weer moet oprakelen om tenminste wat te lachen te hebben.
Dat kan ik me enkel voorstellen bij mensen die hooguit één, twee keer per jaar van hun zolderkamertje afkomen, om bij een 'vriend' die geen vriend is een poging te doen tot kaasfondue op kerstavond.
nood wodka ...zeker ook niet anwezig?quote:Op maandag 24 december 2012 22:47 schreef Q.C.Passed het volgende:
[..]
Ik heb geen vriendin. Ik was als het ware de trieste eenzame single. Die uit medelijden alsnog wat visite over de vloer had gekregen.
Ik woon hier net, had het fonduestel geleend.. Heb verder nog geen uitzet bij elkaar, dus het vlees in de pan opbakken, zoals hierboven is voorgesteld, ging helaas ook niet.
Ik voel mij echt zo alleen nu
quote:Op dinsdag 25 december 2012 13:23 schreef JochemP het volgende:
Mijn oma legde tijdens de eerste keer kaasfondueen een stokbroodje aan een prikker in de kaas en vroeg vervolgens hoe lang het broodje erin moest voor hij klaar was
Ja want het is geen Nederlands gebruik.quote:Op dinsdag 25 december 2012 10:21 schreef Don_Vanelli het volgende:
[..]
Daarom is het maar goed dat het uit Zwitserland afkomstig is.
Mooi he?quote:Op dinsdag 25 december 2012 13:55 schreef wickedmen het volgende:
Verzonnen topics waar iedereen serieus op gaat.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |