Heftige docuquote:Op maandag 1 juli 2013 16:29 schreef SEMTEX het volgende:
Ik zou de hele dag door documentaires kunnen kijken, jammer genoeg vindt mijn partner ze vaak een beetje 'zwaar'.
Laatst deze van onze HD-recorder afgeplukt, hij stond er al een tjdje:
[ afbeelding ]
http://www.uitzendinggemist.nl/afleveringen/1297577
[..]
Ben ook liefhebber van jaren '80-documentaires, vooral van het alledaagse leven of het leven op straat. Soms vind ik het bizar om te zien hoe de tijden veranderd zijn, hoeveel er toen kón, maar ook mis kon gaan.
http://iedereenjournalist.nl/quote:De journalistiek ligt onder vuur. Lezers lopen weg en ook adverteerders houden het voor gezien. Internet is de boosdoener, en journalisten en uitgevers zoeken naar mogelijkheden om te overleven. De NTR zendt vanaf juli 2013 drie programma’s uit over de toekomst van de journalistiek. In Iedereen Journalist belicht Henk Steenhuis, oud-hoofdredacteur van HP/De Tijd, de huidige stand van zaken en het belang van een sterke journalistiek.
Iedereen Journalist is een rondgang door de Nederlandse journalistiek die bezig is zichzelf opnieuw uit te vinden. Met Peter Vandermeersch, Marianne Zwagerman, Henk Hofland, Rob Wijnberg, Bert Brussen, Frits Wester, Andreas Kinneging, Gerard Mulder, Alexander Klöpping, Willem Schoonen, Ad Scheepbouwer e.v.a.
Uitzending: Maandag 15, 22 en 29 juli 2013, 22.45 uur, Ned. 2
quote:AVRO Close up: Fotograaf Mike Disfarmer - Portret van Amerika
Mike Disfarmer (1884-1959) was een portretfotograaf uit het Zuiden van de Verenigde Staten. Vanaf de Eerste Wereldoorlog tot aan de vroege jaren vijftig fotografeerde hij in het kleine bergdorpje Heber Springs eenvoudige mensen van het Amerikaanse platteland.
Toen Disfarmers zwart-wit foto's eind jaren zeventig opnieuw ontdekt werden, vergeleken recensenten zijn ambachtelijke fotografie met het artistieke werk van Diane Arbus en Irving Penn. Al snel rezen de prijzen voor Disfarmers werk de pan uit.
Recensenten prijzen zijn markante portretfoto’s als het werk van een ‘artistiek genie’ en zijn oeuvre als ‘klassiek binnen de geschiedenis van de Amerikaanse fotografie’. Mike Disfarmer - portret van Amerika vormt een ontdekkingstocht door het werk van Disfarmer, maar onderzoekt ook zijn invloed binnen de hedendaagse New Yorkse kunstwereld, maar ook wat hij betekent heeft voor zijn woonplaats Heber Springs.
In 1976 werd er een bijzondere ontdekking gedaan in de kunstwereld - een serie glasplaatnegatieven gemaakt door een tot dan toe onbekende fotograaf met de naam Mike Disfarmer. Het waren portretfoto's van eenvoudige Amerikanen, gemaakt in de periode van de Eerste Wereldoorlog tot aan de vroege jaren vijftig. De foto's waren treffend in hun grimmige eenvoud, hun compromisloze eerlijkheid en hun hypnotiserende directheid. Ze hadden een raadselachtige en tegelijkertijd intieme sfeer en werden al snel vergeleken met het werk van August Sander, Diane Arbus en Irving Penn.
Recente ontwikkelngen
In recente jaren is de belangstelling voor Disfarmers' werk enorm gegroeid, als gevolg van de heftige competitie tussen New Yorkse handelaren in kunstfotografie bij het verwerven van zoveel mogelijk originele prints. In Heber Springs en omgeving, de woonplaats van Disfarmer, is een soort gold rush ontstaan nu inwoners hun oude fotoboeken induiken om te zien of ze iets kunnen vinden dat interessant kan zijn voor kunsthandelaren en verzamelaars. Afdrukken die ooit geproduceerd zijn voor 25 dollar cent worden nu verkocht voor prijzen die op kunnen lopen tot vijfentwintig duizend dollar. Hoewel we weinig weten over Disfarmers achterliggende motieven bij het maken van zijn foto's, lijkt het niet waarschijnlijk dat hij streefde naar artistieke onsterfelijkheid. Hij zag zichzelf als een ambachtsman, niet als kunstenaar. Dat maakt het enigszins ironisch dat hij decennia na zijn dood een mate van roem en erkenning verworven heeft waar andere fotografen alleen maar van kunnen dromen.
http://www.hollanddoc.nl/(...)-mike-disfarmer.html
wat de fuckquote:Op zaterdag 27 juli 2013 12:19 schreef Iwanius het volgende:
Voor wie het interessant vindt en de BBC (replay) heeft:
The Secret Life of Uri Geller.
Heb de eerste twee gezien. Erg indrukwekkend inderdaad.quote:Op zaterdag 27 juli 2013 15:21 schreef SEMTEX het volgende:
Ik was deze nog vergeten. Stamt alweer uit 2005/2006, blijft erg goed. Maakte iig op mij erg veel indruk. Ik heb de dvd met veel extra materiaal (ik geloof ruim 4 uur). En uiteraard van Spike Lee:
[ afbeelding ]
Het is een vrij chronologische weergave van de gebeurtenissen en het uitblijven van hulp, onderbroken door commentaar van inwoners en beroemdheden die iets met New Orleans hebben. Juist door die persoonlijke verhalen wordt dit een erg aangrijpend verhaal.
Volledige versie op youtube:
Deel I en II
Deel III en IV:
Krijg nog de rillingen als ik ernaar kijk
Helemaal gezien nu. Erg aangrijpend.quote:Op maandag 29 juli 2013 13:40 schreef bloempje-moi het volgende:
[..]
Heb de eerste twee gezien. Erg indrukwekkend inderdaad.
Hey, die zocht ik al een tijdje, tenminste, die afleveringen. Dit is een docu over die afleveringen dus? Nice, dank!quote:Op maandag 5 augustus 2013 11:22 schreef Apotheose het volgende:
Over een Chinees tv-programma waarin de ter dood veroordeelden geïnterviewd worden.
quote:Op vrijdag 2 augustus 2013 16:22 schreef Abed het volgende:
Beste nieuwe docu dit jaar voor mij.
The Crash Reel (2013) - IMDb
Klinkt goed, waar kijk je deze?quote:Op dinsdag 6 augustus 2013 12:32 schreef UIO_AMS het volgende:
En in een geheel ander segment: Hearts: Kabal i hjerter (2007) - IMDb over twee Noorse vrienden met het syndroom van Down die uit elkaar groeien, omdat één een liefje krijgt.
Ik keek deze op het IDFA van 2006 of 2007. Zit er aan te denken om deze op een kleinschalig festival dat ik met vrienden wil organiseren te showen. Maar dat festivalplan zit nog in het beginstadium.quote:
aangrijpend wel zo hier en daarquote:Op maandag 5 augustus 2013 11:22 schreef Apotheose het volgende:
Over een Chinees tv-programma waarin de ter dood veroordeelden geïnterviewd worden.
Gezien, weird wel. Ik weet niet hoor ik denk dat ik liever een kogel heb dan die vage injecties.quote:Op dinsdag 6 augustus 2013 13:39 schreef Apotheose het volgende:
inderdaad. En dat ze ook gewoon met de kogel om het leven worden gebracht. Of eerst nog even een ritje door de stad als een waarschuwing voor anderen.
Deze staat ook op Youtube ook. Interessante docu.quote:Op dinsdag 6 augustus 2013 18:34 schreef Soury het volgende:
[..]
Gezien, weird wel. Ik weet niet hoor ik denk dat ik liever een kogel heb dan die vage injecties.
The Battle of Chernobyl
The Battle of Chernobyl (2006) - IMDb
Zeer verontrustend. Een grote ramp die ondanks de mankracht en dwang waarschijnlijk 1000 keer groter had kunnen zijn. Cijfers van doden zijn geschat, ook 1000 keer hoger dan is onderzocht.
Werken in dodelijk omstandigheden, de gevolgen erna. Het is maar een tipje van de sluier.
Kippenvel docu.
Ja die ken ik al jarenquote:Op dinsdag 6 augustus 2013 18:42 schreef Elan het volgende:
[..]
Deze staat ook op Youtube ook. Interessante docu.
Toen ik die zocht op Youtube kwam bij aanbevolen deze te staan:
Wel grappig om te zien hoe het ontstaan is en waar de naam FOK! vandaan komt.
Fijn maar ik ken het al jarenquote:
Ik heb hem op DVD.quote:
Nee, ben er wel voor geïnterviewd maar het paste niet echt tussen de rest van de interviews en de richting die ze uiteindelijk zijn opgegaan.quote:Op dinsdag 6 augustus 2013 19:27 schreef Elan het volgende:
[..]
Jij komt er dan ook in voor zag ik op de aftiteling.
Ik heb een paar bekenden voorbij zien komen.quote:Op dinsdag 6 augustus 2013 18:42 schreef Elan het volgende:
[..]
Deze staat ook op Youtube ook. Interessante docu.
Toen ik die zocht op Youtube kwam bij aanbevolen deze te staan:
Wel grappig om te zien hoe het ontstaan is en waar de naam FOK! vandaan komt.
Tijd geleden al hè.quote:Op woensdag 7 augustus 2013 10:19 schreef Apotheose het volgende:
ik vind het maar een matige docu over Fok...
Vind ik ook. Heb het niet eens uitgekeken. En heeft er niks mee te maken dat het al een wat oudere docu is.quote:Op woensdag 7 augustus 2013 10:19 schreef Apotheose het volgende:
ik vind het maar een matige docu over Fok...
Het was ook maar gewoon een projectje voor de opleiding van de makers.quote:Op woensdag 7 augustus 2013 17:37 schreef hexje het volgende:
[..]
Vind ik ook. Heb het niet eens uitgekeken. En heeft er niks mee te maken dat het al een wat oudere docu is.
Ik had al zo'n vermoeden.quote:Op woensdag 7 augustus 2013 18:08 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Het was ook maar gewoon een projectje voor de opleiding van de makers.
Tering, zit een BF-er (Bekende Fok!-kerquote:Op woensdag 7 augustus 2013 10:31 schreef Zeroku het volgende:
Voor als je geen tijd hebt voor de hele docu.
Interessante docu ja. Was een paar jaar terug al op de VPRO te zien. En hij is geproduceerd door de ex van mijn zus.quote:Op vrijdag 9 augustus 2013 10:50 schreef Apotheose het volgende:
Erasing David
Een leuke, goede en interessante docu over alle sporen die je achterlaat. Alles wat van je bekend is bij de overheid enzo. En hoe makkelijk is daarbij te komen? En wat kan anderen daar mee doen? David Bond gaat voor een periode 'verdwijnen' en laat 2 privedetectives gaan hem opsporen. Ze kennen hem noch zijn familie en vrienden niet.
Beschikbaar op uitzending gemist tot donderdag 15 aug.
Sjezus...quote:Op vrijdag 9 augustus 2013 14:47 schreef Hilzillah het volgende:
Oh my word... De docu aan het kijken over Carina.
vader: "Is er hoop op een klein wonder".
Arts: "Nee, dat is onmogelijk. Je moet ook niet willen dat ze in die toestand blijft leven."
Oeps enzo...
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |