http://www.crimesite.nl/c(...)rd-heeft-bekend.htmlquote:S. vertelde gezin zijn geheim: 'hartverscheurend'
Jasper S., de 45-jarige veehouder uit Oudwoude, die verdacht wordt van de verkrachting van en moord op Marianne Vaatstra, heeft een bekennende verklaring afgelegd. Dat heeft het Openbaar Ministerie in Leeuwarden donderdag aan het eind van de middag bekend gemaakt. Advocaat Vlug was erbij toen S. zijn grote geheim omthulde aan zijn gezin. Kijk naar zijn verhaal.
http://nieuwsuur.nl/video(...)at-van-jasper-s.html
S. heeft op donderdag tijdens een verhoor bij de politie gezegd dat hij Marianne Vaatstra in de nacht van 1 mei 1999 in een weiland aan de Keningswei in Veenklooster heeft verkracht en van het leven heeft beroofd. Hij zei dat hij Marianne niet kende maar haar toevallig die nacht tegen is gekomen. Hij zou Marianne onder bedreiging van een mes hebben meegenomen het weiland in.
Nader onderzoek moet uitwijzen hoe het mogelijk is dat zijn dna op een aansteker zat die in de tas van het meisje is gevonden, als hij zegt dat hij haar niet kende. Kwam dat dna er al eerder op of rookten de twee in de fatale nacht nog een sigaret?
Zijn advocaat Jan Vlug zei in Nieuwsuur dat er op het moment van de ontmoeting stress in zijn leven was. Hij vertrok op de fiets van zijn boerderij om zijn hoofd leeg te maken. Hij was niet dronken. Hij had altijd en mes bij zich, als boer, zo zei de advocaat.
Vlug raadde zijn cliënt aan niet meteen te bekennen omdat er nog geen enkel dossier was, er was alleen bekend dat er een 100% dna-match was. S. heeft meegedaan aan de dna-test omdat hij wist dat het spel uit was. Hij zou het altijd verborgen hebben gehouden om zijn gezin te beschermen. Hij vond het te moeiljk om zelf naar de politie te gaan. Hij wist dat ze toch wel bij hem aan de deur zouden verschijnen.
S. heeft zijn geheim aan zijn gezin verteld, in het bijzijn van advocaat Vlug. Die sprak van een 'hartverscheurend' tafereel. Het gezin hoopte volgens hem tegen beter weten in dat het niet waar zou zijn: 'Ze zeiden: we laten je niet in de steek en we geloven niet dat jij dit in volle bewustzijn hebt gedaan. Ik heb geen woede bij de familie gezien. Er is hartverscheurend verdriet en wanhoop.'
De officier heeft donderdag opdracht gegeven om de beperkingen op te heffen. Dit betekent dat de verdachte weer contact mag hebben met anderen dan alleen zijn advocaat. Het betekent ook dat de advocaat kan spreken over de inhoud van het strafdossier dat hij tot nu toe heeft ontvangen.
De raadkamer van de rechtbank Leeuwarden heeft op 5 december 2012 de voorlopige hechtenis van de verdachte met 90 dagen verlengd. Dit betekent dat de eerste openbare terechtzitting, al dan niet pro forma, in februari 2013 gepland wordt.
Lees het hele verhaal over de Zaak-Vaatstra in het boek Cold Cases.
Waar heb je minder racisme dan?quote:Op vrijdag 7 december 2012 09:55 schreef Hetkapitaal het volgende:
[..]
Maar toch wel veel minder in sommige landen dan andere.
Ja dat vind ik ook moeilijk maar je hebt de eenmalige daders. Dus het is best mogelijk dat jij of ik ooit in de toekomst een soort van blackout krijgen en een ander of anderen iets aandoen. Behoorlijk bizarquote:Op vrijdag 7 december 2012 09:50 schreef ShadyLane het volgende:
Ik kan maar niet bevatten dat iemand nooit een vlieg kwaad doet en dan 1x zoiets. Bij die andere zaak waarbij iemand jaren geleden ooit een moord had gepleegd en verder volkomen normaal leek kwam het aan het licht door een aangifte van huiselijk geweld. Daar was dus vaker sprake van gewelddadig gedrag. Maar in dit geval blijven de naaste gezinsleden hem trouw en kunnen het niet bevatten, dat suggereert dat er echt nooit iets aan hem te merken is geweest, geen gewelddadig gedrag, niets.
Hier moest ik ook aan denken, ja. En hoe berekenend is het geweest om het op een geheugenstoornis te gooienquote:Op vrijdag 7 december 2012 09:49 schreef Alleskids het volgende:
[..]
er zijn een aantal meisjes die verdomde veel mazzel hebben gehad de nacht dat Jasper met stress in het lijf ging fietsen en in plaats van een meisje tegen te komen, een auto op de oprit zag staan en dat gebruikte om de stress af te reageren.
Het is zijn advocaat. Waar heb je die anders voor? Zodat die de tegenpartij kan helpen? Toe 'ns.quote:Op vrijdag 7 december 2012 10:35 schreef xenobinol het volgende:
Het net sloot zich en pas toen hij in hechtenis zat legde hij een bekentenis af nadat duidelijk werd hoeveel sporen ze tegen hem konden gebruiken, zelfs de advocaat heeft er een expert bij gehaald om de 'sterkte' van het bewijs te toetsen.
Hij zei het na 10 minuten al tegen z'n advocaat, toen zal hij nog geen flauw idee hebben gehad hoeveel sporen ze tegen hem hadden.quote:Op vrijdag 7 december 2012 10:35 schreef xenobinol het volgende:
Ik vind ook het hele verhaal van 'ik heb me laten betrappen' niet deugen... was dan op de politie afgestapt voor een bekentenis.
Dat deze man heeft meegedaan aan het DNA onderzoek lijkt mij niet zo heel vreemd, hoe had hij dat kunnen verantwoorden tegenover zijn familie?
Het net sloot zich en pas toen hij in hechtenis zat legde hij een bekentenis af nadat duidelijk werd hoeveel sporen ze tegen hem konden gebruiken, zelfs de advocaat heeft er een expert bij gehaald om de 'sterkte' van het bewijs te toetsen.
Een begrijpelijk maar kwalijke strategie imo. Het morele kompas van veel advocaten is ook 'een beetje' stuk.quote:Op vrijdag 7 december 2012 10:48 schreef Leandra het volgende:
[..]
Hij zei het na 10 minuten al tegen z'n advocaat, toen zal hij nog geen flauw idee hebben gehad hoeveel sporen ze tegen hem hadden.
Z'n advocaat had alleen tijd nodig om zich in de zaak te verdiepen, daarom nu pas de bekentenis.
je gaat lekkerquote:Op vrijdag 7 december 2012 10:51 schreef matthijst het volgende:
Die dochter zal wel blij zijn dat hij zich niet aan haar heeft vegrepen.
Die vrouw zal dich afvragen of hij Marianne ook verkracht had als zij hem haar wel in de kont had laten neuken.
Raar volk, die Friezen, met die "we blijven je steunen, dit ben jij niet geweest" blabla. Toen ze dachten dat het een asielzoeker was was dat stinkdorp te klein, maar nu ze door een blanke boer anaal verkracht is en vermoord is het allemaal zo zielig voor die boer...
Pff. Hek eromheen en aan Duitsland geven die bende.
Inderdaad.... walgelijke 'daderverheerlijking'quote:Op vrijdag 7 december 2012 10:51 schreef matthijst het volgende:
Die dochter zal wel blij zijn dat hij zich niet aan haar heeft vegrepen.
Die vrouw zal dich afvragen of hij Marianne ook verkracht had als zij hem haar wel in de kont had laten neuken.
Raar volk, die Friezen, met die "we blijven je steunen, dit ben jij niet geweest" blabla. Toen ze dachten dat het een asielzoeker was was dat stinkdorp te klein, maar nu ze door een blanke boer anaal verkracht is en vermoord is het allemaal zo zielig voor die boer...
Pff. Hek eromheen en aan Duitsland geven die bende.
Zonder dat onderzoek had hij ook niet hoeven te bekennen en had hij dat waarschijnlijk nooit gedaan.quote:Op vrijdag 7 december 2012 10:52 schreef ShadyLane het volgende:
Ik geloof niet zo dat het een opluchting was om het te vertellen. Als het verwantschapsonderzoek er niet was geweest, had hij blijven zwijgen, denk ik.
Gewoon een goed verhaalquote:
Ze kunnen gewoon niet voorstellen dat hij tot iets walgelijks als dit in staat was.quote:Op vrijdag 7 december 2012 11:22 schreef Nober het volgende:
Zijn gezin gelooft niet dat hij bij bewustzijn was, was hij dan bewusteloos toen hij het deed?
Ik begrijp het wel, de waarheid is zo gruwelijk dat het brein de realiteit maar moeilijk kan bevatten. Het brein gaat dan over tot het acceptabel maken van de informatie door ontkenning, down playing of het afschuiven van de verantwoordelijkheid.quote:Op vrijdag 7 december 2012 11:22 schreef Nober het volgende:
Zijn gezin gelooft niet dat hij bij bewustzijn was, was hij dan bewusteloos toen hij het deed?
Sommige mensen blijven ook gewoon achter hun misdadige partner staan, zoals de vrouw van Ferdi E(lsas).quote:Op vrijdag 7 december 2012 11:26 schreef xenobinol het volgende:
[..]
Ik begrijp het wel, de waarheid is zo gruwelijk dat het brein de realiteit maar moeilijk kan bevatten. Het brein gaat dan over tot het acceptabel maken van de informatie door ontkenning, down playing of het afschuiven van de verantwoordelijkheid.
Uiteraard komt er een tijd dat dit niet langer mogelijk is, hoewel sommige mensen lang in hun zelf gefabriceerde wanen kunnen blijven.
Dat van die black outs geloof ik totaal niet want hij heeft kennelijk wel het besef van hetgeen hij gedaan heeft. Misschien heeft de man wel hele zieke fantasieën die hij van tijd realiseert in de werkelijkheid. Dat lijkt mij namelijk veel waarschijnlijker.quote:Op vrijdag 7 december 2012 11:26 schreef Alleskids het volgende:
tijdlelijke black out, net als toen hij die auto stal. hij snapt nog steeds niet waarom hij zomaar een auto stelen (vaneen bekende nog wel?) en gaat joy rijden en roekeloos rijden om aan de politie te ontsnappen
best eng dat hij <zomaar> zulke blak out momenten heeft. 2x is het nu naar buiten gekomen. wie weet hoe vaak er onschuldigen langs de rand van de afgrond zijn gelopen toen ze hem tegen kwamen, of juist net zijn misgelopen op zijn nachtelijke ont-stress fiets tochten
Dat is waar...quote:Op vrijdag 7 december 2012 11:29 schreef Leandra het volgende:
[..]
Sommige mensen blijven ook gewoon achter hun misdadige partner staan, zoals de vrouw van Ferdi E.
Of Estelle.... die er met haar neus bovenop stond toen haar verse verkering iemand half dood schopte.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |