Kaarten kan je van openmtbmap.org (oid) tdownloaden. Gratis.quote:Op maandag 12 november 2012 16:57 schreef Marco001 het volgende:
[..]
Tja, daarom zit ik dus ook te twijfelen..
Ik weet namelijk ook nog niet of het gaat lukken, maar als het zou kunnen wil ik volgende zomer een roadtrip maken en de bike meenemen naar Finland. Dan ben je wel iets goeds nodig..
Functie's als het monitoren van hartslag of cadans is wel leuk, maar boeit mij niet.. Gaat mij puur om het tracken en navigeren.
Dan heeft de Garmin weer het voordeel van gratis kaartmateriaal, maar werkt dat wel net zo goed als bij de Bryton(lijkt gedetailleerder, in NL b.v. al alle mtb routes voor geinstalleerd)?
De Garmin is dan wel 100,- duurder, maar nieuwe maps voor de Bryton kostten 69,- (wat imho zeer meevalt) voor de HD maps.)
Scherm bryton is 2.2", die van de Edge 800 2.6" ..
Alleen, hoe gevoelig is het touchscreen? die van mijn telefoon spaced hem al als er wat waterdruppels op komen, is dat ook zo bij die van de Edge? (zou de keuze namelijk heel eenvoudig maken.. )
Komt omdat hij eerst op zoek gaat naar satellieten. Probeer voortaan strava eerder aan te zetten zodat je telefoon tijd heeft om naar satellieten te zoeken.quote:Op maandag 12 november 2012 17:44 schreef Barbewire het volgende:
[..]
Mn telefoon, samsung galaxy gio (niet echt geweldig). Maar zoals ik later nog zei, ik mis de eerste zes minuten op Strava. Ik had mytracks als app al eens een paar keer gebruikt, maar daar kreeg ik dezelfde problemen, maar dan nog slechter. Denk dat mn telefoon er niet zo voor geschikt is
Dit klopt.quote:Op maandag 12 november 2012 17:51 schreef kanovinnie het volgende:
Komt omdat hij eerst op zoek gaat naar satellieten. Probeer voortaan strava eerder aan te zetten zodat je telefoon tijd heeft om naar satellieten te zoeken.
Een garmin is daar veeeeeel sneller in.
Mijn Bryton moet ook altijd even wakker worden, duurt niet lang maar het wil nog wel eens voorkomen dat hij er eventjes over doet, als ik dan al ga beginnen aan mijn route dan logt hij dat niet.quote:
Langer dan een halve minuut duurt het bij mij ook niet.. Maar het scheelt aanzienlijk of ik hem start onder de bomen of in een open veld.quote:Op maandag 12 november 2012 18:06 schreef kanovinnie het volgende:
Mijn garmin is afhankelijk van waar ik ben en hoe binnen 5 seconden tot een halve minuut aanwezig na het aanzetten
Waterdichtheid is hetzelfde(die XTP(?) 7-norm. Alleen wat ik kan zien is de Bryton ook nog eens schokbestendig volgens die norm en bij de Garmin staat dat op futurumshop niet vermeld. (voor de bryton kijk ik op de lbs site) https://www.belgafietsen.nl/bryton-rider-50e-hd-mapquote:Op maandag 12 november 2012 17:51 schreef kanovinnie het volgende:
[..]
Kaarten kan je van openmtbmap.org (oid) tdownloaden. Gratis.
Hou ze allebei eens vast, kijk voordat je dat doet eens goed naar de voor en nadelen. Kijk ook naar dingen als waterdichtheid.
[..]
Komt omdat hij eerst op zoek gaat naar satellieten. Probeer voortaan strava eerder aan te zetten zodat je telefoon tijd heeft om naar satellieten te zoeken.
Een garmin is daar veeeeeel sneller in.
Zet dat ding toch altijd al aan terwijl ik mijn fiets nog in elkaar moet zetten. Voordat ik dus vertrek ben ik al 2-3 minuten verder.quote:Op maandag 12 november 2012 18:02 schreef Auti het volgende:
[..]
Mijn Bryton moet ook altijd even wakker worden, duurt niet lang maar het wil nog wel eens voorkomen dat hij er eventjes over doet, als ik dan al ga beginnen aan mijn route dan logt hij dat niet.
Daar zit dan nog geen hartslagmeter bij, mocht je die willen,.. zo'n ding kost 60 euro.quote:Op maandag 12 november 2012 19:44 schreef Marco001 het volgende:
[..]
Waterdichtheid is hetzelfde(die XTP(?) 7-norm. Alleen wat ik kan zien is de Bryton ook nog eens schokbestendig volgens die norm en bij de Garmin staat dat op futurumshop niet vermeld. (voor de bryton kijk ik op de lbs site) https://www.belgafietsen.nl/bryton-rider-50e-hd-map
klopt, maar die wil ik niet.quote:Op maandag 12 november 2012 19:52 schreef Auti het volgende:
[..]
Daar zit dan nog geen hartslagmeter bij, mocht je die willen,.. zo'n ding kost 60 euro.
Bij garmin zie je de hellingshoek. En je kan altijd op internet terugvinden welke catagorie je belkimming had.quote:Op maandag 12 november 2012 20:03 schreef Marco001 het volgende:
[..]
klopt, maar die wil ik niet.
Met hartslag en cadansmeter kost ie trouwens 329,- )
Verder zijn de Garmin en Bryton zo te zien vrijwel helemaal gelijk. De ene heeft wel touchscreen, maar dat maakt mij niet veel uit. de Bryton heeft wel een andere geinige functie: Die berekend namelijk ook van welke categorie een bepaalde stuk was(beetje a la tour de France..) Heeft de Garmin wellicht ook.
Dat kan wel kloppen, cadanssensor kost 40 euro. Ben benieuwd of je er later toch nog sensors bij koopt.. met name hartslag is erg interessant en goed voor training. Als je straks dat ding hebt en je gaat je logs uitlezen dan zijn die grafiekjes best wel leuk.quote:Op maandag 12 november 2012 20:03 schreef Marco001 het volgende:
[..]
klopt, maar die wil ik niet.
Met hartslag en cadansmeter kost ie trouwens 329,- )
denk het niet. Doe dit puur voor de fun, niet om ooit marathon's ofzo te gaan rijden.quote:Op maandag 12 november 2012 20:21 schreef Auti het volgende:
[..]
Dat kan wel kloppen, cadanssensor kost 40 euro. Ben benieuwd of je er later toch nog sensors bij koopt.. met name hartslag is erg interessant en goed voor training. Als je straks dat ding hebt en je gaat je logs uitlezen dan zijn die grafiekjes best wel leuk.
Cadans is ook wel belangrijk hoor. Weet je nu hoe je cadans is? Gaat die te langzaam of te snel?quote:Op maandag 12 november 2012 20:42 schreef Marco001 het volgende:
[..]
denk het niet. Doe dit puur voor de fun, niet om ooit marathon's ofzo te gaan rijden.
Zal bergop wel te langzaam zijn omdat ik meer op kracht klim(zeker bij korte klimmetjes). schakel van te voren wel terug, maar tijdens het klimmen niet. (laatste keer dat ik dat deed kwam mijn ketting klem te zitten). maar het is voor mij een hobby, en hoewel cadans wel leuk zou zijn wil ik dat allemaal niet uitgebreid gaan analyseren en onderzoeken. Ik wil gewoon fietsen.quote:Op maandag 12 november 2012 20:44 schreef kanovinnie het volgende:
[..]
Cadans is ook wel belangrijk hoor. Weet je nu hoe je cadans is? Gaat die te langzaam of te snel?
Het gaat niet alleen om de lak, maar de ketting kan echt flink gaan invreten/stukken eruit slaan als je over flink ruig terrein fietst. En het helpt ook tegen om de herrie. Alhoewel de chain slap tegenwoordig met de Shadow Plus en Type 2 derailleurs ook al een stuk minder zou moeten zijn.quote:Op maandag 12 november 2012 10:17 schreef Marco001 het volgende:
[..]
Nee, maar zonder word het frame daar op ten duur helemaal kaal.
Mijn vorige bike had er geen protector,(alleen een sticker) maar daar zijn nu hele stukken lak af.
Type 2? Shadow plus? Is dat van shimano/sram?quote:Op maandag 12 november 2012 21:03 schreef FHR het volgende:
[..]
Het gaat niet alleen om de lak, maar de ketting kan echt flink gaan invreten/stukken eruit slaan als je over flink ruig terrein fietst. En het helpt ook tegen om de herrie. Alhoewel de chain slap tegenwoordig met de Shadow Plus en Type 2 derailleurs ook al een stuk minder zou moeten zijn.
Type 2 is Sram, Shadow is Shimano. (Eigenlijk gewoon de nieuwe generatie.. )quote:Op maandag 12 november 2012 21:07 schreef kanovinnie het volgende:
[..]
Type 2? Shadow plus? Is dat van shimano/sram?
Vaak zijn packs toch wel goedkoper. Ik heb me er ook een beetje in verdiept en kwam tot de conclusie dat een Edge 500 of 800 het beste bij me zou passen. Een beetje jammer dat ik de laatste tijd een beetje voorzichtig moet zijn met uitgaven, want met het huidige ondernemersklimaat hier is het niet best gesteld ...quote:Op maandag 12 november 2012 20:52 schreef Marco001 het volgende:
[..]
Zal bergop wel te langzaam zijn omdat ik meer op kracht klim(zeker bij korte klimmetjes). schakel van te voren wel terug, maar tijdens het klimmen niet. (laatste keer dat ik dat deed kwam mijn ketting klem te zitten). maar het is voor mij een hobby, en hoewel cadans wel leuk zou zijn wil ik dat allemaal niet uitgebreid gaan analyseren en onderzoeken. Ik wil gewoon fietsen.
een Cadans sensor van Bryton kost 49,- maar je hebt ze al voor 33,-.
Aangezien ik de hartslagband toch niet zou gaan gebruiken(verwacht ik) kan ik dus net zo goed alleen de basis unit kopen en later eventueel uitbreiden.
Hoezo ex-fries!? Wat sille wy no krije âlde Grinzer? It is mar goed dat ik sa fier fuort wenjequote:Op maandag 12 november 2012 22:39 schreef Marco001 het volgende:
Als je hier weer eens bent moet je het zeggen, kunnen we eens Appelscha doen. (Dat jij die als ex-fries nog nooit hebt gereden...)
Nav komt toch pas na eerste pay-check, dus dat duurt nog wel even(eerst nieuwe taxipas aanvragen, mijn oude was kwijt, dus kon vorige maand niet meedoen met de gratis omwisselactie voor de nieuwe taxipas(met pin code, vanaf volgend jaar hoeven we dan geen leugenboekje of rittenstaat bij te houden. )quote:Op maandag 12 november 2012 22:54 schreef Garagardo het volgende:
[..]
Hoezo ex-fries!? Wat sille wy no krije âlde Grinzer? It is mar goed dat ik sa fier fuort wenje
Zonder gekheid: Ja, lijkt me leuk. Ik was deze keer maar relatief kort in Nederland (effectief gezien 5 dagen) en dan trek ik dat vaak uit voor het vaste rondje vrienden/familie en dan blijft er weinig tijd over om de fiets te pakken. En nee, ik ben nog nooit in Appelscha geweest op een mtb. Shame on me!
Mocht ik die kant weer opkomen dan laat ik het je zeker even weten. Dan moet ik nog ergens een fietsje regelen, maar dat is in Nederland geen probleem.
Ben je er al uit wat betreft een nav?
Friese tweeling is ook wel vragen om problemenquote:Op maandag 12 november 2012 23:10 schreef Marco001 het volgende:
[..]
Nav komt toch pas na eerste pay-check, dus dat duurt nog wel even(eerst nieuwe taxipas aanvragen, mijn oude was kwijt, dus kon vorige maand niet meedoen met de gratis omwisselactie voor de nieuwe taxipas(met pin code, vanaf volgend jaar hoeven we dan geen leugenboekje of rittenstaat bij te houden. )
Fiets heb ik eventueel nog wel. Mijn oude fiets hangt hier nog.
Moet ik alleen niet vergeten mijn paspoort mee te nemen..'T ken Fraizn 't ken doojn moor dou mie moor dooie Fraizen.
![]()
Wel geinig trouwens, nu we het toch over dialecten hebben, heb een Friese tweeling als vriendin gehad ja, was daar een keer op bezoek, wou er mijn auto keren(smal straatje) dus 1 van die meiden roept "ken net!" dus ik ga lekker door, zit ik opeens tegen een paaltje aan..beetje jammer..
Tja, das dezelfde vraag als wat het mooiste plekje van Friesland is... moar komt goud mien jong..quote:Op maandag 12 november 2012 23:15 schreef Garagardo het volgende:
[..]
Friese tweeling is ook wel vragen om problemenIk ben niet voor niks naar het buitenland vertrokken
![]()
Tof plan in elk geval. Dat moeten we maar eens proberen al zal het wel weer even duren voor ik die kant weer opga. Ik kom er niet werk-gerelateerd maar 1 a 2 keer per jaar
Weet je wat het mooiste plekje is van Groningen?
Toch niet, want in dat geval gaat dat natuurlijk helemaal niet opquote:Op maandag 12 november 2012 23:16 schreef Marco001 het volgende:
[..]
Tja, das dezelfde vraag als wat het mooiste plekje van Friesland is... moar komt goud mien jong..
Tja, moet deze periode 1x per week naar Leeuwarden s'avonds voor m'n opleiding.. Beetsterzwaag ben ik wel eens langs gereden met de taxi, maar nog nooit daadwerkelijk geweest.quote:Op maandag 12 november 2012 23:23 schreef Garagardo het volgende:
[..]
Toch niet, want in dat geval gaat dat natuurlijk helemaal niet opLaten we er maar geen overdreven intellectuele discussie van maken, haha.
Op de fiets kun je ook mooi door de bossen van Beetsterzwaag rossen trouwens, mocht je daar ooit in de buurt zijn. Daar zitten geen heuvels in, maar hier en daar een ruiterpad pakken en wortels ontwijken is best aardig. De omgeving is er in elk geval wel erg mooi![]()
Sowieso heeft Nederland heel wat moois te bieden, maar er zijn maar weinig mensen die het allemaal weten te waarderen. Het zal wel komen doordat men er woont en het allemaal voor lief neemt. Misschien word ik ook wel gewoon een melancholische mafkees en romantiseer ik het allemaal omdat ik er bijna nooit meer kom
Haha! Wat een guidequote:Op maandag 12 november 2012 23:43 schreef Marco001 het volgende:
[..]
Tja, moet deze periode 1x per week naar Leeuwarden s'avonds voor m'n opleiding.. Beetsterzwaag ben ik wel eens langs gereden met de taxi, maar nog nooit daadwerkelijk geweest.
Ik hou echter van heuveltjes in de route, en die heb je in Veendam wel(met enorm pittige klimmen, 3 op 1 heuvel, waarbij ik maar bij 1 fietsend boven kan komen. :
(de heuvel beginnend bij 53sec...)
Gara, voor als je een 29er wil:
http://www.mountainbike.nl/forum/viewtopic.php?f=15&t=96532![]()
Wat? Aangevallen door een buizerd? Haha, dat heb ik gelukkig nog nooit meegemaakt. Wel een weerbarstige ram hier en daar en zwanen. Ze kunnen ook nog best groot worden, maar ik heb ze nooit in de nek gehad. Mooie beesten!quote:Op dinsdag 13 november 2012 23:08 schreef Marco001 het volgende:
Tof! gaaf uitzicht ook overal!
Ben eergister nog bijna aangevallen door een Buizerd.. Ook fijn als zo'n beest opeens op je af komt vliegen. Heb wel eens foto's gezien van helmen die door een buizerd aan waren gevallen.. Laten we het erop houden dat de bezitters van die helmen direct een nieuwe konden gaan kopen..
Oh, 1 van mijn favo routes: Appelscha
hele film zodat jij een goed beeld krijgt van de mogelijkheden in Friesland..
korte voor de rest.Route is hier echter enorm droog! (na een paar buien liggen er soms plassen van 10 meter lang en naafdiep..
Dat zijn eigenlijk voor mij ook de mooiste momenten op de fiets. Lekker door de natuur raggen, maar er wel van genietenquote:Op dinsdag 13 november 2012 23:33 schreef Marco001 het volgende:
Tja, gebeurt soms toch echt..
Begin van dit jaar heeft een baby-ree een stuk met mij mee gerend, In Augustus(geloof ik) moest ik slalommen tussen een schaapskudde(incl. hoeder en hond.) door.
Zoiets?quote:Op dinsdag 13 november 2012 23:40 schreef eentwee het volgende:
Ik schrik in de schemer of het donker wel eens van zo'n hert. Ben altijd een beetje bevreesd dat ze in hun blinde paniek tegen me aan rennen
Heb met de taxi wel eens bijna een hert onder de auto gehad op een donker smal weggetje.. Beest sprong nog net voor de auto langs de sloot in.. Schrok me een hoedje. Al de grote konijnen en hazen rem ik niet eens meer voor, anders blijf(bleef) ik tijdens nachtdiensten soms maar aan het remmen. (had dan regelmatig de horecataxi ritten: vanaf de discotheek naar een aantal kleine omliggende dorpen. Toendertijd absurd veel geld mee verdiend(veel mensen hadden geen kaartje gekocht, kost in de kroeg 3,50, bij mij 7,- omdat ik hun dan eigelijk niet eens in mocht laten stappen.quote:Op dinsdag 13 november 2012 23:40 schreef eentwee het volgende:
Ik schrik in de schemer of het donker wel eens van zo'n hert. Ben altijd een beetje bevreesd dat ze in hun blinde paniek tegen me aan rennen
Lijkt een beetje op dit: http://www.mountainbike.nl/forum/viewtopic.php?f=9&t=68187quote:Op woensdag 14 november 2012 08:35 schreef Auti het volgende:
Er is iets met mijn fiets en ik weet niet wat het is, en heb pas over twee weken geld om langs de fietsenmaker te gaan..
Er zit in een tik in als ik trap. Als ik uitrol hoor je niets, als ik achteruit trap hoor je niets, als ik trap dan tikt hij en hoe sneller ik trap hoe sneller hij tikt. Ik dacht eerst nog aan een remleiding dat tegen mijn frame klappert maar dan zou ik het ook moeten horen bij uitrollen e.d. Het is alleen als ik trap.
Iemand enig idee wat dit, ondanks de vage omschrijving, kan zijn?
Thnxs, dat zijn wel dingetjes waar ik even zelf naar kan kijken.quote:Op woensdag 14 november 2012 09:52 schreef Garagardo het volgende:
[..]
Lijkt een beetje op dit: http://www.mountainbike.nl/forum/viewtopic.php?f=9&t=68187
Misschien heb je er wat aan. Er staan verschillende mogelijke oorzaken en hier en daar een mogelijke oplossing.
Weet ik niet precies wat er op dit moment in zit, en ik heb geen gereedschap daarvoor. Over twee weken komt er een XT crankset en XT trapas op.. Dan zal het wel verholpen zijn.quote:Op woensdag 14 november 2012 11:40 schreef eentwee het volgende:
Wat voor lagers heb je? Het helpt vaak (tijdelijk) om de lagercups even opnieuw te monteren met vers montagevet.
Niemand?quote:Op dinsdag 13 november 2012 22:58 schreef marcodej het volgende:
Iemand een idee hoe je de remblokjes van Magura HS33 v-brakes in hoogte versteld? Ze lopen voor ietsjes, een millimetertje, tegen de band aan. Wil ze iets lager hebben.
Bij gewone v-brakes kan het met een imbuss sleuteltje bij de remblok. Hoe het met Magura zit weet ik niet.quote:
Ik irriteer mij vreselijk aan kraakjes en piepjes die niet horenquote:Op woensdag 14 november 2012 11:48 schreef eentwee het volgende:
Het kan op zich geen kwaad om er een tijdje mee door te rijden.
Herkenbaar.. Erger zelf mijzelf soms aan het zuigende geluid van de vering, en het feit dat ik 1 van de dopjes van de crankas kwijt ben..quote:Op woensdag 14 november 2012 12:26 schreef Auti het volgende:
[..]
Ik irriteer mij vreselijk aan kraakjes en piepjes die niet horenMaar ik moet wel.. anders wordt de EPE 3 keer niets. Vanmiddag even alles wat ik schoon kan maken mooi poetsen, een cranktrekker heb ik wel dus misschien haal ik die er even af en dan eens even kijken/poetsen beetje vet er op of zo.
Bedankt voor het advies.
Zuigende voorvork of gruis tussen mijn remmen als ik door de blubber ben gegaan, of wat kraakjes tijdens een klim vind ik allemaal niet erg, dat zijn normale bijgeluiden. Het zijn de geluiden die niet horen waar ik mij aan stoor. Alles aan mijn fiets moet in orde zijn anders ga ik mij daar aan ergeren.. Hij hoeft niet ingelijst maar het moet wel allemaal in orde zijn en werken.quote:Op woensdag 14 november 2012 12:40 schreef Marco001 het volgende:
[..]
Herkenbaar.. Erger zelf mijzelf soms aan het zuigende geluid van de vering, en het feit dat ik 1 van de dopjes van de crankas kwijt ben..
Ik dacht dat ze alleen maar kettingsloten maken.quote:Op woensdag 14 november 2012 14:24 schreef tongytongylickylicky het volgende:
Fietshelmen van Abus is dat wat?
Jup, heb zelf een Specialized helm die echt stukken beter zit als mijn vorige(van de Halfords, zou best ook een Abus geweest kunnen zijn..)quote:Op woensdag 14 november 2012 19:41 schreef Garagardo het volgende:
Over het algemeen kun je wel stellen dat draagcomfort en goed passen wel een toegevoegde waarde heeft. Als je dan twee keer zoveel uitgeeft heb je al een helm die een stuk lekkerder zit en beter koelt. Dat is voor mij de moeite waard![]()
Draag zelf Spiuk, maar dat was reeds bekend denk ik. Rond de 100 euro oid, destijds.
Die was dat niet... maarzal morgen wel even kijken.. Was echt een helm van 8,- ofzo..quote:Op woensdag 14 november 2012 21:04 schreef StateOfMind het volgende:
Die van de Halfords zijn van Giro meen ik.
Ah nee, die Giro's waren iets van rond de 40 euro. Met zo'n 'klepje' aan de voorzijde.quote:Op woensdag 14 november 2012 21:05 schreef Marco001 het volgende:
[..]
Die was dat niet... maarzal morgen wel even kijken.. Was echt een helm van 8,- ofzo..
Die heb ik dus:Pquote:Op woensdag 14 november 2012 21:08 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
Ah nee, die Giro's waren iets van rond de 40 euro. Met zo'n 'klepje' aan de voorzijde.
Het gaat even puur om de prijs van de onderdelen.. ze rekenen gewoon nog prijzen van 2011 alsof het splinternieuw is terwijl elke online shop Shimano XT 9 speed spullen in de uitverkoop doen.quote:Op donderdag 15 november 2012 11:21 schreef eentwee het volgende:
Shimano crankset monteren is heel makkelijk toch.. als ze nou alleen de lagers voor je vervangen?
Mooi om te zien dat bij 3:35 degene achter hem wel een heul smal stukje tussen de bomen pakt.quote:Op donderdag 15 november 2012 11:23 schreef Marco001 het volgende:
http://www.redbull.com/en(...)-exclusive-360-video
Gaaf!
Het is nog vroeg!quote:Op vrijdag 16 november 2012 14:48 schreef StateOfMind het volgende:
Godverregodverre, ben ik vandaag niet wezen fietsen omdat er vanmiddag een afspraak stond gepland, hoor ik net dat ie niet door gaat![]()
![]()
ff ketting reinigen en oliën zo voor het weekend moet toch voldoende zijn, zondag toch weet een tt dus die 2dagen mag ie vuil zien, bovendien is het al sinds dinsdag droog.quote:Op vrijdag 16 november 2012 15:04 schreef StateOfMind het volgende:
Het is nog vroeg, maar voor een uurtje fietsen ga ik de deur niet uit, ik fiets altijd een paar uurtjes.
Omkleden, fietsen, fiets schoonmaken, douchen. Dat ga ik niet allemaal doen voor een 'rondje om de kerk'
Goede lamp kopen>op je helm zetten>klaar.quote:Op vrijdag 16 november 2012 17:59 schreef Barbewire het volgende:
Vandaag 2u30m kunnen fietsen, werd rond half 5 al behoorlijk donker
Overschoenen dragen zou ook geen kwaad kunnen, tenen waren behoorlijk bevroren.
Ik gebruik SYS. Werkt voor mij (tot nu toe) het beste, en is nog eens lekker ook.quote:Op vrijdag 16 november 2012 19:25 schreef Auti het volgende:
Ik doe het ook altijd goed op Isostar poeder, is zelfs te zien aan mijn hartslag. Spul werkt echt.
Setje nylonsokje onder je gewone sokken geeft ook lekker warme voeten.quote:Op vrijdag 16 november 2012 17:59 schreef Barbewire het volgende:
Vandaag 2u30m kunnen fietsen, werd rond half 5 al behoorlijk donker
Overschoenen dragen zou ook geen kwaad kunnen, tenen waren behoorlijk bevroren.
Dan vind ik overschoenen een betere, zal qua prijs niets uitmaken en dan hou je je schoen schoon/droog.quote:Op zaterdag 17 november 2012 06:42 schreef mrPanerai het volgende:
[..]
Setje nylonsokje onder je gewone sokken geeft ook lekker warme voeten.
En als je een wat langere heel natte rit gaat rijden:
Dun Sokje, condoom erover, dik sokje. (Wel ff uitkijken naar een dikkere soort latex) en je houdt de hele rit droge voeten.
Zijn het niet je kettingbladen? De boutjes bedoel ik dan.quote:Op zaterdag 17 november 2012 15:30 schreef Auti het volgende:
Vandaag cranks er af gehaald, crankstel uit elkaar (kon ik mooi de bladen poetsen), lagercups schoongemaakt, beetje witte vaseline op de asjes en weer in elkaar gezet. Tikt nog steeds
Die heb ik goed aangedraaid. Weet nu niet waar ik het verder in moet zoeken, laat het eind deze maand wel aan de LBS over als ze nieuwe trapas en crankstel gaan monteren. Laat ik hem gewoon helemaal nalopen.quote:Op zaterdag 17 november 2012 15:46 schreef MarcoD het volgende:
[..]
Zijn het niet je kettingbladen? De boutjes bedoel ik dan.
Ik heb het ook weleens gehad, flink wat montagevet op de boutjes en het was weg.quote:Op zaterdag 17 november 2012 15:47 schreef Auti het volgende:
[..]
Die heb ik goed aangedraaid. Weet nu niet waar ik het verder in moet zoeken, laat het eind deze maand wel aan de LBS over als ze nieuwe trapas en crankstel gaan monteren. Laat ik hem gewoon helemaal nalopen.
Kan ik ook nog wel even proberen. Bedankt voor de tip.quote:Op zaterdag 17 november 2012 16:25 schreef MarcoD het volgende:
[..]
Ik heb het ook weleens gehad, flink wat montagevet op de boutjes en het was weg.
Netjes!quote:Op zaterdag 17 november 2012 23:44 schreef kanovinnie het volgende:
Zo, 154 km op de mtb gefietst, 79 mile challenge van BMC gedaan.
Moet dat vet alleen op het schroefdraad of ook op de busjes?quote:Op zaterdag 17 november 2012 16:25 schreef MarcoD het volgende:
[..]
Ik heb het ook weleens gehad, flink wat montagevet op de boutjes en het was weg.
Overal op, daarna kruislings vastdraaien (beetje bij beetje iets strakker) en met een oude doek het overtollige vet van de boutjes vegen.quote:Op zondag 18 november 2012 09:24 schreef Auti het volgende:
[..]
Moet dat vet alleen op het schroefdraad of ook op de busjes?
Het was een lekker glibberig klusje.. Maar het heeft niet geholpenquote:Op zondag 18 november 2012 10:22 schreef MarcoD het volgende:
[..]
Overal op, daarna kruislings vastdraaien (beetje bij beetje iets strakker) en met een oude doek het overtollige vet van de boutjes vegen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |