abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_118922769
Bespreek hier alles omtrent de USA Verkiezingen 2012!



De Kandidaten:

- Democratic Party: Barack Obama & Joe Biden
- Republican Party: Mitt Romney & Paul Ryan
- Libertarian Party: Gary Johnson & James P. Gray
- Green Party: Jill Stein & Cheri Honkala
- Constitution Party: Virgil Goode & Jim Clymer
- Justice Party: Rocky Anderson & Luis J. Rodriguez

Ik wil recente peilingen zien!

- http://www.realclearpolitics.com/epolls/latest_polls
- http://elections.nytimes.com/2012/swing-state-polls

Ik wil live uitslagen zien!

- http://elections.nytimes.com/2012/results/president
- http://www.google.com/elections/ed/us/results
- http://elections.huffingtonpost.com/2012/results
- Tussenstand volgens de verschillende grote Amerikaanse netwerken: http://elections.nytimes.com/2012/results/president/big-board

Wat zijn goede liveblogs/sites?

- NOS: http://nos.nl/liveblog/437310-live-amerika-kiest-2012.html
- BBC: http://www.bbc.co.uk/news/world-us-canada-20009190
- Youtube: http://www.youtube.com/politics

Als Romney Florida wint en Obama Ohio, wie wint dan de verkiezing?

De NYtimes heeft daar een mooi stukje interactief speelgoed voor gemaakt: http://www.nytimes.com/in(...)the-white-house.html

Hoe laat sluiten waar de stembussen?

Overzichtje hier: http://www.huffingtonpost(...)close_n_2080894.html (6 uur vanaf trekken).

Over het algemeen zullen de exit-polls vrij snel na het sluiten van de stembussen in een staat voorbij komen. Niet eerder: http://www.huffingtonpost(...)night_n_2078385.html

Hoe laat is de uitslag er?

Alle grote networks wijzen op basis van exit polls de verschillende staten toe aan de kandidaten (tenzij de verschillen in die polls te klein zijn om een redelijke voorspelling te kunnen doen uiteraard). Mochten de verschillen in Florida en Ohio onverwacht groot zijn en beiden gaan naar Obama, dan is de winnaar in principe om 02:00u NL tijd al bekend. Zelfde verhaal gaat op voor Romney als die naast Florida/Ohio ook Wisconsin/Virginia (of Pennsylvania) pakt. Dit terwijl de polls in de westelijke staten dan nog enkele uren open zijn. Dit is echter niet waarschijnlijk.

Overigens zal niemand een winnaar aanwijzen zolang niet in alle staten die een kandidaat nodig heeft om de 270 te halen de stembureaus gesloten zijn. Al is het vooraf nog zo duidelijk wie er een staat gaat winnen.

Ik wil streams van CNN/Fox/MSNBC/iets anders kunnen bekijken!

- http://nos.nl/dossier/317(...)tab/548/livestreams/
- http://ufreetv.com/

En nog wat zaken (grotendeels) gekopieerd van De Standaard:

Wat is het kiescollege?

Een Amerikaanse president wordt niet rechtstreeks gekozen door de stemmen van alle geregistreerde kiezers in het hele land op te tellen. De kiezers stellen een Kiescollege (Electoral College) met 538 kiesmannen (electors) samen. Die kiesmannen duiden dan de volgende president aan. In dat Kiescollege is elke deelstaat vertegenwoordigd a rato van het aantal Congresleden (de hoofdstad Washington heeft drie zetels in het college).

De kleinste staten- in bevolkingsaantal- hebben allemaal het minimum van drie kiesmannen, zoals Wyoming, terwijl het bevolkingsdichte Californië 55 kiesmannen telt.

Wat betekent Winner takes all?

Er zijn 538 stemmen te verkrijgen, dus moet een kandidaat er 270 (de helft plus één) halen om president te worden. Daarbij geldt in de meeste staten het Winner takes all-systeem. De kandidaat die in een bepaalde staat de meeste stemmen binnenhaalt, wint alle kiesmannen van die staat. Hierop zijn twee uitzonderingen: de staten Maine en Nebraska. Daar worden de stemmen naar verhouding over het aantal kiesmannen verdeeld.

Door dit systeem is het mogelijk dat de presidentskandidaat met de meeste stemmen van het volk toch geen president wordt. Het kiesmannenstelsel is namelijk niet gebaseerd op evenredige vertegenwoordiging. De kleinere staten hebben een grotere stem dan hun aandeel in de totale bevolking zou vermoeden.

Wat met gelijkspel?

Wat als geen van beide kandidaten 270 stemmen haalt? Volgens de grondwet is het dan het Huis van Afgevaardigden dat de president kiest. Ook daar worden de stemmen van de 435 parlementsleden niet zo maar opgeteld. Elk van de delegaties van de vijftig deelstaten krijgt dan één stem. De delegatie van elke deelstaat moet onderling uitvechten aan wie ze hun ene stem geven. Aangezien in de meeste staten de Republikeinen de meerderheid hebben en het huidige huis de president kiest zou dit een overwinning voor Romney betekenen.

Wat zijn 'swing states'?


In de eindspurt kijken zowel Obama als Romney vooral naar de 'swing states', want daar wordt uitgemaakt wie de 270 stemmen op de 538 haalt. Zowel Obama als Romney kunnen er van uitgaan dat ze bepaalde staten zullen winnen. Texas gaat naar de Republikeinen, Californië naar de Democraten.

In de 'swing states', ook wel battleground states of strijdstraten genoemd, is nog niet met 99 procent zekerheid te zeggen op wie de bevolking gaat stemmen.

Volgens RealClearPolitics.com zijn er elf staten onbeslist. Cruciale 'swing states' zijn Virginia, Colorado, Iowa, Florida en vooral Ohio. Geen enkele Republikein bemachtigde ooit de sleutel tot het Witte Huis zonder Ohio te winnen. En al sinds 1960 kozen ze altijd voor de winnende president.

Barack Obama haalde in 2008 die elf staten binnen, maar sindsdien heeft hij zijn voorsprong verloren. Zijn team gaat ervan uit dat slechts acht staten onbeslist zijn.

De grootste moeilijkheden worden dit jaar in Ohio verwacht, waar mogelijk meer dan honderdduizend mensen voorlopige stemmen' zullen moeten uitbrengen omdat ze een stembrief aanvroegen om per post te stemmen en toch opdagen in het stembureau.

Indien de uitslag in Ohio erg spant en indien de hele stembusslag van die staat afhangt, zal de uitkomst van de race naar het Witte Huis pas in de tweede helft van deze maand bekend zijn.
If not now, then when.
  woensdag 7 november 2012 @ 03:23:56 #2
321038 feeling_sinister
ABC-Always Be Closing
pi_118922771
quote:
0s.gif Op woensdag 7 november 2012 03:22 schreef Tweek het volgende:

[..]

Ik woon in Utrecht en ik zou graag op een andere burgemeester stemmen, helaas hebben we deze burgemeester ook gekozen uit een PVDA kandidaat en een PVDA kandidaat.
Bij een algemene verkiezing zou het toch tussen PvdA en GL gaan.
"Do you still smoke a lot of pot?" "Oh, every day. But not a lot."
"Our first assignment is a documentary. They're like real movies but with ugly people."
"Well, I gotta go learn a bunch of people's names before I fire them."
pi_118922773
quote:
0s.gif Op woensdag 7 november 2012 03:21 schreef Ziba het volgende:

[..]

:{

Wie wordt het.
Ah, daar hebben we Ziba; de persoon achter Jumi. Hoe gaat het?
If not now, then when.
pi_118922774
In 2008 hebben 98 miljoen stemgerechtigde Amerikanen niet gestemd. Onvoorstelbaar toch, in Noord-Korea zouden ze een moord doen voor democratie.
Is God willing to prevent evil, but not able? Then he is not omnipotent.
Is he able, but not willing? Then he is malevolent.
Is he both able and willing? Then whence cometh evil?
Is he neither able nor willing? Then why call him God?
pi_118922775
Ergens best raar dat er op sommige plekken nog gestemd kan worden terwijl de anderen al tellen en uitslagen bekend maken, of is dat gebruikelijk?
  woensdag 7 november 2012 @ 03:24:33 #6
3292 Tweek
Koffie graag!
pi_118922777
quote:
6s.gif Op woensdag 7 november 2012 03:23 schreef feeling_sinister het volgende:

[..]

Bij een algemene verkiezing zou het toch tussen PvdA en GL gaan.
Dat is tenminste een keuze.
  woensdag 7 november 2012 @ 03:24:34 #7
165633 eriksd
The grand facade...
pi_118922778
Obama dus. Nja,prima.
Op donderdag 11 oktober 2012 19:49 schreef Tem het volgende:
Bis bis bis
Op maandag 17 december 2012 22:25 schreef KoosVogels het volgende:
Wij krijgen niks voor kerst van de baas. Alleen een trap onder de reet en een stuk steenkool.
pi_118922779
quote:
0s.gif Op woensdag 7 november 2012 03:22 schreef Tweek het volgende:

[..]

Ik woon in Utrecht en ik zou graag op een andere burgemeester stemmen, helaas hebben we deze burgemeester ook gekozen uit een PVDA kandidaat en een PVDA kandidaat.
Dat vond ik ook belachelijk. Burgemeesters zouden vaklui moeten zijn, mensen zonder politieke achtergrond.
pi_118922780
quote:
0s.gif Op woensdag 7 november 2012 03:24 schreef Asskicker14 het volgende:
In 2008 hebben 98 miljoen stemgerechtigde Amerikanen niet gestemd. Onvoorstelbaar toch, in Noord-Korea zouden ze een moord doen voor democratie.
En dan te bedenken dat het verschil her en der slechts enkele duizenden is...
Forcefield City Bewoner
  woensdag 7 november 2012 @ 03:24:57 #10
340799 Madame_Paon
We're gonna die young
pi_118922781
quote:
0s.gif Op woensdag 7 november 2012 03:21 schreef thettes het volgende:

[..]

En de mooiste stad van het land, Amsterdam :D
Te druk. -O-
Ik woon nu in Emmen (57.000 inwoners in de stad zelf) en dat vind ik groot genoeg.
There's a lesson that you always have to learn
Through the consequence of fire comes the burn
pi_118922782
quote:
10s.gif Op woensdag 7 november 2012 03:24 schreef Yuri_Boyka het volgende:

[..]

Ah, daar hebben we Ziba; de persoon achter Jumi. Hoe gaat het?
Meen je dit nou?
  Moderator woensdag 7 november 2012 @ 03:25:17 #12
7566 crew  MaJo
Mama van aapie
pi_118922783
Wat was ik graag daar geweest in plaats van hier op de bank ;( zat net de foto's van 4 jaar geleden te kijken, brings back memories O+
26 oktober - 2 november Frankrijk | 3 feb - 6 feb Hong Kong/6 feb - 26 feb Vietnam
  woensdag 7 november 2012 @ 03:25:30 #13
165633 eriksd
The grand facade...
pi_118922785
Wie of wat is Jumi?
Op donderdag 11 oktober 2012 19:49 schreef Tem het volgende:
Bis bis bis
Op maandag 17 december 2012 22:25 schreef KoosVogels het volgende:
Wij krijgen niks voor kerst van de baas. Alleen een trap onder de reet en een stuk steenkool.
pi_118922786
quote:
0s.gif Op woensdag 7 november 2012 03:24 schreef eriksd het volgende:
Obama dus. Nja,prima.
Jij hebt liever een republikein natuurlijk.
Waarom indien zo, puur ideologie?
I´m back.
pi_118922787
Obama 10,000 stemmen voor met 75% geteld bij NYT.
  woensdag 7 november 2012 @ 03:25:39 #16
340799 Madame_Paon
We're gonna die young
pi_118922788
quote:
0s.gif Op woensdag 7 november 2012 03:24 schreef Operc het volgende:
Ergens best raar dat er op sommige plekken nog gestemd kan worden terwijl de anderen al tellen en uitslagen bekend maken, of is dat gebruikelijk?
In Los Angeles is het ook 3 uur vroeger dan in New York.
There's a lesson that you always have to learn
Through the consequence of fire comes the burn
  woensdag 7 november 2012 @ 03:25:49 #17
3292 Tweek
Koffie graag!
pi_118922790
quote:
0s.gif Op woensdag 7 november 2012 03:24 schreef Madame_Paon het volgende:

[..]

Te druk. -O-
Ik woon nu in Emmen (57.000 inwoners in de stad zelf) en dat vind ik groot genoeg.
57.000? Maar dan kennen jullie elkaar allemaal toch, kleine steden zijn mij niet bekend.
  woensdag 7 november 2012 @ 03:26:11 #18
165633 eriksd
The grand facade...
pi_118922793
quote:
10s.gif Op woensdag 7 november 2012 03:25 schreef Ryan3 het volgende:

[..]

Jij hebt liever een republikein natuurlijk.
Waarom indien zo, puur ideologie?
Eh? Waarom zou ik liever een republikein hebben behalve dat het meer fiscaal werk oplevert?
Op donderdag 11 oktober 2012 19:49 schreef Tem het volgende:
Bis bis bis
Op maandag 17 december 2012 22:25 schreef KoosVogels het volgende:
Wij krijgen niks voor kerst van de baas. Alleen een trap onder de reet en een stuk steenkool.
pi_118922794
Half 4 al? Geef het nog een uurtje, dan zullen Florida en Ohio wel bekend zijn toch?
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
  woensdag 7 november 2012 @ 03:26:18 #20
65394 Montov
Dogmaticus Irritantus
pi_118922795
Wisconsin naar Obama. Romney dacht een kans te hebben.
Géén kloon van tvlxd!
  woensdag 7 november 2012 @ 03:26:20 #21
189430 Anonymousz
Bedankt Voor Het Nieuwtje Hans
pi_118922796
quote:
0s.gif Op woensdag 7 november 2012 03:25 schreef MaxMark het volgende:
Obama 10,000 stemmen voor met 75% geteld bij NYT.
:D
Een Fokker Tijdens Oud & Nieuw: http://nl.tinypic.com/m/jsyaom/4
Een Fokker Tijdens Een Meteoroïd: http://nl.tinypic.com/m/fy3nth/4
Een Fokker Tijdens Het Warme Weer: http://nl.tinypic.com/m/ioiw5e/4
  woensdag 7 november 2012 @ 03:26:36 #22
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
pi_118922799
quote:
0s.gif Op woensdag 7 november 2012 03:25 schreef Madame_Paon het volgende:

[..]

In Los Angeles is het ook 3 uur vroeger dan in New York.
Dat er tijdsverschillen zijn snap ik, maar is het dan niet eerlijker om pas te tellen als alle stembureaus gesloten zijn?
pi_118922800
FOX geeft WI aan Oboema.
pi_118922801
quote:
0s.gif Op woensdag 7 november 2012 03:22 schreef Tweek het volgende:

[..]

Ik woon in Utrecht en ik zou graag op een andere burgemeester stemmen, helaas hebben we deze burgemeester ook gekozen uit een PVDA kandidaat en een PVDA kandidaat.
Plus te lage opkomst, plus dat Aleid het toch al moest worden.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')