Het is inmiddels via een groot drama festijn aan haar beste vriendin en zus verteld. Ze is nu zover dat ze het morgen gaat vertellen op haar manier. Dan kunnen we allemaal verder.quote:Op vrijdag 2 november 2012 19:45 schreef Seven. het volgende:
Dus TS: heeft ze het haar zus inmiddels al verteld?
Helemaal mee eens.quote:Op zondag 4 november 2012 14:06 schreef Hiergaanwedan het volgende:
Dit + dat die zogenaamde empathie ook een gemakkelijke vluchtweg is voor sommigen om er maar mee weg te komen zonder problemen. Terwijl ze de ander juist verneuken door te laten geloven dat ze een relatie hebben met een persoon die dus heel anders is. Vaak zou de partner het wel uitmaken na zoiets en om dat niet te riskeren maar niks zeggen of halve waarheden onder het mom van 'ik denk wel aan hem'. Terwijl wat je zegt helemaal klopt, als ze echt zo zou denken zou ze het in eerste instantie al niet doen. Het zijn gewoon allemaal maar wat hoopjes redenaties bij elkaar gevoegd om maar niet verantwoordelijkheid te hoeven te nemen voor je daden
Waarom wijzigde je dat bericht? Er stond relevante informatie.quote:Op zondag 4 november 2012 14:11 schreef Vaandrig het volgende:
[..]
Het is inmiddels via een groot drama festijn aan haar beste vriendin en zus verteld. Ze is nu zover dat ze het morgen gaat vertellen op haar manier. Dan kunnen we allemaal verder.
Welke relevante informatie?quote:Op zondag 4 november 2012 14:21 schreef Friek_ het volgende:
[..]
Waarom wijzigde je dat bericht? Er stond relevante informatie.
Bij nader inzien leek het me te veel informatie, maar als je het terug kan zetten als moderator, dan ga je gang.quote:Op zondag 4 november 2012 14:21 schreef Friek_ het volgende:
[..]
Waarom wijzigde je dat bericht? Er stond relevante informatie.
Ze reageerden geschokt, meelevend en begripvol doordat ze geen enkel woord zonder 100 tranen kon vertellen. Ze voelden zich ook zwaar bedonderd dat ze het allemaal achter had gehouden en de wijze waarop alles gebeurde.quote:Op zondag 4 november 2012 18:51 schreef Seven. het volgende:
[..]
Welke relevante informatie?
En TS: wat is 'haar' manier? En welk drama maakten haar zus en vriendin ervan?
Het is inmiddels ook al een soapserie geworden nu dat andere mensen er vanaf weten. Popcorn kun je er zeker bij nemen nu dat 2 mensen er vanaf weten regent het al whaps, laat staan na morgenavond.quote:
Ik noem het een rationele afweging in het voordeel van beide partijen.quote:Op zondag 4 november 2012 14:13 schreef Canillas het volgende:
[..]
Helemaal mee eens.
Ze vinden het ow zo erg dat ze het gedaan hebben en noemen dat empathie maar de empathie om het niet te doen is er op dat moment niet. Maar goed, berouw komt na de zonde zou je denken maar als vervolgens daar ook prima mee geleefd kon worden dan kan je je afvragen of er überhaupt empathie in het spel was en het niet gewoon puur egoïsme is wat erachter zit.
Dat zie je trouwens allemaal terug in het wel durven vertellen dat je zo bent maar niet op durft te biechten wat je gedaan hebt, nog een stuk egoïsme, ze staan er zogenaamd achter totdat het consequenties dreigt te hebben, dan begint het liegen.
Als zij zich bedonderd voelen, hoe zou haar vriend zich dan voelen?quote:Op zondag 4 november 2012 19:58 schreef Vaandrig het volgende:
[..]
Bij nader inzien leek het me te veel informatie, maar als je het terug kan zetten als moderator, dan ga je gang.
[..]
Ze reageerden geschokt, meelevend en begripvol doordat ze geen enkel woord zonder 100 tranen kon vertellen. Ze voelden zich ook zwaar bedonderd dat ze het allemaal achter had gehouden en de wijze waarop alles gebeurde.
Met drama festijn bedoelde ik meer dat haar vriendin en zus net zo hard mee huilden en alles boven tafel kwam van haar kant en alles deels uitgepraat is.
Ik sta nog steeds achter het idee van de halve waarheid, maar ik denk dat ze ook bij hem alles op tafel wil gooien en dus de complete waarheid vertellen, ik laat haar daar eigenlijk nu ook vrij in. Zij moet het doen zoals zij denkt dat juist is en daar een goed gevoel bij heeft. Ik kan enkel adviseren, maar ga absoluut niet opdringen.
De relevante informatie denk ik: ze gaat het morgen zeggen, direct het huis uit en bij haar zus in trekken om bij te komen. Alhoewel ze nog steeds direct bij mij wil intrekken, denk ik dat ze beter haar rust bij iemand neutraal kan vinden.
quote:Op zondag 4 november 2012 20:08 schreef Vaandrig het volgende:
Ik noem het een rationele afweging in het voordeel van beide partijen.
Ja, je klinkt wel als iemand die rationeel gezien stevig staat ja, en waar ben jij eigenlijk rationeel over? Andermans gevoel?quote:Op woensdag 31 oktober 2012 19:34 schreef Vaandrig het volgende:
Vrouwen en aandacht van vrouwen kom ik niet te kort en ben die typische klootzak met back-ups.
Ik denk dat het vertellen zo een schok teweeg brengt bij zowel hem, maar ook zeker bij haar, dat ze beter bij haar zus kan bijkomen, dan bij mij. Direct bij mij intrekken: liever niet. Haar zus is als een vriendin, waar ze straks mee kan praten. Ze kan ook veel kwijt aan mij, maar de relatie vriend-vriendin ligt toch anders dan het aan een vriendin voor een vrouw vertellen en helemaal aan neutraliteit in dit geval.quote:Op zondag 4 november 2012 20:21 schreef Seven. het volgende:
[..]
Als zij zich bedonderd voelen, hoe zou haar vriend zich dan voelen?
Wil jij dat ze direct bij jou intrekt? En wat gaat ze precies tegen hem zeggen?
Ik zet mijn gevoel en emotionele afweging aan de kant om een rationele afweging te maken. Jij vindt dat een persoon niet voor een ander mag bepalen wat hij wel of niet kan verdragen en alles dus maar plat op tafel gegooid moet worden. Persoonlijk vind ik het halveren van de waarheid zonder losse eindjes beter en doeltreffender voor de persoon in kwestie. Eigenlijk vind ik alles plat op tafel gooien als irrationeel te beschouwen en deels egoïstisch omdat je eigen gevoel hier in meespeelt en voor jezelf de de last van je schouders te gooien.quote:Op zondag 4 november 2012 20:25 schreef Canillas het volgende:
[..]
[..]
Ja, je klinkt wel als iemand die rationeel gezien stevig staat ja, en waar ben jij eigenlijk rationeel over? Andermans gevoel?
Hoe rationeel ga je om met het feit dat wanneer jullie samen waren zijn dat ook met haar vriend was? Dat ze met hem tijd door bracht en sliep sliep etc. hoe sta je daar tegenover?
Hoe groot acht je de kans dat wanneer hier het nieuwe en spannende van af is je terug gaat naar je oude manier van doen en zelf vreemd gaat? Je weer die 'typische klootzak' bent? Dan heb je wel alvast een voordeel; dit meisje heeft daar niks van te zeggen, ze doet het zelf immers ook met jou.
Ik denk dat ze meer aan een vriendin heeft de eerste paar dagen dan mij. Persoonlijk zie ik mijzelf ook niet de BFF uithangen. En vooral niet omdat het zowel over hem als mij gaat. Daar kun je beter een neutraal persoon in hebben waar ze alles aan kwijt kan. Als ze wil, kan ze gewoon bij mij intrekken, ik spreek alleen mijn voorkeur uit. Deels vraag ik mij ook de impact van direct samenwonen af.quote:Op zondag 4 november 2012 21:21 schreef Seven. het volgende:
Nee, dat snap ik ook wel, voor haar vriend gaat die shock alleen maar groter zijn. Maar let's face it: de kans dat hij erachter komt is enorm groot.
En ik vind het treffend dat je zo gek bent op haar, maar ook weer niet zo gek op haar dat ze wel bij jou in mag trekken. Ben je toch niet zo overtuigd van hoe diep het van jouw kant zit? Ben je bang dat je op haar uitgekeken raakt als ze eenmaal all yours is?
Nee, dat is een stadium daarvóór. Wat ik al meerdere keren heb uitgelegd is dat ook ik streef naar monogamie; ik ga niet naar een feestje, wetende dat ik het met een ander ga doen. Ik heb die verleiding wel eens niet kunnen weerstaan. Op zo'n moment is er geen sprake van empathie.quote:Op zondag 4 november 2012 13:54 schreef Canillas het volgende:
[..]
Je zegt te handelen uit egoisme en empathie, en zoals het egoisme betaamd zet je je egoisme in die uitspraak voor op en daarna de empathie, of wat daarvan overblijft. Als empathie werkelijk zo belangrijk was hierin zou je niet de beslissing om vreemd te gaan niet nemen, gevoelsmatig zou je weten wat je de ander daarmee aan doet, het is je egoisme wat ervoor zorgt dat je het toch doet, om dat vervolgens met allerlei praatjes 'goed' te willen praten.
Ja hehe, tuurlijk wordt het duidelijker als jij mijn ontkenning en gevoelens die ik hier uitleg gewoon negeert en je eigen conclusies eraan verbindt. Je ontkent mijn empathie omdat jij je daar niets bij kunt voorstellen; vreemdgaan is al rot, het voor je houden daarna kan dús alleen maar uit egoisme besloten worden. Dat is eerder een tekortkoming aan empathie/begrip van jouw kant, dan van mijn kant.quote:Ga aub wel door met posten en reageren, de motieven worden steeds duidelijker, des te duidelijker ook wat er niet aan spoort.
Je had het niet kunnen doen, je had het kunnen stoppen, je had kunnen zeggen dat je niks met haar zou doen voordat ze aan het vriend op zou biechten dat ze gevoelens voor je had, etc, je had ontzettend veel andere dingen kunnen doen maar daar koos je niet voor. Dit is niet iets wat jou plots overkwam, een misstap, je hebt dit doelbewust nagestreefd, dus waar haal je het vandaan dat je nu het slachtoffer uit kan hangen?quote:Op zondag 4 november 2012 21:41 schreef Vaandrig het volgende:
Het is een lastige situatie te noemen en we zijn er zo goed als mogelijk mee omgegaan. Heel veel kun je ook niet veranderen tijdens overspel.
Dezelfde slachtofferrol als Ts, zelfde egoïsme, zelfde onkunde.quote:
Dit is toch geen slachtoffer spelen? Het is gewoon toegeven dat TS soms geen mooi mens is. Dat jij daar moeite mee hebt; soit.quote:Op zondag 4 november 2012 23:04 schreef Canillas het volgende:
[..]
Je had het niet kunnen doen, je had het kunnen stoppen, je had kunnen zeggen dat je niks met haar zou doen voordat ze aan het vriend op zou biechten dat ze gevoelens voor je had, etc, je had ontzettend veel andere dingen kunnen doen maar daar koos je niet voor. Dit is niet iets wat jou plots overkwam, een misstap, je hebt dit doelbewust nagestreefd, dus waar haal je het vandaan dat je nu het slachtoffer uit kan hangen?
Hmmm geen slachtofferrol, die zie ik eigenlijk zowel bij TS als bij mij niet terug. En waar komt die 'onkunde' vandaan?quote:Dezelfde slachtofferrol als Ts, zelfde egoïsme, zelfde onkunde.
Ja, dat is je egoïsme; jij vind wat jij gelooft dat jij wil het belangrijkst en als je een ander mee kwetst dan is dat maar zo. Daarin verschillen jij en Ts gelukkig van de, hopelijk, meeste mensen. Maar jij hebt met je egoïsme geen probleem, daar is het egoïsme voor. Daar past vreemdgaan ook bij; jij wil iets op dat moment, empathie verdwijnt en jij doet wat jij wil, ongeacht de gevolgen. Volwassen dingen doen op de manier van een kind.quote:Op zondag 4 november 2012 23:30 schreef Taurus het volgende:
Ik heb daar wel begrip voor, en zeker gezien het feit dat TS niet gebonden was maar gewoon vrij spel had. Als ik verliefd ben kan mij de relatie van de man die ik zou willen niet zoveel schelen.
quote:Hmmm geen slachtofferrol, die zie ik eigenlijk zowel bij TS als bij mij niet terug. En waar komt die 'onkunde' vandaan?
Je kon iets niet; onkunde, maar goed:quote:Op zondag 4 november 2012 22:26 schreef Taurus het volgende:
Ik heb die verleiding wel eens niet kunnen weerstaan. Op zo'n moment is er geen sprake van empathie.
Dit is hoe wil jij wil zijn en je vind op een bepaalde manier dat je dat kan maken, dat is kennelijk hoe jij in het leven staat en daar krijg je een hoop reacties op, wat zoals eerder gezegd en erg positief teken is, het laat zien dat de meeste mensen niet zo willen zijn, dat is toch wel geruststellend.quote:Op vrijdag 28 oktober 2011 14:10 schreef Taurus het volgende:
Absoluut moet je zaken afwegen en nadenken over wat je doet, maar in het geval van vreemdgaan hebben we het over gevoelens, lust, drift, etc. Dat is echt te vergelijken met woede die je voor iemand kan voelen waarbij je bijvoorbeeld een keer een mep verkoopt. Zo kun je ook een ontzettende lust voelen en zwichten voor de verleiding, en ik wil ook zo zijn.n' e Ik wil helemaal niet leven met beloftes en uitspraken als 'ik zal nooit slaan 'ik zal nooit vreemd gaan'. Ik vind eigenlijk ook dat anderen dat niet kunnen zeggen, maar goed, dat is niet aan mij natuurlijk.
Maar dit wil niet zeggen dat ik nergens over nadenk of nooit bewust keuzes maak, ik vind echter bij dit soort zaken emotie en gevoelens niet te onderschatten.
Maar ondertussen gaat wel 1 op de 4 mensen vreemd en staan bladen vol met advertenties voor een site die vreemdgaan ondersteuntquote:Op maandag 5 november 2012 08:25 schreef Canillas het volgende:
Dit is hoe wil jij wil zijn en je vind op een bepaalde manier dat je dat kan maken, dat is kennelijk hoe jij in het leven staat en daar krijg je een hoop reacties op, wat zoals eerder gezegd en erg positief teken is, het laat zien dat de meeste mensen niet zo willen zijn, dat is toch wel geruststellend.
Bestaan zo'n sites echt? Triest...quote:Op maandag 5 november 2012 10:49 schreef Joanne35 het volgende:
[..]
Maar ondertussen gaat wel 1 op de 4 mensen vreemd en staan bladen vol met advertenties voor een site die vreemdgaan ondersteunt
Ja, secondlove.nl, adverteert gewoon in de Viva en dat soort bladenquote:Op maandag 5 november 2012 11:11 schreef Little_Dolls het volgende:
[..]
Bestaan zo'n sites echt? Triest...
3 op de 4 dus blijkbaar niet, nog altijd een meerderheid, gelukkig.quote:Op maandag 5 november 2012 10:49 schreef Joanne35 het volgende:
[..]
Maar ondertussen gaat wel 1 op de 4 mensen vreemd en staan bladen vol met advertenties voor een site die vreemdgaan ondersteunt
Ja, die bladen staan ook vol met advertenties voor andere producten die een vorm van geluk beloven terwijl ze per definitie daar niet toe in staat zijn, verschil is alleen dat je met die dingen jezelf iets aandoet en met vreemdgaan een ander.quote:Op maandag 5 november 2012 10:49 schreef Joanne35 het volgende:
Maar ondertussen gaat wel 1 op de 4 mensen vreemd en staan bladen vol met advertenties voor een site die vreemdgaan ondersteunt
Een vorm van...?quote:Op maandag 5 november 2012 11:31 schreef Canillas het volgende:
[..]
Ja, die bladen staan ook vol met advertenties voor andere producten die een vorm van beloven terwijl ze per definitie daar niet toe in staat zijn, verschil is alleen dat je met die dingen jezelf iets aandoet en met vreemdgaan een ander.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |