Het is beide. Boeddhisme is een religie en het is een levensfilosofie.quote:Op zondag 11 november 2012 21:15 schreef Gray het volgende:
[..]
Okay, omdat je eerder schreef: het blijft een filosofie dacht ik even dat je misschien ook bedoelde dat het geen religie is.
Niet alle stromingen.quote:Op zondag 11 november 2012 21:23 schreef Tayu het volgende:
[..]
Het is beide. Boeddhisme is een religie en het is een levensfilosofie.
Maar Boeddhisme is geen godsdienst.
Jij stelt dat iedere religie een godsdienst is. Dat is niet geval.quote:
Dat is niet wat ik stel, of niet bedoel tenminste.quote:Op zondag 11 november 2012 21:32 schreef Tayu het volgende:
[..]
Jij stelt dat iedere religie een godsdienst is. Dat is niet geval.
...dat bepaalde takken van boeddhisme wel degelijk godsdiensten zijn. Sterker nog, de grootste stroming van het boeddhisme is een godsdienst, namelijk het Mahayana boeddhisme.quote:Boeddhisme is geen godsdienst, het is wel een religie.
Nee. Ook die stroming is geen godsdienst. Buddha is geen god. In ieder mens schuilt de potentie een Buddha te worden. Buddha is goddelijk, net als jij en ik.quote:Op zondag 11 november 2012 21:38 schreef Gray het volgende:
[..]
Dat is niet wat ik stel, of niet bedoel tenminste.
Ik stel dat Boeddhisme als religie gezien kan worden en...
[..]
...dat bepaalde takken van boeddhisme wel degelijk godsdiensten zijn. Sterker nog, de grootste stroming van het boeddhisme is een godsdienst, namelijk het Mahayana boeddhisme.
quote:Op zondag 11 november 2012 21:47 schreef Tayu het volgende:
[..]
Nee. Ook die stroming is geen godsdienst. Buddha is geen god. In ieder mens schuilt de potentie een Buddha te worden. Buddha is goddelijk, net als jij en ik.
"Centraal in de Mahayana-ideologie is de idee van de Bodhisattva: niet alleen de Boeddha, maar ieder mens kan de staat van Verlichting bereiken."
http://nl.wikipedia.org/wiki/Mahayana
quote:Het Mahayana heeft een rijke kosmografie met allerlei bovennatuurlijke Boeddha's en Bodhisattva's die zich in zogenaamde Boeddhalanden of zuivere landen ophouden. Het concept van de Triniteit of trikaya, geeft steun aan deze constructies waardoor de Boeddha zelf tot een transcendente goddelijke figuur wordt.
quote:De rijke kosmografie stelde de Mahayana ook in staat tamelijk syncretisch te zijn en andere geloven of godheden in zich op te nemen. Er zijn ook allerlei externe oorsprongen gesuggereerd om de opkomst van de Mahayana te verklaren, zoals de "populaire hindoe bhakti (devotie) stromingen en de Perzische en Grieks-Romeinse theologiën, die vanuit het noordwesten India binnen kwamen" (Tom Lowenstein, "De visie van de Boeddha").
Niet als geheel, wel in delen.quote:En nogmaals: Ja, Boedhisme is een religie!
Maar een religie, staat niet gelijk aan een godsdienst.
Ik ben Zen Boeddhist. Dat is ook de enige stroming waar ik als vrouw volledig in kan functioneren.quote:Op zondag 11 november 2012 21:51 schreef Gray het volgende:
[..]
[..]
[..]
[..]
Niet als geheel, wel in delen.
Zelf neig ik sterk naar het zen-boeddhisme.
Heb je ook een roshi en zit je aangesloten bij een sekte/school?quote:Op zondag 11 november 2012 21:53 schreef Tayu het volgende:
[..]
Ik ben Zen Boeddhist. Dat is ook de enige stroming waar ik als vrouw volledig in kan functioneren.
In mijn woonplaats is er een Zen Boeddhistische tempel.quote:Op zondag 11 november 2012 21:56 schreef Gray het volgende:
[..]
Heb je ook een roshi en zit je aangesloten bij een sekte/school?
Waarom is dat als vrouw een goede stroming?
Ik heb nog nooit gezegd dat je het ego los moet laten. Integendeel.quote:Op zondag 11 november 2012 20:02 schreef Tayu het volgende:
[..]
Maar net beweerde je dat je dat iets (het ego) los zou moeten laten wat je niet zou hebben
Waarom je dat los zou moeten/willen laten, is om vrij van lijden te worden. Dat is het doel.
Ja, ook het boeddhisme was/is niet vrij van seksisme.quote:Op zondag 11 november 2012 22:05 schreef Tayu het volgende:
[..]
In mijn woonplaats is er een Zen Boeddhistische tempel.
Het is een beetje hetzelfde als wat je bijvoorbeeld in onze Christelijke stromingen ziet. Tot een aantal decennia geleden was het niet denkbaar een vrouwelijke dominee te hebben, en een vrouwlijke Paus zie ik in de komende decennia niet gebeuren.
Vrouwlijke dominees zijn er inmiddels volop. En ook in het Zen Boeddhisme is de rol van de vrouw niet ondergeschikt aan die van de man.
Nee, je zei dat je geen ego hebtquote:Op zondag 11 november 2012 22:11 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Ik heb nog nooit gezegd dat je het ego los moet laten. Integendeel.
Inderdaad.quote:Op zondag 11 november 2012 22:11 schreef Gray het volgende:
[..]
Ja, ook het boeddhisme was/is niet vrij van seksisme.
Het blijft mensenwerk he?
Doe jij ook maar eens teruglezen danquote:Op zondag 11 november 2012 22:16 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Jawel. Iedereen heeft een ego. Toch maar eens teruglezen dan
[/quote]quote:[quote]Op zondag 11 november 2012 19:54 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Dus iets wat je niet hebt moet je loslaten?
Ik kan jullie niet meer volgen. Helaas.
En dat kan gewoon met boeddhisme, zeker in zen.quote:Op zondag 11 november 2012 22:17 schreef Tayu het volgende:
[..]
Inderdaad.
En er zijn wat dat betreft wel meer denkwijzen waar ik het niet mee eens ben. Of waar ik me iig niet in kan vinden.
Nou nee. Ik heb nooit anders beweerd dan dat we allemaal een ego/ziel/ gevoel hebben en dat dat ons 'eigen' is en dat ik niet inzie waarom je daar vanaf zou willen.quote:
quote:Op zondag 11 november 2012 22:20 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Nou nee. Ik heb nooit anders beweerd dan dat we allemaal een ego/ziel/ gevoel hebben en dat dat ons 'eigen' is en dat ik niet inzie waarom je daar vanaf zou willen.
Nee, jij beweerde dat je geen ego hebt, en dat je dat dus ook niet los kon laten:quote:Op zondag 11 november 2012 19:54 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Dus iets wat je niet hebt moet je loslaten?
Ik kan jullie niet meer volgen. Helaas.
Gelukkig welquote:Op zondag 11 november 2012 22:20 schreef Gray het volgende:
[..]
En dat kan gewoon met boeddhisme, zeker in zen.
Hoe kom je daar toch bij??quote:Op zondag 11 november 2012 22:22 schreef Tayu het volgende:
[..]
[..]
Nee, jij beweerde dat je geen ego hebt, en dat je dat dus ook niet los kon laten:
Ik kom daarbij, omdat jij het zo schreef,quote:Op zondag 11 november 2012 22:27 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Hoe kom je daar toch bij??
We hebben allemaal een ego, dat hoort bij ons. Nog sterker: daar kún je niet los van komen. Ik zou dat ook niet willen, want wat is het nut?
Ah. ik was daar aan het reageren op iemand die zei dat men geen ego heeft. Toen vroeg ik me af of je iets los kon laten wat je niet hebt. Dus ik denk dat je dat verkeerd geinterpreteerd hebt.quote:Op zondag 11 november 2012 22:22 schreef Tayu het volgende:
[..]
[..]
Nee, jij beweerde dat je geen ego hebt, en dat je dat dus ook niet los kon laten:
Maar je reageerde op mij, en ik heb nooit beweerd dat een mens geen ego zou hebbenquote:Op zondag 11 november 2012 22:29 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Ah. ik was daar aan het reageren op iemand die zei dat men geen ego heeft. Toen vroeg ik me af of je iets los kon laten wat je niet hebt. Dus ik denk dat je dat verkeerd geinterpreteerd hebt.
En nu ben ik er wel klaar mee hoor.
Goed hoor, wat jij wil.quote:Op zondag 11 november 2012 22:31 schreef Tayu het volgende:
[..]
Maar je reageerde op mij, en ik heb nooit beweerd dat een mens geen ego zou hebben
Lastig wel, als dat ego in de weg zitquote:Op zondag 11 november 2012 22:36 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Goed hoor, wat jij wil.
Ik heb vaker gediscussieerd over het onderwerp 'ego' en nooit anders beweerd dan wat ik nu in deze discussie gezegd heb, dus vind het voor vandaag wel weer genoeg.
Prettige voortzetting.
Dat geloven in meerdere levens via reincarnatie is wel weer een heel apart perspectief voor een zelfverklaard zen boeddhist.quote:Op zondag 11 november 2012 22:27 schreef Tayu het volgende:
[..]
Gelukkig wel
Maar ik vrees dat het me nog een aantal levens gaat kosten, voor ik het trucje door heb.
Dit is een standpunt waar ik achter sta.quote:Thich Nhat Hanh was asked: Do you have to believe in reincarnation to be a Buddhist?
His answer was: "Reincarnation means there is a soul that goes out of your body and enters another body. That is a very popular, very wrong notion of continuation in Buddhism. If you think that there is a soul, a self, that inhabits a body, and that goes out when the body disintegrates and takes another form, that is not Buddhism."
Ohw, maar zo denk iik daar ook overquote:Op zondag 11 november 2012 22:56 schreef Gray het volgende:
[..]
Dat geloven in meerdere levens via reincarnatie is wel weer een heel apart perspectief voor een zelfverklaard zen boeddhist.
Zie:
[..]
Dit is een standpunt waar ik achter sta.
Ah, op die manier.quote:Op zondag 11 november 2012 23:02 schreef Tayu het volgende:
[..]
Ohw, maar zo denk iik daar ook over
Ik denk niet, dat ik als de persoon wie ik nu ben, weer terug in het leven zal keren. Ik geloof in reïncarnatie van het leven, maar niet in reïncarnatie van het ego.
Ik denk, dat je na je sterven terugkeert naar een bron van leven, een soort grote soep. En vanuit die soep van al het leven, ontstaat dan weer nieuw leven. Dat is allemaal vrij van een zelfbewustijn, maar neit vrij van verlangen.
Voor mij is het net als het water wat verdampt, in een wolk terecht komt en weer neerregent om vervolgens te verdampen.
Een voortdurende ciclus van leven.
Het Boeddhisme biedt daarin een ontsnappingsclausule, dmv verlichting. Voor diegenen die weten zich aan de truc van het leven te onttrekken.
Bij verlichting gaat het om het verlangen naar leven te kunnen weerstaan. En op die manier vrij van lijden te worden, omdat al het leven tot lijden leidt.quote:Op zondag 11 november 2012 23:04 schreef Gray het volgende:
[..]
Ah, op die manier.
Ik zie alleen nog niet hoe verlichting een uitweg geeft van die cyclus. Immers, water verdwijnt ook niet.
Ik denk dat het meer een soort herstructurering van het collectieve ego is (kennis, je verleden), waarbij de beleving niet langer wordt gekleurd door externe verlangens, maar als een stift met uitwisbare inkt op het blanco canvas getekend wordt. De fysieke ontsnapping aan samsara (wat denk ik de beste omschrijving is van het boeddhistische concept van hel) vindt pas plaats bij het sterven (dus lichaam en daarmee het biologische aspect van het ego). Ontsnapping van de beleving van samsara is doordat de zogeheten big mind door de illusies van het biologische ego heen kan kijken en vrij is van het collectieve ego.quote:Op zondag 11 november 2012 23:15 schreef Tayu het volgende:
[..]
Bij verlichting gaat het om het verlangen naar leven te kunnen weerstaan. En op die manier vrij van lijden te worden, omdat al het leven tot lijden leidt.
De gedachte in het Boeddhisme is, dat als je geen enkel verlangen naar leven kunt weerstaan, dat je dan zelfs als mug wedergeboren kunt worden. Dan zou je je zelfs tot de laagste levensvormen kunnen laten verleiden tot een wedergeboorte. Maar als je ieder verlangen tot leven zou kunnen weerstaan en dus verlicht bent, dan zou je in wat wij hier in het westen de hemel zouden noemen, tot rust kunnen komen. Nooit meer lijden. Want alle leven is lijden.
Diegenen die dat lukt, mogen dan eeuwig rusten in een goddelijke dimensie. Vrij van lijden.
Maar ik vraag me dan wel af, of "je" ook nog plezier kunt beleven, als er geen lijden meer is. Want hoe dan ook, blijven we in onze levensvorm toch behoorlijk dualistisch. Als het één er niet meer is, dan is het ander er waarschijnlijk ook niet meer?
Dan ben je. ergens in je goddelijke vlakte.
Ik zou het op toeval en synchroniciteit gooien, maar dat maakt het niet minder bijzonder.quote:Op maandag 12 november 2012 00:14 schreef Tayu het volgende:
Ik zeg wel heel stellig dat ik niet?! in reïncarnatie van het ego geloof... Maar het gekke is dat mijn leven mij iets anders duidelijk wil maken. Of ik laat me voor de gek houden, dat kan ook. Hoe dan ook. soms denk ik wel eens... wtf?!
Toen ik 14 jaar was, kwam mijn opa in het ziekenhuis te liggen wegens een medicijn vergiftiging.
Een week later, kwam ik in datzelfde ziekenhuis te liggen, langdurig, wegens vage klachten. Maar dat ziekenhuis was ver weg van de plaats waar ik woonde, dus dat op zich is al vreemd.
In die tijd, heb ik mijn opa leren kennen. Ik las hem iedere avond voor, uit Simon Carmiggelt en hij vertelde me over zijn leven, of beter over al het lachen en huilen in zijn leven. Een week nadat ik na 6 weken verblijf in het ziekenhuis naar huis mocht, overleed hij.
Enkele maanden later (ja, ik ging al jong op kamers wonen, op mijn 15e), ging ik op kamers wonen. Het idiote bleek te zijn, dat de kamer die ik huurde ook ooit de kamer van mijn opa was geweest, zo vertelde mijn oma. En bij het opknappen van die kamer, krabde ik de kranten van de muur die mijn opa daar ooit als isolatie had geplakt. Maf toch?!
Het wordt nog veel gekker.
Jaren later, raakte ik zwanger, niet gepland en ook niet uit liefde. Ik heb mijn zwangerschap doorgebracht in een Blijfhuis. In de stad waar mijn opa ooit studeerde, maar ik was er nooit geweest.
In die stad, heb ik nu mijn leven met mijn dochter voortgezet.
Het meest idiote is, dat mijn dochter nu is gaan studeren. Aan de enige opleiding die er ook maar is in dit land op dit vakgebied (precisietechnologie), in nu mijn woonplaats, en welke opleiding ook mijn opa hier ooit heeft gevolgd toen die opleiding net in het leven was geroepen.
Dat zijn dan van die dingen, waar ik die hele filosofie van die grote soep van het leven die los is van ego, toch wel in twijfel trek.
Maar misschien, is het ook allemaal wel pure toeval.
Je weet het maar niet.
PS: deze dingen hebben zich kriskras door het land afgespeeld. Het ziekenhuis was in stad Groningen, ik woonde toen in Hoogeveen, mijn eerste kamer was in de stad Groningen waar ik toen ging studeren, en nu woon ik al jaren in Leiden, waar mijn opa dus die enige opleiding heeft gedaan die mijn dochter nu ook doet.
Het leven schrijft vaak verhalen die, als ze door een schrijver waren geschreven als veel te onwaarschijnlijk werden afgedaan.quote:Op maandag 12 november 2012 00:14 schreef Tayu het volgende:
Ik zeg wel heel stellig dat ik niet?! in reïncarnatie van het ego geloof... Maar het gekke is dat mijn leven mij iets anders duidelijk wil maken. Of ik laat me voor de gek houden, dat kan ook. Hoe dan ook. soms denk ik wel eens... wtf?!
Toen ik 14 jaar was, kwam mijn opa in het ziekenhuis te liggen wegens een medicijn vergiftiging.
Een week later, kwam ik in datzelfde ziekenhuis te liggen, langdurig, wegens vage klachten. Maar dat ziekenhuis was ver weg van de plaats waar ik woonde, dus dat op zich is al vreemd.
In die tijd, heb ik mijn opa leren kennen. Ik las hem iedere avond voor, uit Simon Carmiggelt en hij vertelde me over zijn leven, of beter over al het lachen en huilen in zijn leven. Een week nadat ik na 6 weken verblijf in het ziekenhuis naar huis mocht, overleed hij.
Enkele maanden later (ja, ik ging al jong op kamers wonen, op mijn 15e), ging ik op kamers wonen. Het idiote bleek te zijn, dat de kamer die ik huurde ook ooit de kamer van mijn opa was geweest, zo vertelde mijn oma. En bij het opknappen van die kamer, krabde ik de kranten van de muur die mijn opa daar ooit als isolatie had geplakt. Maf toch?!
Het wordt nog veel gekker.
Jaren later, raakte ik zwanger, niet gepland en ook niet uit liefde. Ik heb mijn zwangerschap doorgebracht in een Blijfhuis. In de stad waar mijn opa ooit studeerde, maar ik was er nooit geweest.
In die stad, heb ik nu mijn leven met mijn dochter voortgezet.
Het meest idiote is, dat mijn dochter nu is gaan studeren. Aan de enige opleiding die er ook maar is in dit land op dit vakgebied (precisietechnologie), in nu mijn woonplaats, en welke opleiding ook mijn opa hier ooit heeft gevolgd toen die opleiding net in het leven was geroepen.
Dat zijn dan van die dingen, waar ik die hele filosofie van die grote soep van het leven die los is van ego, toch wel in twijfel trek.
Maar misschien, is het ook allemaal wel pure toeval.
Je weet het maar niet.
PS: deze dingen hebben zich kriskras door het land afgespeeld. Het ziekenhuis was in stad Groningen, ik woonde toen in Hoogeveen, mijn eerste kamer was in de stad Groningen waar ik toen ging studeren, en nu woon ik al jaren in Leiden, waar mijn opa dus die enige opleiding heeft gedaan die mijn dochter nu ook doet.
Haha ja, dat doe ik dus ook. Maar toch speel ik in mijn achterhoofd wel eens met andere gedachtenquote:Op maandag 12 november 2012 14:22 schreef Gray het volgende:
[..]
Ik zou het op toeval en synchroniciteit gooien, maar dat maakt het niet minder bijzonder.
Sjonge, dat is zoveel 'toevalligheid' dat ik het daar bijna niet meer op durf te gooien...quote:Op maandag 12 november 2012 00:14 schreef Tayu het volgende:
Ik zeg wel heel stellig dat ik niet?! in reïncarnatie van het ego geloof... Maar het gekke is dat mijn leven mij iets anders duidelijk wil maken. Of ik laat me voor de gek houden, dat kan ook. Hoe dan ook. soms denk ik wel eens... wtf?!
Toen ik 14 jaar was, kwam mijn opa in het ziekenhuis te liggen wegens een medicijn vergiftiging.
Een week later, kwam ik in datzelfde ziekenhuis te liggen, langdurig, wegens vage klachten. Maar dat ziekenhuis was ver weg van de plaats waar ik woonde, dus dat op zich is al vreemd.
In die tijd, heb ik mijn opa leren kennen. Ik las hem iedere avond voor, uit Simon Carmiggelt en hij vertelde me over zijn leven, of beter over al het lachen en huilen in zijn leven. Een week nadat ik na 6 weken verblijf in het ziekenhuis naar huis mocht, overleed hij.
Enkele maanden later (ja, ik ging al jong op kamers wonen, op mijn 15e), ging ik op kamers wonen. Het idiote bleek te zijn, dat de kamer die ik huurde ook ooit de kamer van mijn opa was geweest, zo vertelde mijn oma. En bij het opknappen van die kamer, krabde ik de kranten van de muur die mijn opa daar ooit als isolatie had geplakt. Maf toch?!
Het wordt nog veel gekker.
Jaren later, raakte ik zwanger, niet gepland en ook niet uit liefde. Ik heb mijn zwangerschap doorgebracht in een Blijfhuis. In de stad waar mijn opa ooit studeerde, maar ik was er nooit geweest.
In die stad, heb ik nu mijn leven met mijn dochter voortgezet.
Het meest idiote is, dat mijn dochter nu is gaan studeren. Aan de enige opleiding die er ook maar is in dit land op dit vakgebied (precisietechnologie), in nu mijn woonplaats, en welke opleiding ook mijn opa hier ooit heeft gevolgd toen die opleiding net in het leven was geroepen.
Dat zijn dan van die dingen, waar ik die hele filosofie van die grote soep van het leven die los is van ego, toch wel in twijfel trek.
Maar misschien, is het ook allemaal wel pure toeval.
Je weet het maar niet.
PS: deze dingen hebben zich kriskras door het land afgespeeld. Het ziekenhuis was in stad Groningen, ik woonde toen in Hoogeveen, mijn eerste kamer was in de stad Groningen waar ik toen ging studeren, en nu woon ik al jaren in Leiden, waar mijn opa dus die enige opleiding heeft gedaan die mijn dochter nu ook doet.
Hoogeveen? Daar heb ik ook nog 12 jaar gewoond, tot 2002quote:Op maandag 12 november 2012 00:14 schreef Tayu het volgende:
Ik zeg wel heel stellig dat ik niet?! in reïncarnatie van het ego geloof... Maar het gekke is dat mijn leven mij iets anders duidelijk wil maken. Of ik laat me voor de gek houden, dat kan ook. Hoe dan ook. soms denk ik wel eens... wtf?!
Toen ik 14 jaar was, kwam mijn opa in het ziekenhuis te liggen wegens een medicijn vergiftiging.
Een week later, kwam ik in datzelfde ziekenhuis te liggen, langdurig, wegens vage klachten. Maar dat ziekenhuis was ver weg van de plaats waar ik woonde, dus dat op zich is al vreemd.
In die tijd, heb ik mijn opa leren kennen. Ik las hem iedere avond voor, uit Simon Carmiggelt en hij vertelde me over zijn leven, of beter over al het lachen en huilen in zijn leven. Een week nadat ik na 6 weken verblijf in het ziekenhuis naar huis mocht, overleed hij.
Enkele maanden later (ja, ik ging al jong op kamers wonen, op mijn 15e), ging ik op kamers wonen. Het idiote bleek te zijn, dat de kamer die ik huurde ook ooit de kamer van mijn opa was geweest, zo vertelde mijn oma. En bij het opknappen van die kamer, krabde ik de kranten van de muur die mijn opa daar ooit als isolatie had geplakt. Maf toch?!
Het wordt nog veel gekker.
Jaren later, raakte ik zwanger, niet gepland en ook niet uit liefde. Ik heb mijn zwangerschap doorgebracht in een Blijfhuis. In de stad waar mijn opa ooit studeerde, maar ik was er nooit geweest.
In die stad, heb ik nu mijn leven met mijn dochter voortgezet.
Het meest idiote is, dat mijn dochter nu is gaan studeren. Aan de enige opleiding die er ook maar is in dit land op dit vakgebied (precisietechnologie), in nu mijn woonplaats, en welke opleiding ook mijn opa hier ooit heeft gevolgd toen die opleiding net in het leven was geroepen.
Dat zijn dan van die dingen, waar ik die hele filosofie van die grote soep van het leven die los is van ego, toch wel in twijfel trek.
Maar misschien, is het ook allemaal wel pure toeval.
Je weet het maar niet.
PS: deze dingen hebben zich kriskras door het land afgespeeld. Het ziekenhuis was in stad Groningen, ik woonde toen in Hoogeveen, mijn eerste kamer was in de stad Groningen waar ik toen ging studeren, en nu woon ik al jaren in Leiden, waar mijn opa dus die enige opleiding heeft gedaan die mijn dochter nu ook doet.
Als je jouw denkwijze volgt, kom je er dus nooit achter.quote:Op dinsdag 13 november 2012 04:42 schreef smitjew het volgende:
Nee, ik snap ook niet waarom we over zulke dingen gaan denken. Als je dood bent ben je dood.
Niks geen lastige dingen, waarom zou je de tijd dat je leeft hier aan besteden aangezien je er maar op 1 manier achter kan komen.
En bij die van jou welquote:Op dinsdag 13 november 2012 04:47 schreef Tayu het volgende:
[..]
Als je jouw denkwijze volgt, kom je er dus nooit achter.
En daar heb je wat aan?quote:Op dinsdag 13 november 2012 04:49 schreef Tayu het volgende:
[..]
Mijn denkwijze laat nog een mogelijkheid daartoe bestaan
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |