abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_119084307
Wat is beter doen?
Als je gdp laag is is het makkelijk die te verhogen met hogere percentages.
When I get sad, I stop being sad and just be awesome instead.
  zondag 11 november 2012 @ 17:09:16 #77
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_119090843
Nieuwe anti EU partij


quote:
zo 11 nov 2012, 14:12 | 22 reacties
|
Europarlementariër lanceert nieuwe partij - BRUSSEL -

Artikel 50.
Zo heet de nieuwe politieke partij van onafhankelijk Europarlementariër Daniël van der Stoep.
De oud-PVV'er wil met deze, naar eigen zeggen eurosceptische partij in 2014 meedoen met de Europese verkiezingen.

Voornaamste doel van de partij is het vertrek van Nederland uit de Europese Unie, zo maakte Van der Stoep zondag bekend.
De naam van de partij verwijst naar het betreffende artikel in het Europees Verdrag waarin staat dat een lidstaat kan besluiten zich terug te trekken uit de unie. „Nederland is nu nog de pinautomaat van de EU

Voornaamste doel van de partij is het vertrek van Nederland uit de Europese Unie, zo maakte Van der Stoep zondag bekend. De naam van de partij verwijst naar het betreffende artikel in het Europees Verdrag waarin staat dat een lidstaat kan besluiten zich terug te trekken uit de unie. „Nederland is nu nog de pinautomaat van de EU, maar dat kan niet zo blijven”, aldus Van der Stoep. Ook zonder de EU zou handelsland Nederland prima kunnen samenwerken met andere Europese landen.

Hoewel hij pleit voor een vertrek uit de EU blijft Van der Stoep in het Europarlement. „Ik bezet een bank van een eurofiel. Het is goed dat ook hier het geluid van eurosceptici te horen is. Bovendien, zolang het EP er is, vind ik wel dat je er serieus aan moet meewerken.”

Artikel 50 is ook „antireligie”, legt Van der Stoep uit.
Hij pleit voor een strikte scheiding van kerk en staat en wil onder meer het bijzonder onderwijs afschaffen.

Van der Stoep stapte in augustus 2011 op als Europarlementariër voor de PVV nadat hij met alcohol op een ongeluk had veroorzaakt. In december keerde hij terug, maar hij was niet langer welkom bij de PVV, waarop Van der Stoep zitting nam als onafhankelijk lid.
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  maandag 12 november 2012 @ 15:42:27 #78
367511 HD9
Nivelleren ;)
pi_119127560
Weer een mislukte poging om zelfstandig belasting te heffen, de emailbelasting ging ook al niet door, de bankenbelasting is niks geworden en nu de CO2 taks ook al niet
De chinezen en de rest van de wereld zegt me rug op kan je, maar de eurofielen gaan wel proberen om europese burgers uit te knijpen, een beetje extra krimp dat geeft niet
Dan pakken ze maar een Aiatische airline

http://www.telegraaf.nl/d(...)or_luchtvaart__.html

quote:
ma 12 nov 2012, 14:45
Brussel schorst CO2-taks voor luchtvaart
BRUSSEL (AFN) - Brussel schorst zijn CO2(kooldioxide)-belasting voor vluchten van en naar niet-Europese landen.
Europese Commissie is bereid één jaar te wachten op een wereldwijd akkoord.

Europees commissaris Connie Hedegaard (Milieuactie) maakte het aanbod maandag bekend. De heffing kan tijdelijk worden stopgezet om een ,,positieve atmosfeer te scheppen'' voor onderhandelingen, aldus Hedegaard.

De commissie vindt dat luchtvaartmaatschappijen moeten dokken voor het vervuilen van de lucht met broeikasgassen.
Brussel besloot tot een heffing op de CO2-uitstoot voor vluchten vanaf en naar luchthavens van de EU, die op 1 januari inging. Noorwegen, Liechtenstein en IJsland doen ook mee.

Verzet
De regeling stuitte meteen op veel verzet. Niet EU-landen spraken over een schending van internationale wetgeving.

Commissaris Hedegaard hoopt nu dat onderhandelingen leiden tot internationale regelgeving.
Ze toonde zich optimistisch na de ,,bemoedigende resultaten'' van de jongste vergadering van de internationale organisatie voor de burgerluchtvaart ICAO.
De ICAO besloot onder meer een groep op te zetten die zich gaat buigen over een wereldwijde invoering van de heffing.


[ Bericht 1% gewijzigd door HD9 op 12-11-2012 15:48:21 ]
Nivelleren, als je het erg vaak doet, ga je het steeds leuker vinden :)
  maandag 12 november 2012 @ 19:40:17 #79
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_119137023
Men is steeds minder blij met Merkel in de PIGS landen
http://www.telegraaf.nl/b(...)ler__onthaald__.html

quote:
ma 12 nov 2012, 18:43 | 0 reacties
Merkel als 'Hitler' onthaald in Portugal
LISSABON -

Portugese betogers hebben maandag de Duitse bondskanselier Angela Merkel op een vijandige manier onthaald tijdens een bezoek aan Lissabon.
Zij droegen spandoeken met teksten als „Hitler go home!”.

Veel Portugezen zien Merkel als een soort ijzeren dame die Portugal tijdens de schuldencrisis een keihard bezuinigingsbeleid heeft opgelegd. De vakbonden zien de Portugese premier Pedro Passos Coelho als een soort lakei van Merkel. De bonden hadden dan ook opgeroepen tot massale demonstraties tegen Merkel, aldus Bild, de grootste Duitse krant.

Portugal moest in mei 2011 aankloppen voor hulp bij het Europese noodfonds EFSF. Sindsdien heeft het Zuid-Europese land meer dan 50 miljard euro hulp gekregen. Met de Portugese economie gaat het slecht: de werkloosheid is hoog, kleine bedrijven krijgen geen leningen van de banken en er emigreren steeds meer jonge, goed opgeleide Portugezen naar voormalige kolonies in Afrika, zoals Angola.
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  maandag 12 november 2012 @ 19:47:24 #80
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_119137374
Tja als je een spons uitknijpt dan komt er steeds minder uit
http://www.telegraaf.nl/d(...)ke_eurolanden__.html

quote:
ma 12 nov 2012, 19:36
Belastingopbrengst daalt in zwakke eurolanden
RIJSWIJK (AFN) - De zwakkere eurolanden krijgen steeds minder belasting binnen. Het percentage belastinginkomen ten opzichte van het bruto binnenlands product (bbp) daalde de laatste jaren, blijkt uit cijfers van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO).

Het gaat concreet om Portugal, Italië, Ierland, Griekenland en Spanje, ook wel de GIIPS-landen genoemd.
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  maandag 12 november 2012 @ 21:39:03 #81
379488 SuperImposed
The surface of the sun
pi_119143876
quote:
0s.gif Op maandag 12 november 2012 19:40 schreef michaelmoore het volgende:
Men is steeds minder blij met Merkel in de PIGS landen
http://www.telegraaf.nl/b(...)ler__onthaald__.html
[ afbeelding ]

[..]

ze kunnen ook uit de euro stappen als ze niet met Merkel willen samenwerken
pi_119154424
Onthoud dat wat schreeuwende demonstranten lang niet altijd de meerderheid vertegenwoordigen.
pi_119154511
quote:
1s.gif Op dinsdag 13 november 2012 08:27 schreef Igen het volgende:
Onthoud dat wat schreeuwende demonstranten lang niet altijd de meerderheid vertegenwoordigen.
De meerderheid wordt ook niet vertegenwoordigd in een democratisch systeem waar vaak maar 50% van de kiezers gaan stemmen. ;)
  dinsdag 13 november 2012 @ 08:46:42 #84
367511 HD9
Nivelleren ;)
pi_119154604
quote:
1s.gif Op dinsdag 13 november 2012 08:27 schreef Igen het volgende:
Onthoud dat wat schreeuwende demonstranten lang niet altijd de meerderheid vertegenwoordigen.
Als 63% in een referendum tegen de EU stemt, is dat wel de meerderheid??
Of trekken we ons daar niets van aan ?
Nivelleren, als je het erg vaak doet, ga je het steeds leuker vinden :)
  dinsdag 13 november 2012 @ 09:02:07 #85
367511 HD9
Nivelleren ;)
pi_119154794
Laten we nu eens stoppen met het overmaken van tientallen miljarden aan de Grieken.
En wat ze schuldig zijn afschrijven, klaar

Dat geld is weg en komt nooit meer terug
http://www.telegraaf.nl/d(...)zie_EU_en_IMF__.html

quote:
di 13 nov 2012, 08:25
Openlijk ruzie EU en IMF
AMSTERDAM - De eurozone ministers van financiën zijn er zoals verwacht gisteren niet uitgekomen om voor Griekenland het licht op groen te zetten voor de langverwachte uitgestelde tranche betaling van euro 31,5 miljard.
Er heerst diepe verdeeldheid in de trojka over de aanpak van de Griekse schuldenproblematiek.
Volgende week 20 november wordt verder gesproken tussen de eurozone ministers van financiën die dan een volgende poging zullen ondernemen.
Onze nieuwe minister van financiën Jeroen Dijsselbloem is overduidelijk: wil de hele aanpak van Griekenland geloofwaardig blijven, dan begint het er toch mee dat de afspraken die al gemaakt zijn, tenminste worden nagekomen.

Een uitspraak recht uit mijn hart, eindelijk eens iemand die durft te zeggen waar het feitelijk op staat.
Ondertussen wordt er in de achterkamers in de komende dagen gewerkt aan een oplossing voor de te betalen euro 5 miljard aan ECB schuld die eigenlijk aanstaande vrijdag terugbetaald zou moeten zijn. Griekenland heeft dit geld niet en is bij wanbetaling acuut failliet.

De meest opvallende gebeurtenis was gisteren de openlijke ruzie of het openlijk afvallen tussen het hoofd van de eurozone ministers van financiën Jean Claude Juncker en de presidente van het IMF Christine Lagarde in de persconferentie die volgde op de vergadering van gisteren in Brussel.

IMF baas Christine Lagarde en eurogroep president Jean Claude Juncker verschilden openlijk van mening in de persconferentie over de tijd die Griekenland wordt gegund om hun schuld als percentage van het BBP terug te hebben gebracht tot op de vereiste 120 procent.
De al maanden sluimerende onenigheid tussen EU en IMF kwam acuut naar de oppervlakte.
De EU sprak over uitstel met 2 jaar tot 2022 voor Griekenland om de schuld tot op 120 procent als percentage van het BBP te hebben teruggebracht terwijl het IMF pertinent vasthoud aan de 2020 termijn. Alle bezuinigingen en hervormingen moeten uiteindelijk de schuld in percentage van het BBP naar beneden brengen maar alleen volgend jaar al stijgt dit percentage van 179 naar 189 procent van het Griekse BBP.

Een ontwikkeling die als onaanvaardbaar wordt gezien door het IMF en reden om af te haken uit de trojka. Bovendien is het tegen alle grondbeginselen en eigen reglementen van het IMF in om de hand te lichten met afgesproken data.
De Griekse minister van financiën verklaarde gisteren dat de Griekse crediteuren, het IMF en de eurozone een manier zullen vinden om de Griekse schuldenberg te reduceren tot een acceptabel houdbaar niveau ondanks de openbare vertoning van verdeeldheid door de leiders van het IMF en de Eurogroep.

Oftewel in Griekenland houdt men absoluut rekening met het afschrijven op gehouden Griekse staatsschulden tot een acceptabel houdbaar niveau door de ECB en de eurozone crediteurenlanden.
De Grieken verwachten bovendien dat uiterlijk op 26 november de lang verwachte uitgestelde tranche betaling van euro 31,5 zal plaatshebben na de buitengewone eurozone ministers van financiën vergadering van 20 november aanstaande.

De Grieken willen minder schuld, uitstel van bestaande afspraken, lagere rente en een overbrugging. Het IMF kan en wil niet meewerken aan uitstel tot 2022 om de schuld terug te hebben gebracht tot 120 procent als percentage van het BBP.
De ECB heeft al aangegeven niet te willen en kunnen meewerken aan schuldafschrijving en Nederland was gisteren het meest uitgesproken over afschrijvingen en mogelijk nieuw geld als derde bail out.

Onze minister van financiën sprak gisteren zeer duidelijke taal waar alles en iedereen in Nederland hem aan zal houden. Voor Nederland is het uitgesloten dat de extra tijd die de Grieken mogelijk krijgen, de Nederlandse schatkist zal raken.
Vers geld is een NO GO voor Nederland volgens Dijsselbloem gisterenavond.
Ook is het geen optie dat lidstaten die Griekenland geld hebben geleend, een deel van het geleende geld kwijtschelden volgens Dijsselbloem.
Een zeer dringende wens van het IMF.

Ik hoop niet dat onze nieuwbakken minister van financiën Jeroen Dijsselbloem binnen één tot twee weken wordt gedwongen door Brussel of de meerderheid in de eurozone groep om zijn vergaande uitspraken over Griekenland te herzien en dan mee te gaan in wat wordt beslist.
Nederland heeft gisteren overduidelijke taal gesproken.
Goed gedaan minister Dijsselbloem in uw eerste optreden over Griekenland.

Zojuist wordt bekend dat Griekenland vanochtend naar de kapitaalmarkt komt met korte termijn schatkistpapier veilingen om euro 2 tot 3 miljard op te halen ter voldoening van de euro 5 miljard ECB schuld die aanstaande vrijdag moet worden betaald.
Het schijnt dat de Griekse centrale bank de andere tekortkomende miljarden nog heeft liggen. ???
In juli hadden ze al officieel geen geld meer en hoe leven ze dan al die maanden.
De Grieken zijn gewoon niet te vertrouwen, we worden bedrogen waar we bij zijn.

De tegenstellingen en verschillen van mening over de juiste aanpak van de Griekse schuldenberg worden steeds groter tussen de trojka leden en daardoor wordt het steeds meer onmogelijk om er geloofwaardig uit te komen.
De enige juiste weg is STOPPEN en een ordentelijk faillissement van Griekenland op een zo goed mogelijke manier door de markt aan te sturen.
Nivelleren, als je het erg vaak doet, ga je het steeds leuker vinden :)
pi_119161840
Die hele eurcisis stelt in verhouding geen zak voor vergeleken bij wat de bankencrisis osn heeft gekost. Er van uitgaande dat wij alles kwijtraken wat we hebben uitgeleend en garant voor staan.

Hoeveel van de huidige bezuinigen zijn aan Griekenland en de bankencrisis te relateren?

Als ik het allemaal goed begrijp, dan hebben wij een staatsschuld die niet meer dan 3% van het BNP mag bedragen. Aangezien NL extra geld heeft geleend (namelijk 4,7 miljard - Op dit moment heeft Nederland 2,5 miljard van de toegezegde 4,7 miljard uitgeleend aan Griekenland. Daarnaast staat Nederland garant voor 8 miljard aan het EFSF). Dient dit in iedergeval bezuinigt te worden (of meer inkosmten te worden gegenereerd)

De Nederlandse staat heeft ongeveer voor 30 miljard aan ABNAMRO/Fortis uitgegeven. Daar gaan we voorlopig niets van terugzien.
pi_119162354
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 november 2012 13:24 schreef zoost het volgende:
Die hele eurcisis stelt in verhouding geen zak voor vergeleken bij wat de bankencrisis osn heeft gekost. Er van uitgaande dat wij alles kwijtraken wat we hebben uitgeleend en garant voor staan.

Hoeveel van de huidige bezuinigen zijn aan Griekenland en de bankencrisis te relateren?

Als ik het allemaal goed begrijp, dan hebben wij een staatsschuld die niet meer dan 3% van het BNP mag bedragen. Aangezien NL extra geld heeft geleend (namelijk 4,7 miljard - Op dit moment heeft Nederland 2,5 miljard van de toegezegde 4,7 miljard uitgeleend aan Griekenland. Daarnaast staat Nederland garant voor 8 miljard aan het EFSF). Dient dit in iedergeval bezuinigt te worden (of meer inkosmten te worden gegenereerd)

De Nederlandse staat heeft ongeveer voor 30 miljard aan ABNAMRO/Fortis uitgegeven. Daar gaan we voorlopig niets van terugzien.
De bailout van zwakke landen is ook een banken bailout.
pi_119165618
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 november 2012 13:42 schreef piepeloi55 het volgende:

[..]

De bailout van zwakke landen is ook een banken bailout.
Niet in het geval van Griekenland hoor .
pi_119166062
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 november 2012 15:20 schreef HiZ het volgende:
Niet in het geval van Griekenland hoor .
In eerste instantie wel. Later moesten banken 'meebetalen', maar dat is lang niet zoveel als dat Griekenland meteen failliet was gegaan doordat banken de tijd hebben gekregen om posities af te bouwen.
  dinsdag 13 november 2012 @ 15:34:32 #90
74484 flyguy
Full of Dutch Courage
pi_119166252
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 november 2012 13:24 schreef zoost het volgende:
Die hele eurcisis stelt in verhouding geen zak voor vergeleken bij wat de bankencrisis osn heeft gekost. Er van uitgaande dat wij alles kwijtraken wat we hebben uitgeleend en garant voor staan.

Hoeveel van de huidige bezuinigen zijn aan Griekenland en de bankencrisis te relateren?

Als ik het allemaal goed begrijp, dan hebben wij een staatsschuld die niet meer dan 3% van het BNP mag bedragen. Aangezien NL extra geld heeft geleend (namelijk 4,7 miljard - Op dit moment heeft Nederland 2,5 miljard van de toegezegde 4,7 miljard uitgeleend aan Griekenland. Daarnaast staat Nederland garant voor 8 miljard aan het EFSF). Dient dit in iedergeval bezuinigt te worden (of meer inkosmten te worden gegenereerd)

De Nederlandse staat heeft ongeveer voor 30 miljard aan ABNAMRO/Fortis uitgegeven. Daar gaan we voorlopig niets van terugzien.
Hier klopt werkelijk niets van...
The more debt, the better
pi_119166388
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 november 2012 15:31 schreef piepeloi55 het volgende:

[..]

In eerste instantie wel. Later moesten banken 'meebetalen', maar dat is lang niet zoveel als dat Griekenland meteen failliet was gegaan doordat banken de tijd hebben gekregen om posities af te bouwen.
Griekenland kan vooralsnog helemaal niet rondkomen.
pi_119166414
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 november 2012 15:34 schreef flyguy het volgende:

[..]

Hier klopt werkelijk niets van...
Dat je nog de moeite nam erop te reageren :)
pi_119167736
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 november 2012 15:34 schreef flyguy het volgende:

[..]

Hier klopt werkelijk niets van...
wow. Goeie analyse. Als je stelt dat het slecht verwoord is, OK. Wat klopt er niet dan?
  dinsdag 13 november 2012 @ 20:29:41 #94
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_119177728
O , werkt dat zo.
Met een nieuw kabinet en een nieuwe MINFIN, ja, die kan dan opeens heel andere dingen zeggen.
He dat is slim bekeken.
_O-
.En de volgende die zegt dan zeker, tja, ik had het wel gezegd, het is de put in. alle miljarden zijn pleitte.
http://www.telegraaf.nl/d(...)riekse_steun___.html

quote:
di 13 nov 2012, 19:23
'Grote risico’s aan Griekse steun'
BRUSSEL (AFN) - Voor Nederland zijn er ,,grote financiële risico's'' verbonden aan de noodsteun aan Griekenland. Dat zei minister van Financiën Jeroen Dijsselbloem dinsdag in Brussel, waar hij was voor overleg met Europese collega's. Waar die risico's liggen, gaf de bewindsman niet aan.

Nederland heeft voor miljarden geld geleend aan de Grieken. De Nederlandse betrokkenheid om Griekenland in de eurozone te houden, maar ook het herstel van het vertrouwen in de euro en in de eurozone als geheel, brengt financiële risico’s met zich mee voor Nederland, aldus de minister.

Dijsselbloem benadrukte dat een groot risico niet automatisch een groot bedrag betekent. ,,Er zijn risico's en natuurlijk zorgen we ervoor die risico’s en bedragen te beperken.''

Waarschuwing
,,Als er nog mensen zijn die nog steeds geloven dat Griekenland ons geen geld gaat kosten, dan moet ik ze toch ernstig waarschuwen. Er zijn hele grote risico’s dat het ons wel geld gaat kosten'', aldus de minister.

Dijsselbloem verwees naar uitspraken van zijn voorganger Jan Kees de Jager.
Hij zei dat het Nederlandse uitgangspunt is dat Griekenland ons geen geld kost, maar dat er risico’s zijn.
Ik draai gewoon die redenering om.
:W -O- |:(
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_119178646
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 november 2012 16:11 schreef zoost het volgende:

[..]

wow. Goeie analyse. Als je stelt dat het slecht verwoord is, OK. Wat klopt er niet dan?
Zoals hij al zei, letterlijk niks.
  dinsdag 13 november 2012 @ 21:49:30 #96
379488 SuperImposed
The surface of the sun
pi_119181710
tsja we lenen tegen een lage rente en lenen dat vervolgens tegen een hogere rente uit aan de Grieken, we zijn eigenlijk gewoon een soort hedgefonds, maar dan nationaal
pi_119185502
Ik snap het ook niet helemaal.

De totale uitgaven zijn ongeveer 260 miljard dit jaar.
We hebben op dit moment 2,5 van de toegezegde 4,7 miljard aan griekenland geleend.

Griekenland speelt al sinds 2008?
Dus die kosten van griekenland zijn dan 2,5/4 = 625 miljoen per jaar.
Op totale uitgaven van 260 miljard.

Waarbij we dus super goedkoop kunnen lenen doordat griekenland in crisis zit, dus eigenlijk verdienen we er geld op?

Wat zit iedereen eigenlijk te bitchen?
When I get sad, I stop being sad and just be awesome instead.
  woensdag 14 november 2012 @ 00:57:54 #98
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_119189089
quote:
10s.gif Op dinsdag 13 november 2012 23:03 schreef MouzurX het volgende:
Ik snap het ook niet helemaal.

De totale uitgaven zijn ongeveer 260 miljard dit jaar.
We hebben op dit moment 2,5 van de toegezegde 4,7 miljard aan griekenland geleend.

Griekenland speelt al sinds 2008?
Dus die kosten van griekenland zijn dan 2,5/4 = 625 miljoen per jaar.
Op totale uitgaven van 260 miljard.

Waarbij we dus super goedkoop kunnen lenen doordat griekenland in crisis zit, dus eigenlijk verdienen we er geld op?

Wat zit iedereen eigenlijk te bitchen?
ga jij geld lenen aan je dronken buurman??
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  woensdag 14 november 2012 @ 01:31:05 #99
229392 Lemans24
dé ervaringsdeskundige
pi_119189427
quote:
0s.gif Op woensdag 14 november 2012 00:57 schreef michaelmoore het volgende:

[..]

ga jij geld lenen aan je dronken buurman??
Een paar tientjes zonder problemen, want daar praten we over in verhouding.
Jij leent nooit belangeloos geld uit?
  woensdag 14 november 2012 @ 08:38:33 #100
367511 HD9
Nivelleren ;)
pi_119190869
The shit just hit the fan

Onenigheid tussen EU en IMF en ruzie tusse de EU leden onderling, het gaat nog eens een keer oorlog worden.
Dan moeten ze de medaille weer inleveren denk ik

Dat komt als de belastingvrije EU salarissen en vergoedingen maar doorstijgen en de burgers fors worden afgeknepen en het ene land moet bloeden voor het andere
http://www.telegraaf.nl/d(...)nigheid_in_EU__.html

quote:
wo 14 nov 2012, 08:30
Meer onenigheid in EU

AMSTERDAM - De ministers van financiën van de 27 Europese landen zijn er gisteren in een tweede poging niet in geslaagd om een akkoord te bereiken over de begroting van 2013.
Steeds diepere verdeeldheid komt aan de oppervlakte tussen de EU top politici.

Juist nu de financiële leiders van Europa eenheid en daadkracht moet tonen is er ordinaire ruzie over geld.
De Europese beurzen zullen vanochtend lager openen doordat men de ferme daling op Wall Street gisterenavond in de laatste 2 uur nog moet verdisconteren. De S&P500 wiste een stijging uit van 0,6 procent en verloor op het slot 0,4 procent. Hierdoor werd voor de 4 achtereenvolgende dag gesloten onder het belangrijke 200daags voortschrijdend gemiddelde. Technisch verzwakt de S&P500 steeds verder, een slot onder 1370 zet het luik open.

Beleggers zullen het vandaag wederom zeer voorzichtig aan doen waarbij het sentiment wordt bepaald door risico mijdende handel. Zolang de verdeeldheid continueert over hoe nu verder te gaan met Griekenland en de zorg en ook wel angst over de Amerikaanse fiscal cliff aanhoudt, zullen beleggers ingetogen blijven.

Deze week openbaarde zich ook al de al maanden sluimerende ruzie tussen de EU en het IMF over de aanpak van de diepe schuldencrisis in Griekenland. Op de achtergrond lijkt het zwarte pieten al te zijn begonnen. Geen van beide instanties wil de geschiedenisboeken in als verantwoordelijke die de hulplijn voor Griekenland heeft ingetrokken wat een Grieks faillissement onafwendbaar maakt.

Het IMF verzoekt dwingend aan de EU en de ECB om af te schrijven op de gehouden Griekse schulden terwijl de EU op haar beurt het IMF dwingend verzoekt om mee te werken aan uitstel van de datum om de Griekse nationale schuld te hebben terug gebracht op 120 procent van het BBP. De patstelling is compleet. Geen van beide lijkt te willen toegeven.

Bovendien willen de Noordelijke eurozone crediteurenlanden pertinent niet meewerken aan een derde bail out of overbruggingskrediet wat nu al wordt geschat op euro 32 miljard voor de periode tot 2016.

In Griekenland raakt het geduld op en wil men zo snel als mogelijk geld zien.
Echter in Brussel ging het gisteren over de EU begroting van 2013. :W :W 8)7 _O- _O-

Struikelblok was het dwingende verzoek van Brussel om nog voor eind dit jaar het ontstane EU begrotingstekort voor 2012 van euro 9 miljard even aan te vullen. Bovendien gingen diverse lidstaten pertinent niet akkoord met de door Brussel geëiste verhoging van de lidstaat bijdragen voor 2013.

Het is natuurlijk absoluut belachelijk dat de EU haar begroting voor volgend jaar fors heeft opgeschroefd, met daardoor automatisch fors hogere bijdragen van de aangesloten lidstaten, in een klimaat waar bijna alle aangesloten landen worden geconfronteerd met de keiharde impact van de zich nog immer verdiepende soevereine schuldencrisis.

Steeds meer en zwaardere bezuinigingen en hervormingen worden opgelegd door regeringen in Europa wat bevolking en bedrijfsleven keihard treft.
Het kan niet zo zijn dat landen de tering naar de nering moeten zetten terwijl Brussel steeds meer wil uitgeven.

Onder andere de torenhoge salarissen van de EU medewerkers zijn diverse Europese burgers een doorn in het oog
Brussel moet voor zichzelf ook een agenda en begroting maken die rekening houdt met de aangekondigde en doorgevoerde bezuinigingen en hervormingen van de aangesloten lidstaten.

Bovendien moet ik nog zien hoe landen als Griekenland, Spanje en alle andere landen die meer geld tekort dan over hebben hun afdrachten aan Brussel zullen voldoen.
Deze landen willen juist alleen geld ontvangen en uitstel hebben van hun verplichte afdrachten.

De onenigheid tussen de EU lidstaten over de begroting 2013 komt op een zeer ongelegen moment.
Net nu men gezamenlijk moet optreden om Griekenland van de afgrond te redden, ontstaat er ruzie over eigen bijdragen.

De toppolitici in Brussel de regeringsleiders spreken van meer en verdere integratie maar in de praktijk vindt juist het exact tegenovergestelde plaats.
Meer en verdere verwijding van elkaar waarbij de problemen juist dieper worden en oplossingen steeds verder weg geraken.
Meer onenigheid in de EU zal absoluut negatief op euro en Europese beurzen uitwerken.


[ Bericht 33% gewijzigd door HD9 op 14-11-2012 11:11:46 ]
Nivelleren, als je het erg vaak doet, ga je het steeds leuker vinden :)
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')