Hier kun je alles kwijt over sollicitaties, werksituaties, belastingen, (handelen op) de beurs, hypotheken, beleggingen en salarissen, arbeidscontracten of geschillen met je (huis)baas. Alles over werk, geldzaken en recht dus.
-Noem geen (klant)namen, adressen, telefoonnummers, etc.! Klantnamen zijn in dit geval de namen van de leasemaatschappijen en bedrijven waar wij de auto's brengen. -Bij het plaatsen van foto's van auto's, wis dan het kenteken en enig ander dat gelinkt kan worden aan de klant uit met behulp van Paint o.i.d. -Kijk uit met wat je zegt over klanten! -Bedenk bij het posten van wat dan ook, dat Easyway zelf waarschijnlijk wel op de hoogte is van dit forum en dat je door vermelding van auto en overige ritinfo wellicht wel makkelijk te traceren bent.
Redenen en gedachten achter deze regels zijn te vinden in de post van zondag 20 februari 2011 22:04 uur.. ____________________________________________________________________________________________
Wat is het? Studentchauffeurs zijn -hoe kan het anders- studenten die -hoe kan het nogmaals anders- chauffeursdiensten uitvoeren. We maken onderscheid tussen twee functies: de hiker en de privéchauffeur. Gezien de meeste studentchauffeurs op dit forum voor EasyWay b.v. werken, is het topic ook wat toegespitst op dit chauffeursbedrijf.
Hiker Als hiker transporteer je in opdracht van opdrachtgevers, lege auto's van en naar hun klanten. Opdrachtgevers zijn voornamelijk leasemaatschappijen, auto-importeurs en autoverhuurbedrijven. Een leuke en afwisselende job met een grote mate van zelfstandigheid en vrijheid. Je bent werkzaam vanuit je eigen woonplaats en je werkterrein is heel Nederland. Het werk is uitsluitend op werkdagen, niet in het weekend. Bron: www.easyway.nl
Privéchauffeur Als privé-chauffeur rijd je relaties in hun eigen, meestal zeer luxe auto, naar de diverse bestemmingen in het hele land of zelfs daarbuiten. Dit geeft hen de mogelijkheid om door te werken terwijl jij de zorg draagt voor een veilige reis van A naar B. De ritopdrachten zijn zeer divers en afhankelijk van het programma van de meneer of mevrouw achterin. Voorbeelden zijn: diverse bestemmingen door het hele land, woon- werkverkeer projecten, thuisbrengdiensten etc. Het is een zeer dienstverlenende functie waarbij er een groot beroep gedaan wordt op je verantwoordelijkheidsgevoel en flexibiliteit.
In deze functie sta je vaak in contact met directeuren en managers van bedrijven. Een uitstekende beheersing van de Nederlandse taal, goede rijvaardigheid, een goede representatie en correcte omgangsvormen zijn aspecten die wij als vanzelfsprekend achten. Bron: www.easyway.nl
Waarom studenten? Studenten zijn jong, en dus goedkoop. Daarnaast heeft de student een OV kaart waarmee hij (doordeweeks) gratis kan reizen. Dit scheelt een hoop OV kosten, waardoor de chauffeursdienst goedkoper kan worden uitgevoerd. Studenten zijn ook erg flexibel, waardoor ze makkelijk en vaak in te zetten zijn.
Sollicitatieprocedure In de voorgaande topics werd vaak de vraag gesteld hoe het solliciteren in zijn werk gaat. Dit gaat bij EasyWay als volgt. Op de website vul je een sollicitatieformulier in. Je krijgt dan een bericht dat je op de wachtlijst staat en dat er contact met je zal worden opgenomen. Het is niet precies te zeggen hoe lang dat duurt. Bij de één duurt het een week, bij de ander twee maanden. Het hangt veelal af van de periode waarin je solliciteert en de regio waar je woont. aan het begin van het studiejaar heb je de meeste kans. Als je teruggebeld bent om een afspraak te maken voor een sollicitatiegesprek, moet je éénmalig naar het hoofdkantoor in Breda komen. Nette kleding daarbij is wel een pre (een compleet pak is niet nodig, maar zorg in ieder geval voor een pantalon en net shirt). Na een kort gesprek moet je een rijtest ondergaan en krijg je een uitgebreide instructie. Meer info, hier. Na je sollicitatie, die in totaal zo'n 2 uur duurt, krijg je na een paar dagen een inlogcode voor de chauffeurssite. Daar kun je per dag opgeven of je wilt en kunt werken. Daarnaast kun je nog een opmerking plaatsen als je bijvoorbeeld vanuit een andere stad wilt werken. Meestal is het zo dat als je teruggebeld wordt, je eigenlijk al aangenomen bent. Of je moet je eerste indruk en rijtest wel heel erg verpesten. Het sollicitatieformulier vind je hier.
Kledingvoorschriften Easyway heeft een vrij streng kledingbeleid. Dit betekent dat je je zou moeten kleden in overhemd en pantalon, met daaronder nette schoenen. Hikers houden zich hier echter niet altijd aan, want ze vinden een pantalon vaak overdreven. Wij adviseren je gewoon aan de regels van Easyway te houden!
FAQ: Veel gestelde vragen Omdat het merendeel van de posters in dit topic werkt voor Easyway BV uit Breda, zijn de antwoorden gerelateerd aan dit bedrijf. Echter, de antwoorden kunnen wellicht ook worden toegepast op andere bedrijven.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Tips-on-the-road Mensen die uit het oosten des lands komen en de A1 pakken om daarna de A28 opgaan hebben vaak last van file bij die oprit bij Amersfoort. Als je bij die afslag nou doorrijdt naar Amersfoort Noord, daar erafgaat en weer teruggaat over de A1, dan pak je dat knooppunt van de andere kant. Nergens een file te bekennen, je kunt heerlijk doorkarren. Kreeg die tip laatst van m'n oom, dat ik daar zelf nog nooit op was gekomen. (thanks to Jorian29)
OV tips 'n tricks Na een korte carrière toch maar besloten dit deel weg te laten vanwege geheimhoudingsregels met betrekking tot klanten. Mocht je niet uit je OV planning komen, kun je het wellicht wat verbloemd vragen, of via PM/DM.
Filmpjes
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.EasyWay b.v. Website: www.easyway.nl Login: www.easyway.nl/login Aantal chauffeurs: 1500 (per 19 september 2011) Salaris: (>23) ¤9,95 en meer Hikers: ja Privéchauffeur: ja Minimaal aantal jaren rijbewijs hiking en privéchauffeur: 6 respectievelijk 24 maanden. Minimale leeftijd: 18 OV verplicht: Ja; week-OV Flexibiliteit o.b.v. online beschikbaarheid Overige eisen: Nette kleding (d.w.z. pantalon en overhemd) voor hikers en een compleet kostuum voor privéchauffeurs
Autoreset BV Website: www.autoreset.nl Login: http://www.autoreset.nl/aj-login.php Aantal chauffeurs: rond de 2000, waarvan ongeveer een kwart studenten Salaris: 19-21 jaar ¤6,08, 22 jaar ¤7,12, 23+ jaar ¤8,22 Hikers: ja Privéchauffeur: ja Minimaal aantal jaren rijbewijs hiking en privéchauffeur: 1 jaar Minimale leeftijd: 19 OV verplicht: Ja; week-OV Flexibiliteit o.b.v. online beschikbaarheid Uitbetaling: wekelijks op vrijdag Kleding: Representatief, d.w.z. donkere (spijker)broek en hemd. In de zomer zijn nette polo's ook toegestaan. Verboden zijn petjes, korte broeken en open schoenen
Overige chauffeursdiensten:
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Chauffeurs die we regelmatig terugzien in dit topic: Als vaste bezoekers meer dan 90 dagen niet meer actief zijn in dit topic worden ze uit de OP verwijderd.
Mallet, ex-hiker regio Doetinchem Maharbal, ex-hiker regio Leeuwarden Franknfurter, ex-hiker regio Utrecht
Privéchauffeurs invine, privéchauffeur regio Amsterdam Mothergoose, privéchauffeur regio Maastricht Thrasyllus, privéchauffeur regio Utrecht/Noord-Holland DrSnuggle, privéchauffeur regio Arnhem Dimitri_, privéchauffeur regio Breda Warchaser44, privéchauffeur regio Breda
Voorgaande topics Een overzicht van alle voorgaande topics is hier terug te vinden.
Facilitair
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Enof die 30k wordt gerechtvaardigd. Dat is gewoon de marktwaarde, dat hij hem voor een prikkie heeft in kunnen kopen is gewoon geluk en lekker makkelijk winst pakken. Als jij een auto wint oid doe je hem toch ook niet voor een prikkie weg omdat je hem toevallig gratis hebt gekregen
Op zaterdag 27 oktober 2012 14:08 schreef joppie_saus het volgende: Ik heb er wel eens over nagedacht ja, om ergens goedkoop iets op te scharrelen, op te knappen en te verpatsen. Helaas kun je dat maar drie keer doen want daarna moet je je inschrijven bij de KvK.
Op zaterdag 27 oktober 2012 14:08 schreef joppie_saus het volgende: Ik heb er wel eens over nagedacht ja, om ergens goedkoop iets op te scharrelen, op te knappen en te verpatsen. Helaas kun je dat maar drie keer doen want daarna moet je je inschrijven bij de KvK.
Per jaar of totaal?
Nederlander in München, met voorliefde voor Taiwan en auti's gonna aut.
Had vanmiddag wat vaags met de auto van m'n vader. Reed door Groningen en ineens beginnen de ruitenwissers te dansen op de hoogste stand uit het niets. Die maar weer uitgezet door de hendel heen en weer te bewegen. Sta ik achter een bus, zie ik in de spiegeling dat de lichten en de mistlichten aan staan terwijl de schakelaars op uit staan... WTF, franse karakter noemen ze dat toch?
Op zondag 28 oktober 2012 00:23 schreef S-RS het volgende: Had vanmiddag wat vaags met de auto van m'n vader. Reed door Groningen en ineens beginnen de ruitenwissers te dansen op de hoogste stand uit het niets. Die maar weer uitgezet door de hendel heen en weer te bewegen. Sta ik achter een bus, zie ik in de spiegeling dat de lichten en de mistlichten aan staan terwijl de schakelaars op uit staan... WTF, franse karakter noemen ze dat toch?
Lekker onvoorspelbaar, LOVE IT
Past zich aan aan berijder. Gekke berijder, gekke auto.
Op zondag 28 oktober 2012 11:26 schreef Hojdhopper het volgende: Lees net in de extra klantinfo van de grote in Houten dat je altijd moet aftanken als je hem vanaf daar wegbrengt. Ben ik dus mooi vergeten donderdag.
Je hoeft hem alleen af te tanken als hij niet afgetankt klaarstaat, of hebben ze de klantinfo aangepast recentelijk? Gaat het eigenlijk om de schadepartner of om de grote zelf? bij de schadepartner moeten de auto's al afgetankt worden als ze in houten afgeleverd worden, maar dat vergeten hikers best vaak. Dan moet je hem zelf nog aftanken dus...
Je hoeft hem alleen af te tanken als hij niet afgetankt klaarstaat, of hebben ze de klantinfo aangepast recentelijk? Gaat het eigenlijk om de schadepartner of om de grote zelf? bij de schadepartner moeten de auto's al afgetankt worden als ze in houten afgeleverd worden, maar dat vergeten hikers best vaak. Dan moet je hem zelf nog aftanken dus...
In dit geval gaat het om de schadepartner. Het stond toen ook niet expliciet in de ritinfo, alleen in de extra klantinfo. De ritten van morgen zijn voor de grote zelf, en daar staat het wel expliciet in de ritinfo.
Nederlander in München, met voorliefde voor Taiwan en auti's gonna aut.
Je hoeft hem alleen af te tanken als hij niet afgetankt klaarstaat, of hebben ze de klantinfo aangepast recentelijk? Gaat het eigenlijk om de schadepartner of om de grote zelf? bij de schadepartner moeten de auto's al afgetankt worden als ze in houten afgeleverd worden, maar dat vergeten hikers best vaak. Dan moet je hem zelf nog aftanken dus...
Ik tank altijd af, ook als ik vol wegrij. Altijd in Utrecht bij het stadion. Ik had pas een auto waar het metertje over het "vol" streepje zat en waar nog 15 liter bijkon.
Maar goed, zolang de Essopas werkt is het geen moeite en extra uren, dus waarom niet.
Ik tank altijd af, ook als ik vol wegrij. Altijd in Utrecht bij het stadion. Ik had pas een auto waar het metertje over het "vol" streepje zat en waar nog 15 liter bijkon.
Maar goed, zolang de Essopas werkt is het geen moeite en extra uren, dus waarom niet.
Als ik naar houten ga tank ik ook bijna altijd af, een enkele keer niet gedaan omdat ik geen tijd/zin had en hij al vol zat. Maar als ik vanuit houten weg rij tank ik alleen af als het overduidelijk vergeten is. Meestal roosteren ze alles te strak in om lekker extra uren te maken bij het tankstation en dat soort dingen:p De dagen waarop dat wel kan zijn de chillste:)
Op zondag 28 oktober 2012 17:01 schreef mothergoose het volgende: morgen moet ik weer eens hiken.. wat een hoop gezeik met die kutformulieren zeg. 'schade oer het hoofd zien = inhoudn op je loon' etc etc
kutzooi.
Ja als je de ritinfo leest dan heb je eigenlijk de neiging om ze op te bellen en te zeggen dat ze 't zelf maar uitzoeken. Lekker weer vakkenvullen bij de AH
Op zondag 28 oktober 2012 00:23 schreef S-RS het volgende: Had vanmiddag wat vaags met de auto van m'n vader. Reed door Groningen en ineens beginnen de ruitenwissers te dansen op de hoogste stand uit het niets. Die maar weer uitgezet door de hendel heen en weer te bewegen. Sta ik achter een bus, zie ik in de spiegeling dat de lichten en de mistlichten aan staan terwijl de schakelaars op uit staan... WTF, franse karakter noemen ze dat toch?
Ik vind het bij die Peugeot 508's altijd zo kinderachtig met die ruitenwissers. Zet je ze op automatisch, wil je onderweg ff wat druppels wegvegen door hem ff 1x aan te zetten. Gaat de automatische stand er altijd direct af, echt zo van "Dan doe je het ook maar lekker zelf als je het beter weet"
Ik vind het bij die Peugeot 508's altijd zo kinderachtig met die ruitenwissers. Zet je ze op automatisch, wil je onderweg ff wat druppels wegvegen door hem ff 1x aan te zetten. Gaat de automatische stand er altijd direct af, echt zo van "Dan doe je het ook maar lekker zelf als je het beter weet"
Is dat ook zo als je hem 1x naar voren trekt terwijl die op automatisch staat? Dat die er af springt als je hem met de hand een stand omhoog duwt klopt idd, en slaat ook nergens op