Als werkgever zou ik liever iemand willen met een stevige drive en iets minder intellectueel vermogen dan iemand die zegt makkelijk cum laude te kunnen maar in plaats van die capaciteiten te benutten op de bank gaat liggen slapen.quote:Op woensdag 10 oktober 2012 13:53 schreef Boterbartje het volgende:
[..]
Ik heb de capaciteit wel, en ook wel de zin om aan de slag te gaan. Maar uiteindelijk beland ik op het 1) internet b) de bank) c) playstation d) ik ga slapen
We zijn het voor een keer helemaal eensquote:Op woensdag 10 oktober 2012 13:55 schreef eriksd het volgende:
[..]
Dit dus. Vergeet niet dat er dagen van 8 tot 8 aankomen, met in het weekend scholing. Het is niet even iets voor erbij en dan naar huis.
Verder sluit ik mij ook bij H-D aan voor wat betreft de cijfers: de kans dat een intellectueel capabale student slechte cijfers haalt lijkt mij kleiner dan een slechte student met goede cijfers. Met andere woorden: relatief gezien zou ik niet cijfers al te makkelijk opzij schuiven.
Toch heb ik bij de twee serieuze werkgevers (dus geen afwassen) altijd positieve feedback gehad. Heb bij de ene na 2 dagen een vast contract aangeboden gekregenquote:Op woensdag 10 oktober 2012 13:56 schreef Valid het volgende:
[..]
Als werkgever zou ik liever iemand willen met een stevige drive en iets minder intellectueel vermogen dan iemand die zegt makkelijk cum laude te kunnen maar liever op de bank gaat liggen slapen.
Jaja. Het kan dus welquote:Op woensdag 10 oktober 2012 13:56 schreef H-D het volgende:
[..]
We zijn het voor een keer helemaal eens![]()
Uiteindelijk is er altijd een gulden middenweg. Daarom ook een prachtige capaciteitentest bij een sollicitatie om te kijken of de cijfers aansluiten op de capaciteiten die je heb.quote:Op woensdag 10 oktober 2012 13:56 schreef Valid het volgende:
[..]
Als werkgever zou ik liever iemand willen met een stevige drive en iets minder intellectueel vermogen dan iemand die zegt makkelijk cum laude te kunnen maar in plaats van die capaciteiten te benutten op de bank gaat liggen slapen.![]()
En een persoonlijkheidstestquote:Op woensdag 10 oktober 2012 14:00 schreef Ricard0j het volgende:
[..]
Uiteindelijk is er altijd een gulden middenweg. Daarom ook een prachtige capaciteitentest bij een sollicitatie om te kijken of de cijfers aansluiten op de capaciteiten die je heb.
Maar over het algemeen zal dat dus niet zo zijn denk ik. En kun je dus uit cijfers e.d. wel degelijk een houding/instelling van mensen afleiden die ook tot uiting komt in hun werkquote:Op woensdag 10 oktober 2012 13:58 schreef Boterbartje het volgende:
[..]
Toch heb ik bij de twee serieuze werkgevers (dus geen afwassen) altijd positieve feedback gehad. Heb bij de ene na 2 dagen een vast contract aangeboden gekregenen bij de ander alle vrijheid en een eigen kantoor in een sales positie (dat vind ik niet gek voor iemand die net van vwo komt huppelen).
Ja. Ik denk dat je dat ook goed tot uiting kan laten komen op je CV. Ik werk bijvoorbeeld er nog 20-25 uur (meestal doordeweeks) en haal redelijke cijfers (maar zeker geen gemiddelde van een 8). Daarom bedoel ik ook dat cijfers niet alles zijn. Ze zijn wel een goede indicator, maar kijk daarnaast naar de student wat ie ook naast zijn studie gedaan heeft.quote:Op woensdag 10 oktober 2012 14:01 schreef H-D het volgende:
[..]
Maar over het algemeen zal dat dus niet zo zijn denk ik. En kun je dus uit cijfers e.d. wel degelijk een houding/instelling van mensen afleiden die ook tot uiting komt in hun werk
Gast, ik heb daar zo'n hekel aan hequote:
uitzondering bevestigt de regelquote:Op woensdag 10 oktober 2012 14:01 schreef H-D het volgende:
[..]
Maar over het algemeen zal dat dus niet zo zijn denk ik. En kun je dus uit cijfers e.d. wel degelijk een houding/instelling van mensen afleiden die ook tot uiting komt in hun werk
Ik doe dan R&M wat dus Nederlands recht + bedrijfskunde is en ik werk daarnaast ook nog (2 baantjes) dus.. al met al vind ik het allemaal wel best zoquote:Op woensdag 10 oktober 2012 14:04 schreef Ricard0j het volgende:
[..]
Ja. Ik denk dat je dat ook goed tot uiting kan laten komen op je CV. Ik werk bijvoorbeeld er nog 20-25 uur (meestal doordeweeks) en haal redelijke cijfers (maar zeker geen gemiddelde van een 8). Daarom bedoel ik ook dat cijfers niet alles zijn. Ze zijn wel een goede indicator, maar kijk daarnaast naar de student wat ie ook naast zijn studie gedaan heeft.
Dat heb ik in een eerdere post zelf ook gezegd. Cijfers èn CV.quote:Op woensdag 10 oktober 2012 14:04 schreef Ricard0j het volgende:
[..]
Ja. Ik denk dat je dat ook goed tot uiting kan laten komen op je CV. Ik werk bijvoorbeeld er nog 20-25 uur (meestal doordeweeks) en haal redelijke cijfers (maar zeker geen gemiddelde van een 8). Daarom bedoel ik ook dat cijfers niet alles zijn. Ze zijn wel een goede indicator, maar kijk daarnaast naar de student wat ie ook naast zijn studie gedaan heeft.
Mijn excuus, dan heb ik daar even over heen gelezen.quote:Op woensdag 10 oktober 2012 14:07 schreef H-D het volgende:
[..]
Dat heb ik in een eerdere post zelf ook gezegd. Cijfers èn CV.
Nevermindquote:Op woensdag 10 oktober 2012 14:08 schreef Ricard0j het volgende:
[..]
Mijn excuus, dan heb ik daar even over heen gelezen.
[ afbeelding ]
Respectquote:Op woensdag 10 oktober 2012 14:12 schreef eriksd het volgende:
Bachelor 7,9, master 7,8 geloof ik. Weet niet meer. Speelt ook niet meer zo'n rol nu.
Niet overall rechtenfaculteit. Het verschilt namelijk per vakgroep.quote:Op woensdag 10 oktober 2012 13:48 schreef Boterbartje het volgende:
Eens. Wel de beste van Nederland!
Ik zou daar niet trots op zijn. Een verwarrende CV werkt niet in je voordeel.quote:Op woensdag 10 oktober 2012 14:12 schreef Yreal het volgende:
Net weer een recruiter aan de lijn die niks snapte van mijn cv![]()
Van huh, doe je nou hbo of wo??
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |