Dat doen ze wel, of wij het er mee eens zijn doet er niet toe.quote:Op zondag 7 oktober 2012 01:15 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Nee, maar als je eenmalig dronken bent slaat het nergens op om je rijbewijs in te nemen en dat gebeurt ook niet.
Ik geloof dat echt niet zomaar.quote:Op zondag 7 oktober 2012 01:25 schreef Life2.0 het volgende:
[..]
Dat doen ze wel, of wij het er mee eens zijn doet er niet toe.
Dat laatste was pas nog in t nieuws, sommige regio's doen dat! Ook al mag t niet.quote:Op zondag 7 oktober 2012 09:51 schreef Me_Wesley het volgende:
Dat gezeik over je rijbewijs invorderen is gigantisch getroll, gewoon niet op ingaan.
Zelfde broodje aap als dat je je rijbewijs kwijtraakt als je dronken op je fiets zit.
Kennelijke staat is genoeg en mogen agenten zonder blaastest concluderen.quote:Op zondag 7 oktober 2012 10:23 schreef Rewimo het volgende:
TS, hebben ze ook bloed afgenomen of je laten blazen om aan te tonen dat je te veel gedronken had? Drank is niet de enige oorzaak voor kotsen natuurlijk.
Dit is de grondslag van de zogenaamde invorderingsprocedure. De AMVB waar naar toe verwezen wordt is:quote:Op zondag 7 oktober 2012 00:23 schreef FF het volgende:
[..]
Viel me mee:
http://wetten.overheid.nl(...)eidsdatum_07-10-2012
"
1. Indien bij de bij algemene maatregel van bestuur aangewezen personen een vermoeden bestaat dat de houder van een rijbewijs niet langer beschikt over de rijvaardigheid dan wel over de lichamelijke of geestelijke geschiktheid, vereist voor het besturen van een of meer categorieën van motorrijtuigen waarvoor dat rijbewijs is afgegeven, doen zij daarvan zo spoedig mogelijk schriftelijk mededeling aan het CBR onder vermelding van de feiten en omstandigheden die aan het vermoeden ten grondslag liggen. Bij ministeriële regeling worden de feiten en omstandigheden aangewezen die aan het vermoeden ten grondslag dienen te liggen en worden ter zake van de uitoefening van deze bevoegdheid nadere regels vastgesteld.
"
Hier staat dus niet 'de bestuurder'.
Naar mijn kennis niet.quote:Op zondag 7 oktober 2012 01:43 schreef RolStaart-Beer het volgende:
Wat heeft een onderzoek bij het CBR er bij te maken? Naar mijn weten wordt zo'n onderzoek alleen ingesteld als je daadwerkelijk met drank achter het stuur wordt gepakt.
Nog altijd goedkoper dan als je door een ambulance was gehaald.quote:Op zaterdag 6 oktober 2012 17:45 schreef arwinotrino het volgende:Afijn, fouilleren etc en in de auto maar het bureau. In de cel gezet en sochtends gewoon weer naar huis gestuurd. Ik vroeg nog, zit er een boete aan vast? Ja zei de agent. Dus ik had zitten kijken op internet en dacht dat het wel iets rond de 100 euro zou worden. 340 euro dus :S ( ik schrok me dood )
Dan klopt je kennis niet of de bron die je hebt bij het cbr. Je moet een keer betrapt worden met drank op achter het stuur voordat men die procedure ingaat. Alleen een boete voor openbaar dronkenschap is niet genoeg. Zie mijn bovenstaande post.quote:
Ligt er misschien ook aan hoe de dag van de agent zelf wasquote:Op zondag 7 oktober 2012 18:23 schreef Henno het volgende:
Toen ik weer eens een keer zwalkend over straat "liep" (tja is maar 15 minuten nuchter naar m'n huis dus dat red ik dronken ook nog wel), stopten de blauwpetten ook eens naast me, maar dat was gewoon om te vragen of het goed ging.. blijkbaar gaf ik een nuchter genoeg antwoord om niet bekeurd te worden, want ik mocht doorlopenkruipen.
Ik heb het idee dat sommigen het zwaar overdrijven. Het is wel zo dat in Nederland veel strenger is dan in bv. Duitsland waar het juist opvalt als je rond dergelijke tijden níet dronken over straat loopt, evt. nog met een open fles bier in de hand
Inderdaad. Verder kan ik me ook voorstellen dat je eerder de sjaak bent als een stel agenten in een uitgaansgebied bewust een fuik hebben gemaakt met de intentie om iedereen die waterig uit z'n ogen kijkt erbij te naaien, dan wanneer je ergens loopt/kruipt/ligt en er toevallig een stel agenten langs lopen.quote:Op zondag 7 oktober 2012 18:46 schreef bijdehand het volgende:
[..]
Ligt er misschien ook aan hoe de dag van de agent zelf wasIk ben ooit voor een parkeergarage in slaap gevallen, en toen werd ik wakkergeprikt door de politie met de vraag 'gaat 't, jongen?'. Ben toen naar huis gegaan, maar heb geen boete gehad ofzo
Ik geef de hele tijd al aan dat het niet over invorderen gaan maar over een onderzoek.quote:Op zondag 7 oktober 2012 11:44 schreef Ryon het volgende:
[..]
Dit is de grondslag van de zogenaamde invorderingsprocedure. De AMVB waar naar toe verwezen wordt is:
http://wetten.overheid.nl/BWBR0030613/geldigheidsdatum_07-10-2012
Maar er moeten een paar dingen niet met elkaar verward worden. Dit gaat om de bestuursrechtelijke invordering van het rijbewijs door het CBR en niet om de strafrechtelijke inbeslagname door de politie/OvJ.
Zoals je ziet in Artikel 2 lid 2 van de genoemde AMVB moet als het gaat om een vermoeden van alcoholbedwelming de betrokkene bij een feit bestuurder zijn van een voertuig met een rijbewijs verplichting. Dit betekent dat de melding en de procedure dus niet wordt gestart in het geval van TS. Je hoeft niet bang te zijn dat je al een melding krijgt na een avondje flink te hebben doorgezakt. Dat zou ook onbetaalbaar zijn, aangezien het CBR na elk weekend dan overspoeld wordt met meldingen die behandeld moeten worden.
Zou TS een aantal keer achter het stuur hebben gezeten met drank op en ook daarbuiten opgepakt worden met een flinke dosis alcohol dan kan dat (na melding) een aangelegenheid zijn voor het CBR om naast de strafrechterlijke vervolging (een flinke boete en inbeslagname) ook een onderzoek te starten (a 960 euro) en eventueel zijn rijbewijs invorderen of een maatregel op te leggen.
thx !quote:Op zaterdag 6 oktober 2012 23:32 schreef Ambipur het volgende:
http://www.flitsservice.n(...)kenschap-t60884.html
Waarom zou ik dingen niet zeggen, als ik wist dat ik zo fout was zou ik toch dit hele topic niet hebben gestart. ik zat ongeveer 25 meter van de club vandaan te wachten op vrienden. Ik mocht die vrienden ook niet meer bellen etc, kmoest gewoon mee.quote:Op zaterdag 6 oktober 2012 23:51 schreef Doodloper het volgende:
[..]
Als je gewoon voor de tent waar je de hele avond bent geweest op straat zit en je moet kotsen dan betaal je daar echt geen 340 euro boete voor, en dan hoef je ook niet een nachtje de cel in.
Denk dus dat er wat meer is gebeurd dan TS ons wil voorhouden.
Wat wel ¤ 340,- boete is, is "Dronken orde/veiligheid verstoren op openbare weg" [ http://www.om.nl/onderwerpen/boetes/?boete_tree=3152,3111#keuzes ], dus ik denk dat TS een beetje lallend en kotsend over straat is gaan wandelen ofzo.
Ja kweet niet echt wat ik hiermee moet, heb jij wel eens een nacht gezeten?quote:Op zondag 7 oktober 2012 00:04 schreef Life2.0 het volgende:
Beetje jezelf helemaal vol gieten met goedkope zooi
daarna de straat vervuilen met je lichaamssappen
niets op hoeven ruimen
gratis overnachting
en je wou nog een excuses hebben zeker ook?
geen auto idd : )quote:Op zondag 7 oktober 2012 00:06 schreef Life2.0 het volgende:
[..]
, nee waarschijnlijk niet. Dus stil dan gewoon.[quote]Op zondag 7 oktober 2012 00:07 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Say what?![]()
Dus je mag nooit alcohol drinken, niet slapen etc.![]()
Misschien heeft TS wel niet eens een auto.
hahahahah ja XDquote:Op zondag 7 oktober 2012 00:11 schreef heiden6 het volgende:
[..]
TS zat op een plein. Drankmisbruik omdat je een keer dronken bent en moet overgeven? En dan je rijbewijs kwijt zijn, ook al je auto thuis voor de deur staat en jij met het OV bent gekomen?![]()
Ik ga er vanuit dat je uit je nek lult.
Geen test gedaan en geen bloed gegeen.quote:Op zondag 7 oktober 2012 10:23 schreef Rewimo het volgende:
TS, hebben ze ook bloed afgenomen of je laten blazen om aan te tonen dat je te veel gedronken had? Drank is niet de enige oorzaak voor kotsen natuurlijk.
Dranken door elkaar heen drinken, hoef je echt niet veel voor te drinken om dan te kotsen en heb al veel mensen dat zien doen. En ja, het feit dat je EEN keer teveel drinkt en mss al die andere honderden keren gewoon normaal doet vergeten heel veel mensen hier..quote:Op zondag 7 oktober 2012 00:15 schreef Life2.0 het volgende:
Nee je kotst omdat dat ze lekker is, godverdomme zit je al de hele week aan het bier, kotsen is een instinct om gif uit je lichaam te krijgen; ts heeft dus dergelijke hoeveelheden gedronken dat zijn lichaam dat onmogelijk kon verwerken. Plus dat je niet merkbaar onder invloed hoort te zijn in het openbaar.
Ts is een stoere boi en wil gewoon niet op de blaren zitten
Je kunt toch moeilijk verwachten dat ze met dat laatste rekening houden?quote:Op maandag 8 oktober 2012 01:08 schreef arwinotrino het volgende:
[..]
Geen test gedaan en geen bloed gegeen.
[..]
Dranken door elkaar heen drinken, hoef je echt niet veel voor te drinken om dan te kotsen en heb al veel mensen dat zien doen. En ja, het feit dat je EEN keer teveel drinkt en mss al die andere honderden keren gewoon normaal doet vergeten heel veel mensen hier..
Aangezien TS is meegenomen zal dat haast welquote:Op zaterdag 6 oktober 2012 19:09 schreef Luxuria het volgende:
En die kots is daar lekker blijven liggen?
Dan zou iedereen die een keer medicijnen met een rode of gele sticker meekrijgt bij de apotheek gelijk het rijbewijs kunnen kwijtraken, ook als ze de auto niet gebruiken. Lijkt me sterk.quote:Op zondag 7 oktober 2012 00:05 schreef FF het volgende:
[..]
Hoe bedoel je veranderd?
Je hebt een rijvaardigheidsbewijs en dient altijd in staat te zijn een voertuig te kunnen besturen.
Kan je dat niet, dan ben je niet rijvaardig en mag je geen rijvaardigheidsbewijs hebben.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |