FOK!forum / Nieuws & Achtergronden / Ivo Opstelten wilt dat verdachten meewerken aan hun eigen veroordeling
vosssdonderdag 4 oktober 2012 @ 13:54
quote:
Minister houdt vast aan 'ontsleutelplicht' verdachten

Volgens minister Ivo Opstelten van Justitie is een plicht voor verdachten om in bepaalde gevallen de sleutel tot beveiligde bestanden te geven, niet in strijd met het beginsel dat verdachten niet hoeven mee te werken aan hun eigen veroordeling.

Een eerder aangekondigd onderzoek naar de mogelijkheid om een 'ontsleutelplicht' in te voeren, bevindt zich op dit moment in de 'afrondende fase', schrijft Opstelten. Uit de voorlopige resultaten zou blijken dat een ontsleutelplicht niet in strijd is met het belangrijke nemo tenetur-beginsel, dat verdachten het recht geeft om niet mee te werken aan hun veroordeling. Dat schrijft minister Opstelten in een brief aan de Tweede Kamer.

Daarom zal Opstelten in de komende maanden bekijken hoe een ontsleutelplicht in wetgeving verankerd kan worden. De maatregel zou gaan gelden voor bepaalde typen misdrijven, zoals bijvoorbeeld bij kinderporno. Verdachten als Robert M. kunnen dan worden gedwongen om de inhoud van bestanden vrij te geven. Overigens ontsleutelde Robert M., die wordt verdacht van het misbruiken van kinderen en het bezit van kinderporno, zijn bestanden vrijwillig.

De omstreden maatregel is onder meer ingevoerd in het Verenigd Koninkrijk, waar verdachten die versleutelde bestanden niet decrypten, kunnen rekenen op gevangenisstraf. Hoe Nederlandse verdachten die niet willen meewerken gestraft zouden kunnen worden, is onduidelijk; het Ministerie van Veiligheid en Justitie was niet bereikbaar voor commentaar. Ook is nog onduidelijk voor wat voor soort misdrijven een ontsleutelplicht zou gaan gelden.

Opstelten tekent in zijn Kamerbrief wel aan dat er voldoende waarborgen moeten zijn. Zo moet er sprake zijn van een publiek belang bij het decrypten van bestanden, schrijft de minister, zeker als de te ontsleutelen gegevens een grote rol als bewijsmateriaal kunnen spelen. Ook moet er sprake zijn van 'rechtsbescherming', al is onduidelijk op welke manier.

In dezelfde brief blikt de minister ook terug op een pilot waarbij hostingproviders uploads van kinderporno filteren. Volgens Opstelten was die pilot 'geslaagd'. De plaatjes werden gefilterd via md5-hashes van ongewenste afbeeldingen; een filter aan de kant van de hostingprovider kon op die manier verdachte uploads ontdekken en blokkeren. Het gaat dus niet om een filter bij internetproviders die het opvragen van kinderpornoafbeeldingen blokkeert; een dergelijk plan is eerder afgeschoten.

Bron: onze vrienden van tweakers.net
Ronduit schandalig als je het mij vraagt. :r

quote:
Uit de voorlopige resultaten zou blijken dat een ontsleutelplicht niet in strijd is met het belangrijke nemo tenetur-beginsel, dat verdachten het recht geeft om niet mee te werken aan hun veroordeling. Dat schrijft minister Opstelten in een brief aan de Tweede Kamer.
Overigens vraag ik me af wat die voorlopige resultaten dan precies zijn en hoe dat niet in strijd is methet nemo tenetur-beginsel.

Wat vinden jullie hiervan?
FAUSTINOdonderdag 4 oktober 2012 @ 13:57
Moet niet gekker worden en uiteraard allemaal onder de noemer kinderporno en terrorisme :')
vosssdonderdag 4 oktober 2012 @ 13:58
En wat als je de sleutel vergeten bent? Dan wordt je dus in het gevang geflikkerd omdat je niet meewerkt aan je eigen veroordeling. Zonder bewijs, want dat zit in truecrypt container bijvoorbeeld.

Wat een domme achterlijke klapviool is het ook zeg :')
Insomnia_donderdag 4 oktober 2012 @ 13:59
hahahahah :')
Insomnia_donderdag 4 oktober 2012 @ 13:59
Opstelten :')
FAUSTINOdonderdag 4 oktober 2012 @ 14:02
quote:
7s.gif Op donderdag 4 oktober 2012 13:58 schreef vosss het volgende:
En wat als je de sleutel vergeten bent? Dan wordt je dus in het gevang geflikkerd omdat je niet meewerkt aan je eigen veroordeling. Zonder bewijs, want dat zit in truecrypt container bijvoorbeeld.

Wat een domme achterlijke klapviool is het ook zeg :')
Heb meerdere bestanden versleuteld staan waar niemand een zak mee te maken heeft. Mocht ooit bij bij een inbraak mijn computer gejat worden. Lijkt me ook niet handig als een inbreker met zulke data er vandoor gaat al is er niets illegaals aan :X
Papierversnipperaardonderdag 4 oktober 2012 @ 14:02
"Maar ik heb helemaal niets versleuteld, ik heb helemaal niet zo veel verstand van computers"

:')
Yi-Longdonderdag 4 oktober 2012 @ 14:06
Belachelijk idd, maar goed, dat heb ik wel vaker bij de Wild West ideeen van figuren als Teefje Fred en Ivo.
vosssdonderdag 4 oktober 2012 @ 14:08
quote:
99s.gif Op donderdag 4 oktober 2012 14:06 schreef Yi-Long het volgende:
Belachelijk idd, maar goed, dat heb ik wel vaker bij de Wild West ideeen van figuren als Teefje Fred en Ivo.
Vergeet landverraders Ernst en Maxime ook vooral niet. :r}:|
Jesse_donderdag 4 oktober 2012 @ 14:12
Tijd om je containers in containers te verstoppen dus.
Schunckelstardonderdag 4 oktober 2012 @ 14:17
Ik heb bij opstelten altijd het idee dat ie zelf totaal niet weet wat ie allemaal aan het doen is en zegt :{
SicSicSicsdonderdag 4 oktober 2012 @ 14:19
Lijkt me niet helemaal verkeerd toch? Het is niet zo dat als je morgen door rood rijdt, je alles op je computer maar moet inleveren en ontsleutelen. Politie moet er goede redenen voor hebben om het aan te vragen en (het lijkt mij) een rechter beslist?
vosssdonderdag 4 oktober 2012 @ 14:20
quote:
1s.gif Op donderdag 4 oktober 2012 14:17 schreef Schunckelstar het volgende:
Ik heb bij opstelten altijd het idee dat ie zelf totaal niet weet wat ie allemaal aan het doen is en zegt :{
Die vent mist een paar chromosomen. Hij kan amper praten. Ik verdenk hem er serieus van een ramenlikker te zijn. En ramenlikkers moeten preventief geruimd worden. }:|
wahtdonderdag 4 oktober 2012 @ 14:21
Ga dan gewoon voor marteling. Met terugwerkende kracht toepassen, uiteraard.
Yi-Longdonderdag 4 oktober 2012 @ 14:23
quote:
7s.gif Op donderdag 4 oktober 2012 14:08 schreef vosss het volgende:

[..]

Vergeet landverraders Ernst en Maxime ook vooral niet. :r}:|
Je weet van mij toch wel dat ik al die hufters nooit vergeet!?

Ik loop nog steeds vrijwel wekelijks te janken op de FP wegens die demente bouwfraude-hoer van een Jorritsma... :P
Xa1ptdonderdag 4 oktober 2012 @ 14:25
Kinderporno is de nieuwe godwin.
SicSicSicsdonderdag 4 oktober 2012 @ 14:26
quote:
7s.gif Op donderdag 4 oktober 2012 14:20 schreef vosss het volgende:
Die vent mist een paar chromosomen.
Onmogelijk. Eén chromosoom te weinig (monosomie) betekend eigenlijk altijd al een miskraam. Tenzij syndroom van turner. Maar dan moet het wel een meisje zijn.

Partiele monosomie kan wel weer, maar een paar chromosomen missen kan nooit! :N
vosssdonderdag 4 oktober 2012 @ 14:37
quote:
6s.gif Op donderdag 4 oktober 2012 14:26 schreef SicSicSics het volgende:

[..]

Onmogelijk. Eén chromosoom te weinig (monosomie) betekend eigenlijk altijd al een miskraam. Tenzij syndroom van turner. Maar dan moet het wel een meisje zijn.

Partiele monosomie kan wel weer, maar een paar chromosomen missen kan nooit! :N
Ik bedoel dat ik hem er van verdenk een downie te zijn.

Die moeten we op de trein naar het land van Down zetten. Allemaal. Deporteren die handel. Uit de genenpoel verwijderen.

*O*
SicSicSicsdonderdag 4 oktober 2012 @ 14:40
quote:
7s.gif Op donderdag 4 oktober 2012 14:37 schreef vosss het volgende:
Ik bedoel dat ik hem er van verdenk een downie te zijn.

Die moeten we op de trein naar het land van Down zetten. Allemaal. Deporteren die handel. Uit de genenpoel verwijderen.

*O*
Ah! 8-) Een chromosoom 21 teveel (Trisomie). Ja, een veel gemaakte fout. :7

Ik maakte hem gisteren nog, dus vanochtend toevallig wat artikeltjes zitten lezen. :')
Gebraden_Wombatdonderdag 4 oktober 2012 @ 14:40
Hele brief:
http://www.rijksoverheid.(...)nderpornografie.html

Het relevante stuk:
quote:
Encryptie

In mijn brief van 27 januari 20126 heb ik uw Kamer bericht dat nader onderzoek verricht zal worden naar de mogelijkheid om verdachten in (onder andere) kinderpornozaken te verplichten om medewerking te verlenen bij het toegankelijk maken van gegevens op hun computer die met het gebruik van encryptie zijn versleuteld (ontsleutelplicht).

Inmiddels zit dit onderzoek in de afrondende fase. Uit de voorlopige resultaten komt naar voren dat de ontwikkelingen in het buitenland en in de techniek suggereren dat een ontsleutelplicht voor verdachten wel verenigbaar is met het nemo tenetur-beginsel (het recht dat verdachten niet actief mee hoeven te werken aan hun eigen veroordeling) en ook effectief zou kunnen zijn, mits een eventuele wettelijke regeling en de uitvoering daarvan met voldoende waarborgen is omkleed. Zo zal naarmate de dwang om mee te werken groter wordt en het afgedwongen materiaal een zwaardere rol heeft bij het bewijs, het publiek belang van de afgedwongen medewerking des te groter moeten zijn en zullen er meer waarborgen moeten zijn voor rechtsbescherming.

In de komende maanden wordt bekeken welke concrete mogelijkheden de uitkomst van dit onderzoek biedt voor het beleids- en wetgevingskader. Hierbij ben ik nog steeds van oordeel dat de mogelijkheden van een regeling in de Nederlandse strafwetgeving met een positieve grondhouding benaderd zullen worden. Wel zal een ontsleutelplicht op zichzelf staand niet altijd de ultieme oplossing zijn. Deze maatregel moet namelijk bezien worden in het geheel van maatregelen en instrumenten die deels zijn opgenomen in de brief over wetgeving cybercrime. Deze brief zal ik uw Kamer op korte termijn doen toekomen.
Ik ben heel benieuwd naar dat onderzoek, want een ontsleutelplicht lijkt me lijnrecht ingaan tegen het principe van niet aan je eigen veroordeling mee moeten werken.

Nog los van het feit dat echte kwaadwillenden nogmaals versleutelde data in een versleutelde partitie hebben kunnen staan, waarbij het zonder de sleutel onmogelijk is om aan te tonen dat die data überhaupt bestaat.
vosssdonderdag 4 oktober 2012 @ 14:41
quote:
Ik ben heel benieuwd naar dat onderzoek, want een ontsleutelplicht lijkt me lijnrecht ingaan tegen het principe van niet aan je eigen veroordeling mee moeten werken.
Ik haalde dat punt niet voor niets in de OP terecht ook al aan he ;)
Gebraden_Wombatdonderdag 4 oktober 2012 @ 14:44
Ja ik ben het met je eens :). Had over jouw nieuwsgierigheid naar dat onderzoek heengelezen.
HetKlusKonijndonderdag 4 oktober 2012 @ 17:06
quote:
0s.gif Op donderdag 4 oktober 2012 14:40 schreef Gebraden_Wombat het volgende:
Hele brief:
http://www.rijksoverheid.(...)nderpornografie.html

Het relevante stuk:

[..]

Ik ben heel benieuwd naar dat onderzoek, want een ontsleutelplicht lijkt me lijnrecht ingaan tegen het principe van niet aan je eigen veroordeling mee moeten werken.

Nog los van het feit dat echte kwaadwillenden nogmaals versleutelde data in een versleutelde partitie hebben kunnen staan, waarbij het zonder de sleutel onmogelijk is om aan te tonen dat die data überhaupt bestaat.
Dat dus. Onze vriend Ivo Opdekast en zijn maatje Fredje de Teev hebben kennelijk niet helemaal opgelet gedurende de cursus "strafrecht voor beginners"... :')

Wat zou het volgende voorsteld zijn van dit duo, de herinvoering van de schandpaal? Het liefst voordat er uberhaupt sprake is van een veroordeling door een rechter, uiteraard... 8)7
Brum_brumdonderdag 4 oktober 2012 @ 18:20
quote:
Zo moet er sprake zijn van een publiek belang bij het decrypten van bestanden, schrijft de minister, zeker als de te ontsleutelen gegevens een grote rol als bewijsmateriaal kunnen spelen.
quote:
Uit de voorlopige resultaten zou blijken dat een ontsleutelplicht niet in strijd is met het belangrijke nemo tenetur-beginsel, dat verdachten het recht geeft om niet mee te werken aan hun veroordeling.
jaja.. Je hoeft geen jaren rechten te studeren om dit mysterie te snappen hoor.
Gebraden_Wombatdonderdag 4 oktober 2012 @ 18:38
quote:
0s.gif Op donderdag 4 oktober 2012 18:20 schreef Brum_brum het volgende:

[..]

[..]

jaja.. Je hoeft geen jaren rechten te studeren om dit mysterie te snappen hoor.
Ik heb dan ook geen jaren rechten gestudeerd, maar kan je dezelfde redenering niet toepassen om iemand die verdacht wordt van een serie moorden te dwingen van zijn zwijgrecht af te zien?
AchJadonderdag 4 oktober 2012 @ 18:41
Daarom Plausible Deniability in Truecrypt. Klaar ben je.

Verder natuurlijk weer een onzinnig voorstel van betrokkene.
Brum_brumdonderdag 4 oktober 2012 @ 19:01
quote:
0s.gif Op donderdag 4 oktober 2012 18:38 schreef Gebraden_Wombat het volgende:

[..]

Ik heb dan ook geen jaren rechten gestudeerd, maar kan je dezelfde redenering niet toepassen om iemand die verdacht wordt van een serie moorden te dwingen van zijn zwijgrecht af te zien?
Ik denk niet dat je mij helemaal goed begrepen hebt. In vind Opstelten een gevaarlijk manneke en zijn redenatie ronduit eng. Mocht je dat wel door hebben gehad dan snap ik je vraag niet.
Pietverdrietdonderdag 4 oktober 2012 @ 19:04
In 1 woord,
Tonino.
Gebraden_Wombatdonderdag 4 oktober 2012 @ 19:09
quote:
0s.gif Op donderdag 4 oktober 2012 19:01 schreef Brum_brum het volgende:

[..]

Ik denk niet dat je mij helemaal goed begrepen hebt. In vind Opstelten een gevaarlijk manneke en zijn redenatie ronduit eng. Mocht je dat wel door hebben gehad dan snap ik je vraag niet.
Dan heb ik je verkeerd begrepen. Ik dacht dat je bedoelde dat "publiek belang" de oplossing was van het mysterie van de schijnbare tegenspraak van die twee quotes.
BasEnAaddonderdag 4 oktober 2012 @ 19:18
Die man is naïef, ontzettend dom, of gewoon echt een valse rat. Als je zo respectloos de mensheid wil behandelen, verdien je het niet om het volk te vertegenwoordigen.
Brum_brumdonderdag 4 oktober 2012 @ 19:36
quote:
0s.gif Op donderdag 4 oktober 2012 19:18 schreef BasEnAad het volgende:
Die man is naïef, ontzettend dom, of gewoon echt een valse rat. Als je zo respectloos de mensheid wil behandelen, verdien je het niet om het volk te vertegenwoordigen.
Jij bent tegen dit plan dus ben je voor pedo's hurrr durrrr pownews kuch...
Me_Wesleydonderdag 4 oktober 2012 @ 19:48
Hoi Ivo,
Wel eens gehoord van een hidden container?
Groetjes
QBaydonderdag 4 oktober 2012 @ 20:08
'Ik ben de sleutel vergeten :('

Wat gebeurt er in die situatie? Want:
1. Misschien is de persoon door de spanning en stress de sleutel echt vergeten
2. Misschien liegt de persoon, maar hoe bewijs je dat?
dl3bdonderdag 4 oktober 2012 @ 20:13
Gewoon OTP (one-time-pad) encryptie gebruiken.
Als er om de sleutel gevraagd wordt dan kun je zelf bepalen wat ze te zien krijgen
Pietverdrietdonderdag 4 oktober 2012 @ 20:22
quote:
0s.gif Op donderdag 4 oktober 2012 20:13 schreef dl3b het volgende:
Gewoon OTP (one-time-pad) encryptie gebruiken.
Als er om de sleutel gevraagd wordt dan kun je zelf bepalen wat ze te zien krijgen
OTP is een versleutelmethode, true random key otp is onkraakbaar mits je de sleutel ook maar 1 keer gebruikt. Maar er zitten ook nadelen aan, als je het goed gebruikt moet je sleutel net zo lang zijn als dat wat je versleuteld. Succes daarmee.
En zelf bepalen wat men te zien krijgt? Hoe bedoel je dat?
Psy-freakdonderdag 4 oktober 2012 @ 20:24
Ik sla alles zonder encryptie op zodat iedereen denkt dat het onbelangrijk is.
DS4donderdag 4 oktober 2012 @ 22:40
Nou denk ik dat het bemo teneturbeginsel inderdaad, de jurisprudentie van het ehrm indachtig, niet in geding is in dezen, maar straf opleggen in dezen is toch wel lastig... Je kan een passkey vergeten (zo heb ik een versleuteld bestand met know how waar ik de passkey van kwijt ben).

De ontwikkeling is derhalve zorgelijk (overigens ben ik het ook niet eens met de jurisprudentie van het ehrm in dezen).
Me_Wesleydonderdag 4 oktober 2012 @ 22:45
Sowieso is het uberhaupt al lastig aantonen dat er een versleuteld bestand op de laptop staat.

Daarnaast kan je bijvoorbeeld met TrueCrypt een geheim deel aanmaken binnen je container, dat je alleen ziet met het hoofdwachtwoord. Je kan dan een tweede wachtwoord aanmaken die bij gebruik alleen de onschuldige bestanden laat zien.

En sinds wanneer moet vergeetachtigheid bestraft worden?
RAVWdonderdag 4 oktober 2012 @ 22:47
quote:
0s.gif Op donderdag 4 oktober 2012 22:40 schreef DS4 het volgende:
Nou denk ik dat het bemo teneturbeginsel inderdaad, de jurisprudentie van het ehrm indachtig, niet in geding is in dezen, maar straf opleggen in dezen is toch wel lastig... Je kan een passkey vergeten (zo heb ik een versleuteld bestand met know how waar ik de passkey van kwijt ben).

De ontwikkeling is derhalve zorgelijk (overigens ben ik het ook niet eens met de jurisprudentie van het ehrm in dezen).
dat is de ene kant maar wat nu als ik hem zo beveiligd dat ik bij een code indrukken, of laat indrukken het bestand gewoon helemaal wis of ongevraagd een lowformat doet van mijn schijf zonder dat ze het door hebben dan is het toch echt wel een probleem voor die lui ..

bewijs is dan helemaal weg en dan ??
En trouwens mensen die meer dan 4000 euro verdienen verwacht ik wel iets meer van dan een thuisgebruiker die een beetje zijn software vergrendelt

als ze daar al moeite mee hebben dan is die 4000 Euro ook niet waard als loon .
:D :D
CafeRokerdonderdag 4 oktober 2012 @ 23:00
Wat een figuur is het toch ook. Ben benieuwd naar de details.

En wat betreft dat filter: Hoe goed werkt zo'n check op basis van MD5? Als je de afbeelding op je scherm hebt staan en er dan een screenshot van maakt, heb je dan niet een totaal andere MD5?
VanishedEntitydonderdag 4 oktober 2012 @ 23:04
quote:
0s.gif Op donderdag 4 oktober 2012 19:36 schreef Brum_brum het volgende:
Jij bent tegen dit plan dus ben je voor pedo's hurrr durrrr pownews kuch...
linkje naar betreffende GS of Pownews draadje of columnpje zou wel handig zijn :') ...
fathankdonderdag 4 oktober 2012 @ 23:09
quote:
0s.gif Op donderdag 4 oktober 2012 18:41 schreef AchJa het volgende:
Daarom Plausible Deniability in Truecrypt. Klaar ben je.

Verder natuurlijk weer een onzinnig voorstel van betrokkene.
Dat dus.
vosssdonderdag 4 oktober 2012 @ 23:14
quote:
0s.gif Op donderdag 4 oktober 2012 22:40 schreef DS4 het volgende:
De ontwikkeling is derhalve zorgelijk
Dat is nogal een understatement. Het is niet alleen zorgelijk; het is een zeer kwalijke zaak. :X
Blue_Panther_Ninjadonderdag 4 oktober 2012 @ 23:53
Opstelten moet eerst naar zichzelf kijken |:(
Anno2012vrijdag 5 oktober 2012 @ 00:19
Wat we allemaal na WOII hebben opgebouwd breekt Teeven en Opstelten in een paar jaar af.
Gevaarlijke figuren zijn het.

En iedereen kijkt weer de andere kant op. Want ja, onder het mom pedofielen en terrorisme krijgen ze tegenwoordig alles erdoorheen.
Brum_brumvrijdag 5 oktober 2012 @ 00:22
quote:
0s.gif Op donderdag 4 oktober 2012 23:04 schreef VanishedEntity het volgende:

[..]

linkje naar betreffende GS of Pownews draadje of columnpje zou wel handig zijn :') ...
Het was slechts een imitatie van een reaguurder. Dit nieuws is nog niet doorgedrongen tot pownews.
Fleischmeistervrijdag 5 oktober 2012 @ 00:41
Ivo "Politiestaat" Opstelten weet waarschijnlijk niet eens hoe hij TrueCrypt moet installeren, echt zo'n fossiel van vlak na de oorlog die denkt de internetgeneratie te kunnen controleren.

Niet te handhaven dit. En daarna wordt encryptie zeker gewoon verboden, wederom succes met handhaven :')

Die rare sprongen zijn wel een mooie indicatie van de effectiviteit van encryptie, blijven gebruiken dus. Notebooks ontvangen bij mij altijd een volledige encryptie, ongeacht wat erop staat. Handig voor een goede nachtrust mocht ie kwijtraken of gejat worden oid
Brum_brumvrijdag 5 oktober 2012 @ 00:57
quote:
0s.gif Op vrijdag 5 oktober 2012 00:41 schreef Henno het volgende:
Ivo "Politiestaat" Opstelten weet waarschijnlijk niet eens hoe hij TrueCrypt moet installeren, echt zo'n fossiel van vlak na de oorlog die denkt de internetgeneratie te kunnen controleren.

Niet te handhaven dit. En daarna wordt encryptie zeker gewoon verboden, wederom succes met handhaven :')

Die rare sprongen zijn wel een mooie indicatie van de effectiviteit van encryptie, blijven gebruiken dus. Notebooks ontvangen bij mij altijd een volledige encryptie, ongeacht wat erop staat. Handig voor een goede nachtrust mocht ie kwijtraken of gejat worden oid
Heb je wat te verbergen dan?
Anno2012vrijdag 5 oktober 2012 @ 01:00
quote:
0s.gif Op vrijdag 5 oktober 2012 00:57 schreef Brum_brum het volgende:

[..]

Heb je wat te verbergen dan?
trolololol
Papierversnipperaarvrijdag 5 oktober 2012 @ 01:03
quote:
0s.gif Op vrijdag 5 oktober 2012 00:57 schreef Brum_brum het volgende:

[..]

Heb je wat te verbergen dan?
Ja, en daar heb ik alle recht toe.
Brum_brumvrijdag 5 oktober 2012 @ 01:09
quote:
0s.gif Op vrijdag 5 oktober 2012 01:00 schreef Anno2012 het volgende:

[..]

trolololol
Ik blijf in mijn pownews reflex en die mensen menen het wel serieus ja.
quote:
7s.gif Op vrijdag 5 oktober 2012 01:03 schreef Papierversnipperaar het volgende:

[..]

Ja, en daar heb ik alle recht toe.
Volgens meneer Opstelten niet hoor. Opstelten en Teeven zijn toch wel de reden dat ik de komende 20 jaar geen VVD meer stem. Als liberalen die 2 gekken in hun midden dulden zijn het geen liberalen maar enge controle socialisten zonder het graties geld dat je bij socialisme tenminste nog krijgt.
HetKlusKonijnvrijdag 5 oktober 2012 @ 01:11
^^ Jij bent tenminste nog een amusante trol. :D
HetKlusKonijnvrijdag 5 oktober 2012 @ 01:17
quote:
0s.gif Op vrijdag 5 oktober 2012 00:19 schreef Anno2012 het volgende:
Wat we allemaal na WOII hebben opgebouwd breekt Teeven en Opstelten in een paar jaar af.
Gevaarlijke figuren zijn het.

En iedereen kijkt weer de andere kant op. Want ja, onder het mom pedofielen en terrorisme krijgen ze tegenwoordig alles erdoorheen.
Jaahaa, de 'veiligheids'-doctrine. Terwijl ultieme 'veiligheid' natuurlijk een utopie is, even te meer als wanneer ons meneer Fredje Teevje het wel best vindt om alle beginselen uit de strafrechtsleer aangaande 'noodweer' en 'noodweerexcess' (niet voor niks uitermate belangrijk in een rechtsstaat!) maar gewoon in de prullenbak te smijten zoals hij een paar dagen geleden bepleit heeft. :{w

Ik hoop dat de opgeblazen bralaapjes meneertjes Ivo en Teefje ooit eens zodanig in de nesten raken dat ze zich ook gedwongen voelen om een inbraakje te plegen - hopelijk in dat geval in MIJN huis.
Ik ben er klaar voor. :Y) :Y) :Y)
#ANONIEMvrijdag 5 oktober 2012 @ 01:25
Toet toet boing boing Ivo en Fredje, Fredje en Ivo.
Brum_brumvrijdag 5 oktober 2012 @ 01:25
quote:
0s.gif Op vrijdag 5 oktober 2012 01:17 schreef HetKlusKonijn het volgende:

[..]

Jaahaa, de 'veiligheids'-doctrine. Terwijl ultieme 'veiligheid' natuurlijk een utopie is, even te meer als wanneer ons meneer Fredje Teevje het wel best vindt om alle beginselen uit de strafrechtsleer aangaande 'noodweer' en 'noodweerexcess' (niet voor niks uitermate belangrijk in een rechtsstaat!) maar gewoon in de prullenbak te smijten zoals hij een paar dagen geleden bepleit heeft. :{w

Ik hoop dat de opgeblazen bralaapjes meneertjes Ivo en Teefje ooit eens zodanig in de nesten raken dat ze zich ook gedwongen voelen om een inbraakje te plegen - hopelijk in dat geval in MIJN huis.
Ik ben er klaar voor. :Y) :Y) :Y)
Het enige redelijke wat die idioten de afgelopen jaren hebben gepresteerd in de pers. Als iemand mijn huis zonder toestemming door mijn huis loopt te stalken heeft geen goede bedoelingen en kan dus ook niks beters verwachten. Fredje was geen voorstander van inbrekerts die zich hadden overgegeven of overmeesterd waren mishandelen. Vorig jaar was er daar een zaak van meen ik met 3 mannen die iemand hadden gepakt en helemaal afgetuigd hadden.
Maar daartegenover staat meer spionage, minder privacy en gigantische grondrechten haat wat veel veel gevaarlijker is dan die paar duizend mensen die inbreken of ingebroken hebben in Nederland.
HetKlusKonijnvrijdag 5 oktober 2012 @ 01:35
quote:
1s.gif Op vrijdag 5 oktober 2012 01:25 schreef Arthur_Spooner het volgende:
Toet toet boing boing Ivo en Fredje, Fredje en Ivo.

VVD doctrine: "centjes verdienen, hup naar het bal!" _O_

[ Bericht 10% gewijzigd door HetKlusKonijn op 05-10-2012 02:02:03 ]
Insomnia_vrijdag 5 oktober 2012 @ 01:45
quote:
0s.gif Op vrijdag 5 oktober 2012 01:09 schreef Brum_brum het volgende:

[..]

Ik blijf in mijn pownews reflex en die mensen menen het wel serieus ja.

[..]

Volgens meneer Opstelten niet hoor. Opstelten en Teeven zijn toch wel de reden dat ik de komende 20 jaar geen VVD meer stem. Als liberalen die 2 gekken in hun midden dulden zijn het geen liberalen maar enge controle socialisten zonder het graties geld dat je bij socialisme tenminste nog krijgt.
Had ik je al wel een aantal jaar kunnen zeggen ja, denken dat VVD de laatste 10 jaar ooit liberaal is gweest :')
Brum_brumvrijdag 5 oktober 2012 @ 01:51
quote:
0s.gif Op vrijdag 5 oktober 2012 01:45 schreef Insomnia_ het volgende:

[..]

Had ik je al wel een aantal jaar kunnen zeggen ja, denken dat VVD de laatste 10 jaar ooit liberaal is gweest :')
10 jaar geleden was ik 12 wist ik veel.
HetKlusKonijnvrijdag 5 oktober 2012 @ 02:01
quote:
0s.gif Op vrijdag 5 oktober 2012 01:51 schreef Brum_brum het volgende:

[..]

10 jaar geleden was ik 12 wist ik veel.
Je bent verexcuseerd wegens gebrek aan kennis. O~)

[ Bericht 2% gewijzigd door HetKlusKonijn op 05-10-2012 02:21:35 ]
Life2.0vrijdag 5 oktober 2012 @ 02:04
Dit zit in de politiek..

:|W
dl3bzaterdag 6 oktober 2012 @ 06:11
quote:
1s.gif Op donderdag 4 oktober 2012 20:22 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]


En zelf bepalen wat men te zien krijgt? Hoe bedoel je dat?
Precies zoals het er staat.
En voor wat betreft de sleutellengte, geen enkel probleem.