wat is in Havana een beetje een centrale punt, zoals de Dam in Amsterdam.quote:Op zondag 30 september 2012 19:10 schreef Attitude het volgende:
jij hebt wel veel vragen heheb ik daar niet gehad ( januari dit jaar ) hooguit 5 minuten regen in 16 dagen. temperatuur is tussen ( bij ons ) 33 - 38 graden. avonds wordt koeler, sommigen hadden het koud en moesten extra dekens hebben.
Wikitravel nog niet ondekt?quote:Op zondag 30 september 2012 20:19 schreef EL_Presidente het volgende:
[..]
wat is in Havana een beetje een centrale punt, zoals de Dam in Amsterdam.
Alsje Nog vragen?quote:
is dat ook vlakbijquote:Op zondag 30 september 2012 21:50 schreef Attitude het volgende:
Cebtrale punt... ik zou zeggen, Plaza Vieja, een grote plein. Van daaruit kun je 3 of 4 straten inlopen en die leiden wel ergens naar toe.
Calle Obisbo kemn ik niet. Malecon Boulevard ligt aan water en plaza vieja in ongeveer midden van centrum. je moet het zo zien: sta je op het plein met je gezicht in de irchting van de zee, dan zie je de kerk, de beuno social club en loop je die straat in ( die gaat naar malecon boulevard ( duurt 15 minuuten ) maar onderweg kom je oude gebwouen tegen die onderhouden zijn door unesco. neem je een zijstraatje dan kom je bij museum la revolution. loop je door dan kom je in oude gedeelte van havana terecht en je komt vanazelf bij malecon boulevard. geloof me, je kunt in havana alles lopen doen. geen probleem. deden we daar ook.quote:Op zondag 30 september 2012 21:55 schreef EL_Presidente het volgende:
[..]
is dat ook vlakbij
Calle Obisbo?
Malecon?
quote:Op zondag 30 september 2012 22:00 schreef Attitude het volgende:
[..]
Calle Obisbo kemn ik niet. Malecon Boulevard ligt aan water en plaza vieja in ongeveer midden van centrum. je moet het zo zien: sta je op het plein met je gezicht in de irchting van de zee, dan zie je de kerk, de beuno social club en loop je die straat in ( die gaat naar malecon boulevard ( duurt 15 minuuten ) maar onderweg kom je oude gebwouen tegen die onderhouden zijn door unesco. neem je een zijstraatje dan kom je bij museum la revolution. loop je door dan kom je in oude gedeelte van havana terecht en je komt vanazelf bij malecon boulevard. geloof me, je kunt in havana alles lopen doen. geen probleem. deden we daar ook.
Ja, had het via reisorganisatie laten regelen (FOX Vakanties)quote:Op zondag 30 september 2012 11:05 schreef EL_Presidente het volgende:
[..]
had jij je visum van te voren al? (in Nederland)
Bij ons was het wel wat drukkerquote:Op zondag 30 september 2012 13:01 schreef Attitude het volgende:
[..]
We hadden een lege douane, ons vliegtuig was op dat moment de enige die geland was. en we stonden rechts naast de rij voor de crew en vip. daar mochten we ook langs. heeft iets van 15 - 2-0 minuten gekost. hadden alleen europanen in de rij dus dan gaat het sneller. ( als je in de rij gaat staan met mensen uit india bv dan duurt het langer )
Vanaf daar is alles wat je wil zien in Havana centrum centraal te bereiken in 15 minuten. Twee dagen rondlopen en je ziet allesquote:Op zondag 30 september 2012 22:00 schreef Attitude het volgende:
[..]
Calle Obisbo kemn ik niet. Malecon Boulevard ligt aan water en plaza vieja in ongeveer midden van centrum. je moet het zo zien: sta je op het plein met je gezicht in de irchting van de zee, dan zie je de kerk, de beuno social club en loop je die straat in ( die gaat naar malecon boulevard ( duurt 15 minuuten ) maar onderweg kom je oude gebwouen tegen die onderhouden zijn door unesco. neem je een zijstraatje dan kom je bij museum la revolution. loop je door dan kom je in oude gedeelte van havana terecht en je komt vanazelf bij malecon boulevard. geloof me, je kunt in havana alles lopen doen. geen probleem. deden we daar ook.
vetquote:Op zondag 30 september 2012 22:26 schreef Adolecens het volgende:
[..]
Vanaf daar is alles wat je wil zien in Havana centrum centraal te bereiken in 15 minuten. Twee dagen rondlopen en je ziet alles
Daarna erop uit trekken! Miramar ook zeker eens bekijken!
Je ziet de enorm luxe en dure clubs uit de jaren 50, maar dan helemaal in een verlaten en vervallen staat, maar je kan zo de pracht en praal in je hoofd erbij denken
Bij ons was het veel minder druk haha.... iets met snel lopen uit vliegtuig.. wil nog wel helpenquote:Op zondag 30 september 2012 22:21 schreef Adolecens het volgende:
[..]
Ja, had het via reisorganisatie laten regelen (FOX Vakanties)
[..]
Bij ons was het wel wat drukker
[ afbeelding ]
En dit was het eerste wat we zagen
[ afbeelding ]
Nederland moest voetballen op het WK en ze waren net begonnen
2006 alweerquote:Op zondag 30 september 2012 22:31 schreef EL_Presidente het volgende:
[..]
vetwanneer was jij in Cuba, hoe lang, en wat heb je behalve Havana nog meer gezien?
vet man, ik ga maar voor een week, maar ik hoop naast Havana nog een aantal andere plaatsen te zien.quote:Op zondag 30 september 2012 22:42 schreef Adolecens het volgende:
[..]
2006 alweer
We zijn 3 weken geweest, eerste 2 dagen in Havana rondgereden in zo'n old timer met prive chauffeur en gids, daarna met een mini-van met die twee naar Vinales voor 2 dagen, toen weer 3 dagen in Havana, één dag voor ons zelf, Twee dagen nog met de chauffeur en gids.
Toen stond er een auto voor ons klaar en zijn we 2100 kilometers met z'n tweetjes het eiland rond gaan rijden.
• Cienfeugos
• Trinidad
• Camaguey
• Santiago de Cuba
• Baracoa
• Guadalavaca
• Holguin
• Amsterdam
Mijn zusje zit er nu toevallig, die zit alleen 10 dagen in Varadero.. Dat vind ik wel wat zonde als je naar zo'n land gaat..quote:Op zondag 30 september 2012 22:55 schreef EL_Presidente het volgende:
[..]
vet man, ik ga maar voor een week, maar ik hoop naast Havana nog een aantal andere plaatsen te zien.
idd Varadeiro beschouw ik niet eens als Cuba, maar ieder zijn ding.quote:Op zondag 30 september 2012 22:56 schreef Adolecens het volgende:
[..]
Mijn zusje zit er nu toevallig, die zit alleen 10 dagen in Varadero.. Dat vind ik wel wat zonde als je naar zo'n land gaat..
Wat ga jij doen?
het is niet zo dat ik zsm de toer. attracties wil doen en dan Havana gezien heb (alles afstrepen), ik wil ook een beetje kunnen relaxen, rondslenteren. en ik ga niet naar de malecon om de malecon of de muur zelf te zien, maar gewoon een beetje mensen kijkenquote:Op zondag 30 september 2012 23:04 schreef Attitude het volgende:
als je morgens vroeg opstaat dan kun je havana makkelijk in 2 dagen doen. daar heb je echt geen 4 dagen voor nodig. en mocht je besluiten om met dolfijen te zwemmen, dat kan in cienfuegos...
Ik zou dan niet zo lang in Havana blijven.Santa Clara zijn wij niet geweest, lag niet goed genoeg op de route, we zijn wel in Santiago bij de begraafplaats geweest en bij de oude Bacardi fabrieken (nu Havana rum (Ja de Havana rum komt uit Santiagoquote:Op zondag 30 september 2012 23:01 schreef EL_Presidente het volgende:
[..]
idd Varadeiro beschouw ik niet eens als Cuba, maar ieder zijn ding.
nog geen idee man, heb me nog niet ingelezen, maar sowieso alle toeristische attracties in Havana en natuurlijk op de Malecon lopen. verblijven in Casas Particular en 'k hoop een beetje salsa te leren/dansen.![]()
Naast Havana dacht ik aan Santa Clara voor Che Guevara en de hele geschiedenis.. nog een paar stadjes met de Viazul bus, maar weet nog niet welke, heb ook maar een week, waarvan ik er toch wel 4 dagen in Havana wil doorbrengen. Ik dacht ook nog aan Isla de Juventud of zoiets, maar dat zien we dan wel, heb nog geen idee hoe ver dat van Havana ligtgaat wel leuke tijd worden
Varadero is zó géén Cuba..quote:Op zondag 30 september 2012 23:02 schreef Attitude het volgende:
Als je 1 week heb, moet je vooraf goede planning maken...
Adolecens, blijft ze hele tijd in varadero? lijkt me zonde... er is zoveel te zien daar en varadero geeft niet een goed beeld van cuba weer...
snap ik ook, dat deden wij ook op onze gemak, alleeen alles ligt dicht bij elkaar en je bent er zo en we hadden alles gezien en nog hadden we tijd over om in zwembad te zwemmen en salsales te nemen.... ik denk dat je het zelf moet ondervinden als je daar bentquote:Op zondag 30 september 2012 23:06 schreef EL_Presidente het volgende:
[..]
het is niet zo dat ik zsm de toer. attracties wil doen en dan Havana gezien heb (alles afstrepen), ik wil ook een beetje kunnen relaxen, rondslenteren.
bedoel je de begraafplaats van Che? die ligt in Santa Clara toch?quote:Op zondag 30 september 2012 23:06 schreef Adolecens het volgende:
Ik zou dan niet zo lang in Havana blijven.Santa Clara zijn wij niet geweest, lag niet goed genoeg op de route, we zijn wel in Santiago bij de begraafplaats geweest en bij de oude Bacardi fabrieken (nu Havana rum (Ja de Havana rum komt uit Santiago))
Ja dat was duur.. zowat duuurste uitgave van hele reis maar het was waard en hoeveel mensen kunnen dat nou zeggenquote:Op zondag 30 september 2012 23:07 schreef Adolecens het volgende:
Met dolfijnen zwemmen hebben wij in Guardalavaca gedaan
Wel knetterduur ook weer
Let op de Jineterasquote:Op zondag 30 september 2012 23:06 schreef EL_Presidente het volgende:
[..]
het is niet zo dat ik zsm de toer. attracties wil doen en dan Havana gezien heb (alles afstrepen), ik wil ook een beetje kunnen relaxen, rondslenteren. en ik ga niet naar de malecon om de malecon of de muur zelf te zien, maar gewoon een beetje mensen kijken
Die ligt in Santa ja, maar de begraafplaats in Santiago is echt bijzonder!quote:Op zondag 30 september 2012 23:10 schreef EL_Presidente het volgende:
[..]
bedoel je de begraafplaats van Che? die ligt in Santa Clara toch?
Die hele vakantie was de de duurste in mijn levenquote:![]()
Op zondag 30 september 2012 23:10 schreef Attitude het volgende:
[..]
Ja dat was duur.. zowat duuurste uitgave van hele reis maar het was waard en hoeveel mensen kunnen dat nou zeggen
ben zelf 2 dagen in varadero geweest, nbadeel van groepsreis, maar zag daar n bord staan met uitjes erop.. allemaal stuk duurder dan als je zelf op eigen houtje heen gaat. maa ja, ik denk dat je zus straks wil zeggen dat ze in cuba is geweest.....
Met foto's maken sowieso kan je problemen krijgen.quote:Op maandag 1 oktober 2012 12:54 schreef Attitude het volgende:
We hadden geen last van de agenten daar. Ze hebben ons af en toe geholpen om de weg terug te vinden inaar het hotel. Dat was vooral avodns. Overdag in Havana had je die gekleurde huizen ter herkenning maar avonds werd het moeilijker... Onze begeleider daar, een echte cubaan die nederlands sprak, zei dat het niet verstandig was om foto's te maken van de agenten.. sommige hebben daar moeite mee..
In de oude bacardi fabrieken mag dan wel havana worden gemaakt, het is toch niet de originele bacardi.quote:Op zondag 30 september 2012 23:06 schreef Adolecens het volgende:
Weet niet hoe het met mobiel bellen zit nu, maar toen was het redelijk prijzig
Voorbeeldje van een mobiel gesprek naar een vast nummer in NL
5-jul 15:48 6:31 CUBA 31xxxxxxx Ī 27,30
[..]
Ik zou dan niet zo lang in Havana blijven.Santa Clara zijn wij niet geweest, lag niet goed genoeg op de route, we zijn wel in Santiago bij de begraafplaats geweest en bij de oude Bacardi fabrieken (nu Havana rum (Ja de Havana rum komt uit Santiago))
[..]
Varadero is zó géén Cuba..Weet niet precies of ze er ook echt op uit gaat, zal wel wat van die georganiseerde tripjes in de buurt zijn.
Nergens last daarvan gehad. Alleen bij de sigarenfabrieken werd het echt ten strengste verboden... Voor de rest hebben wij veel en vrolijk geklikt!! Ook van een quinceanera (sweet 15) veel foto's gemaakt....quote:Op maandag 1 oktober 2012 14:56 schreef Individual het volgende:
[..]
Met foto's maken sowieso kan je problemen krijgen.In Havana zag ik een mooie vervallen wijk (niet La Habana Vieja, maar meer Soviet-stijl) en wilde daar foto's maken, maar mocht niet van oom agent.
Buiten Havana maakte ik foto's van een tabakgroeierij en het hoofd van het dorpje kwam me vertellen dat ze het rolletje wel uit m'n camera zou halen als ze me foto's zou zien schieten. Ik had ondergetekende formulieren nodig van 3 verschillende instanties om daar foto's te mogen maken. Hoe ze omgaan met geheugenkaartjes weet ik niet, maar die had ik al verwisseld natuurlijk. "Ik heb nog geen foto's gemaakt, je was net op tijd; ik wist het niet dankje."
Ik heb overal gewoon foto's gemaakt, geen enkel probleem mee gehad.quote:Op maandag 1 oktober 2012 14:56 schreef Individual het volgende:
[..]
Met foto's maken sowieso kan je problemen krijgen.In Havana zag ik een mooie vervallen wijk (niet La Habana Vieja, maar meer Soviet-stijl) en wilde daar foto's maken, maar mocht niet van oom agent.
Buiten Havana maakte ik foto's van een tabakgroeierij en het hoofd van het dorpje kwam me vertellen dat ze het rolletje wel uit m'n camera zou halen als ze me foto's zou zien schieten. Ik had ondergetekende formulieren nodig van 3 verschillende instanties om daar foto's te mogen maken. Hoe ze omgaan met geheugenkaartjes weet ik niet, maar die had ik al verwisseld natuurlijk. "Ik heb nog geen foto's gemaakt, je was net op tijd; ik wist het niet dankje."
In varadero met dolfijnen gezwommen, die zwemmen in een mangrove, aparte setting.quote:Op dinsdag 12 maart 2013 09:03 schreef Funkel het volgende:
Schop!! Gaan er dit jaar weer fokkers naar Cuba? Ik ga begin juli, autorondreis langs Havana-Viņales-Terrazas-Soroa-Cienfuegos-Trinidad-Santa Clara en tenslotte nog 2 dagen relaxen in Varadero.. Iemand tips, mustsee's, do's & don'ts? Waar is het bv het leukst om met dolfijnen te zwemmen?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |