Nee, maar we hebben toch in principe ABN nog? Die kunnen we tzt weer verkopen. Vraag is of je daar het door Bos betaalde bedrag voor kunt vangen. Lijkt me niet in huidige klimaat.quote:Op donderdag 13 september 2012 03:50 schreef Tweek het volgende:
[..]
Enige mening over de 120 miljard, bijna 50% toename in staatsschuld onder Bos?
In 1900, 642 miljoen.quote:Op donderdag 13 september 2012 03:45 schreef Heer_van_Bartolhoven het volgende:
[..]
http://www.destaatsschuldmeter.nl/
Het is niet aangepakt. Af en toe fluctueerde het even naar beneden, maar over de gehele periode is het toegenomen. Noem jij dat aanpakken dan?quote:Op donderdag 13 september 2012 03:45 schreef Heer_van_Bartolhoven het volgende:
[..]
http://www.destaatsschuldmeter.nl/
Niet geheel juist, al was het maar eventjes, daarvoor en daarna is het nooit meer voorgekomen dat de staatsschuld minder werd.
Wel geheel juist. Van 1994 tot 2002, de gehele periode, is de staatsschuld toegenomen van 218 miljard naar 235 miljard.
[quote]Ook iets wat daarna nooit meer is geschied. En wellicht was de economie gunstiger, die zogenaamde linkse PvdA en D66 waren het er wel falikant mee eens dat het aanpakken en terugdringen van de staatsschuld werd en is aangepakt.
Ja hoor, toen Balkenende aantrad kakte de economie enorm in. Daarmee werd Balkenende opeens opgezadeld met een door Paars gecreëerd enorm kostenpatroon (alle meevallers gestopt in beleid en ook nog bijgeleend om nog eens meer beleid te kunnen doen), dus Balkenende kon niet anders dan of de staatsschuld verhogen of het hele land in staking brengen vanwege echt draconische bezuinigingen die nog veel schokkender zouden zijn dan wat we nu voor onze kiezen hebben. En dat gebeurde zelfs al, er waren enorm veel protesten tegen de bezuinigingen die Balkenende ook deed.quote:Jammer dat Koks opvolgers zich zo makkelijk in de hoek van linkse lobbyisten en geld-over-balk-smijters hebben laten drukken. Kijk ook eens op die site dat de staatsschuld onder de eerste rechtse Balkenende kabinetten zonder crisis flink is opgelopen.
Plak 3 en 4 er ook eens aan.quote:Op donderdag 13 september 2012 03:51 schreef Heer_van_Bartolhoven het volgende:
Van de site van de staatsschuldmeter (bedragen x1 miljoen):
Paars I:
1994 218.266
1995 232.233
1996 236.953
1997 233.327
Paars II:
1998 238.189
1999 236.090
2000 224.765
2001 227.132
Balkenende I en II:
2002 235.090
2003 248.009
2004 257.604
2005 266.060
Leek me niet fair aangezien de crisis toen begon, toen namen de kosten ernorm toe,quote:
Minder dan wat we betaald hebben en met volgens mij 28 milard een fractie van de toename van de schuld, die wederom door hardcore PVDA stemmers hier werd verdedigd als Bos heeft ons gered, maar niemand weet een antwoord te geven op het feit, als het allemaal is terug betaald, waarom is de staatsschuld dan nog steeds 120 miljard hoger dan toen we begonnen aan dat CDA-PVDA kabinet. Wat een bijna 50% toename was.quote:Op donderdag 13 september 2012 03:51 schreef SuperHarregarre het volgende:
[..]
Nee, maar we hebben toch in principe ABN nog? Die kunnen we tzt weer verkopen. Vraag is of je daar het door Bos betaalde bedrag voor kunt vangen. Lijkt me niet in huidige klimaat.
Omdat we lekker veel geld in de gyroslanden hebben gepompt. Geld dat we uiteraard terugkrijgen, toch, De Jager?quote:Op donderdag 13 september 2012 03:55 schreef Tweek het volgende:
[..]
Minder dan wat we betaald hebben en met volgens mij 28 milard een fractie van de toename van de schuld, die wederom door hardcore PVDA stemmers hier werd verdedigd als Bos heeft ons gered, maar niemand weet een antwoord te geven op het feit, als het allemaal is terug betaald, waarom is de staatsschuld dan nog steeds 120 miljard hoger dan toen we begonnen aan dat CDA-PVDA kabinet. Wat een bijna 50% toename was.
Ja er was een beleid die dit veroorzaakte, lees je eerst maar eens even in in de Zalm-norm (http://nl.wikipedia.org/wiki/Zalmnorm), met medewerking en goedkeuring van de linkse partijen.quote:Op donderdag 13 september 2012 03:52 schreef Zelva het volgende:
[..]
Het is niet aangepakt. Af en toe fluctueerde het even naar beneden, maar over de gehele periode is het toegenomen. Noem jij dat aanpakken dan?
Net zoals je Paars het niet de gunstige economische periode kunt toerekenen, kan je ze het veranderen naar een minder economische gunstige periode aanrekenen. Dit soort perioden komen voor en het zwakste dat je dan kunt doen is zeggen dat het allemaal de schuld van je voorganger (en dan nog wel alleen 1 partij daarvan is). En dat is wat het CDA heeft gedaan om zelf beter voor de dag te komen.quote:[..]
Ja hoor, toen Balkenende aantrad kakte de economie enorm in. Daarmee werd Balkenende opeens opgezadeld met een door Paars gecreëerd enorm kostenpatroon (alle meevallers gestopt in beleid en ook nog bijgeleend om nog eens meer beleid te kunnen doen), dus Balkenende kon niet anders dan of de staatsschuld verhogen of het hele land in staking brengen vanwege echt draconische bezuinigingen die nog veel schokkender zouden zijn dan wat we nu voor onze kiezen hebben.
45 miljard onder Rutte, heeft niets te maken met de periode van CDA-PVDA.quote:Op donderdag 13 september 2012 03:56 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Omdat we lekker veel geld in de gyroslanden hebben gepompt. Geld dat we uiteraard terugkrijgen, toch, De Jager?
Hoe kun je een staatsschuld laten toenemen tijdens tijden van enorme, nog nooit geziene economische voorspoed niet onverantwoord noemen? Daar begrijp ik helemaal niets van.quote:Op donderdag 13 september 2012 03:57 schreef Heer_van_Bartolhoven het volgende:
[..]
Ja er was een beleid die dit veroorzaakte, lees je eerst maar eens even in in de Zalm-norm, met medewerking en goedkeuring van de linkse partijen.
[..]
Net zoals je Paars het niet de gunstige economische periode kunt toerekenen, kan je ze het veranderen naar een minder economische gunstige periode aanrekenen. Dit soort perioden komen voor en het zwakste dat je dan kunt doen is zeggen dat het allemaal de schuld van je voorganger (en dan nog wel alleen 1 partij daarvan is). En dat is wat het CDA heeft gedaan om zelf beter voor de dag te komen.
Overigens hoor je mij ook niet zeggen dat de gunstige economie tijdens Paars door hun kwam, maar ik vind wel dat ze er niet zo onverantwoord mee zijn omgegaan als later beweerd werd.
Dan geldt dit voor alle partijen aangezien de staatsschuld sinds 1900 alleen maar is toegenomen, in goede en in slechte tijden. Onder Rechts en onder Links. Het enige wat ik zeg is dat Paars dus niet zoveel onverantwoordelijker was dan de anderen, maar zelfs iets verantwoordelijker aangezien er alleen toen 'iets' is afgelost.quote:Op donderdag 13 september 2012 03:59 schreef Zelva het volgende:
[..]
Hoe kun je een staatsschuld laten toenemen tijdens tijden van enorme, nog nooit geziene economische voorspoed niet onverantwoord noemen?
Vergeet de fluwelen homomeppers van Nederland niet. Dat "progressieven" als de PvdA daarmee gingen regeren is echt achterlijk te noemen.quote:Op donderdag 13 september 2012 03:57 schreef Tweek het volgende:
[..]
45 miljard onder Rutte, heeft niets te maken met de periode van CDA-PVDA.
En met hoeveel nam die toe volgens jou? Want de periode 1994 tot 2007 is minder dan de 18 jaar daar voor. Het was CDA-PVDA waarin de staatsschuld verdubbelde. In 3 jaar tijd gingen we van 258 naar 374. Onder Rutte is daar 50 bij gekomen, maar de dagelijkse lening is van 12 naar 9 miljoen gedaald, terwijl we weten dat we voor 45 miljard gerant staan voor de EU. Onder bos nogmaals 120, dat is niet afgenomen, dat zou voor gedeeltes terug moeten zijn, waar is dat geld?quote:Op donderdag 13 september 2012 03:59 schreef Zelva het volgende:
[..]
Hoe kun je een staatsschuld laten toenemen tijdens tijden van enorme, nog nooit geziene economische voorspoed niet onverantwoord noemen? Daar begrijp ik helemaal niets van.
De bloemetjes buiten zetten terwijl je nog tot over de oren in de schuld zit, dat was het.
En vergeet niet dat dit toen wel nodig was vanwege de financiële crisis en dat compleet rechts, zelfs de VVD en de PVV achter een aantal van deze maatregelen stonden, waaronder de kapitaalinjecties in ING en de overnname van Fortis/ABN.quote:Op donderdag 13 september 2012 04:02 schreef Tweek het volgende:
[..]
En met hoeveel nam die toe volgens jou? Want de periode 1994 tot 2007 is minder dan de 18 jaar daar voor. Het was CDA-PVDA waarin de staatsschuld verdubbelde. In 3 jaar tijd gingen we van 258 naar 374. Onder Rutte is daar 50 bij gekomen, maar de dagelijkse lening is van 12 naar 9 miljoen gedaald, terwijl we weten dat we voor 45 miljard gerant staan voor de EU. Onder bos nogmaals 120, dat is niet afgenomen, dat zou voor gedeeltes terug moeten zijn, waar is dat geld?
Die hadden allemaal, in tegenstelling tot Paars, dan ook geen ongekende economische hoogconjunctuur.quote:Op donderdag 13 september 2012 04:02 schreef Tweek het volgende:
[..]
En met hoeveel nam die toe volgens jou? Want de periode 1994 tot 2007 is minder dan de 18 jaar daar voor. Het was CDA-PVDA waarin de staatsschuld verdubbelde. In 3 jaar tijd gingen we van 258 naar 374. Onder Rutte is daar 50 bij gekomen, maar de dagelijkse lening is van 12 naar 9 miljoen gedaald, terwijl we weten dat we voor 45 miljard gerant staan voor de EU. Onder bos nogmaals 120, dat is niet afgenomen, dat zou voor gedeeltes terug moeten zijn, waar is dat geld?
Ja en volgens Whisker2009 groot fan van de PVDA hier zou dat allemaal terug betaald zijn met winst, toch is de staatsschuld nog steeds zo hoog. Waar is het geld gebleven?quote:Op donderdag 13 september 2012 04:04 schreef Heer_van_Bartolhoven het volgende:
[..]
En vergeet niet dat dit toen wel nodig was vanwege de financiële crisis en dat compleet rechts, zelfs de VVD en de PVV achter een aantal van deze maatregelen stonden, waaronder de kapitaalinjecties in ING en de overnname van Fortis/ABN.
Ja, alleen vergaten ze natuurlijk wel dat bepaalde dingen op de lange termijn niet houdbaar zijn en je dus sowieso niet kunt vasthouden aan een bepaalde reëel uitgavenpatroon. Binnen één of twee kabinetsperiodes misschien maar zoals we nu merken, moeten we opeens allerlei dingen gaan bijsnijden die wel zijn opgebouwd gedurende die jaren. Dat de zorg en ouderdomsgerelateerde uitgaven uit de spuigaten zouden lopen, hadden ze toen ook wel kunnen zien aankomen maar daar is weinig mee gedaan. Dat neem ik hen wel kwalijk. (Alsmede de kabinetten voor hen.)quote:Op donderdag 13 september 2012 04:01 schreef Heer_van_Bartolhoven het volgende:
http://nl.wikipedia.org/wiki/Zalmnorm
Een van de betere maatregelen van Paars-I
Nee vind je het gek met die propaganda van uit de top hier voor de piratenpartij. Er is een reden dat fok al sinds 10 jaar een van de grootste sites is van Nederland maar er maar een paar mensen betaald in dienst zijn en dat een simpel weblog als flabber een kantoor heeft waar een stuk of 5-7 mensen dagelijks werken en daadwerkelijk in gezet worden door grote merken als reclame. Fok wordt belachelijk slecht geleidt en het is een wonder dat ze nog steeds bestaan.quote:Op donderdag 13 september 2012 04:06 schreef WebHawkjuh het volgende:
Einduitslag FOK!Exitpoll
We zijn met z'n allen niet echt een goede doorsnee van NL. Maar of dat zo'n verrassing is
Die vlieger gaat dus niet op vriend. In de jaren '20 en in de jaren '60 was er ook een hoogconjunctuur en ook liep de staatsschuld op. Ook tijdens stabielere periodes tussendoor liep onder rechtse regeringer de staatsschuld op. De staatsschild massaal laten dalen is nog nooit iemand gelukt, links, rechts, extreem of reëel. Wel is er rond Paars een systeem bedacht om de staatsschuld te laten zakken. Want in de tweede helft van de jaren '80 verliep de economie al beter, maar de voorgangers van Paars hadden geen enkel systeem of een maatregel bedacht er iets aan te laten doen.quote:Op donderdag 13 september 2012 04:05 schreef Zelva het volgende:
[..]
Die hadden allemaal, in tegenstelling tot Paars, dan ook geen ongekende economische hoogconjunctuur.
Je hoort mij ook nooit beweren dat ze volmaakt zijn, er zijn ze zaken te verwijten zoals dit voor iedereen geldt. Het enige wat ik stel is dat ze niet zo onbekwaam, nonchalant, lui en onverantwoordelijk waren als hun tegenstanders later beweerden.quote:Op donderdag 13 september 2012 04:07 schreef SuperHarregarre het volgende:
[..]
Ja, alleen vergaten ze natuurlijk wel dat bepaalde dingen op de lange termijn niet houdbaar zijn en je dus sowieso niet kunt vasthouden aan een bepaalde reëel uitgavenpatroon. Binnen één of twee kabinetsperiodes misschien maar zoals we nu merken, moeten we opeens allerlei dingen gaan bijsnijden die wel zijn opgebouwd gedurende die jaren. Dat de zorg en ouderdomsgerelateerde uitgaven uit de spuigaten zouden lopen, hadden ze toen ook wel kunnen zien aankomen maar daar is weinig mee gedaan. Dat neem ik hen wel kwalijk. (Alsmede de kabinetten voor hen.)
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |