Eurocrisis kan alleen bezworen worden via deugdelijk exitscenario en invoering paralllele munten. Heb daar toevallig vandaag opinie-artikel over geschreven, nog niet gepubliceerd.quote:Op maandag 10 september 2012 19:38 schreef Netsplitter het volgende:
Hoe denkt de PvvD de euro crisis te bezweren en hoe gaan jullie de puinhoop genaamd jeugdzorg aanpakken?
Leuke vraagquote:Op maandag 10 september 2012 20:08 schreef Re het volgende:
Als welk dier zou u willen zichzelf willen representateren? En hoe ziet u Rutte?
Alle BTW op diervoders en op dierenartsen gaat wat ons betreft naar 6%quote:Op maandag 10 september 2012 20:08 schreef timmmmm het volgende:
Wat vindt u van het bizarre feit dat belasting op konijnenvoer 6% is, en belasting voor caviavoer het normale tarief, omdat je een konijn kan eten, en een cavia niet?
Ik was wel benieuwd naar een antwoordquote:Op maandag 10 september 2012 19:39 schreef Samzz het volgende:
Momenteel lijden veel asiels onder financiële problemen, hoe wil uw partij deze instanties tegemoet komen?
plus een kleine toevoeging:quote:
quote:Op maandag 10 september 2012 20:08 schreef Re het volgende:
Als welk dier zou u willen zichzelf willen representateren? En hoe ziet u Rutte?
Is dat een issue dan?quote:Op maandag 10 september 2012 20:10 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
Wat is uw standpunt omtrent kinderbesnijdenis?
Ik voel veel affiniteit met de underdogs van het dierenrijk (in de ogen van mensen) zoals de ezel of de vos. Overigens lijkt de vrijheid van een vogel me het meest verkieslijk. Ik zie Rutte als een korte-termijndenker. Representant van het single-issue denken rond de Westerse mens en z'n geld waarvoor alles moet wijken. En een opprotunist. In 2008 was zijn droom Groenrechts. Nooit meer iets van vernomen!quote:Op maandag 10 september 2012 20:08 schreef Re het volgende:
Als welk dier zou u willen zichzelf willen representateren? En hoe ziet u Rutte?
Creëer je dan juist geen ongelofelijk veel problemen met een parallelle munt/economie?quote:Op maandag 10 september 2012 20:07 schreef Marianne.Thieme het volgende:
[..]
Eurocrisis kan alleen bezworen worden via deugdelijk exitscenario en invoering paralllele munten. Heb daar toevallig vandaag opinie-artikel over geschreven, nog niet gepubliceerd.
Het was te voorzien bij de introductie van de Euro. Ofwel de munt zou geen lang leven beschoren zijn, ofwel de soevereiniteit van de lidstaten zou spoedig ingeleverd moeten worden. Economen zoals Arjo Klamer maakten begin 2002 al duidelijk dat de introductie van de gezamenlijke munt geen monetair doel diende, maar vooral een politiek doel.
De Euro moest de wegbereider worden van een politieke unie, met een centraal gezag en met zeer beperkte zeggenschap van de lidstaten. Die politieke unie wordt nu, 10 jaar later, gepresenteerd als de enige oplossing om het Europroject niet te laten kapseizen, waarbij ons huiveringwekkende rampscenario’s worden voorgespiegeld als we niet akkoord gaan. De rampen die Lauren Jan Brinkhorst ons voorspelde wanneer we Nee zouden zeggen tegen de Europese grondwet vallen daarbij in het niet.
Toen Duitsland in 1989 herenigd werd en daarmee te machtig in de ogen van Frankrijk, moest er iets gedaan worden die autonome machtspositie te doorbreken. De federalisering van Europa leek onvoldoende draagvlak te hebben bij de bevolking van de diverse Europese lidstaten, waarmee de Euro werd gelanceerd als vooruitgeschoven post.
Een gezamenlijke munt was absoluut niet nodig voor de samenwerking tussen Europese landen, het EMS van gekoppelde wisselkoersen functioneerde naar behoren en gaf elk Europees land de mogelijkheid van een eigen monetair beleid binnen afgesproken en zorgvuldig bewaakte grenzen.
Het voeren van een gezamenlijke munt met 15, later 17 landen die elk een ander economisch temperament hadden, was op geen enkele wijze kansrijk te noemen. Dat zou het alleen kunnen worden wanneer er later besloten zou worden over te gaan tot de facto één gezamenlijke financiële en politieke huishouding, onder centrale regie.
Zover zijn we nu. Als we af willen van de tekorten van de Zuidelijke lidstaten, de renteverschillen binnen de Eurozone en het verschil in begrotingsdiscipline kan dat alleen met draconische maatregelen, waarbij gebruik gemaakt wordt van een ondemocratische nivelleringsoperatie die zijn gelijke niet kent.
Zelfs nu we weten dat de landen als Spanje, Griekenland, Ierland en Cyprus beter af waren zonder de Euro, en de Euro zonder die landen, wordt de Euro als onomkeerbaar gepresenteerd. Koste wat het kost moet de munt gered worden, c.q. de bankenunie en politieke unie worden doorgezet.
Partijen die vraagtekens plaatsen bij het democratisch gehalte van deze operatie worden weggezet als populistisch of in elk geval als onrealistisch.
Als er iets niet realistisch is, is het de veronderstelling dat de diverse Europese landen zonder problemen en op korte termijn tot een politieke en economische eenheid te smeden zouden zijn.
De besluiteloosheid van de Europese leiders heeft nu al geleid tot een ongekende kapitaalvlucht vanuit zwakke lidstaten naar veilig geachte havens buiten de Eurozone , zoals Zwitserland. Zakenblad Quote dreigde met een soortgelijk scenario als Nederland ‘niet goed’ zou stemmen. De Griekse minister van defensie Frangoulis Fragos dreigde met een staatsgreep als de Griekse bevolking zich niet zou gedragen in het stemhokje. Helmut Kohl en Nicholas Sarkozy stelden dat de keuze vooral ‘Euro of oorlog zou zijn’.
In die dreigende situatie gaat Nederland naar de stembus en er is tijdens de campagne nog geen genuanceerd geluid te horen geweest. Vrijwel alle partijen scharen zich achter de ‘En nu vooruit’ oproep van D66, de SP heeft haar toon gematigd en de PVV voert een rabiate anti-Europa campagne waarin het Terug-Naar-de-Gulden niet realistisch is.
Er zal serieus werk gemaakt moeten worden van een plan B. Met de mogelijkheid voor zwakke lidstaten om de Euro tijdelijk c.q. voorwaardelijk te verlaten. De Duitse hoogleraar Hans Werner Sinn ontwikkelde een model om zwakke Eurolanden tijdelijk de status van geassocieerd lid te geven met een eigen munt, de concurrentiekracht te herstellen door de valuta te devalueren en dan in ‘rustig vaarwater’ de noodzakelijke hervormingen door te voeren, om later weer tot het europact toe te treden.
Een ander alternatief is de parallelle munt zoals geopperd door Thomas Mayer van de Deutsche Bank. Hij stelt voor een eigen nationale valuta te introduceren naast de Euro waarmee lokale prijzen en lonen wordt vastgesteld en afgerekend. Mayer wil een fysieke parallelle munt. Een andere mogelijkheid is een parallelle munt als papieren rekeneenheid. In beide gevallen wordt het gevaar van kapitaalvlucht uitgesloten,bestaande schuldvorderingen blijven gewaardeerd in euro’s.
En in beide gevallen krijgen landen een deel van hun monetaire autonomie terug en daarmee hun zelfredzaamheid en minder sterke afhankelijkheid van het Europese centraal gezag.
De Partij voor de Dieren pleit als één van de weinige partijen voor een studie naar de invoering van parallelle munten. Het is te betreuren dat de voldongen feitenpolitiek zoals gepresenteerd door Nout Wellink – denk niet dat er iets te kiezen is op 12 september- door de meeste partijen kritiekloos of zelfs in dank is overgenomen.
Het Constitutionele Hof in Karlsruhe besluit woensdag over de legitimiteit van het ESM noodfonds, dat de soevereiniteit van de lidstaten sterk inperkt. De Nederlandse kiezer hoeft zich eveneens niet neer te leggen bij een onomkeerbaar, onfeilbaar Europees beleid als voldongen feit. We hebben nu nog een vrije keuze, benut die!
Chaos in jeugdzorg bestrijden: overbodige managementlagen wegsnijden, kleinschaligheid terugbrengen.
Waarom, het hebben van een huisdier is toch een zekere luxe?quote:Op maandag 10 september 2012 20:09 schreef Marianne.Thieme het volgende:
[..]
Alle BTW op diervoders en op dierenartsen gaat wat ons betreft naar 6%
is inderdaad niet eerlijk, maar eerlijk gezegd zijn veel mensen debatmoe, omdat de echte thema's niet aan bod komen. Als alle mensen die he-le-maal klaar zijn met het debatgeneuzel van de grote partijen zouden besluiten uit protest partij voor de dieren te stemmen, worden we de grootste. Zouden ze van opkijken;-)quote:Op maandag 10 september 2012 19:38 schreef dawg het volgende:
wat vindt u ervan dat de kleinere partijen veel minder tijd krijgen op tv en in debat om de standpunten over te brengen?
ik had de nos hierover gemaild, en zij stelden een ovjectieve keuze te maken. wat vindt u daarvan? denkt u dat dat klopt, wat de nos stelt?
In dat geval dan deze vraag nog een keer:quote:Op maandag 10 september 2012 20:05 schreef Marianne.Thieme het volgende:
[..]
Nee, mensen denken vaak dat we zeer op Groenlinks lijken, maar alleen al over Europa denken we heel anders. Hier zie je de verschillen https://www.partijvoordedieren.nl/tk2012/mailGL/send2friend.php
Overigens werken we graag samen met Groenlinks waar we maar kunnen, groene partijen moeten vooral de krachten bundelen en elkaar niet bevechten. Helaas heeft Groenlinks vanaf onze oprichting geprobeerd ons overbodig te verklaren. we willen liever overbodig wórdenDoordat ons programma als vanzelfsprekend door de andere partijen wordt uitgevoerd qua mededogen en duurzaamheid. Wij zullen niet snel naar Kunduz gaan of een treintax invoeren om reizigers uit het OV te jagen, vandaar dat we ook niet meededen met het Lente-akkoord. Wij zagen geen enkele reden om CDA en VVD aan een meerderheid te helpen.
quote:Op maandag 10 september 2012 19:47 schreef De_Nater het volgende:
Een andere vraag die bij me op komt borrelen: ik ben een linkse stemmer en daarbij komen GroenLinks en de PvdD vaak in de buurt, hoe komt het dat een ecologisch blok zich niet op de rechtse kiezer wilt richten? Ofwel, waarom is groen nog altijd links?
De laatste tijd wel, ja. In Duitsland is het booming, en ik zie op FOK! ook regelmatig de discussie voorbij komen. Daarnaast zijn dat dingen (religiegedoe) die voor mij bepalend kunnen zijn bij het stemmen.quote:
Was het dat maarquote:Op maandag 10 september 2012 20:11 schreef Cucumissativus het volgende:
[..]
Waarom, het hebben van een huisdier is toch een zekere luxe?
Ongewild erg grappige typoquote:Op maandag 10 september 2012 20:11 schreef Marianne.Thieme het volgende:
[..]
Ik voel veel affiniteit met de underdogs van het dierenrijk (in de ogen van mensen) zoals de ezel of de vos. Overigens lijkt de vrijheid van een vogel me het meest verkieslijk. Ik zie Rutte als een korte-termijndenker. Representant van het single-issue denken rond de Westerse mens en z'n geld waarvoor alles moet wijken. En een opprotunist. In 2008 was zijn droom Groenrechts. Nooit meer iets van vernomen!
Opvang van dieren is een taak die vaak door de overheid wordt voorgeschreven, zou dus ook door de overheid gefacilieerd moeten worden. ook het betalen van een bijdrage bij aanschaf van een huisdier zou een goede financieringsmogelijkheid van opvang zijnquote:Op maandag 10 september 2012 20:10 schreef Samzz het volgende:
[..]
Ik was wel benieuwd naar een antwoord.
Een goudvis dus?quote:Op maandag 10 september 2012 20:11 schreef Marianne.Thieme het volgende:
[..]
Ik voel veel affiniteit met de underdogs van het dierenrijk (in de ogen van mensen) zoals de ezel of de vos. Overigens lijkt de vrijheid van een vogel me het meest verkieslijk. Ik zie Rutte als een korte-termijndenker. Representant van het single-issue denken rond de Westerse mens en z'n geld waarvoor alles moet wijken. En een opprotunist. In 2008 was zijn droom Groenrechts. Nooit meer iets van vernomen!
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |