quote:Op zondag 7 oktober 2012 03:19 schreef Inlognaam het volgende:
Joh, laat 'm lekker de dief aanpakken. Bewijslast tig keer moeilijker, te kaal om te plukken maar dat gaat ie wel doen.Voegen als benadeelde partij in het strafproces lijkt me gezien ts zijn manier van aanpak totaal onhaalbaarSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
op de winkel berust een onderzoeksplicht, als aan deze voldaan is en de mobiel is door verkocht kan je niks meerquote:Op woensdag 29 augustus 2012 11:32 schreef Surveillance-Fiets het volgende:
Een winkel koopt de telefoon aan de balie en dat is dan gelijk geen heling meer?
Je zegt en quote goed. Te goeder trouw... en dat is dus enkel als de rechter oordeelt dat ie te goeder trouw is geweest. Met alle door jou aangeleverde gegevens, zal geen rechter de winkelier als 'te goeder trouw' oordelen.quote:Op dinsdag 23 oktober 2012 12:05 schreef Darkspirrit het volgende:
ook voor allen die dit even niet snappen
Revindicatie:
De eigenaar kan zijn recht tot revindicatie WEL uitoefenen, als het gaat om een roerende zaak, zoals een auto waarvan de eigenaar de eigendom is kwijtgeraakt door diefstal. In dat geval wordt degene die de auto tegen betaling heeft verkregen en die op het moment van de verkrijging te goeder trouw was, NIET beschermd tegen een revindicatie-vordering van de eigenaar (artikel 3:86 BW), mits de vordering binnen 3 jaar gedaan wordt, te rekenen van de dag van de diefstal (artikel 3:86 lid 3 BW). De verkrijger kan als bezitter te goeder trouw op grond van artikel 3:120 BW wel recht op vergoeding van de gemaakte kosten.
En let dan even op de laatste zin....
De verkrijger kan als bezitter te goeder trouw op grond van artikel 3:120 BW wel recht op vergoeding van de gemaakte kosten.
de winkelier gooit die "vergoeding" dus op de inkoopsprijs.
maar er is hoop EINDELIJK het kost dan even geld maar goed nu werkt dit advocatenkantoor dan WEL mee en gaat de zaak even uitvoerig doorspitten en de persoon vertelde me dat er een kleine mogelijkheid bestaat tot deze revindicatie.
Thnx all ook voor de tips die zijn zeer bruikbaar in deze zaak ^^
*begint met duimen*
En, hoe denk je die kosten terug te verhalen op de dader? Gaat je zonder rechtszaak ook niet lukken.quote:Op dinsdag 23 oktober 2012 13:56 schreef Darkspirrit het volgende:
De winkel heeft helaas wel zijn "best" gedaan onderzoek te doen of het om een niet gestolen goed gaat.
Blijkbaar is het al goed als men even op een website kijkt van stopheling (terwijl het daar pas op komt als je daadwerkelijk aangifte hebt gedaan (wat overigens vaak langer duurt voor de je dit kan doen als er ander bewijs aanwezig was) en het goed geregistreerd wordt door de politie) en de gegevens (id kaart) wordt genoteerd.
de zaak heeft de telefoon nog wel maar goed
inmiddels goed juridisch contact gehad en ik zou het zelf moeten proberen op te lossen gezien de kosten voor een advocaat niet afwegen tegen de prijs van de telefoon.
kortom nu moet ik eerst de schade verhalen op de dader om vervolgens de telefoon terug te kopen wat ik denk dat nog wel even gaat duren
U heeft het begrip 'goede trouw volgens Darkspirit' volledig goed begrepenquote:Op dinsdag 23 oktober 2012 15:51 schreef Leandra het volgende:
Dus, telefoon van een terrastafeltje gappen, direct doorlopen naar de winkel en de winkel zit goed, want de dief staat sneller in de winkel dan jij naar het politiebureau kunt lopen....
Die drie dagen wachttijd die ze verplicht hebben die zijn natuurlijk ook niet voor niets, en daar hebben ze zich ook niet aan gehouden.
Snap ik ook niet nee. Men verwacht dat de politie de winkel even binnenloopt, de telefoon terug pakt en meteen aan TS terug geeft? Gelukkig werkt dat zo dus niet in Nederland, maar het is begrijpelijk dat op deze manier wel extreem frustrerend wordt.quote:Op dinsdag 23 oktober 2012 19:37 schreef Pollewoppie het volgende:
waarom dan gelijk kankeren op de politie?
Yep, dat lijkt mij hoofreden #1 dat die winkel niet gewoon netjes die telefoon retourneert aan de rechtmatige eigenaar - TS en niemand anders.quote:Op dinsdag 23 oktober 2012 19:27 schreef jcdragon het volgende:
Die winkelier denkt natuurlijk dat de mensen geen rechtszaken willen omdat het geld en moeite kost. Er zullen vast nog meer mensen zo door de winkelier benadeeld zijn. Maar dit gaat toch om het principe. Dus aanklagen die mensen.
Met die 'vergoeding' zal geen rechter instemmen. Als je nou die winkel is had gedagvaard had je de telefoon al lang en breed terug gehad.quote:Op dinsdag 23 oktober 2012 12:05 schreef Darkspirrit het volgende:
ook voor allen die dit even niet snappen
Revindicatie:
De eigenaar kan zijn recht tot revindicatie WEL uitoefenen, als het gaat om een roerende zaak, zoals een auto waarvan de eigenaar de eigendom is kwijtgeraakt door diefstal. In dat geval wordt degene die de auto tegen betaling heeft verkregen en die op het moment van de verkrijging te goeder trouw was, NIET beschermd tegen een revindicatie-vordering van de eigenaar (artikel 3:86 BW), mits de vordering binnen 3 jaar gedaan wordt, te rekenen van de dag van de diefstal (artikel 3:86 lid 3 BW). De verkrijger kan als bezitter te goeder trouw op grond van artikel 3:120 BW wel recht op vergoeding van de gemaakte kosten.
En let dan even op de laatste zin....
De verkrijger kan als bezitter te goeder trouw op grond van artikel 3:120 BW wel recht op vergoeding van de gemaakte kosten.
de winkelier gooit die "vergoeding" dus op de inkoopsprijs.
maar er is hoop EINDELIJK het kost dan even geld maar goed nu werkt dit advocatenkantoor dan WEL mee en gaat de zaak even uitvoerig doorspitten en de persoon vertelde me dat er een kleine mogelijkheid bestaat tot deze revindicatie.
Thnx all ook voor de tips die zijn zeer bruikbaar in deze zaak ^^
*begint met duimen*
Precies. Heb zo het vermoeden dat dat zo'n club is geweest die er gewoon geen zin in had om de klus aan te pakken omdat er maar weinig mee te 'vangen' valt...quote:Op woensdag 24 oktober 2012 14:15 schreef tufkai het volgende:
Zoek even een andere advocaat op. Een advocatenkantoor dat oordeelt dat er een kleine kans bestaat dat je 'm succesvol kan revindiceren verstaat zijn/haar vak niet goed.
Kun je die zaak niet gewoon een hele nare dag bezorgen, mocht het uit de hand lopen en je bv. geen zin meer hebt in een rechtszaak?quote:Op vrijdag 5 oktober 2012 17:16 schreef Darkspirrit het volgende:
nr is al weer weg... anyway nee tel nog steeds niet terug en ziet er naar uit dat niemand iets van betekenis kan zijn. de ergenis....
ik zorg er wel voor dat de zaak de tel gewoon jaartje of 2 niet kunnen verkopen zodat deze in prijs daalt tot onder hun inkoopsbedrag dat is dan wel nog mogelijk
Stuur ze dit arrest, ga erlangs, en ga niet weg zonder je telefoon of een schriftelijke ondertekende verklaring van de baas dat ze je telefoon niet teruggeven.quote:r.o. 3.6.2 Voor zover [verweerder] als schadevergoeding de koopprijs vordert, betogen de onderdelen 2.5 en 3.2 terecht dat het hof in rov. 3.6 van zijn arrest heeft miskend dat onder de in art. 3:120 lid 2 bedoelde "ten behoeve van het goed gemaakte kosten" niet de voor de zaak betaalde koopprijs is te begrijpen, ook niet als de koper bij zijn verkrijging te goeder trouw was (vgl. Parl. Gesch. Boek 3 (Inv. 3, 5 en 6), blz. 1223).
Ik heb niet het hele topic doorgelezen, maar ik zou de winkel voorstellen je volledig schadeloos te stellen en dat je dan afziet van je rechten op die telefoon en ook geen aangifte wegens heling tegen die winkel gaat doen. In zo'n strafzaak tegen die winkel zou je je namelijk als benadeelde partij kunnen voegen en schadevergoeding kunnen eisen. Volgens mij helpt slachtofferhulp je daarbij en hoef je niet zelf een advocaat te nemen.quote:Op dinsdag 5 februari 2013 12:09 schreef Darkspirrit het volgende:
even de laatste updates, voor hen die nog geinteresseerd zijn.
De zaak ligt bij justitie en ze hebben mijn papieren binnen en is nu in behandeling.
Tevens heeft er een groot art in de TC Tubantia gestaan (zeg 3/4 pagina) waar de eigenaar van de telefoonzaak absoluut niet blij mee was.
Ik heb contact gehad met goede advocaten maar ze zeggen allemaal dat je het wel kan winnen maar de eigen bijdrage zou meer kosten dan het me op zou leveren dus dat doe ik voorlopig nog even niet (let wel tot 3 jaar na dato diefstal kan ik nog beroep maken op dus ik houd het in mijn achterhoofd)
de telefoon is al flink in waarde gezakt dus de winkel zal hier ook wel niet blij mee zijn.
Ze moeten de telefoon nu bewaren tot minimaal 3 jaar en op uitspraak van de rechter.
kortom ook al duurt het ff wat langer, de hoop is terug.
p.s. de dief wordt op alle punten aangeklaagd.
Diefstal is bewezen en ook het doorverkopen
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |