http://www.ad.nl/ad/nl/55(...)aden-van-mp3-s.dhtmlquote:De Amerikaan Joel Tenenbaum heeft een monsterboete gekregen voor het downloaden van 31 mp3-muziekbestanden. Na jarenlang procederen houdt de rechtbank vast aan de uitspraak uit 2009. Die stelde dat Tenenbaum 675.000 dollar schadevergoeding moet betalen aan een aantal platenmaatschappijen.
In 2003, toen Tenenbaum 20 jaar oud was, kreeg hij een brief van de Amerikaanse auteursrechtenbeschermer RIAA. Die beschuldigde hem van het downloaden van elf liedjes via Kazaa, toen een immens populair filesharingprogramma.
De RIAA bood hem een schikking van 5.250 dollar aan, maar daarmee ging Tenenbaum niet akkoord. De RIAA ging op zijn beurt niet akkoord met het tegenbod van 500 dollar, waarna een jarenlange juridische strijd ontstond.
Doorgaan na waarschuwing
In 2007 klaagde een verzameling van platenmaatschappijen Tenenbaum aan voor het downloaden en delen van in totaal 31 muziekbestanden. De rechtbank tilde zwaar aan het feit dat Tenenbaum doorging met downloaden na zijn eerste waarschuwing.
Daarom werd hij veroordeeld tot een boete van 675.000 dollar, goed voor 22.000 dollar per muziekbestand. Uiteraard ging Tenenbaum in beroep, maar een rechter heeft nu geoordeeld dat de boete niet buitenproportioneel is en wel degelijk in verhouding tot de geleden schade. Een nieuwe rechtzaak werd eveneens afgewezen.
alleen jammer dat maar 1 iemand blaren heeft terwijl er miljoenen zijn die downloaden. Ook zijn de blaren buiten proportioneel groot.quote:Op zaterdag 25 augustus 2012 08:42 schreef DS4 het volgende:
Geen medelijden. Wie zijn billen brandt moet op de blaren zitten.
Hah, ik gun het jou van harte!quote:Op zaterdag 25 augustus 2012 08:42 schreef DS4 het volgende:
Geen medelijden. Wie zijn billen brandt moet op de blaren zitten.
Ik hoop dat je in een lego traptquote:Op zaterdag 25 augustus 2012 08:42 schreef DS4 het volgende:
Geen medelijden. Wie zijn billen brandt moet op de blaren zitten.
Gewaarschuwd man...quote:Op zaterdag 25 augustus 2012 09:04 schreef DroogDok het volgende:
[..]
alleen jammer dat maar 1 iemand blaren heeft terwijl er miljoenen zijn die downloaden. Ook zijn de blaren buiten proportioneel groot.
lastig, omgaan met andere meningen...quote:
kennelijk kon men de schade onderbouwen...quote:Belachelijk boete natuurlijk.
Ik ben kennelijk wat ouder dan jij... Hier geen lego.quote:
Dat zorgt idd voor minder schade. Her bedrag is nl. niet vanwege downloaden, maar aanbieden van auteursrechtelijk beschermd materiaal.quote:Op zaterdag 25 augustus 2012 09:32 schreef ukga het volgende:
Hij had dus beter een paar cds kunnen stelen bij de plaatselijke walmart
Buitenproportionele boete voor 1 persoon, voor iets dat door miljoenen , miljarden mensen is gedaan en die er mee weg zijn gekomen.quote:Op zaterdag 25 augustus 2012 10:04 schreef DS4 het volgende:
[..]
Dat zorgt idd voor minder schade. Her bedrag is nl. niet vanwege downloaden, maar aanbieden van auteursrechtelijk beschermd materiaal.
Dan ben ik wel benieuwd welke uberpopulaire 31 songs deze deliquent geupload heeft dat ze voor gemiddelde 20.000 dollar inkomsten derving gezorgd hebben. Laat de platenmaatschappijen dan hun omzetten van die nummers in die periode zien. Maak een schatting hoeveel mensen deze nummers toendertijd allemaal sharden via kaza en dan zou er een heel kleine schatting gemaakt kunnen worden van de inkomstenderving van platenmaatschappijen. Dit is typisch weer een zaak waarbij de platenmaatschappijen veel te veel aan advocaten uitgeven en daarom een rechter zulke belachelijke strafeisen kan laten opleggen.quote:Op zaterdag 25 augustus 2012 10:04 schreef DS4 het volgende:
[..]
Dat zorgt idd voor minder schade. Her bedrag is nl. niet vanwege downloaden, maar aanbieden van auteursrechtelijk beschermd materiaal.
Meer dan 99,99% van de snelheidsovertredingen worden niet geregistreerd. Ook maar afschaffen die boetes?quote:Op zaterdag 25 augustus 2012 10:07 schreef De_Guidance het volgende:
[..]
Buitenproportionele boete voor 1 persoon, voor iets dat door miljoenen , miljarden mensen is gedaan en die er mee weg zijn gekomen.
Appels/Peren.quote:Op zaterdag 25 augustus 2012 10:31 schreef DS4 het volgende:
[..]
Meer dan 99,99% van de snelheidsovertredingen worden niet geregistreerd. Ook maar afschaffen die boetes?
Mijn 100.000 MP3's zouden 2.500.000.000 Dollar aan boete kosten.quote:Op zaterdag 25 augustus 2012 08:30 schreef Tja..1986 het volgende:
Het gaat om het delen van 31 muziekbestanden. Als die vaak genoeg gedownload zijn is zo'n schade aannemelijk. Maakt de boete trouwens niet minder belachelijk.
Als je als vrijwel enige voor door rood licht rijden een half miljoen aan boete krijgt vind ik dat er toch wel iets mis is aan het systeem.quote:Op zaterdag 25 augustus 2012 10:31 schreef DS4 het volgende:
[..]
Meer dan 99,99% van de snelheidsovertredingen worden niet geregistreerd. Ook maar afschaffen die boetes?
Los van dat het een domme vergelijking is is een kans op een boete voor downloaden nog veel kleiner.quote:Op zaterdag 25 augustus 2012 10:34 schreef De_Guidance het volgende:
[..]
Appels/Peren.
Tenzij snelheidsovertreders 675.000 dollar boete krijgen en dus hun leven compleet wordt verwoest door de rechter en zo een machtig bedrijf.
Jij stemt zeker VVD.
Dat vind ik ook ja. Ik wil wel eens een goed onderbouwde berekening zien hoe je aan een dergelijke inkomstenderving komt.quote:Op zaterdag 25 augustus 2012 10:17 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Dan ben ik wel benieuwd welke uberpopulaire 31 songs deze deliquent geupload heeft dat ze voor gemiddelde 20.000 dollar inkomsten derving gezorgd hebben. Laat de platenmaatschappijen dan hun omzetten van die nummers in die periode zien. Maak een schatting hoeveel mensen deze nummers toendertijd allemaal sharden via kaza en dan zou er een heel kleine schatting gemaakt kunnen worden van de inkomstenderving van platenmaatschappijen. Dit is typisch weer een zaak waarbij de platenmaatschappijen veel te veel aan advocaten uitgeven en daarom een rechter zulke belachelijke strafeisen kan laten opleggen.
http://www.ted.com/talks/rob_reid_the_8_billion_ipod.htmlquote:Op zaterdag 25 augustus 2012 10:51 schreef SeLang het volgende:
[..]
Dat vind ik ook ja. Ik wil wel eens een goed onderbouwde berekening zien hoe je aan een dergelijke inkomstenderving komt.
Verder vind ik dat de boete ook niet in verhouding staat tot straffen voor andere misdrijven. Neem zo'n John Corzine die $1 miljard aan geld van klanten heeft laten verdwijnen op een illegale manier en nieteens wordt aangeklaagd (Ik wil overigens niet suggereren dat de $500.000 die hij aan Obama heeft betaald daar iets mee te maken heeft).
Het belachelijke schikkings systeem in de VS geef maar toe dat je schuldig bent en je straf valt een factor 100 lager uit. Dat vind je normaal in een rechtstaat, ik niet.quote:Op zaterdag 25 augustus 2012 10:58 schreef Ringo het volgende:
Deze man had natuurlijk niet "principieel" nee moeten zeggen tegen het eerdere schikkingsbedrag van een paar duizend pop.
Blijft moeilijk hè, lezen...quote:Op zaterdag 25 augustus 2012 10:36 schreef MaGNeT het volgende:
[..]
Mijn 100.000 MP3's zouden 2.500.000.000 Dollar aan boete kosten.
Dit heeft helemaal niets met VVD stemmen te maken. De enige partij die echt tegen IE op komt is de piratenpartij. Als jij die malloterij wat vindt: stem daar op.quote:Op zaterdag 25 augustus 2012 10:34 schreef De_Guidance het volgende:
Appels/Peren.
Tenzij snelheidsovertreders 675.000 dollar boete krijgen en dus hun leven compleet wordt verwoest door de rechter en zo een machtig bedrijf.
Jij stemt zeker VVD.
Als jij dan er in slaagt om opzettelijk na gewaarschuwd te zijn voor een half mio schade te maken, dan krijg je hetzelfde plus waarschijnlijk celstraf.quote:Op zaterdag 25 augustus 2012 10:39 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
Als je als vrijwel enige voor door rood licht rijden een half miljoen aan boete krijgt vind ik dat er toch wel iets mis is aan het systeem.
Precies.quote:Op zaterdag 25 augustus 2012 10:58 schreef Ringo het volgende:
Deze man had natuurlijk niet "principieel" nee moeten zeggen tegen het eerdere schikkingsbedrag van een paar duizend pop. Er is niks principieels aan illegaal downloaden, al maken de believers zichzelf dat maar wat graag wijs.
Er is geen schade voor een half miljoen gemaakt.quote:Op zaterdag 25 augustus 2012 12:11 schreef DS4 het volgende:
[..]
Als jij dan er in slaagt om opzettelijk na gewaarschuwd te zijn voor een half mio schade te maken, dan krijg je hetzelfde plus waarschijnlijk celstraf.
Precies.quote:Op zaterdag 25 augustus 2012 12:41 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Er is geen schade voor een half miljoen gemaakt.
Loop niet de calimero'en man, werk je bij de PR-afdeling van Brein ofzo ?quote:Op zaterdag 25 augustus 2012 10:58 schreef Ringo het volgende:
Deze man had natuurlijk niet "principieel" nee moeten zeggen tegen het eerdere schikkingsbedrag van een paar duizend pop. Er is niks principieels aan illegaal downloaden, al maken de believers zichzelf dat maar wat graag wijs. Het buitensporig hoge bedrag dat de man nu moet betalen, geeft tegelijkertijd aan dat de industrie een wanhoopsoffensief is begonnen; met alle corporate machtsmiddelen een strijd voert die niet is te winnen, tegen een veelkoppige technologisch goed uitgeruste microvijand in guerilla-modus.
Dit heeft alles met de VVD-mentaliteit maken.quote:Op zaterdag 25 augustus 2012 12:05 schreef DS4 het volgende:
[..]
Dit heeft helemaal niets met VVD stemmen te maken. De enige partij die echt tegen IE op komt is de piratenpartij. Als jij die malloterij wat vindt: stem daar op.
Maar nu is de wet zoals hij is en als je je daar niet aan houdt, zelfs niet nadat je gewaarschuwd bent... dan moet je niet janken als je de deksel op je neus krijgt.
Kennelijk is het bewezen geacht.quote:Op zaterdag 25 augustus 2012 12:41 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Er is geen schade voor een half miljoen gemaakt.
Het is geen straf, maar schadevergoeding...quote:Op zaterdag 25 augustus 2012 12:59 schreef De_Guidance het volgende:
[..]
Dit heeft alles met de VVD-mentaliteit maken.
De markt en 'regels' (waarvan de vraag is of ze in deze legitiem zijn uitgevoerd) als heilig zien zonder even na te kunnen denken over de maatschappelijke implicaties.
Volgens jouw redenering kunnen we ook gewoon snelheidsovertreders een miljoen laten betalen. Een straf moet ALTIJD binnen proportie blijven, dat is het hier gewoon niet. Klaar.
Om de zoveel tijd is er een willekeurig persoon die ze er uit pikken om een halve ton te betalen, dit nieuwsbericht heb ik al meerdere keren gelezen in verschillende vormen, en telkens gaat het om mensen rond de 20 die wat mp3's hebben gedownloadquote:Op zaterdag 25 augustus 2012 13:41 schreef Tropanzia het volgende:
Iedereen heeft toch wel eens liedjes gedownload?
En waarschijnlijk in veel grotere aantallen.
Waarom geeft die kloten-RIAA dan iedereen geen boete?
Iemand die mij dit kan uitleggen?
RIAA en dergelijke gooien zelf illegaal liedjes online als 'bait'. Daar hoor je ook weinig mensen over. En of er nog geld naar de artiesten van de nummers gaat is nog maar zeeeeer de vraag. De huidige muziekindustrie is niet goed voor ons, EN niet goed voor de artiest. Ik snap niet dat het nog zo lang stand weet te houden. Nouja, eigenlijk snap ik het wel, er worden een paar lui hoog aan de top stinkend rijk.quote:Op zaterdag 25 augustus 2012 13:41 schreef Tropanzia het volgende:
Iedereen heeft toch wel eens liedjes gedownload?
En waarschijnlijk in veel grotere aantallen.
Waarom geeft die kloten-RIAA dan iedereen geen boete?
Iemand die mij dit kan uitleggen?
Nee.quote:Uiteraard ging Tenenbaum in beroep, maar een rechter heeft nu geoordeeld dat de boete niet buitenproportioneel is en wel degelijk in verhouding tot de geleden schade. Een nieuwe rechtzaak werd eveneens afgewezen.
Kwaliteitsartikel weer.quote:Foremost in the circuit court ruling, the United States defended the constitutionality of the Copyright Act against Joel Tenenbaum's challenge. In addition, the United States contended the District Court of Massachusetts erred in bypassing the question of common law remittitur and thus should not have reduced Tenenbaum's punishment sum as a constitutional issue.
Haha, schei uit man. Als dit soort bedragen werkelijk enigszins in de buurt komen van de daadwerkelijk geleden schade zou de hele industrie al failliet zijn in het jaar 2005.quote:
Uiteraard, de facto is het gewoon een straf om mensen bang te maken.quote:Op zaterdag 25 augustus 2012 13:40 schreef DS4 het volgende:
[..]
Het is geen straf, maar schadevergoeding...
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |