Met hele stapels cash rondlopen.quote:Op zondag 25 november 2012 22:08 schreef rechtsedirecte het volgende:
[..]
hoe doen andere toeristen dat??
in Nieuw-Zeeland betaald echt iedereen met zijn bank card...en dat was 15 jaar geleden al zo.quote:Op zondag 25 november 2012 22:12 schreef Fogel het volgende:
[..]
Met hele stapels cash rondlopen.
Nederland is een van de weinige landen waar ik kom waar ik niet zonder cash kan
Ja, zelfde in Noorwegen.quote:Op zondag 25 november 2012 22:14 schreef rechtsedirecte het volgende:
[..]
in Nieuw-Zeeland betaald echt iedereen met zijn bank card...en dat was 15 jaar geleden al zo.
woowwww..... hier, in het diepe zuiden, mag je blij zijn als je sowieso organische produkten in de winkel tegen komquote:Op zondag 25 november 2012 23:10 schreef Individual het volgende:
Ook m'n organic boodschappen gaan online
http://www.abelandcole.co.uk/quote:Op zondag 25 november 2012 23:28 schreef rechtsedirecte het volgende:
[..]
woowwww..... hier, in het diepe zuiden, mag je blij zijn als je sowieso organische produkten in de winkel tegen kom
Dat, gaat automatisch via mijn werk.quote:Op maandag 26 november 2012 07:57 schreef rechtsedirecte het volgende:
ik heb gewoon mijn pensioenopbouw hier in Nieuw-Zeeland geregeld aangezien de kans dat ik ooit nog terug ga naar Nederland vrij klein is.
Ik weet niet hoeveel spaargeld je hebt, maar iemand inhuren voor dit soort zaken is zelden handig. Het kost gewoon veelal veel meer dan het op brengt, en is niet zonder risico's.quote:Op maandag 26 november 2012 07:33 schreef elvy het volgende:
Afgelopen zomer hebben we in Nederland in veel winkels toch met onze Visa cards (met magneetstrip) kunnen pinnen, ook al zeiden de meeste winkels in eerste instantie dat het niet (meer) kon. In de paar winkels waar het écht niet meer lukte, hebben we onze nederlandse pas gebruikt. (We hebben nog een Nederlandse rekening.)
Wij zijn op het moment trouwens erg op zoek naar de beste manier om onze financieën te regelen. Om te beginnen ter aanvulling van bijv. pensioen, en voor zaken zoals bijv. scholing van (nog te krijgen) kinderen. Maar daarnaast ook voor ons spaargeld. Op het moment staat alles (nog) op een Nederlandse spaarrekening, maar dat kán niet de beste manier zijn. Vorige week hebben we een gesprek gehad met iemand die 'Lifestyle management' doet, maar daar hadden we geen goed gevoel bij. Nu dus op zoek naar iemand anders die veel met expats/ emigranten werkt. Hoe doen jullie dit?
Hier ook.quote:Op maandag 26 november 2012 16:05 schreef flipsen het volgende:
Allemaal gefinancierd, zelfs de supermarkt betaal je hier "en cuotas"
ik heb goede ervaringen met een adviseur in Den Haag. Voor ons heeft 'ie geholpen met de aangiften (en bijhorende adviezen) in ons jaar van vertrek, de beruchte M-aangifte.quote:Op maandag 26 november 2012 16:10 schreef elvy het volgende:
Nee we betalen in Nederland geen belasting meer. Vandaar ook dat we daar een onkostenvergoeding krijgen en geen salaris.
Is bovendien een extra reden waarom een huis in Nederland minder aantrekkelijk is. Als je niks betaald kun je ook niks aftrekken. Geldt trouwens voor meerdere financiele trucjes heb ik begrepen. Vandaar ook dat we niet 'zomaar' en financieel adviseur nodig hebben, maar één die gewend is aan dit soort (expat) constructies
Het is een Euro-rekening naast de Sterling-rekening. Wel handig voor bezoekjes aan NL soms bv. Daarnaast sluit ik niet uit dat ik ooit terugga. Ik heb ook nog steeds een NL paspoort en die geef ik ook niet op. Geen verbrande bruggen.quote:Op maandag 26 november 2012 21:12 schreef rechtsedirecte het volgende:
het valt me op dat bijna iedereen hier nog een Nederlandse bankrekening heeft.... kan ik dat zien als: "als we dat opzeggen zijn we voorgoed weg"? en dus een soort vangnet?
Of is dat het verschil tussen een emigrant en een ex-pat?
ik heb nog steeds een NL paspoort hoewel ik ook makkelijk in aanmerking kom voor een NZ paspoort omdat mijn vrouw NZ'se is.quote:Op maandag 26 november 2012 21:37 schreef Individual het volgende:
[..]
Het is een Euro-rekening naast de Sterling-rekening. Wel handig voor bezoekjes aan NL soms bv. Daarnaast sluit ik niet uit dat ik ooit terugga. Ik heb ook nog steeds een NL paspoort en die geef ik ook niet op. Geen verbrande bruggen.
Heb jij nog steeds een NL paspoort?
Expat ben je toch als je voor kortere tijd en voor werk in het buitenland woont?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |