de Falkland oorlog is min of meer begonnen omdat er een grote mondiale crisis was, veel werkloosheid, grote verdeeldheid. En oorlog is perfect om het land te herenigen in een gezamenlijk doel. Het is weer crisis mondiaal, een potje knokken is dan goed voor het moraalquote:
quote:Op zondag 13 januari 2013 19:17 schreef QBay het volgende:
[..]
China heeft ook gevechtsschepen en onderzeeërs?
quote:Japan dreigt met data over radarincident
TOKIO - Japan gaat misschien bewijs naar buiten brengen dat een Chinees oorlogsschip inderdaad zijn radar op een Japans marineschip heeft gericht.
Dat melden lokale media. Het incident vond plaats op 30 januari.
Het was het zoveelste geval in het geschil over een eilandengroep die beide landen opeisen. Het Chinese leger ontkent het gebruik van de radar, maar door het incident zijn de spanningen verder opgelopen.
De Japanse minister van Defensie, Itsunori Onodera, zou tegen lokale media hebben gezegd dat Japan aan het afwegen is hoeveel vertrouwelijke data het naar buiten kan brengen om de aanval te bewijzen.
Het geschil over de eilanden, in Japan bekend onder de naam Senkaku en in China onder de naam Diaoyu, is de laatste maanden weer opgelaaid.
We horen alleen maar over Noord-Korea... ik vroeg me al af hoe de toestand was.quote:
Denk dat het een soort van radar is waarmee je een 'doelwit' bijvoorbeeld "gelocked" houdt bijv met zon laserguidebomb ofzo. Dus de voorlaatste stap voor je een 'fire' commando geeft. En misschien dat zon radarlock verder niet gebruikt wordt voor bijv identificatie of iets dergelijksquote:Op woensdag 13 februari 2013 23:33 schreef zuiderbuur het volgende:
[..]
We horen alleen maar over Noord-Korea... ik vroeg me al af hoe de toestand was.
Vergeef me maar... wat houdt "de rader richten op een schip" juist in? Is dat zo agressief?
war is bad for businessquote:Op donderdag 14 februari 2013 10:45 schreef Elfletterig het volgende:
Als het werkelijk in een oorlog uitmondt, lijkt me dat geen gunstige ontwikkeling voor de wereldeconomie...
mwah, BNP van de VS is 15.654 miljard dolar, China zit op 12.383 (2012, cijfers van het IMF)..quote:Op woensdag 13 februari 2013 12:16 schreef De_Dakgoot het volgende:
[..]
China is de vs nu volgens mij wel voorbij.
Klopt. Als de hoge heren in die contreien rationeel blijven handelen komt er dan ook geen groot conflict. Economische strijd is daarentegen al lang gaande.quote:Op donderdag 14 februari 2013 10:45 schreef Elfletterig het volgende:
Als het werkelijk in een oorlog uitmondt, lijkt me dat geen gunstige ontwikkeling voor de wereldeconomie...
In plaats van lege steden kunnen ze dan lekker tanks en raketten bouwen.. zo blijft de economie ook wel draaien als de steden/fabrieken niet platgegooid worden natuurlijkquote:
Was het niet zo dat de chinese economie langzamer is gaan draaien de afgelopen tijd?quote:Op donderdag 14 februari 2013 16:08 schreef De_Dakgoot het volgende:
[..]
maar wel goed voor de economie
Komt op mij steeds meer over als: "Ein frischer und fröliger Krieg".quote:Op donderdag 14 februari 2013 10:57 schreef SuperHarregarre het volgende:
Hier in China hebben ze er in ieder geval zin in. Taxi's rijden rond met op de achterruit stickers: "Goede jongens, word soldaat!" Bij het kinderspeelgoed liggen bergen aan AK47's en zelfs voor peuters heb je boekjes met afbeeldingen van wapens en de namen, zodat ze vast aan te leren zijn. Elke zender op TV heeft oorlogsseries waarin Japanners aan flarden worden geschoten. En als je zin hebt, kun je hele dagen vullen met het kijken naar de Chinese Johan Derksen die de kracht van het Chinese leger analyseert.
Of naar beelden vanaf de Chinese schepen rond de Diaoyu waarop zichtbaar in hun broek schijtende kapiteins in het Chinees () naar de Japanse kustwacht roepen dat ze zich moeten terugtrekken bij de Diaoyu-eilanden omdat dat Chinees territorium is. Of de radio daadwerkelijk aanstaat en de boodschap uberhaupt verzonden wordt naar de Japanners, geen idee, want ze laten nooit het antwoord horen.
Volgens mij heeft Japan daar niet de offensieve capaciteit voor, gezien hun grondwet. Hoewel dat de laatste jaren wel gewijzigd is natuurlijk.quote:Op donderdag 14 februari 2013 21:04 schreef DeParo het volgende:
Dus binnenkort mogen we ons gaan opmaken voor de loopgraven rond Beijing, nou, we zullen dit nog wel zien mogelijk.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |