FOK!forum / FOK!kers vieren zomer / Kan iemand me uitleggen wat er leuk is aan een dagje naar het strand ?
tong80woensdag 15 augustus 2012 @ 11:18
Op de heen-en terugweg in de file in een kokende auto.

Je hebt je beurs getild aan de Koelbox en het windscherm voordat je een plekje hebt gevonden.
Terwijl je het windscherm opzet moet je uitkijken voor rondvliegende frisbees, loslopende honden en/of Duitsers die het plekje opeisen. Het is bloed heet en geen plek voor een schaduw.
Je gaat je insmeren met factor-8. Eénmaal gebeurd probeer je, zonder het zand te raken, op de handdoek te gaan liggen. Dat mislukt en het zand blijft aan je huid kleven. Irritant gevoel en je gaat de zee in om het zand eraf te spoelen. Je wil je opnieuw insmeren maar de zonnebrandolie pakt niet omdat je huid niet droog genoeg is. Dan maar later proberen. Ondertussen vreet de zon zich een weg in je huidoppervlak en de eerste zandkorrels melden zich in je bilnaad.

Op de terugweg naar je handdoek heb je geprobeerd de kwallen te ontwijken. Niet helemaal gelukt en er ontstaat een brandend gevoel in je voetzool. Desinfecteren dus. Je kunt met je pens amper bukken en mensen kijken lachend toe.
Kinderen beginnen ondertussen te vragen of ze wat mogen eten en drinken.
Blijk je de broodjes te zijn vergeten. Dan maar naar het strandpaviljoen. Kinderen eisen op hoge toon patatjes. Om van het gezeur af te zijn stem je in. Je bent immers een dagje aan het genieten. Je schrikt je het apenlazerus bij het afrekenen. Daar had je thuis een weeklang van kunnen dineren. Weer terug op je plek blijkt er een Duits gezin pal voor je zorgvuldig gekozen uitzicht op twee topless schoonheden te zijn gaan bivakkeren.

Nu blijkt ook nog eens dat je beter een parassol ipv windscherm had mee kunnen nemen. De hitte is bijna ondragelijk.
Je verwijt je vrouw dat ze niet naar je geluisterd heeft en krijgt en-publice een heftige woordenwisseling. Precies op dat moment vraagt je jongste dochter waar de sinas blijft. Dit word je even teveel en geeft haar een mep. Kind huilen, vrouw nog harder schreeuwen.
Uit wanhoop trek je een blikje bier open. Zo lauw als kattenpis. Dan maar de zee in. Tussen de ronddrijvende kwallen doe je alsof je plezier hebt. Om indruk te maken op de langszwemmende deerne, ga je borstcrawlen. Was al lang geleden en je krijgt een scheut zout zeewater binnen. Hoestend en proestend vlucht je uit het water. Kinderen jankend omdat ze er al weer uitmoeten.

De lucht betrekt en er komen dreigende wolken aangedreven. Het is dan wel 32-graden, maar de natuur blijft onvoorspelbaar. De wind laait ook op met als gevolg dat het windscherm uit zijn voegen wordt getild en zich een weg baant over het strand. Achter het windscherm aanjagend voel je de eerste druppels.
Na tien minuten kun je eindelijk je dagelijkse kleren aantrekken. Maar dat gaat amper door de inmiddels neergutsende regen. Kleddernat trek je de kleren aan. De zonnenbrandcreme vermengt zich met de binnenkant van je spijkerbroek. Het begint te jeuken en te irriteren.

Het windscherm is door de neerslag nog zwaarder geworden. Eénmaal bij de auto ben je doodop.
Je ziet op tegen de terugreis. Immers iedereen vertrekt op hetzelfde moment. Dat worden 2 lange uren besef je. Stervend van de honger kom je thuis aan. Weer ruzie over wie als eerste onder de douche mag. Je vindt het allemaal wel goed op dat moment. Je bent weer op vertrouwd territorium, en daar ben jij de baas. Je trekt een koude beugelfles Grolsch open, pakt de afstandsbediening, net optijd voor GTST, en zucht voldaan tegen je vrouw. 'Het was een mooie dag Beppie, die nemen ze ons niet meer af.'

Guy-Stuck-In-Chair.jpg

:P
Cue_woensdag 15 augustus 2012 @ 11:20
Veel tekst.. terwijl je TT al voldoende was :+
The_Hiveswoensdag 15 augustus 2012 @ 11:20
_O_
Karinawoensdag 15 augustus 2012 @ 11:22
^O^ Herkenbaar. Reden ook dat ik al jaaaren niet meer op een strand ben geweest :+

Ik verwachtte een oneliner ;)
Nickwoensdag 15 augustus 2012 @ 11:23
Leuke OP :) ^O^
Boris_Karloffwoensdag 15 augustus 2012 @ 11:23
Jij sleept met een koelbox en het resultaat is lauw bier? Misschien toch eens een paar koel elementen kopen

Ik ga hiervoor naar het strand:
hd-bikini-achtergrond-met-een-mooie-vrouw-op-het-strand-in-blauwe-bikini-hd-vrouwen-wallpaper.jpg
Abedwoensdag 15 augustus 2012 @ 11:25
De OP _O_
Catkillerwoensdag 15 augustus 2012 @ 11:27
quote:
0s.gif Op woensdag 15 augustus 2012 11:23 schreef Boris_Karloff het volgende:
Jij sleept met een koelbox en het resultaat is lauw bier? Misschien toch eens een paar koel elementen kopen

Ik ga hiervoor naar het strand:
[ afbeelding ]
Kijk je wel uit dat er geen zand in je laptop gaat zitten tijdens het shoppen van die foto's dan :P
admiraal_anaalwoensdag 15 augustus 2012 @ 11:28
10 minuten fietsen en ik sta op kijkduin/scheveningen of de rustigere niet-toeristische strandjes.

Strand O+
Niet een afgetraind lichaam bezitten ;(
bas-beestwoensdag 15 augustus 2012 @ 11:32
TS, wie ben jij en wat heb je met Tong80 gedaan? :P
SpecialKwoensdag 15 augustus 2012 @ 11:37
Yoyoyoyoyoyoyoy laat mij dit 1 keer uitleggen

TR08woensdag 15 augustus 2012 @ 11:38
Ik mag ook nog 2.5 uur enkele reis rijden voor ik bij het strand ben :')

Resultaat...er is geen ruk aan.

Ik zit veel liever in het bos ofzo. Lekker rustig, niet verbranden in die pleuris zon, lekker fris, rustgevende omgeving, geen gedoe met de auto....heerlijk :)
Kekaawoensdag 15 augustus 2012 @ 11:40
Geweldig omschreven!

Het strand is niet leuk met 30 graden.
Opa.Bakkebaardwoensdag 15 augustus 2012 @ 11:50
Leuk geschreven. Je ziet het verhaal zich zo voor je neus afspelen!

Als ik wel eens foto's voorbij zie komen van die volgepakte stranden ben ik ook altijd blij dat ik er niet tussen lag.
Tinkepinkwoensdag 15 augustus 2012 @ 11:52
quote:
0s.gif Op woensdag 15 augustus 2012 11:23 schreef Boris_Karloff het volgende:
Jij sleept met een koelbox en het resultaat is lauw bier? Misschien toch eens een paar koel elementen kopen

Ik ga hiervoor naar het strand:
[ afbeelding ]
Voor de geshopte vrouwen?
AldoTheApachewoensdag 15 augustus 2012 @ 11:55
goed topic _O_
Opa.Bakkebaardwoensdag 15 augustus 2012 @ 11:56
quote:
0s.gif Op woensdag 15 augustus 2012 11:52 schreef Tinkepink het volgende:

[..]

Voor de geshopte vrouwen?
Jij hebt niet dat figuur? :{w
Sapstengelwoensdag 15 augustus 2012 @ 11:58
Ik ga in Nederland ook niet anderhalf uur rijden om tussen de Duitsers en tokkies op het strand te liggen :') . Gewoon naar een natuurplas hier in de buurt en strand doe ik wel als ik op vakantie ben en het naast m'n hotel zit.
Copycatwoensdag 15 augustus 2012 @ 11:59
Geen koelbox;
Geen meegesleepte huis-, tuin- en keukenraad;
Wel een bedje, liefst met bediening;
Broodje op de boulevard;

Boekje erbij, muziek in de oren en ik ben al tevreden.
Maar toegegeven: liever niet op een Nederlands strand.

Oh: en uiteraard waterproof zonnebrand.
Tinkepinkwoensdag 15 augustus 2012 @ 12:00
quote:
13s.gif Op woensdag 15 augustus 2012 11:56 schreef Opa.Bakkebaard het volgende:

[..]

Jij hebt niet dat figuur? :{w
Bijna. 5 kilo meer :P
Da_Sandmanwoensdag 15 augustus 2012 @ 12:01
Pure jalozie en onwetendheid van iemand die niet dichtbij een strand woont.
TR08woensdag 15 augustus 2012 @ 17:47
quote:
0s.gif Op woensdag 15 augustus 2012 11:40 schreef Kekaa het volgende:
Geweldig omschreven!

Het strand is niet leuk met 30 graden.
Het strand is sowieso bijna nooit leuk. De stranden waar ik echt positief aan terug denk zijn op 1 hand te tellen. Er ligt er geen een in Nederland.
Polkadotflyingwoensdag 15 augustus 2012 @ 17:58
hahaha fantastische post en geheel mee eensch, mij zal je niet op een strand terugvinden...geef mij het park maar!
Olewoensdag 15 augustus 2012 @ 18:00
Alleen op vakantie waar ik zo vanuit het hotel het strand oploop. Uiteraard buiten het hoogseizoen :P

En in het hotel vast insmeren met waterproof factor veel, en dan op bedje onder de parasol. Meer kan mijn arme Hollandse bleke huidje niet aan ;(
Da_Sandmanwoensdag 15 augustus 2012 @ 18:18
Ik wed dat niemand die hier gereageerd heeft dichtbij strand woont.
SuperHarregarrewoensdag 15 augustus 2012 @ 19:54
quote:
10s.gif Op woensdag 15 augustus 2012 18:18 schreef Da_Sandman het volgende:
Ik wed dat niemand die hier gereageerd heeft dichtbij strand woont.
Dan heb je dat probleem natuurlijk niet en kun je gaan wanneer je wil, dat zijn de beste dagen. Dat iedereen denkt dat het kutweer wordt maar dat is het niet en dan kun je gewoon naar een bijna leeg strand.
Olewoensdag 15 augustus 2012 @ 19:58
quote:
10s.gif Op woensdag 15 augustus 2012 18:18 schreef Da_Sandman het volgende:
Ik wed dat niemand die hier gereageerd heeft dichtbij strand woont.
Nee, Ben wel in Vinkeveen opgegroeid. Op de fiets richting water, lekker op een grasveld liggen en niet dat zoute water.
bas-beestwoensdag 15 augustus 2012 @ 19:59
quote:
10s.gif Op woensdag 15 augustus 2012 18:18 schreef Da_Sandman het volgende:
Ik wed dat niemand die hier gereageerd heeft dichtbij strand woont.
Defineer dichtbij. :)

Ik woon op ca. 10min fietsen maar ik ga bijna nooit. En vooral niet op dagen als vandaag.
tong80woensdag 15 augustus 2012 @ 21:03
quote:
17s.gif Op woensdag 15 augustus 2012 12:01 schreef Da_Sandman het volgende:
Pure jalozie en onwetendheid van iemand die niet dichtbij een strand woont.
150 meter lopen en ik lig aan de Waal.

:P
tong80woensdag 15 augustus 2012 @ 21:04
quote:
10s.gif Op woensdag 15 augustus 2012 18:18 schreef Da_Sandman het volgende:
Ik wed dat niemand die hier gereageerd heeft dichtbij strand woont.
Deal. Waar wed je om ?

:P
Zithwoensdag 15 augustus 2012 @ 21:07
Lekker op het strand in NL

0037250.jpg

:')

Mensen die geen privéstrand in de familie hebben :')

3810497335_6469bfa103_z.jpg
SpecialKwoensdag 15 augustus 2012 @ 21:13
quote:
0s.gif Op woensdag 15 augustus 2012 21:07 schreef Zith het volgende:
Lekker op het strand in NL

[ afbeelding ]

:')

Mensen die geen privéstrand in de familie hebben :')

[ afbeelding ]
Ik haat jou.... :')

Vrienden worden? ;(
100% Tukkerdonderdag 16 augustus 2012 @ 09:13
Na 12 jaar Fok lees ik eindelijk een goed topic van Tong80. Hulde man! _O_ Het duurt 474.000+ posts, maar dan heb je ook wat.
Da_Sandmandonderdag 16 augustus 2012 @ 10:19
quote:
0s.gif Op woensdag 15 augustus 2012 21:03 schreef tong80 het volgende:

[..]

150 meter lopen en ik lig aan de Waal.

:P
Dat is geen strand.
Da_Sandmandonderdag 16 augustus 2012 @ 10:20
quote:
0s.gif Op woensdag 15 augustus 2012 19:54 schreef SuperHarregarre het volgende:

[..]

Dan heb je dat probleem natuurlijk niet en kun je gaan wanneer je wil, dat zijn de beste dagen. Dat iedereen denkt dat het kutweer wordt maar dat is het niet en dan kun je gewoon naar een bijna leeg strand.
Ook op drukke strandagen is het dan nog steeds genieten hoor. Meestal komen de kritieken die TS heeft voort uit onwetendheid. Een dag op het strand is zoveel mooier dan hij schetst. En dan ben ik nog niet eens een strandliefhebber.
Godtjedonderdag 16 augustus 2012 @ 10:21
quote:
7s.gif Op woensdag 15 augustus 2012 21:13 schreef SpecialK het volgende:

[..]

Ik haat jou.... :')

Vrienden worden? ;(

Omdat je het zo graag wil
#ANONIEMdonderdag 16 augustus 2012 @ 11:26
Het enige leuke aan een dagje strand is voor elke vent hetzelfde.

lara_beach_babes_4783.jpg
tong80donderdag 16 augustus 2012 @ 13:13
quote:
0s.gif Op donderdag 16 augustus 2012 10:19 schreef Da_Sandman het volgende:

[..]

Dat is geen strand.
Wat is dat bruine spul dan ?

Ben trouwens 12 keer naar Terschelling geweest. Dat heet ook geen strand ?

:P
Da_Sandmandonderdag 16 augustus 2012 @ 13:17
quote:
0s.gif Op donderdag 16 augustus 2012 13:13 schreef tong80 het volgende:

[..]

Wat is dat bruine spul dan ?

Ben trouwens 12 keer naar Terschelling geweest. Dat heet ook geen strand ?

:P
Je hebt het geteld :D?
tong80donderdag 16 augustus 2012 @ 13:24
quote:
0s.gif Op donderdag 16 augustus 2012 13:17 schreef Da_Sandman het volgende:

[..]

Je hebt het geteld :D?
:? 2 keer naar Vlieland geweest. 1 keer Renesse en 1 keer Lloret de Mar. Is het zo vreemd dat je dat weet :?

:P
Da_Sandmandonderdag 16 augustus 2012 @ 13:28
Ik vind dat wel vreemd ja, dat je weet dat je precies 12 keer naar Terschelling bent geweest :D.
tong80donderdag 16 augustus 2012 @ 14:57
quote:
0s.gif Op donderdag 16 augustus 2012 13:28 schreef Da_Sandman het volgende:
Ik vind dat wel vreemd ja, dat je weet dat je precies 12 keer naar Terschelling bent geweest :D.
Ach kan ook 11 keer zijn geweest.

:P
Da_Sandmandonderdag 16 augustus 2012 @ 14:58
quote:
0s.gif Op donderdag 16 augustus 2012 14:57 schreef tong80 het volgende:

[..]

Ach kan ook 11 keer zijn geweest.

:P
Dat bedoelde ik dus ook ;).
paulanerdonderdag 16 augustus 2012 @ 15:31
Ik woon op 10 minuten van de Brouwersdam. Ik kom er alleen in de winter met mijn honden :') Met mooi weer is het daar vergeven van de Duitsers en kite en windsurfers. :{
Da_Sandmandonderdag 16 augustus 2012 @ 15:33
Met die kite en windsurfers heb je wel een gegronde klacht. Zeker bij de Brouwersdam.
Qweadonderdag 16 augustus 2012 @ 15:41
strand 10 min fietsen, 5 min met de auto _O-
Jackie-Treehorndonderdag 16 augustus 2012 @ 15:46
Ik woon bij het strand. Het is vooral bij de strandafgang en bij de paviljoens idioot druk. Als je niet naar Scheveningen, Zandvoort etc. gaat, en even de moeite neemt om maximaal 5 minuten naar links of rechts te lopen vanaf de grotere strandafgangen dan lig je echt uitstekend.

Daarnaast is de truc om niet op het midden van de dag naar het strand te gaan maar òf 's ochtends en dan rond het middaguur weer weg of na een uur of 4 's middags.
Waaghalsdonderdag 16 augustus 2012 @ 15:48
Heb je wel eens in een moderne auto gezeten tong?
tong80donderdag 16 augustus 2012 @ 15:50
quote:
0s.gif Op donderdag 16 augustus 2012 15:48 schreef Waaghals het volgende:
Heb je wel eens in een moderne auto gezeten tong?
Nee, kijk er wel naar uit. Verlang ook naar het moment dat we electriciteit en stromend water krijgen.

:P
Apotheosedonderdag 16 augustus 2012 @ 15:53
ik ga liever t water op. Dan kun je altijd nog es ergens zwemmen zonder die kleffe vieze lichamen van je medestrandganger voor je te hebben.
tong80vrijdag 17 augustus 2012 @ 09:05
quote:
10s.gif Op donderdag 16 augustus 2012 15:41 schreef Qwea het volgende:
strand 10 min fietsen, 5 min met de auto _O-
Waarom ga je dan met de auto :?

:P
Woestijnvoszaterdag 18 augustus 2012 @ 16:09
Goed topic. _O_
cherrycokezaterdag 18 augustus 2012 @ 17:32
vergeet de drijvende drollen niet, die je af en toe voorbij ziet komen ;(
tong80zaterdag 18 augustus 2012 @ 22:44
quote:
14s.gif Op zaterdag 18 augustus 2012 17:32 schreef cherrycoke het volgende:
vergeet de drijvende drollen niet, die je af en toe voorbij ziet komen ;(
Was als vakantiewerk badmeester. Moesten we de drollen uit het bad vissen. :{

:P
Klipnapzaterdag 18 augustus 2012 @ 22:57
Hoax, GTST stopt in de zomer.

Verder wel goed geschreven _O_
tong80zaterdag 18 augustus 2012 @ 23:23
quote:
1s.gif Op zaterdag 18 augustus 2012 22:57 schreef Klipnap het volgende:
Hoax, GTST stopt in de zomer.

:D

:P
Kaat38maandag 20 augustus 2012 @ 12:00
Woon in Alkmaar en dat is redelijk dicht bij zee.
Als we al gaan dan is het met dit soort weer vooral eind van de middag, even naar Egmond of Bergen aan zee.
Heerlijk om al dat spul te zien vertrekken, lekker zitten op terras, wat eten en drinken en een lekkere duik te nemen en rond zeven uur heb je helemaal het strand voor jezelf.
Moet er niet aan denken om me tussen al die zwetende lichamen, krijsende kinderen, duitsers met kuilen en frisbee freaken te nestelen en zand te happen.
Eerste duik bij mij is meestal ergens in maart of april, ja kouddddddddd he haha, heb er een gewoonte van gemaakt, eerste mooie voorjaarsdag moet het even, zalig!
Verder kom ik alleen op het strand bij stormweer, super genieten is dat.
VacaLocamaandag 20 augustus 2012 @ 12:11
Strand in Nederland zoek ik ook niet. Want als het een stranddag is hier, besluit half NL om naar het strand te gaan. Als je op loopafstand woont nog prima te overwegen, maar als je er 1.5 uur voor moet reizen? WHY?!

Kom net terug van vakantie. Elke dag op strand gehangen. Maar daar liepen we heen in 3 minuten, genoeg ruimte, lekker water, leuk bekijks en een koud biertje was zo gehaald en op voordat ie warm werd.

Maar 3-4 uur afzien om 3-4 uurtjes op een hutjemutje pauperstrand te liggen aan vies water... snap het echt niet. Zoek dan een lekker parkje op dichtbij ofzo.
Karinamaandag 20 augustus 2012 @ 12:29
quote:
0s.gif Op maandag 20 augustus 2012 12:11 schreef VacaLoca het volgende:
Strand in Nederland zoek ik ook niet. Want als het een stranddag is hier, besluit half NL om naar het strand te gaan. Als je op loopafstand woont nog prima te overwegen, maar als je er 1.5 uur voor moet reizen? WHY?!

Kom net terug van vakantie. Elke dag op strand gehangen. Maar daar liepen we heen in 3 minuten, genoeg ruimte, lekker water, leuk bekijks en een koud biertje was zo gehaald en op voordat ie warm werd.

Maar 3-4 uur afzien om 3-4 uurtjes op een hutjemutje pauperstrand te liggen aan vies water... snap het echt niet. Zoek dan een lekker parkje op dichtbij ofzo.
Dat laatste heb ik zaterdag en zondag gedaan, geen park, maar het Amsterdamse Bos.

Helaas was het ook daar veeeel te warm. Zaterdag heb ik het nog anderhalf uur uitgehouden, maar gisteren werd het me na een uur al teveel.

Spullen gepakt en binnen 10 minuten was ik weer thuis. Geen files, niks :) Andere voordelen: het was niet superdruk, zaterdag zeker niet en gratis! schone toiletten.
Waaghalsmaandag 20 augustus 2012 @ 12:33
Ik vond het niet echt leuk maar het was een dun boekje en Heeresma schreef nog wel eens over seks.
Dus toch maar gelezen voor de literatuurlijst.
Karinamaandag 20 augustus 2012 @ 12:34
quote:
0s.gif Op maandag 20 augustus 2012 12:33 schreef Waaghals het volgende:
Ik vond het niet echt leuk maar het was een dun boekje en Heeresma schreef nog wel eens over seks.
Dus toch maar gelezen voor de literatuurlijst.
Heel erg bijdehand, deze post ;)

En dat laatste klopt, ik heb zelf Een Hete IJssalon in de kast liggen :+
Waaghalsmaandag 20 augustus 2012 @ 12:35
quote:
99s.gif Op maandag 20 augustus 2012 12:34 schreef Karina het volgende:

[..]

Heel erg bijdehand, deze post ;)
:@

Een dagje naar het strand bevatte trouwens geen seks als ik me goed herinner
Karinamaandag 20 augustus 2012 @ 12:36
quote:
0s.gif Op maandag 20 augustus 2012 12:35 schreef Waaghals het volgende:

[..]

:@

Een dagje naar het strand bevatte trouwens geen seks als ik me goed herinner
Die heb ik dacht ik niet gelezen. Waarschijnlijk om die reden :D
tong80maandag 20 augustus 2012 @ 13:38
quote:
0s.gif Op maandag 20 augustus 2012 12:33 schreef Waaghals het volgende:
Ik vond het niet echt leuk maar het was een dun boekje en Heeresma schreef nog wel eens over seks.
Dus toch maar gelezen voor de literatuurlijst.
Opwaaiende zomerjurken ?

:P