Ja, omdat er dus gedegen onderzoek naar is gedaan. Onderzoek dat in principe door iedereen herhaald kan worden en er dan weer dezelfde conclusies uit kunnen worden getrokken. En dat is dus het verschil tussen 'deskundigen' (ons dus) en 'gewone' mensen. Ik kijk kritisch naar elk onderzoek en trek daar mijn conclusies uit. Jij geloof alleen maar sites zoals aspartaam.nl, maar kijkt niet verder, waarom niet? Nogmaals, heb jij daar ooit resultaten of getallen gezien die het tegendeel beweren? Dat aspartaam slecht is? Onderzoek dat ook door iemand anders gedaan kan worden en dat er dan weer hetzelfde uitkomt?quote:Op donderdag 9 augustus 2012 23:43 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
Maar goed. totaal nutteloos dit als je gaat zoeken vindt je tig topics over dit onderwerp,
dat gaat al vanaf 2005 zomisschien wel eerder ook, maar tot 2005 heb ik kunnen
vinden, iedere keer hetzelfde liedje, iedereen die ''tegen'' is wordt voor gek versleten.
Het is verder mijn zaak ook niet of iemand die troep neemt, maar om te zeggen dat
het ''ongevaarlijk'' is of ''niet slecht'' daar zou ik me niet aan wagen.
Jullie durven dat blijkbaar wel te beweren, dat vindt ik nogal wat.
Maar goed, zoals ik al zei, totaal nutteloos dus, topic 34.67899
De enige die alles verdraait ben jij hoor. Ik vind het altijd wel grappig, zo kritisch op de huidige wetenschap, maar vervolgens totaal niet kritisch kijken naar 'uitspraken' op sites zoals aspartaam.nlquote:Op vrijdag 10 augustus 2012 01:27 schreef Snowballed het volgende:
[..]
Verdraai de boel even een beetje naar je hand ofzo...
Zelfde verhaal als June dus..![]()
Meiske, Ik ben nog nooit op die site geweest dus ga even lekker populair doen zeg....quote:Op vrijdag 10 augustus 2012 09:18 schreef June. het volgende:
[..]
Ja, omdat er dus gedegen onderzoek naar is gedaan. Onderzoek dat in principe door iedereen herhaald kan worden en er dan weer dezelfde conclusies uit kunnen worden getrokken. En dat is dus het verschil tussen 'deskundigen' (ons dus) en 'gewone' mensen. Ik kijk kritisch naar elk onderzoek en trek daar mijn conclusies uit. Jij geloof alleen maar sites zoals aspartaam.nl, maar kijkt niet verder, waarom niet? Nogmaals, heb jij daar ooit resultaten of getallen gezien die het tegendeel beweren? Dat aspartaam slecht is? Onderzoek dat ook door iemand anders gedaan kan worden en dat er dan weer hetzelfde uitkomt?
[..]
De enige die alles verdraait ben jij hoor. Ik vind het altijd wel grappig, zo kritisch op de huidige wetenschap, maar vervolgens totaal niet kritisch kijken naar 'uitspraken' op sites zoals aspartaam.nl
Ja, maakt dat wat uit? Gematigd is natuurlijk ook subjectief.. Volgens artikel is gemiddeld 2 glazen per dag normaal gebruik, gematigd noem ik dus minder dan dat. En dan nog, zou je meer drinken, kom je nog niet aan de maximale hoeveelheid en is het dus nog niet schadelijk..quote:Op vrijdag 10 augustus 2012 09:27 schreef Snowballed het volgende:
[..]
Meiske, Ik ben nog nooit op die site geweest dus ga even lekker populair doen zeg....![]()
GEMATIGDE hoeveelheid is iets anders dan de NORMALE hoeveelheid.. en daarmee verdraai JIJ dus dingen, maar als je gelijk wilt hebben mag je die krijgen hoor...
Ik kijk dus kritisch naar jou uitspraken... jij noemt jezelf dokter...
JA dat maakt nogal wat uit.. bij matig gebruik is alcohol niet verslavend, bij normaal gebruik wel,quote:Op vrijdag 10 augustus 2012 09:29 schreef June. het volgende:
[..]
Ja, maakt dat wat uit? Gematigd is natuurlijk ook subjectief.. Volgens artikel is gemiddeld 2 glazen per dag normaal gebruik, gematigd noem ik dus (veel minder dan dat). En dan nog, zou je meer drinken, kom je nog niet aan de maximale hoeveelheid en is het dus nog niet schadelijk..
Nu haal je alcohol aan, wat heeft dat met aspartaam te maken? Helemaal niks.. En overal zeg ik hetzelfde, aspartaam is in normale/gematigde hoeveelheden prima. Ga je meer als 12 glazen per dag drinken, tja, teveel is nooit goed. Ik zeg in elk geval niet dat aspartaam per definitie slecht is, want dat is nooit aangetoond. Als ik dat zou doen, dan pas zou ik een slechte dokter zijn..quote:Op vrijdag 10 augustus 2012 09:36 schreef Snowballed het volgende:
[..]
JA dat maakt nogal wat uit.. bij matig gebruik is alcohol niet verslavend, bij normaal gebruik wel,
Dus er zit nogal veel verschil in jou uitspraken... en naar mijn idee ben je dan zwaar slecht bezig als dokter, waar het op voorlichting aankomt
En kan dat zelfs gevaarlijke gevolgen hebben omdat je het zelf wil goedpraten en stug vol blijft houd
Volgens een site die 2 glazen per dag normaal noemt... als dat jouw definitie van normaal is, lag ik met uitdrogingsverschijnselen op de grond..
Begrijpend lezen is ook al erg moeilijk voor jou... lees het hele topic maar even terug en je weet waar ik "die onzin" vandaan heb...
Als je niet zo'n tunnelvisie zou hebben zou je begrijpen dat iedereen die een fles fris openmaakt, dat niet doet om er 2 glazen uit te drinken maar hem gewoon leeg drinkt... daar tegenover zijn er mensen die geen fris drinken en DAT is dus het gemiddelde waar ze vanuit gaan..quote:Op vrijdag 10 augustus 2012 09:43 schreef June. het volgende:
[..]
Nu haal je alcohol aan, wat heeft dat met aspartaam te maken? Helemaal niks.. En overal zeg ik hetzelfde, aspartaam is in normale/gematigde hoeveelheden prima. Ga je meer als 12 glazen drinken, tja, teveel is nooit goed. Ik zeg in elk geval niet dat het slecht is, want dat is nooit aangetoond. Als ik dat zou doen, dan pas zou ik een slechte dokter zijn..
En nee, het is geen 'site', het is een peer reviewed artikel. Lees je eens in. En het gaat om 2 glazen met aspartaam erin dat mensen per dag gemiddeld drinken, natuurlijk niet je dagelijks hoeveelheid vocht
Als je fysiek zwaar werk doet is dat vrij normaalquote:Op vrijdag 10 augustus 2012 09:49 schreef Copycat het volgende:
Twee anderhalve literflessen fris per dag?
In mijn boek -en omgeving- is dat toch echt niet normaal.
Ik denk dat je dat toch echt verkeerd ziet.quote:Op vrijdag 10 augustus 2012 09:50 schreef Snowballed het volgende:
Als je niet zo'n tunnelvisie zou hebben zou je begrijpen dat iedereen die een fles fris openmaakt, dat niet doet om er 2 glazen uit te drinken maar hem gewoon leeg drinkt...
Jij wacht tot de prik eruit is..?quote:Op vrijdag 10 augustus 2012 09:52 schreef Copycat het volgende:
[..]
Ik denk dat je dat toch echt verkeerd ziet.
Ach gut, want jij mag van de dokter alleen maar frisdrank drinken? Geen water of iets anders?quote:Op vrijdag 10 augustus 2012 09:36 schreef Snowballed het volgende:
Volgens een site die 2 glazen per dag normaal noemt... als dat jouw definitie van normaal is, lag ik met uitdrogingsverschijnselen op de grond..
Ik koop meestal geen flessen, maar blikjes. Maar dat terzijde is het nogal typisch te claimen dat iedereen als een malle een anderhalve literfles leeglurkt zodra de dop eraf is.quote:
bij normaal gebruik is alcohol niet verslavend, bij overmatig gebruik wel.quote:Op vrijdag 10 augustus 2012 09:36 schreef Snowballed het volgende:
JA dat maakt nogal wat uit.. bij matig gebruik is alcohol niet verslavend, bij normaal gebruik wel,
Dat bedoel ik dus met de boel verdraaien..quote:Op vrijdag 10 augustus 2012 09:53 schreef Copycat het volgende:
[..]
Ik koop meestal geen flessen, maar blikjes. Maar dat terzijde is het nogal typisch te claimen dat iedereen als een malle een anderhalve literfles leeglurkt zodra de dop eraf is.
Ja, 3 liter frisdrank per dag is inderdaad een noodzakelijk dieet voor sporters en bouwvakkers.quote:Op vrijdag 10 augustus 2012 09:50 schreef Snowballed het volgende:
Als je fysiek zwaar werk doet is dat vrij normaal
Nou ... jij en jouw collega's doen dat toch zo goed als allemaal? Ik zal het ook even mijn broer melden, de bouwvakker. Beetje een homo staan wezen met zijn thermoskan thee en waterfles.quote:Op vrijdag 10 augustus 2012 09:56 schreef Snowballed het volgende:
Dat bedoel ik dus met de boel verdraaien..![]()
En sowieso gaat de prik er niet na één dag uit als je de fles gewoon goed afsluit en in de koelkast bewaart.quote:Op vrijdag 10 augustus 2012 09:53 schreef Copycat het volgende:
Ik koop meestal geen flessen, maar blikjes. Maar dat terzijde is het nogal typisch te claimen dat iedereen als een malle een anderhalve literfles leeglurkt zodra de dop eraf is.
Alsof enkel bouwvakkers fysiek zwaar werk doen..quote:Op vrijdag 10 augustus 2012 09:57 schreef Copycat het volgende:
[..]
Nou ... jij en jouw collega's doen dat toch zo goed als allemaal? Ik zal het ook even mijn broer melden, de bouwvakker. Beetje een homo staan wezen met zijn thermoskan thee en waterfles.
Dus jij drinkt ook 3 kwart liter per dag..quote:Op vrijdag 10 augustus 2012 09:57 schreef Joipoidoipoipoi het volgende:
[..]
En sowieso gaat de prik er niet na één dag uit als je de fles gewoon goed afsluit en in de koelkast bewaart.
Zeg ik dat?quote:Op vrijdag 10 augustus 2012 10:10 schreef Snowballed het volgende:
Alsof enkel bouwvakkers fysiek zwaar werk doen..
Eehm nee, dat maak ik ervan.. sorryquote:
Je had het toch over fysiek zwaar werk, en bouwvakker is slechts een voorbeeld.quote:Op vrijdag 10 augustus 2012 10:10 schreef Snowballed het volgende:
Alsof enkel bouwvakkers fysiek zwaar werk doen..
Huhquote:Dus jij drinkt ook 3 kwart liter per dag..
Maar heel veel suiker is ook niet goed. Maar dat is toch ook niet nodig? Niemand verplicht je toch om de hele dag door liters frisdrank te gaan drinken?quote:Maar zoals ik al vaker heb gezegd hier... het gaat om de TT niet om wie dan ook te bashen...
Ik zeg als het bewezen is dat het niet slecht voor je is, is het nog niet automatisch een goede vervanger voor suiker.. niemand weet wat de gevolgen op lange termijn zijn.. dus laten we het maar gebruiken en dan zien we wel.. we hebben immers bewezen dat het niet slecht is bij een gematigde hoeveelheid..
(er zijn te veel mensen die niet de gematigde hoeveelheid tot zich nemen maar dat is niet gemiddeld dus kijken we daar niet naar...)
Hoezo je kop in het zand steken..?
Heb je mijn stuk eigenlijk wel gelezen?quote:Op vrijdag 10 augustus 2012 10:15 schreef Snowballed het volgende:
[..]
Eehm nee, dat maak ik ervan.. sorry
je zegt dat de prik niet verdwenen is na 1 dag in de koelkast....quote:Op vrijdag 10 augustus 2012 10:16 schreef Joipoidoipoipoi het volgende:
[..]
Je had het toch over fysiek zwaar werk, en bouwvakker is slechts een voorbeeld.
[..]
Huh
Vanwaar die conclusie? Ik drink niet eens elke dag frisdrank..
[..]
Maar heel veel suiker is ook niet goed. Maar dat is toch ook niet nodig? Niemand verplicht je toch om de hele dag door liters frisdrank te gaan drinken?
Hoe kom jij toch tot deze conclusie?quote:Op vrijdag 10 augustus 2012 10:21 schreef Snowballed het volgende:
iemand die frisdrank neemt gaat geen 2 glaasjes per dag drinken... ..
Nee suiker is lekker gezondquote:Op vrijdag 10 augustus 2012 10:10 schreef Snowballed het volgende:
[..]
Alsof enkel bouwvakkers fysiek zwaar werk doen..
[..]
Dus jij drinkt ook 3 kwart liter per dag..
Maar zoals ik al vaker heb gezegd hier... het gaat om de TT niet om wie dan ook te bashen...
Ik zeg als het bewezen is dat het niet slecht voor je is, is het nog niet automatisch een goede vervanger voor suiker.. niemand weet wat de gevolgen op lange termijn zijn.. dus laten we het maar gebruiken en dan zien we wel.. we hebben immers bewezen dat het niet slecht is bij een gematigde hoeveelheid..
(er zijn te veel mensen die niet de gematigde hoeveelheid tot zich nemen maar dat is niet gemiddeld dus kijken we daar niet naar...)
Hoezo je kop in het zand steken..?
De van Dale zal wel gelijk hebben hoor maar gematigd en normaal, vind ik nogal verschillend klinken...quote:Op vrijdag 10 augustus 2012 10:21 schreef Apekoek het volgende:
[..]
Heb je mijn stuk eigenlijk wel gelezen?
Gematigd betekend volgens Van Dalen: "zonder uitersten" wat op 1 schaal is met "normaal".
Normaal gebruik is gebruik zonder uitersten.
En dan nog zijn de onderzoeken, wel gericht op uitersten, alleen wordt het begrip gematigd ingezet om bijvoorbeeld 100x onder de risico grens te blijven. Zo werkt dat met onderzoeken en veiligheidsristricties en reglementen (ISO).
Snowballed, ik snap werkelijk waar niet dat je hier zo moeilijk over kan doen, jij zegt dat June het naar haar hand wil zetten. Maar in feite ben jij met vrij loze uitspraken dat nog veel meer aan het doen.
quote:Op vrijdag 10 augustus 2012 10:21 schreef Snowballed het volgende:
iemand die frisdrank neemt gaat geen 2 glaasjes per dag drinken...
Precies, en wat ik al zei, overmatig gebruik van welke substantie dan ook is niet goed. Net zoals te veel vet vreten of suiker dus.quote:Op vrijdag 10 augustus 2012 10:23 schreef fathank het volgende:
[..]
Nee suiker is lekker gezond. en al helemaal in de hoeveelheden die de gemiddelde persoon tegenwoordig binnen krijgt
. Waar denk je dat al die obesitas tegenwoordig vandaan komt.
waar staat dat IK die iemand ben..?quote:
Idd suiker is ook niet gezond maar daarvan weten we een stuk meer, en laten we dat maar vervangen voor iets waar we niet van weten wat de gevolgen op lange termijn van zijn...quote:Op vrijdag 10 augustus 2012 10:23 schreef fathank het volgende:
[..]
Nee suiker is lekker gezond. en al helemaal in de hoeveelheden die de gemiddelde persoon tegenwoordig binnen krijgt
. Waar denk je dat al die obesitas tegenwoordig vandaan komt.
Als je per se wilt weten wat het over 50 jaar doet, nee dat weten we inderdaad niet. Maar aangezien het al >20 jaar op de markt en er nog steeds geen rare dingen zijn aangetoond geloof ik het allemaal wel. Je kunt morgen ook onder een bus komen.quote:Op vrijdag 10 augustus 2012 10:26 schreef Snowballed het volgende:
[..]
Idd suiker is ook niet gezond maar daarvan weten we een stuk meer, en laten we dat maar vervangen voor iets waar we niet van weten wat de gevolgen op lange termijn van zijn...
quote:Op vrijdag 10 augustus 2012 10:29 schreef June. het volgende:
[..]
Als je per se wilt weten wat het over 50 jaar doet, nee dat weten we inderdaad niet. Maar aangezien het al >20 jaar op de markt en er nog steeds geen rare dingen zijn aangetoond geloof ik het allemaal wel. Je kunt morgen ook onder een bus komen.
Inderdaad, oh my, en ik probeer het elke keer weer met fatsoenlijke argumenten maar er komt gewoon niks terugquote:Op vrijdag 10 augustus 2012 10:30 schreef ssebass het volgende:
Today, the day I lost my faith in humanity
Ja he, echt onbegrijpelijk dat mensen daadwerkelijk zo kunnen denken. Dacht eerst dat het een troll was, maar ben toch bang van niet. Wat ik al zei, het is net mensen van een religie af proberen te praten.quote:Op vrijdag 10 augustus 2012 10:30 schreef June. het volgende:
[..]
Inderdaad, oh my, en ik probeer het elke keer weer met fatsoenlijke argumenten maar er komt gewoon niks terug
Nee, het is niet schadelijk voor zover we nu weten.. Alleen een follow-up duur van 50 jaar is gewoon belachelijk, dat hebben we nergens voor..quote:Op vrijdag 10 augustus 2012 10:32 schreef Snowballed het volgende:
Fijne dokter.... ach of het schadelijk is weet ik niet... maar u kunt morgen ook onder een bus komen dus gaat u maar rustig naar huis..
Neemt u maar een jaartje of 50 plaats in de wachtkamer. Neemt u uw eigen fles fris mee?quote:Op vrijdag 10 augustus 2012 10:33 schreef June. het volgende:
Nee, het is niet schadelijk voor zover we nu weten.. Alleen een follow-up duur van 50 jaar is gewoon belachelijk, dat hebben nergens voor..
quote:Op vrijdag 10 augustus 2012 10:34 schreef Copycat het volgende:
[..]
Neemt u maar een jaartje of 50 plaats in de wachtkamer. Neemt u uw eigen fles fris mee?
Ach die hoef je niet te gebruiken want misschien kom je morgen wel onder een bus...quote:Op vrijdag 10 augustus 2012 10:35 schreef Lienekien het volgende:
Ik zou mijn medicijnen niet meer durven nemen als ik eerst de resultaten van 50 jaar gebruik moest afwachten.
Exact veel medicijnen en producten zijn nog niet zo lang op de markt. Ergens blijft het altijd koffie dik kijken, maar dat is met echt alles zo op de markt. Dan moet je maar water drinken als je nooit een risico wil lopen, want van suiker krijg je immers obesitas en op lange termijn ook wel kanker.quote:Op vrijdag 10 augustus 2012 10:35 schreef Lienekien het volgende:
Ik zou mijn medicijnen niet meer durven nemen als ik eerst de resultaten van 50 jaar gebruik moest afwachten.
Weet je wat er aan medicijnen en andere troep in water zit..?quote:Op vrijdag 10 augustus 2012 10:37 schreef Apekoek het volgende:
[..]
Exact veel medicijnen en producten zijn nog niet zo lang op de markt. Ergens blijft het altijd koffie dik kijken, maar dat is met echt alles zo op de markt. Dan moet je maar water drinken als je nooit een risico wil lopen.
Je snapt dat je jezelf enkel belachelijker aan het maken bent?quote:Op vrijdag 10 augustus 2012 10:36 schreef Snowballed het volgende:
Ach die hoef je niet te gebruiken want misschien kom je morgen wel onder een bus...
Alle zorg in 1 klap weggevaagd
Jij bent wel goed in drogredenen, hè?quote:Op vrijdag 10 augustus 2012 10:36 schreef Snowballed het volgende:
[..]
Ach die hoef je niet te gebruiken want misschien kom je morgen wel onder een bus...
Alle zorg in 1 klap weggevaagd
ja hoor.. dat doe ik...quote:Op vrijdag 10 augustus 2012 10:38 schreef Copycat het volgende:
[..]
Je snapt dat je jezelf enkel belachelijker aan het maken bent?
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.De dokter zegt het net zelf... het maakt niet uit want morgen kun je ook onder een bus komen..quote:Op vrijdag 10 augustus 2012 10:39 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Jij bent wel goed in drogredenen, hè?One good thing about music:
When it hits, you feel no pain,
So hit me with music.. Bob Marley
quote:Op vrijdag 10 augustus 2012 10:39 schreef Snowballed het volgende:
[..]
ja hoor.. dat doe ik...Fijn dat je het zelf ook beseft.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Shine bright like a diamond.
quote:Op vrijdag 10 augustus 2012 09:18 schreef June. het volgende:
[..]
Ja, omdat er dus gedegen onderzoek naar is gedaan. Onderzoek dat in principe door iedereen herhaald kan worden en er dan weer dezelfde conclusies uit kunnen worden getrokken. En dat is dus het verschil tussen 'deskundigen' (ons dus) en 'gewone' mensen. Ik kijk kritisch naar elk onderzoek en trek daar mijn conclusies uit. Jij geloof alleen maar sites zoals aspartaam.nl, maar kijkt niet verder, waarom niet? Nogmaals, heb jij daar ooit resultaten of getallen gezien die het tegendeel beweren? Dat aspartaam slecht is? Onderzoek dat ook door iemand anders gedaan kan worden en dat er dan weer hetzelfde uitkomt?
quote:Op vrijdag 10 augustus 2012 09:54 schreef fathank het volgende:
Mensen die flessen frisdrank per dag drinken.
Drink gewoon water.
quote:Op vrijdag 10 augustus 2012 09:57 schreef Copycat het volgende:
[..]
Nou ... jij en jouw collega's doen dat toch zo goed als allemaal? Ik zal het ook even mijn broer melden, de bouwvakker. Beetje een homo staan wezen met zijn thermoskan thee en waterfles.
We hebben het hier niet alleen over Light Frisdranken natuurlijk.quote:Op vrijdag 10 augustus 2012 09:57 schreef Joipoidoipoipoi het volgende:
[..]
En sowieso gaat de prik er niet na één dag uit als je de fles gewoon goed afsluit en in de koelkast bewaart.
quote:Op vrijdag 10 augustus 2012 10:39 schreef Snowballed het volgende:
[..]
ja hoor.. dat doe ik...Nee, dat zei ik niet. Begrijpend lezen is moeilijk hè? Dat was om te relativeren, nergens in het leven heb je de zekerheid dat iets wel of niet gaat gebeuren. Voor aspartaam weten we dat het bij normaal gebruik niet schadelijk is, maar wat het doet over 50 jaar dat weten we inderdaad niet. Maar dat weten bij veel meer dingen wel niet..SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.[..]
De dokter zegt het net zelf... het maakt niet uit want morgen kun je ook onder een bus komen..Shine bright like a diamond.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |