Nou, ik heb een beetje een rare volgorde gelopen ;-)quote:Op maandag 27 augustus 2012 11:35 schreef Pluizel het volgende:
[..]
zit je meer dan een jaar over de lengte van je master heen dan? Ze beginnen in de master opnieuw met tellen
als je stufi op is mag je nog wel lenen (eventueel een nullening) en dan heb je ook nog ov zolang je nog mag lenen. Hoe lang dat is weet ik niet precies.quote:Op maandag 27 augustus 2012 12:16 schreef elby1988 het volgende:
[..]
Nou, ik heb een beetje een rare volgorde gelopen ;-)
1 jaar andere studie wegens uitgeloot is 1 jaar stufi,
4 jaar bachelor (tijdens jaar 4 wel mastervakken gedaan, maar stond ingeschreven als bachelor)
1 jaar master nu gedaan, op naar 2e jaar.. Verwacht nog 1,5 jaar bezig te zijn..
Dus volgens jouw theorie krijg ik nog zo'n 3 jaar OV, ondanks dat ik vanaf dit jaar al geen stufi meer krijg?
Is bij ons in Nijmegen ook, alleen je krijgt het pas achteraf (na je coschappen dus).quote:Op maandag 27 augustus 2012 11:22 schreef Merel1808 het volgende:
[..]
Bij ons bestaat er een mogelijkheid om je reiskosten te laten betalen door het ziekenhuis, misschien bij jullie ook? Ik denk dat de studentenraad je daar misschien wel iets over kan vertellen.
quote:Op maandag 27 augustus 2012 10:35 schreef iofn het volgende:
Koen en Starla, ik neem een gedeelte terug wat ik ooit heb gezegd over therapeutische neurologie. Van de week een kerel op de SEH met een clusterhoofdpijn die we er in 10 minuten uit hadden met zuurstof en Imigran. Indrukwekkend
Gepast is netjes gekleed. Dat je dus niet met je trainingsbroek vol trekvegen en je favoriete ongewassen hemd uit '93 aan komt opdagen. Als het in pak moet dan stond er wel een echte dresscode bij. Kans is vrij groot dat dan veel mensen wel in pak komen, dat is altijd gepast.quote:Op donderdag 30 augustus 2012 21:35 schreef Thomas2301 het volgende:
Over ongeveer twee weken heb ik mijn bacheloruitreiking, Er staat dat je 'gepast' gekleed moet gaan vanwege de 'plechtigheid'. Moet ik dan in pak?Want dat heb ik niet.
Ik vind een spijkerbroek eigenlijk per definitie niet netjesquote:Op donderdag 30 augustus 2012 21:41 schreef Merel1808 het volgende:
Ik denk eerlijk gezegd dat je met een nette donkere spijkerbroek en een overhemd al een heel eind komt. Ik vermoed dat ze niet willen dat mensen in hun joggingbroek komen
Mensen die overhemden en pantalons dragen zijn vaak de mensen die wel een pak hebben.quote:Op donderdag 30 augustus 2012 21:42 schreef June. het volgende:
[..]
Ik vind een spijkerbroek eigenlijk per definitie niet netjesGa dan in een pantalon met overhemd ofzo.
Voor een bacheloruitreiking zou ik geen pantalon aanschaffen, maar als hij er al 1 had is dat natuurlijk beter. Ik vind zelf dat een spijkerbroek ook netjes kan zijn, maar dat ligt natuurlijk wel aan de spijkerbroek.quote:Op donderdag 30 augustus 2012 21:42 schreef June. het volgende:
[..]
Ik vind een spijkerbroek eigenlijk per definitie niet netjesGa dan in een pantalon met overhemd ofzo.
Helaas...quote:Op donderdag 30 augustus 2012 21:47 schreef De_Kardinaal het volgende:
Op een bepaalde leeftijd dient de man toch tenminste 1 pantalon te bezitten. Just prayin'!
H&M...?quote:
Als het een duur pak was langs de lokale kleermaker en vragen of het nog op maat aangepast kan worden. Was het geen duur pak, vervangen voor een nieuwe goedkope van de H&M. Pas echt een duur pak kopen als je vaker pakken moet dragen.quote:Op donderdag 30 augustus 2012 21:52 schreef Thomas2301 het volgende:
Nou ja, ik heb wel een pak van mijn middelbare schooltijd, maar toen was ik 15kg zwaarder. Dat is ook niet zo charmant.
quote:Op donderdag 30 augustus 2012 21:52 schreef clumsy_clown het volgende:
Pff, first day of school achter de rug. Het is wel ff anders om op je 25e aan een opleiding te beginnen. Ik hoorde wat de activiteiten tijdens de introweek waren geweest. Ben toch echt te oud geworden om mentossnoepjes uit een bak met cole en kattenvoer te graaien met m'n mond.
Er stierf ook iets in me toen de vragen 'wat is een voorvoegsel?' bij het invullen van adresgegevens en 'mogen we een woordenboek gebruiken?' over de taaltoets langskomen.
Een pantalon is echt niet zo duur hoor, kijk eens bij de H&M/We/C&A. Een pak kopen is ook wel overdreven als je er geen hebt.quote:Op donderdag 30 augustus 2012 21:52 schreef Thomas2301 het volgende:
Nou ja, ik heb wel een pak van mijn middelbare schooltijd, maar toen was ik 15kg zwaarder. Dat is ook niet zo charmant.
quote:Op donderdag 30 augustus 2012 22:01 schreef June. het volgende:
[..]
Een pantalon is echt niet zo duur hoor, kijk eens bij de H&M/We/C&A.
Ja, ga ik ook wel doen.quote:Op donderdag 30 augustus 2012 22:01 schreef June. het volgende:
[..]
Een pantalon is echt niet zo duur hoor, kijk eens bij de H&M/We/C&A.
Inderdaad. Hoorde ook eens van iemand dat ze daar goedkope maar wel redelijk acceptabele pakken hadden. Al is dat misschien alweer een paar jaar terug.quote:
Die pakken en pantalons, voor heren althans, dat is echt geen kwaliteit. Bij de H&M is het vaak net iets beter en net iets hipper. Prijs is ongeveer hetzelfde.quote:
Maar als je echt een pak van acceptabele kwaliteit wil ben je het studentenbudget ruim ontstegen. C&A-pakken zijn prima voor de gemiddelde jasje-dasje-borrel, presentatie of bacheloruitreiking. H&M en WE overigens ook, al zul jij als man ongetwijfeld het best weten waar het dan het hipst is.quote:Op donderdag 30 augustus 2012 22:06 schreef De_Kardinaal het volgende:
[..]
Die pakken en pantalons, voor heren althans, dat is echt geen kwaliteit. Bij de H&M is het vaak net iets beter en net iets hipper. Prijs is ongeveer hetzelfde.
Gefeliciteerdquote:Op vrijdag 31 augustus 2012 11:15 schreef iofn het volgende:
Jeuh, ik 'mag' gaan solliciteren van de opleider.
Zoals een echte kardinaal betaamt draag je iets 'makkelijks'quote:Op vrijdag 31 augustus 2012 00:00 schreef De_Kardinaal het volgende:
Ik hip? Ik draag stijlloos tijdloos.
Je bedoelt aan iets waar je gauw een kindje onder kan verstoppen als de schout of de baljuw passeert? Inderdaad, een fijne jurk heeft menig geestelijke al geholpen uit handen te blijven van het gerecht en de beul.quote:Op vrijdag 31 augustus 2012 11:56 schreef starla het volgende:
[..]
Zoals een echte kardinaal betaamt draag je iets 'makkelijks'
Sjögrenquote:Op maandag 3 september 2012 16:36 schreef MaxC het volgende:
Interne casus!
60-jarige man met blanco VG komt op de polikliniek interne in verband met sinds aantal weken progressief krom lopen, vermoeidheid en gewichtsverlies. Ongeveer 6 kilo in een half jaar. Tevens meld hij branderig gevoel in beide handen en mond, heeft hij moeite met slikken (moet overal water bij drinken sinds een aantal maanden) en meld stijve en keiharde kuiten.
Bij de tractus anamnese meld hij nog dat hij blauwe handen krijgt als hij zijn handen omlaag doet, dit herstelt vrij snel als hij ze weer omhoog houdt, worden niet rood of wit. Verdere tracti geen bijzonderheden. Alle klachten waren een half jaar geleden nog niet aanwezig en zijn geleidelijk maar niet tegelijk ontstaan.
Lichamelijk onderzoek zien we een erg grauwe en vermoeide man, spoortje crepiteren beiderzijds, vooral basaal. Verder geen bijzonderheden.
1. DD?
2. Aanvullend onderzoek?
Geen oogklachten, ANA negatief, SS-A en SS-B serologie negatief, ANF negatiefquote:
Nou, niet alleen mijne hoorquote:Op maandag 3 september 2012 18:44 schreef Pluizel het volgende:
KNUK? is dat jouw afkorting voor Na, K, Ur, Kreat? En doe er dan ook maar een Hb en leuko's bij als we toch bezig zijn.
Okequote:Op maandag 3 september 2012 13:31 schreef clumsy_clown het volgende:
Vooral de grotere: heupen, knieën, schouders. Verder geen andere aanwijzingen voor artritis. Tis ook wat gezakt, gelukkig. Wilde er geen nsaid's tegenaan gooien omdat de prednison al aardige maagpijn geeft.
En mwah, wel flinke VG van astma en bronchitis, maar sinds m'n puberteit geen last meer van gehad.
Dysfagiequote:Op maandag 3 september 2012 19:22 schreef dotKoen het volgende:
Welk deel van de klachten kun je verklaren met een meningitis carcinomatosa trouwens?
Waar zie jij pericarditis? Trouwens, je kunt best een 'non-secreting' myeloom hebben. Dan is er geen paraproteine en rijmt ook weer met het relatief lage BSE. Wat is zijn b2M? POEMS kan, maar is wel erg zeldzaamquote:Op maandag 3 september 2012 21:22 schreef dotKoen het volgende:
POEMS zonder paraproteinemie? Of iets wat daar op lijkt? Het is me nog steeds niet duidelijk of pt nu krom loopt door pijn van die pericarditis. Dat wil ik graag nog eens anamnestisch uitdiepen. Als de pijn in zijn rug zit of al z'n rug kyfotisch is, moeten we daar echt foto's van hebben.
Nee, ik weet niet of er een pericarditis is, maar iedereen stapte zomaar over mijn verzoek om foto's van de wervelkolom heen :p. Dus misschien past het pericardvocht en het kromlopen dan bij een pericarditis.quote:Op maandag 3 september 2012 22:13 schreef June. het volgende:
[..]
Waar zie jij pericarditis? Trouwens, je kunt best een 'non-secreting' myeloom hebben. Dan is er geen paraproteine en rijmt ook weer met het relatief lage BSE. POEMS kan, maar is wel erg zeldzaamIs er een foto gemaakt van zijn rug?
Ik denk dat het pericardvocht vooral een gevolg is van zijn leverafwijking. Hoe is de stolling? Ik zou toch eerst de echo van de lever afwachten. CK/LDH is ook wel erg hoog, dat kan mogelijk zijn pijnlijke kuiten verklaren.
Nee, POEMS hoort wel specifiek bij een probleem van de plasmacel, en niet zozeer bij andere hematologische maligniteiten (M staat dacht ik zelfs voor M proteine). Dat is meestal myeloom, maar kan ook wel een plasmacytoom of MGUS zijn.quote:Op maandag 3 september 2012 22:16 schreef dotKoen het volgende:
En POEMS is natuurlijk een paraneoplastisch syndroom rond een lymfoproliferatieve ziekte.
Je hebt gelijk hoewel het niet strikt een multiple myeloom hoeft te zijn. Andere proliferatieve plasma of B-celaandoeningen kunnen ook. En de M staat inderdaad voor M-proteine, maar zelfs dat is geen sine qua non geloof ik.quote:Op maandag 3 september 2012 22:33 schreef June. het volgende:
[..]
Nee, POEMS hoort wel specifiek bij een probleem van de plasmacel, en niet zozeer bij andere hematologische maligniteiten (M staat dacht ik zelfs voor M proteine).
Mja, aangezien het zo zeldzaam is is dat ook moeilijk te zeggen. Maar in het centrum waar ik zat hadden ze in de afgelopen 15 jaar iets van 10 patiënten met POEMS gezien, en allemaal hadden ze een paraproteine en / of B2M.quote:Op maandag 3 september 2012 22:39 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Je hebt gelijk hoewel het niet strikt een multiple myeloom hoeft te zijn. Andere proliferatieve plasma of B-celaandoeningen kunnen ook. En de M staat inderdaad voor M-proteine, maar zelfs dat is geen sine qua non geloof ik.
waar is die ascites nou gebleven dan? En verder niks te zien aan lever/milt/nieren?quote:Op maandag 3 september 2012 22:26 schreef MaxC het volgende:
Hij kan het krom lopen niet echt verklaren, krijgt gewoon zijn rug niet meer recht. Doet niet echt pijn, meer stijfheid.
Patiënt wordt opgenomen op de afdeling om de diagnostiek te bespoedigen, er wordt een CT-thorax + abdomen gemaakt:
Pericardvocht, pleuravocht, diffuus oedeem van het mesenterium en het subcutane vetweefsel van de onderbuik. Linkeratrium is erg vergroot. Normaal kaliber van dunne - en dikke darmlissen.
Geen lymfadenopathie. Leeftijdconforme degeneratieve afwijkingen van het skelet. Geen duidelijk ruimte innemend proces te zien.
De radioloog had wel even wat meer mogen rapporterenquote:Op maandag 3 september 2012 23:25 schreef Pluizel het volgende:
[..]
waar is die ascites nou gebleven dan? En verder niks te zien aan lever/milt/nieren?
Mesenteriaal oedeem wijst dan nog in de richting van vasculitis dus lijkt me.
Nog steeds spoortje ascites te zien zien, lever/milt/nieren normaal aspectquote:Op maandag 3 september 2012 23:25 schreef Pluizel het volgende:
[..]
waar is die ascites nou gebleven dan? En verder niks te zien aan lever/milt/nieren?
Mesenteriaal oedeem wijst dan nog in de richting van vasculitis dus lijkt me.
Prima DDquote:Op dinsdag 4 september 2012 11:39 schreef starla het volgende:
Primaire tumor eci waarbij (verklaart licht verhoogde BSE en CRP en normocytaire anemie en B-symptomen)
1) paraneoplastische polymyositis met zwakte van rugextensoren waardoor camptocormie en stijfheid van onderbenen (verklaart ook hoog CK en LDH, gezien bili, AF en gGT normaal denk ik met name aan spierverval en niet LF#).
2) paraneoplastische subacute sensore neuropathie (branderig gevoel in handen)
3) pericarditis carcinomatosa met hierbij verminderde pompfunctie waardoor pleuravocht.
My 2 cents
Oke, dan maken we een PET-CTquote:Op dinsdag 4 september 2012 13:55 schreef MaxC het volgende:
[..]
Nog steeds spoortje ascites te zien zien, lever/milt/nieren normaal aspect
[..]
Prima DDal weten we nog steeds niet waar de maligniteit zit
Maar dan verschilt het volgens mij nog enorm. Ik zou het gewoon vragen aan de huisarts als je begint met je stagequote:Op vrijdag 7 september 2012 12:30 schreef De_Kardinaal het volgende:
250 euro per maand indien aangesloten de LVG. CAO is vast ergens te vinden.
Groetjes van Google. Luie aap
volgens mij is ons co-schap daar te kort voor en moest je minimaal 6 weken dan ofzo. staat me vaag iets van bij.quote:Op vrijdag 7 september 2012 12:23 schreef MaxC het volgende:
Over een maand ga ik een co-schap doen bij de huisarts, nu ben ik ingedeeld bij een huisarts in een medisch centrum. Ik kan me vaag herinneren dat je bij zo'n centrum wél een stagevergoeding kan krijgen. Iemand ervaring mee? Hoe kom ik in aanmerking daarvoor?
Als iets meer bekend?quote:Op dinsdag 4 september 2012 14:43 schreef MaxC het volgende:
Echt House-team hier op Fok!![]()
't is trouwens een echte casus (wat veranderd zodat het niet herleidbaar is) van een patiënt die nog op de afdeling ligt. Dus kan helaas nog niet meer uitslagen en eventuele diagnose vertellen
Omdat wij toch denken aan een polymyositis gaan we een spierbiopt doen en myositisserologie. Longarts zal nog pleuravocht puntie doen.
Hou jullie op de hoogte
Een handvol loperamide en klaar!quote:Op donderdag 13 september 2012 13:07 schreef intoxicated het volgende:
De timing was hilarisch... getroffen door acute diarree tijdens de speech van Samsom gisteravond. Maar inmiddels, ruim 14 uur later, begint het toch wel irritant te worden
Thanks. Heb inmiddels al even nagepraat met 'eigen' HA en waarnemer.quote:Op donderdag 13 september 2012 18:30 schreef Pluizel het volgende:
Ben jij zelf verder wel in orde qua heftige dingen die je hebt gezien?
Die heb ik al gehad...quote:Op donderdag 13 september 2012 18:34 schreef June. het volgende:
Je hebt in elk geval wat te vertellen op de terugkomdag
Oh gelukkig maar. En fijn dat je hebt kunnen napraten, dat is heel belangrijk.quote:Op donderdag 13 september 2012 19:14 schreef dotKoen het volgende:
Even ter verduidelijking: alles ging in principe hetzelfde dan als er geen coassistent zou zijn geweest. Alleen dan hadden de doktersassistenten alleen de triage en eventuele eerste opvang moeten doen. Heb alleen wat kleine traumata alleen gezien (en telefonisch overlegd), rest gewoon met waarnemer.
[..]
Thanks. Heb inmiddels al even nagepraat met 'eigen' HA en waarnemer.
[..]
Die heb ik al gehad...
Visites bij patiënten bedoel je? Tuurljk, die doen we ook.quote:Op donderdag 13 september 2012 20:05 schreef De_Kardinaal het volgende:
Moet je ook wel eens op visite dan als je co-assistent bent bij de HA? Dat lijkt me een rondje treurnis.
Lekker koffieleutenquote:Op donderdag 13 september 2012 20:05 schreef De_Kardinaal het volgende:
Moet je ook wel eens op visite dan als je co-assistent bent bij de HA? Dat lijkt me een rondje treurnis.
En wat voor patiënten tref je dan allemaal? Allemaal minder-valide bejaarden of ook veel palliatieve zorg?quote:Op donderdag 13 september 2012 20:07 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Visites bij patiënten bedoel je? Tuurljk, die doen we ook.
Inderdaad, vooral ouderen die niet mobiel meer zijn. Verder wat kraamvisites en visites na operaties en ziekenhuisopnames.quote:Op donderdag 13 september 2012 20:09 schreef De_Kardinaal het volgende:
[..]
En wat voor patiënten tref je dan allemaal? Allemaal minder-valide bejaarden of ook veel palliatieve zorg?
Aan zoiets denk ik ook bij een huisarts op visite. De volgende mag hem sluiten.quote:Op donderdag 13 september 2012 20:16 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Inderdaad, vooral ouderen die niet mobiel meer zijn. Verder wat kraamvisites en visites na operaties en ziekenhuisopnames.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |