Het is belangrijk om de tijd te nemen voor herstel en verwerking. Programma zit ook goed in elkaar en de begeleiding is super.quote:Op woensdag 12 september 2012 21:58 schreef Ilske het volgende:
Hey Fratz, hoe was de verjaardag van je moeder, beetje goede oogst qua kaartjes?
Wat een goede verhalen over herstel en balans, knap dat jullie hier zo mee bezig zijn en dat de resultaten zo goed zijn!
Mijn haar groeit goed. Heb vandaag voor het eerst iets van een scheiding erin gekregen. Met een nat washandje, haha. Maar het ziet er al een stuk minder als een kankerpatient uit. En dat scheelt al heel veel gestaar.quote:Op maandag 24 september 2012 22:49 schreef Mula het volgende:
Ik heb vorige week een spuit gehad en heb nu ook nauwelijks nog opvliegers. Over drie maanden ga ik mijn spuit eerder laten zetten, want als ik precies 3 maanden wacht krijg ik de laatste week opvliegers.
Worden je voeten niet beter Gia? Of merk je zolangzamerhand wel vooruitgang? En hoe is het met je haar? Mijne is big en poofy!
Is goed, ben benieuwd. Mijn haar piekt ook vooral omhoog, maar glad strijken met een washandje gaat redelijk.quote:Op maandag 24 september 2012 23:36 schreef Mula het volgende:
Scheiding?mijne wil alleen maar omhoog staan.
Het krult. Geen echte pijpekrullen, maar wel slag. Ik vind het verschrikkelijk.ik doe er na het douchen mousse in, laat het opdrogen en ga er dan met mijn handen doorheen. Dan lijkt het steiler. Ik zal morgen proberen of ik het goed op foto kan krijgen!
Ik heb echt zoveel bewondering voor je, dat je allemaal steeds weer zo goed oppakt, na elke tegenslag. Houd vol, kanjer!quote:Op donderdag 27 september 2012 10:29 schreef Fratz het volgende:
Blegh mijn haar valt steeds meer uit, ik word er gek van. Ik vind echt overal haar. En ongeveer ter hoogte van mijn oren groeit het juist weer aan en krult het heel dom (het haar wat uitgevallen is toen mijn hoofd werd bestraald groeit nu weer aan). Ik ben gelukkig af van dat virus. Wat ben ik beroerd geweest zeg!
Ben ook helemaal in de war geweest met de dagen. En daarom nu een dag te laat met het wisselen van mijn fentanyl pleister..sukkel..vond al dat ik zoveel pijn had! Gister ook nog mijn radiotherapeut aan de lijn gehad.
Binnenkort moet ik weer een botscan. Het is alweer bijna een jaar geleden dat ze er eentje hebben gemaakt.
Ik had na de eerste chemo een hele heftige huidreactie. Achteraf denk ik dat het wondroos was, maar ik heb eigenlijk nooit koorts. Tja, en dan kan dat niet, he?quote:Op donderdag 27 september 2012 21:59 schreef computergirl het volgende:
S. heeft vorige week de eerste chemo op volle sterkte gehad. Nu gelijk problemen met haar immuunsysteem dat blijkbaar helemaal plat ligt.
Ze zijn nogal teleurgesteld over de EH van het zks, hebben weinig kennis en bieden volgens hen weinig dan standaard testjes.
Nu ze zich weer zo slecht voelde (koorts, keelpijn etc) zijn ze maar rechtstreeks naar de poli gegaan. Is dat ook jullie ervaring?
Wens haar veel sterkte.quote:Op dinsdag 2 oktober 2012 09:29 schreef computergirl het volgende:
S. ligt nog steeds in het ziekenhuis. Ze heeft nu ook bloedarmoede en heeft inmiddels 2 zakken bloed gehad.
En ze houdt veel vocht vast, 6 kilo aangekomen in korte tijd. Ik vind het allemaal best verontrustend.
Dit kan ik me zo goed voorstellen! Interview eens iemand die niet die rooskleurige vooruitzichten heeft maar die gewoon weet dat het niet meer over zal gaan en die er dan, met alle onzekerheden, nog maar het beste van moet zien te maken...quote:Op dinsdag 2 oktober 2012 12:45 schreef Fratz het volgende:
Ja, pink ribbon maand yay.
Valt mij op dat het allemaal hallelujah verhalen zijn in de media. Allemaal vrouwen die "survivors" zijn worden geinterviewd. Ik voel me bijna een sukkel omdat ik uitzaaiingen heb. Want je overleefd borstkanker volgens de media toch zo gemakkelijk? Er wordt vergeten dat wij allemaal keihard er voor moeten vechten en dat er genoeg slachtoffers zijn. Meh.
Op de site van Pink Ribbon zie ik, maar één persoonlijk verhaal staan:quote:Op dinsdag 2 oktober 2012 12:47 schreef Brighteyes het volgende:
[..]
Dit kan ik me zo goed voorstellen! Interview eens iemand die niet die rooskleurige vooruitzichten heeft maar die gewoon weet dat het niet meer over zal gaan en die er dan, met alle onzekerheden, nog maar het beste van moet zien te maken...
Ook valt er wel het nodige te lezen over uitgezaaide borstkanker:quote:Anita van Nuland: 'Ik wil eruit halen wat er nog in zit'
Anita, alleenstaande moeder van drie kinderen, leeft sinds januari 2011 met de diagnose uitgezaaide borstkanker. Wandelen is daarbij haar grote steun en inmiddels haar lust en leven. Het is voor haar de manier om met haar ziekte om te gaan.
http://www.pinkribbon.nl/(...)a%20van%20Nuland.pdf
Misschien een hele stomme vraag, maar wie is S.?quote:Op dinsdag 2 oktober 2012 09:29 schreef computergirl het volgende:
S. ligt nog steeds in het ziekenhuis. Ze heeft nu ook bloedarmoede en heeft inmiddels 2 zakken bloed gehad.
En ze houdt veel vocht vast, 6 kilo aangekomen in korte tijd. Ik vind het allemaal best verontrustend.
quote:Op dinsdag 2 oktober 2012 12:58 schreef De_Kardinaal het volgende:
[..]
Op de site van Pink Ribbon zie ik, maar één persoonlijk verhaal staan:
[..]
Ook valt er wel het nodige te lezen over uitgezaaide borstkanker:
http://www.pinkribbon.nl/index.php?id=1540&t=3&l=1&pp=21
Toevallig is het thema dit jaar uitgezaaide borstkanker, dat had ik nog niet gezien. Maar zoals hierboven ook staat, daar wordt weinig over gepraat en is ook weinig over bekend. Ik snap het eigenlijk ook wel want het is geen makkelijk onderwerp en het is ook niet leuk om over te praten.quote:Stichting Pink Ribbon vraagt aandacht voor de borstkankerpatiënt van vandaag. In oktober, de borstkankermaand, staat het onderwerp leven tussen hoop en vrees centraal. Hiermee staat Pink Ribbon stil bij borstkankerpatiënten met uitgezaaide borstkanker. Een thema waar nog te weinig over gepraat wordt en waarover de informatievoorziening gering is. Daarom wil Pink Ribbon dit taboe doorbreken, mensen informeren en uiteindelijk fondsen werven om projecten die aansluiten bij dit thema financieel te kunnen ondersteunen. Maar wat is uitgezaaide borstkanker precies, hoeveel mensen krijgen er mee te maken en wat is hun prognose?
mijn (ex) collega. Weet niet of zijn het op prijs stelt dat ik hier haar naam voluit schrijf.quote:Op dinsdag 2 oktober 2012 13:20 schreef automatic_ het volgende:
[..]
Misschien een hele stomme vraag, maar wie is S.?
Ik heb het idee dat ik iets gemist heb![]()
Edit; Oh wacht... Jij post namens haar onder haar account zeker?
Oh getsiequote:Op dinsdag 2 oktober 2012 13:32 schreef computergirl het volgende:
[..]
mijn (ex) collega. Weet niet of zijn het op prijs stelt dat ik hier haar naam voluit schrijf.
Ze heeft nog niet zolang de diagnose met borstkanker, met (veel) uitzaaiingen naar lever
die laatste komt (gelukkig) minder vaak voor, maar je kan ook niks aan preventie doen. Dat is misschien het enige 'positieve' aan borst kanker en teelbal kanker, je kan jezelf af en toe eens checken.quote:Op dinsdag 2 oktober 2012 14:15 schreef Gia het volgende:
En kanker aan de eierstokken hoor je vrijwel niets over, terwijl die ook vaak door die hele mallemolen moeten.
Dat neemt niet weg dat er wel gepraat over moet worden. Sowieso door de familie en de mensen om de persoon heen die het heeft. En niet makkelijk? Het is gemakkelijker om erover te praten dan te hebben meen ik zo. Leuk is het niet maar moet alles dan perse leuk zijn?quote:Op dinsdag 2 oktober 2012 13:30 schreef Fratz het volgende:
[..]
[..]
Toevallig is het thema dit jaar uitgezaaide borstkanker, dat had ik nog niet gezien. Maar zoals hierboven ook staat, daar wordt weinig over gepraat en is ook weinig over bekend. Ik snap het eigenlijk ook wel want het is geen makkelijk onderwerp en het is ook niet leuk om over te praten.
Hey ik heb uitgezaaide borstkanker. Ik praat er toevallig wel veel over en ik kan dat ook. Maar mijn ervaring is dat heel veel mensen, zowel familie als vrienden, dit niet kunnen. Veel mensen laten je zelfs helemaal links liggen en ik heb zelfs meegemaakt dat mensen tegen me zeiden dat ik 'mijn mond maar moest houden over mijn ziekte want dat was allemaal zo vervelend' terwijl ik dan nog helemaal niks had gezegd.quote:Op dinsdag 2 oktober 2012 15:41 schreef De_Kardinaal het volgende:
[..]
Dat neemt niet weg dat er wel gepraat over moet worden. Sowieso door de familie en de mensen om de persoon heen die het heeft. En niet makkelijk? Het is gemakkelijker om erover te praten dan te hebben meen ik zo. Leuk is het niet maar moet alles dan perse leuk zijn?
quote:Op dinsdag 2 oktober 2012 15:48 schreef Fratz het volgende:
ik heb zelfs meegemaakt dat mensen tegen me zeiden dat ik 'mijn mond maar moest houden over mijn ziekte want dat was allemaal zo vervelend' terwijl ik dan nog helemaal niks had gezegd.
De andere kant is ook niet leuk, dat het altijd en overal maar over die ziekte gaat. Ik ben meer dan een kankerpatient. Ik vind dat juist IK aan mag geven of ik er wel of niet over wil praten.quote:Op dinsdag 2 oktober 2012 15:48 schreef Fratz het volgende:
[..]
Hey ik heb uitgezaaide borstkanker. Ik praat er toevallig wel veel over en ik kan dat ook. Maar mijn ervaring is dat heel veel mensen, zowel familie als vrienden, dit niet kunnen. Veel mensen laten je zelfs helemaal links liggen en ik heb zelfs meegemaakt dat mensen tegen me zeiden dat ik 'mijn mond maar moest houden over mijn ziekte want dat was allemaal zo vervelend' terwijl ik dan nog helemaal niks had gezegd.
Ja! Ik ben het helemaal met je eens!quote:Op dinsdag 2 oktober 2012 16:18 schreef Gia het volgende:
[..]
De andere kant is ook niet leuk, dat het altijd en overal maar over die ziekte gaat. Ik ben meer dan een kankerpatient. Ik vind dat juist IK aan mag geven of ik er wel of niet over wil praten.
Er niet tegen kunnen is niet erg, niet iedereen is een prater en zelden zegt iemand waar je toch al niet zelf over nagedacht hebt. Gewoon zeggen dat men niet weet wat men moet zeggen is ook voldoende. Bij andere is een blik al voldoende om te weten dat ze er niet over kunnen praten. Maar dat is anders dan er niet over willen praten, omdat iemand het de sfeer vindt verpesten, het niet 'leuk' vindt et cetera. Vraag dan gewoon niets, bemoei je er niet mee en vertrek in stilte.quote:Op dinsdag 2 oktober 2012 15:48 schreef Fratz het volgende:
[..]
Hey ik heb uitgezaaide borstkanker. Ik praat er toevallig wel veel over en ik kan dat ook. Maar mijn ervaring is dat heel veel mensen, zowel familie als vrienden, dit niet kunnen. Veel mensen laten je zelfs helemaal links liggen en ik heb zelfs meegemaakt dat mensen tegen me zeiden dat ik 'mijn mond maar moest houden over mijn ziekte want dat was allemaal zo vervelend' terwijl ik dan nog helemaal niks had gezegd.
Nee klopt, is niet de eerste. Zijn ook mensen bij gekomen en mensen die ik al jaren niet meer had gezien zitten nu weer gezellig op de bank alsof ze nooit weg zijn geweestquote:Op woensdag 3 oktober 2012 10:08 schreef De_Kardinaal het volgende:
Als ze zoiets tegen mij zouden zeggen zou ik die vriend nog niet missen ook. Dan maar een vriend minder. Het zal vast niet de eerste zijn die vertrokken is sinds je ziek zijn vermoed ik!
Succes met de botscan. Dat is in ieder geval geen vervelend onderzoek!
Wat fijn om te horen Gia!quote:Op vrijdag 5 oktober 2012 20:26 schreef Gia het volgende:
Mammo ging goed. Effe doorbijten bij het pletten, maar ze werkte snel. Deed dus maar even zeer. Werd meteen bekeken door een arts en het zag er allemaal goed uit.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |