Dat. En zoals in de OP staat had TS al door dat het eigenlijk te mooi was om waar te zijn. Ik denk dat ze niet hoeven te leveren.quote:Op vrijdag 6 juli 2012 21:23 schreef SavageMM het volgende:
Er zijn al eerder rechtzaken geweest over dit soort gevallen. Als de prijs onwaarschijnlijk laag is heb je volgens mij geen rechten. Als de koop al compleet is heb je wel een kans.
Ligt eraan. Stond er toevallig bij stuntprijs of iets in die aard?quote:Op vrijdag 6 juli 2012 21:23 schreef SavageMM het volgende:
Er zijn al eerder rechtzaken geweest over dit soort gevallen. Als de prijs onwaarschijnlijk laag is heb je volgens mij geen rechten. Als de koop al compleet is heb je wel een kans.
En als die het niet doet mag je een veelvoud uitgeven aan een advocaat.quote:Op vrijdag 6 juli 2012 22:03 schreef r_one het volgende:
283 euro is weliswaar erg laag maar niet ongeloofwaardig laag (voor 350 euro kun je elders een 15 inch HP kopen). Daarmee faalt het Otto-arrest.
Oftewel: de webshop moet leveren.
Dat was de vraag niet.quote:Op vrijdag 6 juli 2012 22:04 schreef eleusis het volgende:
[..]
En als die het niet doet mag je een veelvoud uitgeven aan een advocaat.
Jawel!quote:
Neenquote:
Wie zegt dat het om een HP gaat? Volgens mij kun je niet zomaar even een goedkope 15 inch van internet plukken en zeggen kijk hier kan het wel. Het moet wel ongeveer dezelfde specificaties hebben en kwaliteit. Blijft staan of er iets bij de advertentie stond zoals stunt of knal aanbiedingquote:Op vrijdag 6 juli 2012 22:03 schreef r_one het volgende:
283 euro is weliswaar erg laag maar niet ongeloofwaardig laag (voor 350 euro kun je elders een 15 inch HP kopen). Daarmee faalt het Otto-arrest.
Oftewel: de webshop moet leveren.
Niemand. Maar HP is wel een A-merk en vergelijken met een of ander Taiwanees houtjetouwtjemerk zou iig een scheef beeld (kunnen) geven.quote:
Specs: 15 inch laptopquote:Volgens mij kun je niet zomaar even een goedkope 15 inch van internet plukken en zeggen kijk hier kan het wel. Het moet wel ongeveer dezelfde specificaties hebben en kwaliteit.
Ook zonder een dergelijke aanprijzing kan er nog wel sprake zijn van een geloofwaardige prijs.quote:Blijft staan of er iets bij de advertentie stond zoals stunt of knal aanbieding
Als dezelfde laptop elders te koop is voor ongeveer ¤ 500 ( iig rond de gecorrigeerde prijs) dan denk ik persoonlijk dat TS sterker staat met een dergelijke aanprijzing dan zonder. Consument heeft echter een onderzoeksplicht.quote:Op vrijdag 6 juli 2012 22:19 schreef r_one het volgende:
[..]
Ook zonder een dergelijke aanprijzing kan er nog wel sprake zijn van een geloofwaardige prijs.
Bij het Otto-arrest (waar sommigen hier mee schermen) was er sprake van een A-merk TV die 7 tot 13 keer (!) zo goedkoop werd aangeboden. 283 euro is nog niet eens een factor 2 keer zo goedkoop als de gecorrigeerde prijs van 500 euro.quote:Op vrijdag 6 juli 2012 22:44 schreef bjorn93 het volgende:
[..]
Als dezelfde laptop elders te koop is voor ongeveer ¤ 500 ( iig rond de gecorrigeerde prijs) dan denk ik persoonlijk dat TS sterker staat met een dergelijke aanprijzing dan zonder. Consument heeft echter een onderzoeksplicht.
Mocht dezelfde laptop ergens anders voor ¤300-¤350 te koop zijn dan kan TS nakoming eisen aangezien het om een minimaal verschil gaat.
Die bekende was dan zeker geen manager of iemand die enigszins bekend is met het consumentenrecht? Zo'n fout zal er niet zonder meer voor zorgen dat ze niet hoeven te leveren. Fouten kunnen voor komen, maar als de prijs geloofwaardig is, is de winkel in principe alsnog gebonden om te leveren.quote:Op vrijdag 6 juli 2012 21:32 schreef kirsten. het volgende:
Ik had hetzelfde bij de mediamarkt. Een laptop in het krantje voor 800, online voor 600. Ik had hem gelukkig nog niet besteld maar even aan een bekende die daar werkt nagevraagd. Als er reden is tot twijfel hoeven ze de laptop niet voor die prijs/vervangende specificaties aan te bieden. In mijn geval was er ergens een klein lullig foutje bij de website ingeslopen waardoor het artikelnummer met verkeerde specificaties werd gematcht.
Ik vind 283 euro trouwens wel aan de lage kant.. Zou er zelf mijn twijfels bij hebben. Maargoed, TS, probeer het gewoon, als ze het er niet mee eens zijn hoor je het vanzelf hoor. Als mensen nog geld van je willen zijn ze daar over het algemeen vrij snel mee.
Het lijkt me niet dat je dan nog kan spreken van een vergissing. Tot tweemaal toe het bedrag veranderen lijkt me eerder opzet van de verkoper. Stuur verkoper anders eens een formele brief waarin je eist dat verkoper zijn verplichting alsnog nakomt. Mochten ze hier niet op reageren dan zit er geloof ik niks anders op dan een procedure starten maargoed lijkt me niet rendabel mits je zo'n procedure op basis van een toevoeging kunt voeren.quote:Op woensdag 11 juli 2012 00:03 schreef wendyabc het volgende:
Bedankt voor jullie reacties ;-).
Ik heb Vorig week de Laptop besteld, ik heb nog steeds geen bericht ontvangen v Computer winkel Mycom. Geen bericht over uw laptop is klaar om afgehaald te worden of opvoorraad of excuses.
De eerste prijsvermelding was
283 euro de volgende dag
440 en toen paar min later de Hoofdprijs
510 euro.
Ik heb alleen van de eerste een Automatisch Factuur. De 2e was ik net te laat.
Ik denk niet dat ik verder bericht gaat krijgen.
Nogmaals bedankt voor jullie reacties
Wendyabc
Je bedoelt 'tenzij'quote:Op woensdag 11 juli 2012 00:20 schreef bjorn93 het volgende:
een procedure starten maargoed lijkt me niet rendabel mits je zo'n procedure op basis van een toevoeging kunt voeren.
Niet rendabel als het je zelf geld kost maar als de gemeenschap het 'mag' betalen, ineens wel?quote:
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |