Ow mèn, jaloers!!!!!!!quote:Op zondag 22 juli 2012 11:14 schreef Thinkk-Pinkk het volgende:
En de groetjes van Loebes en mij vanaf Texel..
[ afbeelding ]
Prachtigquote:Op zondag 22 juli 2012 11:14 schreef Thinkk-Pinkk het volgende:
En de groetjes van Loebes en mij vanaf Texel..
[ afbeelding ]
Behoorlijk druk maar het is weleens drukker geweest :-) normaal gaan we altijd buiten het hoog seizoen.quote:Op dinsdag 24 juli 2012 11:27 schreef oh-oh het volgende:
Czarina, mooooooi weer, de hond past ook zo goed bij je username![]()
En arme Loebes, ik zou ook niet weg willen, zeker nu met dit weer niet. Hoe druk is het op Texel nu?
Altijd leuk in eindhoven ;-)quote:Op dinsdag 24 juli 2012 11:37 schreef oh-oh het volgende:
Wij hadden zondag die "show" voor een goed doel.
Met de trein naar Eindhoven, en het was leuk![]()
Goede opkomst ook, heeeeeel veel honden die meededen aan de keuringen, veel meer dan gedacht.
Ik heb Billy en Kees laten keuren![]()
Hondjes hebben lekker gesocialized:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Percy van Muis was er ook![]()
[ afbeelding ]
Hindi mocht ook in de buggy:
[ afbeelding ]
Buiten kreeg Billy nog even privédoggydanceles![]()
[ afbeelding ]
Oh ja, ze mochten op de foto voor een paar euro voor het goede doel.
Percy en Sjon samen![]()
[ afbeelding ]
En Chico en zijn achterachterkleinzoon die er ook was![]()
[ afbeelding ]
Billy zoals ik hem altijd zie, hij staat altijd zo rechtop tegen mijn been( dit is niet bij mij maar bij een vriendin van me toevallig, zij maakte de foto
)
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Op het station werden er nog foto's gemaakt van de honden![]()
[ afbeelding ]
Hoogtepunt van de dag voor de mormels![]()
[ afbeelding ]
Was geslaagd, en Billy en Kees hadden mooie rapportjes, vooral Billy![]()
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Ik reis veel Met het OV in eindhoven want tja daar woon ik. Een lift niet nodig want mijn hond loopt zelf die trap op. Zwervers zitten helaas in iedere grote stad. Ik loop er meestal maar aan de andere kant langs :-)quote:Op dinsdag 24 juli 2012 12:06 schreef oh-oh het volgende:
Mwah, wat een hoerige kutstad om met het ov te komen met buggy.
Dat dat nog bestaat op zo een groot station dat er geen liften zijn waar je zo ff in kan zeg![]()
En een smerige enge zwerver op het station die persé de honden wilde aaien en dat die smerige Kees hem ook nog ging likken![]()
Ik hoop er nu gewoon weer jaren niet te komen eigenlijk
quote:
We hebben geen voorkeur, want ze zien er allemaal bijna hetzelfde uit. De fokker beslist nu welke we mee mogen nemen en dit gaat op karakter.quote:Op donderdag 26 juli 2012 01:02 schreef monsterd. het volgende:
Aaah lief, is dat ook degene die jullie hebben uitgezocht?
Maar hebben jullie ook geen voorkeur wat betreft karakter juist? Dat je met één meer een klik voelt dan de anderen?quote:Op donderdag 26 juli 2012 08:44 schreef WillieW het volgende:
[..]
We hebben geen voorkeur, want ze zien er allemaal bijna hetzelfde uit. De fokker beslist nu welke we mee mogen nemen en dit gaat op karakter.
dat zou ik wel hebben, vooral als je de mogelijkheid hebt om er uitgebreid mee te kunnen spelen en zo.quote:Op donderdag 26 juli 2012 10:50 schreef Njosnavelin het volgende:
[..]
Maar hebben jullie ook geen voorkeur wat betreft karakter juist? Dat je met één meer een klik voelt dan de anderen?
Wel hele lieve pups
Beperkt te eten krijgen? Wut? Het is geen goudvis.quote:Op vrijdag 27 juli 2012 15:51 schreef Mauskoekwaus het volgende:
Wij hadden geluk dat Koda er nog was, hij was al aan een ander gezin beloofd, alleen die hadden plannen met Koda waar de mevrouw waar we hem weg hebben het niet mee eens was. Koda zou dan een cliniclowntje worden in het ziekenhuis, en dan zou hij dus erg beperkt te eten krijgen omdat hij anders té groot zou worden. (dan snap ik sowieso al niet waarom ze dan voor een kruising Lab x Dog gaan..)
Ik had het wel leuk gevonden, 1 van je pups die voor zo'n mooi iets ingezet zou kunnen worden, maar de hond zou dan geen vrijheid kennen en niet met andere honden mogen spelen. Dat wou die mevrouw niet, dus besloot ze Koda als enige pup van de 12 aan te bieden op marktplaats. Ik geloof ergens nog steeds dat het ''zo bedoeld'' was, als jullie snappen wat ik bedoel
Ja ik begreep het ook niet. Maakt me verder niks uit, ben blij dat wij hem hebbenquote:Op vrijdag 27 juli 2012 18:11 schreef K.Weenie het volgende:
[..]
Beperkt te eten krijgen? Wut? Het is geen goudvis.
Ja klopt, daar hebben wij dus ook rekening mee gehouden, maar die mensen ging het om het feit dat het geen grote hond mocht zijn, dus wouden ze hem klein houden door een bepaalde brok, of een bepaalde hoeveelheid te geven. Als het geen grote hond mocht worden, dan neem je toch geen Labrador, laat staan een kruising Lab x Duitse/Deense (ik weet het nooit zeker..quote:Op vrijdag 27 juli 2012 19:28 schreef moussy het volgende:
gaat dat om een x duitse dog dan, want dan is het niet zo "gek" om beperkt eten te geven, oftewel gebeurt wel vaker.
http://www.whgdierenartse(...)ond%20nader%20bekeke kijk maar bij het stukje over groeipijnen.
Ze heeft een lief koppiequote:Op vrijdag 27 juli 2012 20:14 schreef TechXP het volgende:
Dit is Mara. Kruizing herder. Opgevangen uit Spanje. Zou als ze daar gebleven was afgemaakt worden, maar dat was gewoon niet de bedoeling. Dus ik heb haar opgevangen in Nederland. Ze is hier al sinds eind februari. Ze was erg apathisch toen ze hier aan kwam, omdat ze zolang in een asiel had gezeten en waarschijnlijk een hoop heeft meegemaakt. Langzaam maar beetje bij beetje komt er steeds meer uit haar. Ik woon zo goed als in het bos, dus ze heeft hier een prachtige omgeving om in te lopen. Dit is de eerste keer dat ik de zorg heb over een hond, dus leer zelf ook een hoop over hoe om te gaan met de zorg van een hond. Nadeel is dat er een hoop verschillende meningen zijn over hoe je met een hond moet omgaan en hoe je er voor moet zorgen. Dus ook wel verwarrend.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Ze mag hier altijd blijven. Heeft jaren in een asiel gezeten in Spanje. En omstandigheden daar in asielen zijn niet zoals hier in NL. Dus was geen prettig leven. Dus ze verdient ook wel een forever home.quote:Op vrijdag 27 juli 2012 20:32 schreef Miss_Isis het volgende:
Ze heeft een lief koppieVooral die laatste foto vind ik haar lief op staan
Is het de bedoeling dat ze jouw hond blijft of vang je haar alleen tijdelijk op?
Oh, dat is vast fijn voor haar. Lekker wonen bij het bos, en niet meer van baasje hoeven te veranderen na haar onaangename verledenquote:Op vrijdag 27 juli 2012 20:49 schreef TechXP het volgende:
[..]
Ze mag hier altijd blijven. Heeft jaren in een asiel gezeten in Spanje. En omstandigheden daar in asielen zijn niet zoals hier in NL. Dus was geen prettig leven. Dus ze verdient ook wel een forever home.
Het is voor mij nog erg lastig inschatten wanneer ik naar de dierenarts moet gaan. Ik kwam laatst met een lijstje van dingen die mij zorgen baarde, maar bleek volgens dierenarts niets om zorgen over te maken. Maar dat leer je ook wel... daarnaast liever voor niets naar dierenarts dan te laat naar een dierenarts gaan.quote:[b]Op vrijdag 27 juli 2012 20:53 schreef [
Hoe bevalt het jou als hondeneigenaar? Het lijkt mij persoonlijk nogal een opgave om van geen ervaring met honden naar eigenaar van een volwassen hond met moeilijk verleden te gaan. Loop je nog tegen bepaalde (onverwachte, of leuke, of minder leuke) dingen aan?
Honden zijn heel goed veganistisch te voeden. Een van de oudse honden ter wereld at ook veganistisch. Honden zijn dan ook omnivoor. Echt opportunisten, dus die eten alles zo een beetje wel. Ze halen ook niet specifiek iets uit vlees ofzo qua stoffen. Dat is een verschil met katten, waar het wat lastiger ligt (niet onmogelijk). Er zijn ook honden met vleesallergieen en daardoor is er sowieso dieetvoer op de markt zonder vlees welke heel duur is. Maar er zijn ook 'gewone' merken die veganistisch hondenvoer maken. Denk de bekendste is Yarrah. Die heeft biologisch vleesvoer, maar ook biologisch vegetarisch/veganistisch voer. Ik koop het veganistische voer. Ze vangt alleen soms wel vliegen, dus helemaal veganistisch is ze ook weer nietquote:En ongerelateerd en misschien een rare vraag, maar ik vroeg het me ineens af... Hoe doe je dat met haar voer? Als principieel veganist lijkt het me raar om ineens vlees(producten) in huis te hebben voor een hond. Of is dat toch anders?
Fijn dat ze het goed doet bij je en geen ernstige problemen lijkt te hebben. Ik kan me voorstellen dat het erg bevredigend kan zijn om haar op te zien bloeien en minder apathisch te zien worden nu in een veilige omgeving. Dat vind ik ook één van de leukste dingen van mijn asiel en opvangdieren (cavia's, konijnen, katten): het relaxen en opbloeien in een nieuwe omgeving met lekker veel liefde, aandacht, ruimte en gezelschapquote:Op vrijdag 27 juli 2012 21:03 schreef TechXP het volgende:
[..]
Het is voor mij nog erg lastig inschatten wanneer ik naar de dierenarts moet gaan. Ik kwam laatst met een lijstje van dingen die mij zorgen baarde, maar bleek volgens dierenarts niets om zorgen over te maken. Maar dat leer je ook wel... daarnaast liever voor niets naar dierenarts dan te laat naar een dierenarts gaan.
Ik weet nog niet of deze hond een erg trauma heeft. Ze is erg rustig en lief. Kan goed met kinderen. En is gemakkelijk in omgang. Ik ken wel andere spaanse honden die erg bang zijn en waar je erg vertrouwen van moet winnen eerst. Deze hond was gewoon erg apathisch. Maar een trauma kan er in zitten en kan er mss ooit eens uitkomen. Dus ik waak nog wel met hoe ze reageert op andere honden enzo. Dat wisselt nu nogal. Soms blaffen en grommen. En meestal negeren.
Ik ken overigens een hoop mensen met honden. Veel daarvan runnen een opvang. Dus er is gelukkig wel veel kennis paraat mocht ik vragen hebben. Dat scheelt, hoewel de meningen soms wel verdeeld zijn
Ik wist niet dat je honden veganistisch kunt voeden, is er lange termijn onderzoek gedaan naar de gezondheidseffecten van veganistische voeding voor honden (en katten)? Onze drie honden eten alleen maar rauw (biologisch) vlees en soms een ei of hapje fruit. Ze krijgen KVV (kant en klaar mengsel van rauw vlees met orgaanvlees en bot) en een deel BARF (stukken dood beest, in ons geval vooral kipkarkassen, eendenkarkassen en kalkoennekken en orgaanvlees zoals runderpens of kippenlever/hart/niertjes). Ze hoeven daar maar weinig van te eten omdat ze er heel veel voedingsstoffen uit kunnen halen, produceren weinig ontlasting en blijven perfect in conditie. Ik heb ook nog nooit gehoord van honden die allergisch zijn voor vlees (wel voor bepaalde vleessoorten zoals rund of kip uiteraard). Ik ben heel benieuwd naar het effect van een veganistisch dieet voor honden en katten. Voor honden kan ik me nog voorstellen dat het mogelijk is, voor katten vind ik het wel héél onnatuurlijk gelet op hun normale dieet.quote:[..]
Honden zijn heel goed veganistisch te voeden. Een van de oudse honden ter wereld at ook veganistisch. Honden zijn dan ook omnivoor. Echt opportunisten, dus die eten alles zo een beetje wel. Ze halen ook niet specifiek iets uit vlees ofzo qua stoffen. Dat is een verschil met katten, waar het wat lastiger ligt (niet onmogelijk). Er zijn ook honden met vleesallergieen en daardoor is er sowieso dieetvoer op de markt zonder vlees welke heel duur is. Maar er zijn ook 'gewone' merken die veganistisch hondenvoer maken. Denk de bekendste is Yarrah. Die heeft biologisch vleesvoer, maar ook biologisch vegetarisch/veganistisch voer. Ik koop het veganistische voer. Ze vangt alleen soms wel vliegen, dus helemaal veganistisch is ze ook weer niet
Ja inderdaad.quote:Op vrijdag 27 juli 2012 21:56 schreef Miss_Isis het volgende:
Fijn dat ze het goed doet bij je en geen ernstige problemen lijkt te hebben. Ik kan me voorstellen dat het erg bevredigend kan zijn om haar op te zien bloeien en minder apathisch te zien worden nu in een veilige omgeving. Dat vind ik ook één van de leukste dingen van mijn asiel en opvangdieren (cavia's, konijnen, katten): het relaxen en opbloeien in een nieuwe omgeving met lekker veel liefde, aandacht, ruimte en gezelschap
Het is een kleine markt, dus er is weinig onderzoek op dat vlak geweest. Er was iig jaren terug een duits onderzoek en vegetarisch hondenvoer scoorde toen beter dan gewoon blikvoer e.d. Hondenvoer gebaseerd op rauwe voeding scoorde het beste. Ik heb nu Yarrah, maar had ook AMIdog voer en dat is ontwikkeld door dierenartsen. Er is wel goed over nagedacht mbt wat honden nodig hebben. Er zijn ook wel merken op de markt geweest die te weinig voedingsstoffen erin deden.quote:Ik wist niet dat je honden veganistisch kunt voeden, is er lange termijn onderzoek gedaan naar de gezondheidseffecten van veganistische voeding voor honden (en katten)?
Ik ook niet, maar zag er hier en daar mensen over praten, omdat ze ook vegavoer kochten. Zag dat bv. bij reacties op zooplus.nl staan enzo. Maar het is niet zo gek, omdat in vlees veel bewerking wordt gedaan. En mensen kopen bv. dan rauw vlees bij slager waar het dus al bewerkt is. En dan kunnen er ook stoffen in komen die niet zo goed zijn voor honden en daardoor er erg sterk op reageren.quote:Ik heb ook nog nooit gehoord van honden die allergisch zijn voor vlees (wel voor bepaalde vleessoorten zoals rund of kip uiteraard).
Ik sluit het niet uit voor katten. Er zijn wel wat kleine onderzoekjes gedaan en dat is meestal positief. Maar ik benadruk wel aan mensen die katten vegan voeren dat ze wel het goed moeten uitbalanseren en evt. regelmatig bij dierenarts checken ivm nieren.quote:Ik ben heel benieuwd naar het effect van een veganistisch dieet voor honden en katten. Voor honden kan ik me nog voorstellen dat het mogelijk is, voor katten vind ik het wel héél onnatuurlijk gelet op hun normale dieet.
Ik heb er vanochtend nog wat meer over opgezocht, maar ik ben beslist niet overtuigd van eventuele voordelen van vegetarische of veganistische voeding voor honden en katten. Van wat ik gelezen heb bleek dat het voer zeer zwaar bewerkt wordt om er voor te zorgen dat de honden en katten er toch voedingsstoffen uit kunnen halen. Dit komt op mij heel onnatuurlijk over; waarom zou je je hond of kat voer willen geven met een x-aantal verschillende bewerkte stoffen, uit plantaardige voedingsmiddelen geïsoleerde eiwitten en vetten, allerlei toegevoegde stoffen zoals taurine, enzovoorts. Dat plantaardige grondstoffen zo zwaar bewerkt moet worden aan alle kanten voor het verteerbaar is (en dan hebben we het nog niet eens over smakelijk) geeft toch al aan dat plantaardige voeding eigenlijk niet geschikt is voor honden en katten?quote:Op vrijdag 27 juli 2012 22:14 schreef TechXP het volgende:
[..]
Ja inderdaad.
[..]
Het is een kleine markt, dus er is weinig onderzoek op dat vlak geweest. Er was iig jaren terug een duits onderzoek en vegetarisch hondenvoer scoorde toen beter dan gewoon blikvoer e.d. Hondenvoer gebaseerd op rauwe voeding scoorde het beste. Ik heb nu Yarrah, maar had ook AMIdog voer en dat is ontwikkeld door dierenartsen. Er is wel goed over nagedacht mbt wat honden nodig hebben. Er zijn ook wel merken op de markt geweest die te weinig voedingsstoffen erin deden.
Amerikaanse instantie die bepaalt of bepaald voer op de markt mag oordeelde iig dat vegan voeren van honden / katten kan mits genoeg en voldoende stoffen in het voer toegevoegd waren. Denk aan taurine e.d.
Ik ken veel mensen die hond vega voeden. En daar is het nooit echt een probleem. Bij katten vaak wat lastiger, omdat die veel vocht halen uit het voer. En het vega voer op de markt is meestal brokken. Natvoer is er niet zoveel. Dus er zijn ook daar vaak problemen nog mbt nieren. Maar dat heeft ook te maken met dat door fok vele rassen daar overgevoelig zijn.
[..]
Ik ook niet, maar zag er hier en daar mensen over praten, omdat ze ook vegavoer kochten. Zag dat bv. bij reacties op zooplus.nl staan enzo. Maar het is niet zo gek, omdat in vlees veel bewerking wordt gedaan. En mensen kopen bv. dan rauw vlees bij slager waar het dus al bewerkt is. En dan kunnen er ook stoffen in komen die niet zo goed zijn voor honden en daardoor er erg sterk op reageren.
Honden eten al eeuwen ook met de pot mee. En vroeger was de pot veel meer vegetarisch/veganistisch, dus wat dat betreft is er ook wel meer bekend over honden en vegavoer. Katten hebben vooral geleefd bij boerderijen en leefde van wat ze vingen. Ze zijn nog maar vrij kort in die zin fulltime huisdier en daardoor is er ook minder kennis. Alleen zowel het vleesvoer als het vegavoer gaat over zeer bewerkte eiwitten e.d. met toegevoegde stoffen, dus de term veganistisch doet suggereren dat de katten groenten en fruit eten, maar het verschilt niet zoveel van het commerciele voer, want daar zit ook veel plantaardige stoffen in en weinig echt vlees.
[..]
Ik sluit het niet uit voor katten. Er zijn wel wat kleine onderzoekjes gedaan en dat is meestal positief. Maar ik benadruk wel aan mensen die katten vegan voeren dat ze wel het goed moeten uitbalanseren en evt. regelmatig bij dierenarts checken ivm nieren.
Lady komt naar je toe kruipt op schoot en begint je in je nek likjes te geven en helemaal met haar gezicht tussen je haar te woelen. (Als je lang haar hebt tenminste, dan kan dat). Ik vind dit altijd heel lief van der, normaal doet ze dit soort dingen eigenlijk nooit maar dan wel. Klein eigenwijs soms zelfs kattig hondje maar toch ééntje met een gouden hartje.quote:Op zaterdag 28 juli 2012 14:16 schreef Luxuria het volgende:
Wat doen jullie honden eigenlijk als jullie verdrietig zijn? Komen ze je troosten, of gaan ze juist weg?
Onze hond maakt zich heel snel uit de voeten als ik moet huilen haha, dan wil hij naar buiten.
Het zal niet slechter zijn dan het gemiddelde voer wat er aangeboden wordt.quote:Op zaterdag 28 juli 2012 11:22 schreef Miss_Isis het volgende:
Ik heb er vanochtend nog wat meer over opgezocht, maar ik ben beslist niet overtuigd van eventuele voordelen van vegetarische of veganistische voeding voor honden en katten.
Bijna al het voer wat honden/katten krijgen is sterk bewerkt. Zelfs het vee krijgt voedingsstoffen toegevoegd, zodat het in het vlees komt. Dus ik denk dat 'onnatuurlijk' niet echt een goed argument tegen is m.i.quote:Van wat ik gelezen heb bleek dat het voer zeer zwaar bewerkt wordt om er voor te zorgen dat de honden en katten er toch voedingsstoffen uit kunnen halen. Dit komt op mij heel onnatuurlijk over; waarom zou je je hond of kat voer willen geven met een x-aantal verschillende bewerkte stoffen, uit plantaardige voedingsmiddelen geïsoleerde eiwitten en vetten, allerlei toegevoegde stoffen zoals taurine, enzovoorts. Dat plantaardige grondstoffen zo zwaar bewerkt moet worden aan alle kanten voor het verteerbaar is (en dan hebben we het nog niet eens over smakelijk) geeft toch al aan dat plantaardige voeding eigenlijk niet geschikt is voor honden en katten?
Maar in hoeverre denk je dat de eend niet bewerkt is? Als je dat zo even koopt bij slager, weet je het ook niet zo. Voor menselijke consumptie stoppen ze er soms ook kleurstoffen in om het wat mooier te laten ogen. Vlees zonder bewerking is nl. minder smakelijk. En kip pompen ze op met sojaeiwitten en water om het meer te laten wegen. De vraag is ook of elk stuk vlees per definitie goed is voor bepaalde dieren. Als je een stuk lever geeft kan het van een dier zijn met hoge vitamine C waardes. Ik weet niet hoe dat zit, maar kan zijn dat dit niet bij elk dier goed valt.quote:Ik geef mijn dieren veel liever een stuk eend of zo waar alles compleet in zit, wat in z'n geheel verteerd wordt met minimale ontlasting en waar niets aan bewerkt hoeft te worden.
Zou kunnen. Mara zou afgemaakt zijn als niemand haar had opgevangen. Als ze dan hier nog een paar jaar (jaar of 3 a 4) kan leven is dat denk erg mooi. En misschien wordt ze een paar maanden ouder of misschien wel een jaar ouder als ik haar vers vlees zou serveren, maar weegt dat op tegen over de hoeveelheid dieren die anders gedood moeten worden om haar te voeden? Of de impact op het milieu? Ik vind van niet. Ik hou rekening met het individu en het groter plaatje.quote:Dat lijkt mij veel natuurlijker en gezonder voor het dier. Dat ze kunnen overleven op vegetarische of veganistische voeding betekent natuurlijk niet dat het ook goed voor ze is.
Ik weet niet of het beter is voor haar. Ik denk dat als je het vergelijkt met gemiddeld voer uit de supermarkten en dierenwinkels dat haar voer misschien wel meer afgestemd is op behoefte van het dier, dan commercieel voer waar winst voorop staat. Het waarom is natuurlijk wel ivm mijn ethische bezwaren tegen vlees en dierlijke producten.quote:Geef jij Mara eigenlijk vega-voer omdat je denkt dat het beter voor haar is, of beter voor het milieu misschien, of omdat je (uit principe?) gewoon geen dierlijke producten wilt kopen?
Ze zal er vast van smullen. Ik vind 'beter' niet per definitie een argument voor verandering. Ik kan ook gezonder leven door transvetten enzo uit mijn dieet te schrappen. Maar ik kies daar niet voor.quote:En zou je overstappen op bijvoorbeeld rauw voer als Mara dat lekkerder zou vinden en/of het daar (nog) beter op zou doen?
Duidelijk verhaal (al ben ik het er zelf niet mee eensquote:Op zaterdag 28 juli 2012 20:32 schreef TechXP het volgende:
[..]
Het zal niet slechter zijn dan het gemiddelde voer wat er aangeboden wordt.
[..]
Bijna al het voer wat honden/katten krijgen is sterk bewerkt. Zelfs het vee krijgt voedingsstoffen toegevoegd, zodat het in het vlees komt. Dus ik denk dat 'onnatuurlijk' niet echt een goed argument tegen is m.i.
Wat mij betreft gaat het niet zozeer om hoe en wat, maar om dat de hond wel gewoon alle voedingsstoffen binnenkrijgt. Voor mensen is een bron ook niet belangrijk als de voedingsstoffen maar binnen komen.
Ik was daarnet bij een dierenwinkel en vrouw van dierenwinkel wilde Mara een snoepje met vlees geven. Ik zei dat ze op een bepaald dieet zit. Uiteindelijk vroeg ze door dus toen hadden we het over vegavoer voor honden. Ik was wel verbaasd dat ze er niet zo hysterisch over deed zoals ik hier en daar weleens mee maak, maar ze begon over dat ze weleens onderzocht hadden in Utrecht over plantaardig voer in het hondenvoer en dat het verder niet schadelijk was e.d. Dus vond het wel een positief gesprek.
[..]
Maar in hoeverre denk je dat de eend niet bewerkt is? Als je dat zo even koopt bij slager, weet je het ook niet zo. Voor menselijke consumptie stoppen ze er soms ook kleurstoffen in om het wat mooier te laten ogen. Vlees zonder bewerking is nl. minder smakelijk. En kip pompen ze op met sojaeiwitten en water om het meer te laten wegen. De vraag is ook of elk stuk vlees per definitie goed is voor bepaalde dieren. Als je een stuk lever geeft kan het van een dier zijn met hoge vitamine C waardes. Ik weet niet hoe dat zit, maar kan zijn dat dit niet bij elk dier goed valt.
[..]
Zou kunnen. Mara zou afgemaakt zijn als niemand haar had opgevangen. Als ze dan hier nog een paar jaar (jaar of 3 a 4) kan leven is dat denk erg mooi. En misschien wordt ze een paar maanden ouder of misschien wel een jaar ouder als ik haar vers vlees zou serveren, maar weegt dat op tegen over de hoeveelheid dieren die anders gedood moeten worden om haar te voeden? Of de impact op het milieu? Ik vind van niet. Ik hou rekening met het individu en het groter plaatje.
[..]
Ik weet niet of het beter is voor haar. Ik denk dat als je het vergelijkt met gemiddeld voer uit de supermarkten en dierenwinkels dat haar voer misschien wel meer afgestemd is op behoefte van het dier, dan commercieel voer waar winst voorop staat. Het waarom is natuurlijk wel ivm mijn ethische bezwaren tegen vlees en dierlijke producten.
[..]
Ze zal er vast van smullen. Ik vind 'beter' niet per definitie een argument voor verandering. Ik kan ook gezonder leven door transvetten enzo uit mijn dieet te schrappen. Maar ik kies daar niet voor.
Voor mij is het vooral van belang dat het dier gewoon gezond is en alle voedingsstoffen binnen krijgt. Ik vind dat niet echt overleven, maar gewoon genoeg om gezond te leven. Bij de overwegingen zet ik af dat het dier gezond moet zijn en ik probeer anderzijds ook zo min mogelijk impact te hebben op mens, dier en natuur.
Overigens zijn er wel wat dingen wat wel wat lastig is als veganist en een hond opvangen. En dat is eigenlijk de vlooien en de tekenMaar ook wel medicatie/inentingen enzo die op dieren getest zijn of dierlijke ingredienten bevatten. Daar moet ik toch soms even een knop omzetten. Helaas is de wereld nog niet perfect voor mij
Dat is idd beetje bij welke slager je haalt en of je daar inzicht in hebt. Er zijn ook van rauw vleesvoerders die ook het gewoon simpel bij supermarkt halen.quote:Op zaterdag 28 juli 2012 21:17 schreef Miss_Isis het volgende:
Ik weet niet wat je denkt dat er met dergelijk vlees gebeurd aan bewerking, maar als het om 'gewoon' een stuk vlees, orgaan of bot gaat (dus geen worst of gehakt) zit er bij onze slager verder niets extra's op, aan of in.
Mijn punt was een beetje dat je ziet dat men deze filosofie heeft, maar dat de dieren die ze geven aan hond/kat dan geen dieren zijn die ze als ze wild zouden zijn zouden eten. Vooral met katten zie je dat. Tonijn geven, maar ik zie de katten nog niet met een duikpak die tonijnen in het wild vangenquote:Wat betreft het niet geschikt zijn van bepaalde stukken vlees voor honden: het idee is dat honden die op deze manier gevoerd worden natuurlijke voeding krijgen, met daarin een natuurlijke vlees/bot/orgaan verhouding (net als in een echte prooi, zeg maar).
Sorry, bedoelde vit. A inderdaad. Het is lastig om een natuurlijk dieet samen te stellen in juiste verhoudingen, omdat je enerzijds niet weet wat ze in de natuur zouden eten en anderzijds omdat je ook met gefokte dieren meestal niet precies weet hoe een dier opgefokt is en daardoor ook wat minder zicht hebt op de voedingswaarden.quote:Vitamine c is trouwens sowieso goed voor honden, overdosering daarvan is niet mogelijk. Vitamine A (bedoelde je die misschien? zit veel in lever) is ook gezond en nodig, maar kan wel bij een overdosis worden opgeslagen in de lever van de hond (en kan op lange termijn bij een zeer grote overdosis in bepaalde zeldzame gevallen vergiftigingsverschijnselen veroorzaken). Daarom moet je er ook niet teveel van voeren. Alles in verhouding, zeg maar
Nog beetje lerende hier in. Ik heb een tekenband die preventief werkt en echt geen teek gezien meer. Dat voorkomt weer een beetje dat ik teken dood zou maken bij ze eruit halen. Als ik ze levend eruit krijg dan zet ik ze in het wild weer terug. Maar dat is wel lastig. Anderzijds vraag ik me af of dat wel gezond is voor het dier als die stoffen zo in de vet gaat zitten om teken te verjagen. Beetje dilemma's.quote:Ik had trouwens nog niet eens gedacht aan de eventuele problemen met vlooien en andere parasieten! Wist je dat je die ook kan proberen te voorkomen met biergist en knoflooktabletten door het voer? Misschien een meer natuurlijke oplossing zonder vergif
Nog een dingetje wat betreft de teken; zo'n halsband met gif vind ik persoonlijk heel naar. Zo'n band met gif gebruik ik dan ook liever niet voor de dieren. Ik vind het een vervelend idee dat het misschien opbouwt in hun lichaam en ze eigenlijk de hele dag gif bij zich dragen. Met een goed tekenpincet (eentje met twee kanten, een soort 'schuifje' en een echte pincet-kant) haal ik eventuele teken altijd levend en onbeschadigd uit onze honden en katten zonder problemen. Voor mij echt een veel betere optie, want i.m.o. gezonder voor het huisdier (en in principe ook voor de teek, want die wordt ook niet blootgesteld aan gif). Knoflook en biergist door het hondenvoer schijnt trouwens ook tegen teken afwerend te (kunnen) werken, honden smaken er schijnbaar vies van voor vlooien en teken (en las dat het zelfs interne parasieten zoals wormen zou helpen tegengaan).quote:Op zaterdag 28 juli 2012 21:55 schreef TechXP het volgende:
[..]
Dat is idd beetje bij welke slager je haalt en of je daar inzicht in hebt. Er zijn ook van rauw vleesvoerders die ook het gewoon simpel bij supermarkt halen.
[..]
Mijn punt was een beetje dat je ziet dat men deze filosofie heeft, maar dat de dieren die ze geven aan hond/kat dan geen dieren zijn die ze als ze wild zouden zijn zouden eten. Vooral met katten zie je dat. Tonijn geven, maar ik zie de katten nog niet met een duikpak die tonijnen in het wild vangenHoewel dat wel een grappig plaatje zou opleveren
[..]
Sorry, bedoelde vit. A inderdaad. Het is lastig om een natuurlijk dieet samen te stellen in juiste verhoudingen, omdat je enerzijds niet weet wat ze in de natuur zouden eten en anderzijds omdat je ook met gefokte dieren meestal niet precies weet hoe een dier opgefokt is en daardoor ook wat minder zicht hebt op de voedingswaarden.
[..]
Nog beetje lerende hier in. Ik heb een tekenband die preventief werkt en echt geen teek gezien meer. Dat voorkomt weer een beetje dat ik teken dood zou maken bij ze eruit halen. Als ik ze levend eruit krijg dan zet ik ze in het wild weer terug. Maar dat is wel lastig. Anderzijds vraag ik me af of dat wel gezond is voor het dier als die stoffen zo in de vet gaat zitten om teken te verjagen. Beetje dilemma's.
Ja, tekenband heb ik ook zo mijn twijfels bij. Vooral dat zo een band wel bij honden kan en dat er niet zo een band voor mensen is zegt ook wel iets erover...quote:Op zondag 29 juli 2012 11:36 schreef Miss_Isis het volgende:
Nog een dingetje wat betreft de teken; zo'n halsband met gif vind ik persoonlijk heel naar. Zo'n band met gif gebruik ik dan ook liever niet voor de dieren. Ik vind het een vervelend idee dat het misschien opbouwt in hun lichaam en ze eigenlijk de hele dag gif bij zich dragen. Met een goed tekenpincet (eentje met twee kanten, een soort 'schuifje' en een echte pincet-kant) haal ik eventuele teken altijd levend en onbeschadigd uit onze honden en katten zonder problemen. Voor mij echt een veel betere optie, want i.m.o. gezonder voor het huisdier (en in principe ook voor de teek, want die wordt ook niet blootgesteld aan gif). Knoflook en biergist door het hondenvoer schijnt trouwens ook tegen teken afwerend te (kunnen) werken, honden smaken er schijnbaar vies van voor vlooien en teken (en las dat het zelfs interne parasieten zoals wormen zou helpen tegengaan).
In verse vorm inderdaad; maar dat geldt hopelijk niet voor de tabletvorm die je kunt kopen (bedoeld voor honden) toch..? Ik las trouwens dat karnemelk ook vlo-werend en darmflora bevorderend zou werken, maar dat is weer niet veganistisch.quote:Op maandag 30 juli 2012 15:11 schreef moussy het volgende:
Met knoflook (en ui) moet je juist oppassen bij honden omdat het sulfoxide en disulfide bevat, deze stoffen kunnen rode bloedcellen beschadigen.
Husky?quote:Op dinsdag 31 juli 2012 11:47 schreef Ziba het volgende:
Lijkt wel een knuffeltje maar het is echt
[ afbeelding ]
Het bot is net zo grootquote:Op dinsdag 31 juli 2012 17:16 schreef WillieW het volgende:
Hier is hij dan. Vandaag opgehaald en uiteraard is alles nieuw en eng, maar hij slaapt heerlijk in zijn bench en hij eet en drinkt goed. Hopelijk dat we de nacht ook beetje goed gaan doorlopen.
[ afbeelding ]
2 van de katten komen zo dicht mogelijk bij me liggen als ze de kans krijgen.quote:Op zaterdag 28 juli 2012 14:16 schreef Luxuria het volgende:
Wat doen jullie honden eigenlijk als jullie verdrietig zijn? Komen ze je troosten, of gaan ze juist weg?
Onze hond maakt zich heel snel uit de voeten als ik moet huilen haha, dan wil hij naar buiten.
Ahh zo schattig!!quote:Op dinsdag 31 juli 2012 17:16 schreef WillieW het volgende:
Hier is hij dan. Vandaag opgehaald en uiteraard is alles nieuw en eng, maar hij slaapt heerlijk in zijn bench en hij eet en drinkt goed. Hopelijk dat we de nacht ook beetje goed gaan doorlopen.
[ afbeelding ]
Heel herkenbaar ;-)quote:En dan heb je dus 35 kilo op je schoot om mee te knuffelen.
Ooooh ook dit is heel herkenbaar.quote:Net terug van de wandeling...
Lobbes is altijd wel een aansteller geweest. Nu begint het toch wel irritant te worden...
Meneertje besluit voortaan dat wanneer we richting huis lopen gewoon niet meer mee te lopen of op een tempo wat je kruipend bij kunt houden, omdat hij niet naar huis wil. Loop je een zijstraat in (dus niet meer richting huis) dan begint ie weer op tempo te hobbelen, dus moe is hij niet.
Lief! Hoe heet hij?quote:Op dinsdag 31 juli 2012 17:16 schreef WillieW het volgende:
Hier is hij dan. Vandaag opgehaald en uiteraard is alles nieuw en eng, maar hij slaapt heerlijk in zijn bench en hij eet en drinkt goed. Hopelijk dat we de nacht ook beetje goed gaan doorlopen.
[ afbeelding ]
Wel uitkijken dat hij niet teveel afbijt en teveel door wil. Slikken. Daar had de. Mijne nogal eens een handje van.quote:
Yep. Vonden we wel makkelijkquote:
Hij knaagt echt amper aan dat ding, dus daar ben ik niet zo bang voor. Hij bijt liever in zijn bal of in mijn tenen.quote:Op woensdag 1 augustus 2012 00:14 schreef Thinkk-Pinkk het volgende:
[..]
Wel uitkijken dat hij niet teveel afbijt en teveel door wil. Slikken. Daar had de. Mijne nogal eens een handje van.
Dan scheelt dat weer.quote:Op woensdag 1 augustus 2012 11:08 schreef WillieW het volgende:
[..]
Yep. Vonden we wel makkelijk
[..]
Hij knaagt echt amper aan dat ding, dus daar ben ik niet zo bang voor. Hij bijt liever in zijn bal of in mijn tenen.
Haha leuke naam wel. En wat een lieverdquote:
quote:Op woensdag 1 augustus 2012 11:08 schreef WillieW het volgende:
[..]
Yep. Vonden we wel makkelijk
[..]
Hij bijt liever in zijn bal of in mijn tenen.
Hij knaagt al overal aan. Als hij zijn tanden erin kan zetten, dan knaagt hij eraan. Gelukkig kan ik hem (bijna) de hele tijd controleren, dus als hij ergens aan wilt beginnen, kan ik gelijk iets geven waarop hij wel mag knagen. Maar we houden er rekening mee dat er wel iets kapot gaat, zoals nu bijvoorbeeld mijn veters wanneer ik dit aan het typen benquote:Op woensdag 1 augustus 2012 18:02 schreef Czarina het volgende:
Schattig is Colly :-D
De knaagfase komt nog wel
rakker heet mijn hondquote:Op donderdag 2 augustus 2012 00:43 schreef Thinkk-Pinkk het volgende:
[..]
Leuk! Hoe heet je hond? Of heb ik dat ergens gemist?
ik zit mobiel dus klein scherm. Maar ik dacht dat het hun flos was.. oops sorryquote:Op zaterdag 4 augustus 2012 16:40 schreef Bengeltje het volgende:
[ afbeelding ]
Mellow was weer eens op bezoek, leuk om ze weer eens samen te zien.
Wat lijken Noukie en Tessa dan toch erg groot.
dat is minder maus maar je kunt wel je opa nog even zien :-)quote:Op zaterdag 4 augustus 2012 16:44 schreef Mauskoekwaus het volgende:
Wij gaan alsnog 2 weken op vakantie, op het laatste moment toch nog geboekt, ivm achteruitgaande gezondheid van mijn opa die we dus gaan bezoeken. Nu missen we de puppy party van Koda's nestje, en moet Koda 2 weken naar mijn opa en oma. 2 weken is zó lang..
[ afbeelding ]
Sterkte met je opa.quote:Op zaterdag 4 augustus 2012 16:44 schreef Mauskoekwaus het volgende:
Wij gaan alsnog 2 weken op vakantie, op het laatste moment toch nog geboekt, ivm achteruitgaande gezondheid van mijn opa die we dus gaan bezoeken. Nu missen we de puppy party van Koda's nestje, en moet Koda 2 weken naar mijn opa en oma. 2 weken is zó lang..
[ afbeelding ]
Gelukkig gebruiken ze Mellow niet als flos.quote:Op zaterdag 4 augustus 2012 16:44 schreef Thinkk-Pinkk het volgende:
[..]
ik zit mobiel dus klein scherm. Maar ik dacht dat het hun flos was.. oops sorry
Ja kan er ook niks aan doen haha.quote:Op zaterdag 4 augustus 2012 16:54 schreef Bengeltje het volgende:
[..]
Sterkte met je opa.Voor Koda is eens een andere omgeving ook wel goed.
[..]
Gelukkig gebruiken ze Mellow niet als flos.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |