Dat is je reinste kolder. Iedereen had dit kunnen weten. Van zowel jou, de gemeente, de projectontwikkelaar en de woningbouw mag verwacht worden dat er gekeken wordt naar de situatie en hoe deze zal worden, na realisatie van de woning(en).quote:Op vrijdag 22 juni 2012 01:36 schreef r3gi3boy het volgende:
[..]
Dit is natuurlijk superflauw. Jouw broer woont precies aan de andere kant van de ampullenfabriek; de afzuiging zit precies aan de andere kant, en weerkaatst ook nog eens tegen mijn gebouw (de Feniks) aan. Ik heb deze woning blind geaccepteerd, gebaseerd op een tekening. Niemand had kunnen weten dat de huidige situatie zou ontstaan.
De huidige situatie is gewoon gedateerd; er was een industriele situatie; deze is nu veranderd in een woonsituatie, hier moet de geluidsinstallatie gewoon aan aangepast worden.
De SP heeft het herhaaldelijk over bouwiagen, wat zijn bouwiagen?quote:Op vrijdag 22 juni 2012 09:33 schreef Maanvis het volgende:
Ik weet niet of het geluid het ergste is waar je je zorgen over moet maken
http://nijmegen.sp.nl/nie(...)ogbouw_Marialaan.stm
45 dB 's avonds is heel weinig, ik ben benieuwd wat de metingen gaan uitwijzen.quote:Op vrijdag 22 juni 2012 01:59 schreef Maanvis het volgende:
Staat op zo goed als elke website van elke gemeente dat je klachten over overlast bij hen moet melden.
Anyway.
Ontheffing voor oude fabrieken, normaal
7-19 : 55 dBA 1-23: 50 dBA 23-7: 45 dBA
Bron: http://home.kpn.nl/vanadovv/geluid.html
Daarbij moet wel gezegd worden dat er pieken mogen optreden die hier ruim boven liggen. Het gemiddelde over de nacht mag niet boven de 45 dB(A) uitkomen.quote:Op vrijdag 22 juni 2012 09:45 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
45 dB 's avonds is heel weinig, ik ben benieuwd wat de metingen gaan uitwijzen.
Achterlijk natuurlijk om flats op een industrieterrein te zetten... Zet die dingen een km verder, in een van de vele lege weilanden rond Nijmegen.
Jawel, voor je accepteert eerst de situatie ter plekke gaan bekijken zoals meer mensen doen. Ik heb voordat ik mijn huidige woning acceppteerde zelfs nog even bij de buren aangebeld. gewoon om te kijken wat voor mensen het waren. Zit ik achteraf in ieder geval niet naast een stel overlast gevende tokkiesquote:Op vrijdag 22 juni 2012 01:36 schreef r3gi3boy het volgende:
[..]
Dit is natuurlijk superflauw. Jouw broer woont precies aan de andere kant van de ampullenfabriek; de afzuiging zit precies aan de andere kant, en weerkaatst ook nog eens tegen mijn gebouw (de Feniks) aan. Ik heb deze woning blind geaccepteerd, gebaseerd op een tekening. Niemand had kunnen weten dat de huidige situatie zou ontstaan.
De huidige situatie is gewoon gedateerd; er was een industriele situatie; deze is nu veranderd in een woonsituatie, hier moet de geluidsinstallatie gewoon aan aangepast worden.
Dan ben jij toch dom geweest door niet te gaan kijken hoe de situatie ter plekke is. En daarom moeten zij nu hun installatie aanpassen? Dat lijkt me toch niet. Je had het namelijk kunnen weten.quote:Op vrijdag 22 juni 2012 01:36 schreef r3gi3boy het volgende:
[..]
. Ik heb deze woning blind geaccepteerd, gebaseerd op een tekening. Niemand had kunnen weten dat de huidige situatie zou ontstaan.
Onzin.quote:Op vrijdag 22 juni 2012 10:30 schreef Kentekenplaat het volgende:
[..]
Dan ben jij toch dom geweest door niet te gaan kijken hoe de situatie ter plekke is. En daarom moeten zij nu hun installatie aanpassen? Dat lijkt me toch niet. Je had het namelijk kunnen weten.
De fabriek stond er eerder dan de huizen. Dus waarschijnlijk was de betreffende vergunning ook al aanwezig.quote:Op vrijdag 22 juni 2012 10:40 schreef JeMoeder het volgende:
[..]
Onzin.
Als de beheerder van de installatie buiten de vergunde ruimte werkt, dan moet met zich wel degelijk aanpassen. De wet is wet, en blijft dit ook, of TS nou heeft gekeken op de locatie of niet.
Het kan ook zijn dat er nooit gehandhaafd is en er dus scheefgroei onstaan is. Tevens kan de gemeente ooit meer ruimte hebben gegeven aan de fabriek, maar die hoeft niet zomaar opnieuw verleend te worden, mocht er een nieuwe vergunning nodig zijn. Helaas werkt dit niet altijd zo (voor de eigenaar van de inrichting).quote:Op vrijdag 22 juni 2012 10:52 schreef Kentekenplaat het volgende:
[..]
De fabriek stond er eerder dan de huizen. Dus waarschijnlijk was de betreffende vergunning ook al aanwezig.
En feit blijft dat ik het belachelijk vind dat mensen ergens gaan wonen en dan klagen over iets wat er al lang was en ze dus hadden kunnen weten.
Welke bouwkundige voorzieningen zijn er aan jouw woning getroffen qua ventilatie? Zitten er van die suskast roosters? Kan je een foto plaatsen van je ramen?quote:Op vrijdag 22 juni 2012 12:21 schreef r3gi3boy het volgende:
Het is gewoon zonde van zo'n mooie plek als je niet lekker je raam open kunt gooien zonder die afzuiging te horen denderen.
Zijn woonkamer (waar dit probleem speelt) hoeft toch niet met beluchtingsroosters voorzien te zijn als er een luchtbehandelingssysteem is ingebouwd?quote:Op vrijdag 22 juni 2012 12:42 schreef Wokkel het volgende:
[..]
Welke bouwkundige voorzieningen zijn er aan jouw woning getroffen qua ventilatie? Zitten er van die suskast roosters? Kan je een foto plaatsen van je ramen?
Alles is op te lossen maar, betalen jullie als huurders dan de nieuwe afzuiging (uit mijn dikke duim ongeveer 30.000 euro) van dat bedrijf wat er al jaren zit.quote:Op vrijdag 22 juni 2012 12:21 schreef r3gi3boy het volgende:
Dit moet mijns inziens makkelijk op te lossen zijn met een ander type afzuiging die geluidsarmer is.
Dat maakt niet uit, dat bedrijf heeft gewoon een aantal vergunningpunten waar de gemeente kan gaan handhaven, die zullen niet gewijzigd zijn.quote:Op vrijdag 22 juni 2012 12:21 schreef r3gi3boy het volgende:
Ik kan me voorstellen dat de huidige vergunning is afgegeven voor de oude situatie, toen hier enkel wat bedrijfjes zaten en een supermarkt, allemaal laagbouw trouwens. Nu staan er een paar honderd appartementen die ook de hoogte in gaan (het geluid weerkaatst dus tussen de gebouwen) niet meer genegeerd kunnen worden.
Bij het verlenen van de bouwvergunning voor jouw appartementencomplex was ook gekeken naar de geluidsoverlast, da's standaard procedure.quote:Op vrijdag 22 juni 2012 12:21 schreef r3gi3boy het volgende:
Ik kan me voorstellen dat de huidige vergunning is afgegeven voor de oude situatie, toen hier enkel wat bedrijfjes zaten en een supermarkt, allemaal laagbouw trouwens. Nu staan er een paar honderd appartementen die ook de hoogte in gaan (het geluid weerkaatst dus tussen de gebouwen) niet meer genegeerd kunnen worden.
Dat is helemaal niet aan de orde.quote:Op vrijdag 22 juni 2012 12:54 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Alles is op te lossen maar, betalen jullie als huurders dan de nieuwe afzuiging (uit mijn dikke duim ongeveer 30.000 euro) van dat bedrijf wat er al jaren zit.
quote:Op vrijdag 22 juni 2012 01:36 schreef r3gi3boy het volgende:
Ik heb deze woning blind geaccepteerd, gebaseerd op een tekening. Niemand had kunnen weten dat de huidige situatie zou ontstaan.
Ik kan je uit veelvuldige ervaring vertellen dat dit bij veel gemeenten niet altijd gebeurtquote:Op vrijdag 22 juni 2012 13:01 schreef Maanvis het volgende:
[..]
Bij het verlenen van de bouwvergunning voor jouw appartementencomplex was ook gekeken naar de geluidsoverlast, da's standaard procedure.
quote:Op vrijdag 22 juni 2012 13:02 schreef Zelva het volgende:
[..]
Voor de rest [ afbeelding ] en niet meer zeuren.
Wanneer je je mechanische ventilatie op stand 3 zet produceert deze over het algemeen al meer dan die 35 db(a)quote:Op vrijdag 22 juni 2012 13:02 schreef JeMoeder het volgende:
Als TS zijn ramen dicht heeft, en met suskasten open of mechanische ventilatie aan kan aantonen dat het binnenniveau te hoog is, dan heeft de woningbouw een probleem.
Jij bent nogal onderlegd op dit gebied. Wat zegt deze uitspraak eigenlijk?quote:Op vrijdag 22 juni 2012 13:04 schreef JeMoeder het volgende:
[..]
Ik kan je uit veelvuldige ervaring vertellen dat dit bij veel gemeenten niet altijd gebeurt
Mocht dit hier ook het geval zijn, dan kan de gemeente/corporatie/bouwer/projectontwikkelaar verantwoordelijk gesteld worden voor het in gebreke blijven bij het aanvragen/verlenen van de bouwvergunning. Bij geen enkele bestuursrechter zullen ze dan hun gelijk kunnen halen.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |