quote:Op maandag 11 juni 2012 14:49 schreef drumstickNL het volgende:
Ik ben een tempelier maar Breivik heeft onze naam een beetje om zeep geholpen ben ik bang.
Het lijkt me erg moeilijk om er weer uit te komen. Ik ken het alleen vanuit de kerk, mijn opa heeft bij de Rozekruizers gezeten. In Canada moest ik afstand nemen van al die vervloekingen, die hij daar had uitgesproken. Daar hebben ze bij die kerk lijsten vol van, verkregen van ex-vrijmetselaars.quote:Op maandag 11 juni 2012 14:27 schreef RuneNL het volgende:
Deze beslissing is voor het leven en niets gaat over rozen geur en maneschijn alleen.
Je bedoeld het geloof in een hogere macht? Dit is niet Christelijk specifiek, dat kan het lot zijn, de natuur etc.quote:Op maandag 11 juni 2012 14:55 schreef Lod het volgende:
Christelijk geloof is zo'n beetje verplicht. Als atheïst heb je er niet zo veel te zoeken volgens mij.
Wat bedoel je precies met vervloekingen?quote:Op maandag 11 juni 2012 14:56 schreef Gedoetje het volgende:
[..]
Het lijkt me erg moeilijk om er weer uit te komen. Ik ken het alleen vanuit de kerk, mijn opa heeft bij de Rozekruizers gezeten. In Canada moest ik afstand nemen van al die vervloekingen, die hij daar had uitgesproken. Daar hebben ze bij die kerk lijsten vol van, verkregen van ex-vrijmetselaars.
Een eed afleggen bij de initiatie, die je vantevoren niet weet.quote:Op maandag 11 juni 2012 15:26 schreef RuneNL het volgende:
[..]
Je bedoeld het geloof in een hogere macht? Dit is niet Christelijk specifiek, dat kan het lot zijn, de natuur etc.
Dus atheïst nee, ik ben zelf agnost dus ik maak me daar niet zon zorgen over.
[..]
Wat bedoel je precies met vervloekingen?
Bedankt voor de link, hoewel de informatie erg pro-christelijk is uitgelicht is het niet te min interessant om te lezen.quote:Op maandag 11 juni 2012 15:38 schreef Gedoetje het volgende:
[..]
Een eed afleggen bij de initiatie, die je vantevoren niet weet.
http://www.stichting-prom(...)n-new-age-deel-2.htm
Ja, ik had toen o.a. bloedverlies tijdens de zwangerschap en dat was direct weg, maar ook psychische problemen. Mijn vader had toen hartritmestoornissen. Hij heeft er zelf geen afstand van genomen, want hij gelooft niet. Dat kon je daar voor je hele familie doen en het was wel over.quote:Op maandag 11 juni 2012 15:58 schreef RuneNL het volgende:
[..]
Bedankt voor de link, hoewel de informatie erg pro-christelijk is uitgelicht is het niet te min interessant om te lezen.
Je zei dat je afstand moest nemen van de vervloekingen in Canada, bedoel je daarmee dat je de vloek effect had op jouw leven?
De kracht van een geloof ten opzichte van wat een vloek kan variëren per persoon. Ik heb hier mijn eigen ideeën over, hoewel ik blij ben dat je jezelf hebt kunnen verlichten van deze vloek.quote:Op maandag 11 juni 2012 16:23 schreef Gedoetje het volgende:
[..]
Ja, ik had toen o.a. bloedverlies tijdens de zwangerschap en dat was direct weg, maar ook psychische problemen. Mijn vader had toen hartritmestoornissen. Hij heeft er zelf geen afstand van genomen, want hij gelooft niet. Dat kon je daar voor je hele familie doen en het was wel over.
De vraag is hier gesteld en beantwoord. Wat zijn vrijmetselaars nou eigenlijkquote:Op maandag 11 juni 2012 23:11 schreef Taliitaa het volgende:
Okeee nu kom ik met een hele domme vraag hier iedereen storen: wat houd het nou eigenlijk in als je lid bent van de vrijmetselaarij? :p want ik krijg altijd zo een mysterieus iets in m'n hoofd maar dat is vast niet zo zeker? Haha.
Kun je daar iets verder over uitwijden, over hoe dat er volgens jou uitziet.quote:Ik ben mij bewust van de ontzettend aantrekkelijke levens filosofie waar ik zonder twijfel veel van kan leren en nieuw gevonden ingevingen kan delen.
Ik denk dat een goede reden is dat je als lid van de loge je trouw zweert aan al je broeder vijmetselaars en dat die eed hoger is dan nationale en internationale wetgeving. Het is bekend dat er allerlei mensen lid zijn, waaronder ook criminelen, oorlogsmisdadigers, pedofielen, corrupte politici, religieuze misleiders enzovoorts die gretig gebruik maken van de loge voor hun eigen doeleinden (en dat van hun maatjes). Jij als vrijmetselaar smeedt als lid tegelijkertijd een spirituele band met die mensen (je doet er een touw voor om je nek bij de eerste graad) en dat je die mensen trouw zult zijn en beschermen en bevoordelen. Dat is nogal wat denk ik.quote:Op maandag 11 juni 2012 14:27 schreef RuneNL het volgende:
Beste,
Redelijk vaak heb ik op dit forum onderwerpen voorbij zien komen m.b.t. de Vrijmetselarij.
Ook heb ik hier leden hun gedachten en adviezen zien posten, dus hier mijn vraag;
Altijd zoekende naar persoonlijke waarheden ben ik bij de vrijmetselarij aangekomen.
Vrienden en zakenrelaties zijn leden van de "padvinderij" en daardoor heb ik veel informatie opgezocht en gelezen.
In eerste instantie was ik alleen maar bekend met de complot theorieën maar inmiddels weet ik wel beter.
De vraag die knaagt en waar ik geen antwoord op krijg en kan vinden is 'Waarom zou ik NIET een vrijmetselaar willen zijn'?
Ik ben mij bewust van de ontzettend aantrekkelijke levens filosofie waar ik zonder twijfel veel van kan leren en nieuw gevonden ingevingen kan delen.
Waar ik bang voor ben is een onontkoombaar 'dorps mentaliteit' waar men elkaar sterk in de gaten houd. Deze beslissing is voor het leven en niets gaat over rozen geur en maneschijn alleen.
Volkomen mee eens.quote:Op dinsdag 12 juni 2012 10:43 schreef Hephaistos. het volgende:
De Vrijmetselaars zijn omringd met mysterieuze theorietjes, maar in feite is het niet meer dan een veredelde rotary-club natuurlijk. Lekker discussiëren, beetje netwerken en het geheel omringen met wat rituelen om de boel een beetje extra glans te geven.
Niks mis mee hoor. Maar als het je om je geestelijke ontwikkeling gaat zou ik het zelf nooit op die manier doen. In mijn ervaring trekt elke club met een vaste structuur, rituelen en hierarchie een bepaald type mens aan. Mensen die geilen op de regeltjes, op het omhoog komen in de organisatie, die verstrikt raken in kinderachtige conflicten met andere mannetjes.
Wil je je geestelijk ontwikkelen? Lees goede boeken, sta open voor nieuwe ervaringen, zoek interessante vrienden waar je goede gesprekken mee kan voeren. Dan heb je die hele vrijmetselarij helemaal niet nodig.
Ik zou maar niet alles geloven wat in die link staat.quote:Op maandag 11 juni 2012 15:38 schreef Gedoetje het volgende:
[..]
Een eed afleggen bij de initiatie, die je vantevoren niet weet.
http://www.stichting-prom(...)n-new-age-deel-2.htm
http://en.wikipedia.org/wiki/Taxil_hoaxquote:Albert Pike, Opperste Hogepriester van de Universele Vrijmetselarij, zei hierover in een toespraak voor leden van de hoogste Loges: "Als Lucifer niet God zou zijn, waarom zou Adonai (God van de Christenen) dan moeite doen om valse en schadelijke beweringen over hem te verspreiden. Ja, Lucifer is God. Helaas is Adonai ook God. Want volgens de eeuwige wet is er geen licht zonder duisternis, geen wit zonder zwart. Het Absolute kan alleen maar bestaan als twee goden; duisternis wordt noodzakelijk voor het licht om als achtergrond te dienen. De ware en zuivere filosofische religie is het geloof in Lucifer, de gelijke van Adonai. Lucifer, God van Licht en God van het Goede, strijdt voor de mensheid tegen Adonai, de God van Duisternis en van het Kwade". (citaat van De La Rive: "La Femme et l'enfants dans la Franc - Maconnerie Universelle" pag. 588, en Queensborough: "Occult Theocracy" pag.220,221.)
Als ze vervloekingen over familieleden uitspreken zullen ze het vast niet op internet zetten, dat moet geheim blijven. Het is toch niet lekker fris vind ik, of de vervloekingen hun werk nou zouden doen of niet, beetje rare manier om ergens lid van te worden. Volgens mij mag je daar gewoon niet weg, dan schend je het toch al. Opa had er geen zin meer in en werd atheist. Daarbij geloven ze wel in een opperbouwmeester, Allah, God of vul maar in. Het is een soort religie, er zit veel in van oude Egyptische goden. Heel veel 'christenen', joden en moslims zijn er juist lid van.quote:Op dinsdag 12 juni 2012 13:32 schreef kleinduimpje3 het volgende:
[..]
Ik zou maar niet alles geloven wat in die link staat.
Het volgende fragment bijvoorbeeld is afkomstig uit de Taxil hoax, waarvan al lang is aangetoond dat het allemaal verzonnen is. Taxil zelf heeft dit uit eigen initiatief allemaal toegegeven:
[..]
http://en.wikipedia.org/wiki/Taxil_hoax
Bovendien zie ik hier nergens iets staan over het vervloeken van familieleden, alleen van het straffen oproepen over zichzelf, en als iemand zoiets vrijwillig wil doen moet hij dat zelf weten, hij weet ongetwijfeld best dat zijn medebroeders hem zoiets niet zullen aandoen, al was het maar vanwege het feit dat inmiddels toch al zo’n beetje alles is uitgelekt, dus meer uit de school klappen doet daar ook niets meer aan af.
Nog los daarvan, heeft je opa dan deze beloftes geschonden?
Zoniet dan zouden deze zogenaamde vervloekingen helemaal niet ontbonden zijn en dus sowieso niemand kwaad kunnen doen.
Dat jouw ziektes genezen zijn kan wel, het is bekend dat er mensen zijn met zulke gaven ,ook mensen die geen familieleden in de vrijmetselarij hebben worden hierbij genezen.
Je moet je wel goed realiseren waarom dergelijke strenge geheimhoudingsplichten in de vrijmetselarij zijn ingevoerd.
Dat was ter bescherming tegen de alomaanwezige bemoeizucht, laster en inquisitie van de roomse kerk, die in het verleden heeft laten zien nergens voor terug te schrikken, voor geen enkele vorm van geweld of laster.
Denk hierbij maar eens aan hoe het eerdere broederschappen, zoals die van de katharen of de tempeliers vergaan is.
Dan heb ik toch liever te maken met broederschappen waarvan de leden straffen over zichzelf oproepen als ze dingen onthullen dan met broederschappen die vervloekingen over tegenstanders oproepen, en die ook waar maken.
Maar je opa is blijkbaar toch niet op gruwelijke wijze vermoord?quote:Op dinsdag 12 juni 2012 13:51 schreef Gedoetje het volgende:
[..]
Als ze vervloekingen over familieleden uitspreken zullen ze het vast niet op internet zetten, dat moet geheim blijven. Het is toch niet lekker fris vind ik, of de vervloekingen hun werk nou zouden doen of niet, beetje rare manier om ergens lid van te worden. Volgens mij mag je daar gewoon niet weg, dan schend je het toch al. Opa had er geen zin meer in en werd atheist. Daarbij geloven ze wel in een opperbouwmeester, Allah, God of vul maar in. Het is een soort religie, er zit veel in van oude Egyptische goden. Heel veel 'christenen', joden en moslims zijn er juist lid van.
Ja maar ik had het tegen een agnost die overweegt om erbij te gaan en ik kom uit een kerk waar ze dagen bezig waren om voor die familieleden te bidden, hoewel Derek Roberts er een hele ministry voor heeft en mensen die ik ken die daar geweest zijn op bevrijdingsgebed kwamen er depressief van terug. Je hoeft niet voor zoete koek te slikken wat er op die website staat, maar het is een feit dat je eden uit moet spreken die je vantevoren niet weet. Maar ik zal wel eens navragen of er een behoorlijke bron is, daar heb je gelijk in.quote:Op dinsdag 12 juni 2012 14:10 schreef kleinduimpje3 het volgende:
[..]
Maar je opa is blijkbaar toch niet op gruwelijke wijze vermoord?
Dus zo’n vaart heeft het allemaal ook niet gelopen.
En ik vind het allemaal best dat mensen de ideeën van de vrijmetselarij niet omarmen, maar ik heb er wel grote moeite mee als er kritiekloos regelrechte leugens en laster over andersdenkenden wordt uitgestrooid, en als jij geen behoorlijke bronnen kunt aandragen voor je bewering dat familieleden in de vrijmetselarij vervloekt worden vind ik dat toch veel lijken op laster.
Zoiets mag volgens mij niet van de bijbel.
Het zal bij jou ongetwijfeld allemaal een hoger doel dienen, en met dat hogere doel van jou heb ik ook geen enkele moeite, en ik sta er wel sympathiek tegenover, maar nogmaals, als het, zoals ook bij sommige anderen hier het geval is, structureel verbonden blijkt te zijn met het zwart maken van andersdenkenden heb ik hier op zijn minst erg gemengde gevoelens bij.
Zoals je sommige bloeddorstige teksten uit het oude testament in hun historische context moet zien, zo moet je zulke eden natuurlijk ook in hun context zien. Van wat ik begrijp stamt deze eed uit de 18e eeuw, toen een 'bloed-eed' redelijk normaal was. Het is puur symbolisch en er zijn geen gevallen waarbij daadwerkelijk tongen eruit werden gerukt.quote:Op dinsdag 12 juni 2012 14:49 schreef Gedoetje het volgende:
De eerste eed, afgenomen terwijl een man geblinddoekt is, met een touw op zijn hals, bevat de volgende woorden:
“Ik (naam), uit eigen vrije wil en beweging, in de tegenwoordigheid van de Almachtige God en deze Achtbare Loge van Vrije en Aanvaarde Metselaars , … beloof plechtig en oprecht en zweer, dat ik altijd zal houden, voor altijd geheim houden, en nooit iets zal openbaren van de geheime kunsten, delen of punten van de verborgen geheimen van de Vrijmetselarij, die ik heb ontvangen, en zal ontvangen, of waarover ik hierna zal onderwezen worden, aan enig persoon, tenzij tegenover een achtenswaardige Broeder Beginnend Leerling , of binnen het lichaam van een gepaste en behoorlijk gestichte Loge. … Bovendien: Ik beloof en zweer dat ik hierover niets zal schrijven, drukken, schilderen, stempelen, beitsen, kleuren, snijden, krassen, markeren of graveren op iets roerend of onroerend, waardoor of waarop het minste woord, lettergreep, letter of karakter kan leesbaar worden of begrijpelijk voor mezelf of een ander, waardoor de geheimen van de vrijmetselarij onrechtmatig kunnen verkregen worden door mijn onwaardigheid. Aan allen waarvoor ik plechtig en oprecht beloof en zweer, zonder aarzeling, zonder mentaal voorbehoud of welke verdoken ontwijking in mijn geest ook, mijzelf te binden aan een niet mindere straf dan dat mijn keel wordt overgesneden, mijn tong uitgetrokken, en mijn lichaam begraven zal worden in het zeezand bij lage tij, waar eb en vloed twee keer voorkomen in 24 uur, indien ik ooit willens en wetens deze, mijn plechtige Verbintenis van een Beginnend Leerling overtreed. Zo helpe mij God om mij onwrikbaar te maken dit te houden en te volbrengen.
Mag ik vragen waarom? Dat heeft niks met mijn vraag te maken.quote:Op dinsdag 12 juni 2012 08:46 schreef Gertje-Plongers het volgende:
[..]
Kun je daar iets verder over uitwijden, over hoe dat er volgens jou uitziet.
Ik vraag het puur uit nieuwsgierigheid. Ik ben benieuwd hoe je dat ziet. Maar antwoorden is uiteraard niet verplichtquote:Mag ik vragen waarom? Dat heeft niks met mijn vraag te maken.
Hah, dat is vrij moeilijk in detail te beschrijven als ik het moet doen met een intuïtief gevoel en generale omschrijving. Mogelijk zit ik er naast en dat is voor mij iets waar ik over na denk.quote:Op dinsdag 12 juni 2012 15:34 schreef Gertje-Plongers het volgende:
[..]
Ik vraag het puur uit nieuwsgierigheid. Ik ben benieuwd hoe je dat ziet. Maar antwoorden is uiteraard niet verplicht
Een steen kan de stroom verleggen. Een muur kan die stroom afdammen. Aan jou de keuze.quote:Op dinsdag 12 juni 2012 16:04 schreef RuneNL het volgende:
Anders gezegd, alleen ben je een steen en samen vorm je een muur.
Erg mooi gezegd en een erg goede vraag. Het antwoord zit in de intentie en het doel. Zet mij wel aan het denken. Bedankt.quote:Op dinsdag 12 juni 2012 16:12 schreef ATON het volgende:
[..]
Een steen kan de stroom verleggen. Een muur kan die stroom afdammen. Aan jou de keuze.
Ik heb zelf betwiste gevoelens. Aan de ene kant voelt het als de volgende natuurlijke stap in de progressie van het pad waar ik nu op wandel. Aan de andere kant wil ik absoluut zeker zijn dat ik dit wil. Bedankt Gertje-Plongers, ik kan mij goed vinden in jou beredenering.quote:Op dinsdag 12 juni 2012 16:14 schreef Gertje-Plongers het volgende:
Ik begrijp het, ik ben ook wel eens op een gesprek geweest bij een lodge, heb daar ook een rondleiding gekregen en een gesprek. Maar bij nader inzien had ik toch geen goed gevoel bij de hiërarchische opbouw en het toch wel erg gestructureerd geheel.
Maar ik kan goed de gedachte van samen ben je meer wel begrijpen. Maar de vraag is in hoeverre je dat zult zijn. Lig je wel in gedachten en ideeën bij elkaar en hebben de leden een zelfde instelling, dat blijft denk ik de vraag die je pas achteraf kunt beantwoorden.
Puur gevoelsmatig dus toch niet gedaan.
Ik hoop wel dat je inziet dat dit geblinddoekt zijn, en een strop om zijn hals hebben een toneelspel is.quote:Op dinsdag 12 juni 2012 14:49 schreef Gedoetje het volgende:
De eerste eed, afgenomen terwijl een man geblinddoekt is, met een touw op zijn hals, bevat de volgende woorden:
“Ik (naam), uit eigen vrije wil en beweging, in de tegenwoordigheid van de Almachtige God en deze Achtbare Loge van Vrije en Aanvaarde Metselaars , … beloof plechtig en oprecht en zweer, dat ik altijd zal houden, voor altijd geheim houden, en nooit iets zal openbaren van de geheime kunsten, delen of punten van de verborgen geheimen van de Vrijmetselarij, die ik heb ontvangen, en zal ontvangen, of waarover ik hierna zal onderwezen worden, aan enig persoon, tenzij tegenover een achtenswaardige Broeder Beginnend Leerling , of binnen het lichaam van een gepaste en behoorlijk gestichte Loge. … Bovendien: Ik beloof en zweer dat ik hierover niets zal schrijven, drukken, schilderen, stempelen, beitsen, kleuren, snijden, krassen, markeren of graveren op iets roerend of onroerend, waardoor of waarop het minste woord, lettergreep, letter of karakter kan leesbaar worden of begrijpelijk voor mezelf of een ander, waardoor de geheimen van de vrijmetselarij onrechtmatig kunnen verkregen worden door mijn onwaardigheid. Aan allen waarvoor ik plechtig en oprecht beloof en zweer, zonder aarzeling, zonder mentaal voorbehoud of welke verdoken ontwijking in mijn geest ook, mijzelf te binden aan een niet mindere straf dan dat mijn keel wordt overgesneden, mijn tong uitgetrokken, en mijn lichaam begraven zal worden in het zeezand bij lage tij, waar eb en vloed twee keer voorkomen in 24 uur, indien ik ooit willens en wetens deze, mijn plechtige Verbintenis van een Beginnend Leerling overtreed. Zo helpe mij God om mij onwrikbaar te maken dit te houden en te volbrengen.
https://janvanruysbroeck.org/worden.shtmlquote:Wat gebeurt er wanneer een geïnitieerde de vrijmetselarij wenst te verlaten? Het volstaat dat hij zijn beslissing bekendmaakt en zijn Loge kan hem "in slaap stellen", dit betekent dat hij geschrapt wordt van de ledenlijst. Volgens sommige beweringen zou men de Orde niet kunnen verlaten zonder het gevaar te lopen een vreselijke straf te ondergaan. Hiervan is natuurlijk geen sprake. Welke genootschap zou overigens zo dwaas zijn om mensen tegen hun geweten te dwingen lid te blijven van een Orde waartoe zij niet met volle overtuiging zouden behoren?
Ik hoop dat je de juiste keuze zult maken. Neem rustig de tijd ervoor en laat het bezinken voordat je een keuze maakt.quote:Op dinsdag 12 juni 2012 16:23 schreef RuneNL het volgende:
[..]
Erg mooi gezegd en een erg goede vraag. Het antwoord zit in de intentie en het doel. Zet mij wel aan het denken. Bedankt.
[..]
Ik heb zelf betwiste gevoelens. Aan de ene kant voelt het als de volgende natuurlijke stap in de progressie van het pad waar ik nu op wandel. Aan de andere kant wil ik absoluut zeker zijn dat ik dit wil. Bedankt Gertje-Plongers, ik kan mij goed vinden in jou beredenering.
Wat is je beeld precies van de vrijmetselarij als ik vragen mag? Dus de kern van haar filosofie? Haar rol in de geschiedenis?quote:Op dinsdag 12 juni 2012 16:23 schreef RuneNL het volgende:
[..]
Aan de ene kant voelt het als de volgende natuurlijke stap in de progressie van het pad waar ik nu op wandel. Aan de andere kant wil ik absoluut zeker zijn dat ik dit wil.
quote:De fascinerende wereld van de vrijmetselaars. 'Geheimen, symbolen en rituelen van de vrijmetselarij' geeft op heldere wijze inzicht in de maconnieke traditie en haar geschiedenis.
In het eerste deel van het boek schetst de auteur deskundig het gebruik in de vrijmetselarij van een eeuwenoude symboliek uit onder meer het oude Egypte en Babylonië en de verbanden met hermetisme, mithrasdienst, kosmologie en kabbala. Daarbij wordt tevens de praktische kant van de vrijmetselarij voor de individuele ontwikkeling van de ingewijde in het dagelijks leven benadrukt.
De in het tweede deel beschreven oefeningen en meditaties maken het boek ook voor de niet-vrijmetselaar tot een waardevolle hulp in de eigen ontwikkeling.
Jean-Louis de Biasi, een 32e graad vrijmetselaar en al meer dan twintig jaar actief in de orde, belicht de geschiedenis en het op graden gebaseerde systeem van de Schotse Orde. Ook gaat hij in op de ethische opvattingen en de filosofische achtergronden, gebruikmakend van originele teksten en archeologische vondsten.
Mijn beeld is de mijne. Jouw eerdere post heb je deels gelijk, waarom deels? Omdat ieder vennootschap, geloof, groepering en zelfs land zich schuldig maakt aan precies die dingen.quote:Op dinsdag 12 juni 2012 20:28 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Wat is je beeld precies van de vrijmetselarij als ik vragen mag? Dus de kern van haar filosofie? Haar rol in de geschiedenis?
Ja, het probleem is dus alleen dat je een eed van trouw zweert aan de loge en haar leden. Dat is niet het geval bij een kerk of de islam voor zover ik weet, waarbij God centraal staat. Als gelovige ben je daarom niet verplicht om een afvallige de hand op te houden. Hetzelfde geldt voor andere organisaties, doorgaans worden nationale wetten en morele principes nog steeds als hoger gezien dan de organisatie en leden worden niet automatisch gespaard. Als vrijmetselaar ben je verplicht je broeder metselaars te beschermen en ook te bevoordelen. Dat maakt je in wezen wat mij betreft medeplichtig zodra je op de hoogte bent van het een of ander. Je werkt daardoor jezelf wat mij betreft moreel gezien in de nesten. Je kan je afvragen waarom een organisatie die broederschap en dat soort dingen als banner ophoudt, eigenlijk geen duidelijk kader geeft van wat die broederschap inhoudt en zich onderwerpt aan dat kader. Je kan je afvragen waarom een dergelijke organisatie door haar structuur bescherming biedt aan allerhande crimineel gedrag. Dat zegt wat mij betreft iets over de aard van die organisatie (en ja dat geldt ook voor kerken en andere geloven, zoals de katholieke kerk die pedofielen beschermt wat mij betreft iets zegt over die kerk). Het verschil is dus alleen dat ook al maak je jezelf nergens schuldig aan, in wezen word je lid van een organisatie waarin immoraliteit en criminaliteit bij prominente leden aanwezig is. Plus betaal je er een boel geld voor, en wat krijg je er voor terug? Indien je zelf niet bereid bent je morele principes aan de kant te schuiven voor zelfverrijking op allerlei gebied, heeft de vrijmetselarij in wezen niets concreets te bieden. Het streelt wellicht het ego om lid te zijn van zo'n organisatie en samen intellectueel van gedachten te wisselen, maar is dat nu juist niet hetgeen wat de vrijmetselaar zou moeten willen voorkomen? Daarmee kan je je ook afvragen of de filosofie eigenlijk zijn doel niet mist, aangezien de aard van de organisatie elitair is, en daardoor voor een elitaire mindset kan zorgen in plaats van de mindset van een dienaar van zijn naasten.quote:Op woensdag 13 juni 2012 11:08 schreef RuneNL het volgende:
[..]
Mijn beeld is de mijne. Jouw eerdere post heb je deels gelijk, waarom deels? Omdat ieder vennootschap, geloof, groepering en zelfs land zich schuldig maakt aan precies die dingen.
Iedere geloofsovertuiging heeft een aantrekkelijke kern in hun filosofie, dus dit is voor mij geen punt van discussie.
Haar rol in de geschiedenis is vrij robuust, de rol van het Kristendom en het Moslimdom heeft een veel duidelijkere rol gespeeld on onze gezamenlijke geschiedenis.
Bottom line is dat als je je aansluit bij een groep mensen je de geschiedenis en daarmee ook haar zonde mag dragen.
Ja, ik ben christen.quote:Heb jij een geloofsovertuiging?
Een 'zuiver'collectief bestaat niet, we hebben het hier over mensen met belangen. Niet ieder mens stelt andermans belangen voor zijn eigen. Sterker nog, als jij je slecht voelt bij een goede daad verichten is de kans dat je het uiteindelijk niet doet.quote:Op woensdag 13 juni 2012 11:54 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Ja, het probleem is dus alleen dat je een eed van trouw zweert aan de loge en haar leden. Dat is niet het geval bij een kerk of de islam voor zover ik weet, waarbij God centraal staat. Als gelovige ben je daarom niet verplicht om een afvallige de hand op te houden. Hetzelfde geldt voor andere organisaties, doorgaans worden nationale wetten en morele principes nog steeds als hoger gezien dan de organisatie en leden worden niet automatisch gespaard. Als vrijmetselaar ben je verplicht je broeder metselaars te beschermen en ook te bevoordelen. Dat maakt je in wezen wat mij betreft medeplichtig zodra je op de hoogte bent van het een of ander. Je werkt daardoor jezelf wat mij betreft moreel gezien in de nesten. Je kan je afvragen waarom een organisatie die broederschap en dat soort dingen als banner ophoudt, eigenlijk geen duidelijk kader geeft van wat die broederschap inhoudt en zich onderwerpt aan dat kader. Je kan je afvragen waarom een dergelijke organisatie door haar structuur bescherming biedt aan allerhande crimineel gedrag. Dat zegt wat mij betreft iets over de aard van die organisatie (en ja dat geldt ook voor kerken en andere geloven, zoals de katholieke kerk die pedofielen beschermt wat mij betreft iets zegt over die kerk). Het verschil is dus alleen dat ook al maak je jezelf nergens schuldig aan, in wezen word je lid van een organisatie waarin immoraliteit en criminaliteit bij prominente leden aanwezig is. Plus betaal je er een boel geld voor, en wat krijg je er voor terug? Indien je zelf niet bereid bent je morele principes aan de kant te schuiven voor zelfverrijking op allerlei gebied, heeft de vrijmetselarij in wezen niets concreets te bieden. Het streelt wellicht het ego om lid te zijn van zo'n organisatie en samen intellectueel van gedachten te wisselen, maar is dat nu juist niet hetgeen wat de vrijmetselaar zou moeten willen voorkomen? Daarmee kan je je ook afvragen of de filosofie eigenlijk zijn doel niet mist, aangezien de aard van de organisatie elitair is, en daardoor voor een elitaire mindset kan zorgen in plaats van de mindset van een dienaar van zijn naasten.
Verder zou ik willen stellen dat de loge een grote rol heeft gespeeld in gebeurtenissen van het verleden maar dat dit niet is opgehouden. We vinden de vrijmetselarijfilosofie (en die van vele andere genootschappen) in de kern van de Amerikaanse buitenland politiek in het streven om 'freedom and liberty and democracy' te brengen aan de wereld. Je kunt je echter afvragen of die woorden wel betekenen wat wij er normaal gesproken onder verstaan, en of de strategien die gebruikt worden voor het bereiken van die doelen wel acceptabel is. En daarmee of vrijmetselarij in de kern wel zuivere koffie is of niet.
[..]
Ja, ik ben christen.
Als je je als vrijmetselaar schuldig maakt aan crimineel gedrag word je de loge uitgegooid.quote:Op woensdag 13 juni 2012 11:54 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Ja, het probleem is dus alleen dat je een eed van trouw zweert aan de loge en haar leden. Dat is niet het geval bij een kerk of de islam voor zover ik weet, waarbij God centraal staat. Als gelovige ben je daarom niet verplicht om een afvallige de hand op te houden. Hetzelfde geldt voor andere organisaties, doorgaans worden nationale wetten en morele principes nog steeds als hoger gezien dan de organisatie en leden worden niet automatisch gespaard. Als vrijmetselaar ben je verplicht je broeder metselaars te beschermen en ook te bevoordelen. Dat maakt je in wezen wat mij betreft medeplichtig zodra je op de hoogte bent van het een of ander. Je werkt daardoor jezelf wat mij betreft moreel gezien in de nesten. Je kan je afvragen waarom een organisatie die broederschap en dat soort dingen als banner ophoudt, eigenlijk geen duidelijk kader geeft van wat die broederschap inhoudt en zich onderwerpt aan dat kader. Je kan je afvragen waarom een dergelijke organisatie door haar structuur bescherming biedt aan allerhande crimineel gedrag. Dat zegt wat mij betreft iets over de aard van die organisatie (en ja dat geldt ook voor kerken en andere geloven, zoals de katholieke kerk die pedofielen beschermt wat mij betreft iets zegt over die kerk). Het verschil is dus alleen dat ook al maak je jezelf nergens schuldig aan, in wezen word je lid van een organisatie waarin immoraliteit en criminaliteit bij prominente leden aanwezig is. Plus betaal je er een boel geld voor, en wat krijg je er voor terug? Indien je zelf niet bereid bent je morele principes aan de kant te schuiven voor zelfverrijking op allerlei gebied, heeft de vrijmetselarij in wezen niets concreets te bieden. Het streelt wellicht het ego om lid te zijn van zo'n organisatie en samen intellectueel van gedachten te wisselen, maar is dat nu juist niet hetgeen wat de vrijmetselaar zou moeten willen voorkomen? Daarmee kan je je ook afvragen of de filosofie eigenlijk zijn doel niet mist, aangezien de aard van de organisatie elitair is, en daardoor voor een elitaire mindset kan zorgen in plaats van de mindset van een dienaar van zijn naasten.
Verder zou ik willen stellen dat de loge een grote rol heeft gespeeld in gebeurtenissen van het verleden maar dat dit niet is opgehouden. We vinden de vrijmetselarijfilosofie (en die van vele andere genootschappen) in de kern van de Amerikaanse buitenland politiek in het streven om 'freedom and liberty and democracy' te brengen aan de wereld. Je kunt je echter afvragen of die woorden wel betekenen wat wij er normaal gesproken onder verstaan, en of de strategien die gebruikt worden voor het bereiken van die doelen wel acceptabel is. En daarmee of vrijmetselarij in de kern wel zuivere koffie is of niet.
[..]
Ja, ik ben christen.
koekkoek!quote:Op maandag 11 juni 2012 16:23 schreef Gedoetje het volgende:
[..]
Ja, ik had toen o.a. bloedverlies tijdens de zwangerschap en dat was direct weg, maar ook psychische problemen. Mijn vader had toen hartritmestoornissen. Hij heeft er zelf geen afstand van genomen, want hij gelooft niet. Dat kon je daar voor je hele familie doen en het was wel over.
Opmerkelijk dat in de eeds die men zweert moord en doodslag voortkomt dan.quote:Op woensdag 13 juni 2012 16:34 schreef MetalIsAwesome het volgende:
[..]
Als je je als vrijmetselaar schuldig maakt aan crimineel gedrag word je de loge uitgegooid.
Voor de duidelijkheid: mijn intentie is niet om mensen over 1 kam te scheren. Ik adresseer me aan jou en bekijk de vrijmetselarij als geheel, maar daarmee scheer ik niet allen over 1 kam. Het grootste deel aan vrijmetselaars is waarschijnlijk net als jij slechts zijn weg aan het zoeken in het leven en denkt daar in dit genootschap met wat men ervan begrepen heeft een stap vooruit mee te maken. Je vraagt echter waarom NIET vrijmetselaar. En dan zijn mijn argumenten denk ik steekhoudend.quote:Op woensdag 13 juni 2012 15:54 schreef RuneNL het volgende:
[..]
Een 'zuiver'collectief bestaat niet, we hebben het hier over mensen met belangen. Niet ieder mens stelt andermans belangen voor zijn eigen. Sterker nog, als jij je slecht voelt bij een goede daad verichten is de kans dat je het uiteindelijk niet doet.
De wereld is grijs, niet zwart wit. Goed en kwaad zijn mythologische opvattingen voor mythologische wezens. Vanuit een grijs perspectief is goed ten behoeve van andere en kwaad ten kosten. De groter de kosten de groter het kwaad.
'De een zegt terrorist en de ander zeg vrijheidsstrijder'.
Ik begrijp je zorgen volledig en geef je geen ongelijk, waar ik het niet mee eens ben is het over een kamp scheren van een collectief mensen. Want als we het zo gaan doen is een groep mensen vaker fout dan goed en kan goedheid alleen voortkomen uit individualisme. Alleen sta je niet zo sterk, al ben je nog zo slim, rijk, lief/goed en geliefd. Daarom trekken mensen met dezelfde ideologie naar elkaar toe.
Ik denk dat de meeste mensen niet bewust zijn van wat er aan de top afspeelt. Het interesseert niet of men is naief.quote:De keuze om onze gelijken te kiezen is een luxe van deze tijd en is op zichzelf iets dat we moeten koesteren.
Wat een bepaalde groep besluit te doen vanuit de top betekend niet dat iedereen daar achter staat.
Er worden bijvoorbeeld een hoop mensen vermoord die van homofiele aard zijn, daar kunnen zij niks aan doen, maar toch worden ze dood geschopt, omdat mensen denk dat 'god' dat wil. De kerk doet geen ruk, sterker nog, gebruikt zijn recht om de VN tegen te houden hier een stokje voor te steken.
Ik sluit af met wat een new-age hippie, die bij de politie ging, zei; "Ja, veel mensen vinden de politie klootzakken, dus als ik er bij ga is het al een klootzak minder. Als alle coole mensen dat doen dan word de politie ook vanzelf cool."
Opmerkelijk dat in de bijbel staat dat je moet stenigen en spijswetten navolgen en dat zoveel christenen dat niet doen. Jij doet hetzelfde, je legt mij uit dat je door die genade de wet niet meer volledig hoeft na te volgen, en dan ga je het zo draaien dat je de spijswetten niet meer hoeft na te volgen, terwijl dat nergens in de bijbel staat. Dit is gewoon een beetje een belediging voor God, dat je gewoon doet wat je wilt met zijn heilige woord.quote:Op woensdag 13 juni 2012 21:48 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Opmerkelijk dat in de eeds die men zweert moord en doodslag voortkomt dan.
Je bent offtopic. Daarbij niet nauwkeurig in je verwoording van wat ik geloof of heb gezegd. Als je me iets te melden of vragen hebt stuur me maar een berichtje.quote:Op woensdag 13 juni 2012 23:55 schreef MetalIsAwesome het volgende:
[..]
Opmerkelijk dat in de bijbel staat dat je moet stenigen en spijswetten navolgen en dat zoveel christenen dat niet doen. Jij doet hetzelfde, je legt mij uit dat je door die genade de wet niet meer volledig hoeft na te volgen, en dan ga je het zo draaien dat je de spijswetten niet meer hoeft na te volgen, terwijl dat nergens in de bijbel staat. Dit is gewoon een beetje een belediging voor God, dat je gewoon doet wat je wilt met zijn heilige woord.
Ik ben hartstikke ontopic, maar jij begrijpt mijn denkverbanden niet. Ik heb het over dat jij dat letterlijk neemt, van die vrijmetselaarseed, terwijl dit puur symbolisch is bedoeld. Het is iets dat stamt uit vroegere tijden toen de kerk je kon ombrengen. Om dat nu nog letterlijk te nemen, waarvan ik aanneem dat jij dat doet, is idioot. Dit neem je hier voor het gemak letterlijk,maar je eigen geloof vat je hier en daar symbolisch op of zie je als dat het niet meer hoeft. Dát is het verband. Wat jij verder gelooft is zover mij duidelijk dat de 10 geboden volledig nageleefd moeten worden, maar dat je allerlei andere dingen zoals spijswetten kunt schrappen terwijl dat verder nergens in de bijbel staat dat je dat mag doen.quote:Op donderdag 14 juni 2012 00:13 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Je bent offtopic. Daarbij niet nauwkeurig in je verwoording van wat ik geloof of heb gezegd. Als je me iets te melden of vragen hebt stuur me maar een berichtje.
Het topic gaat niet over mijn geloof of denkbeelden, de bijbel, gods wetten, enzovoorts. Het is niet nodig om die in dit topic erbij te betrekken.quote:Op donderdag 14 juni 2012 00:21 schreef MetalIsAwesome het volgende:
[..]
Ik ben hartstikke ontopic, maar jij begrijpt mijn denkverbanden niet. Ik heb het over dat jij dat letterlijk neemt, van die vrijmetselaarseed, terwijl dit puur symbolisch is bedoeld. Het is iets dat stamt uit vroegere tijden toen de kerk je kon ombrengen. Om dat nu nog letterlijk te nemen, waarvan ik aanneem dat jij dat doet, is idioot. Dit neem je hier voor het gemak letterlijk,maar je eigen geloof vat je hier en daar symbolisch op of zie je als dat het niet meer hoeft. Dát is het verband. Wat jij verder gelooft is zover mij duidelijk dat de 10 geboden volledig nageleefd moeten worden, maar dat je allerlei andere dingen zoals spijswetten kunt schrappen terwijl dat verder nergens in de bijbel staat dat je dat mag doen.
Heb je daar ook overtuigend bewijs voor? Of zijn dit speculatieve claims?quote:Op donderdag 14 juni 2012 01:23 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Het topic gaat niet over mijn geloof of denkbeelden.
Ik neem die eeds wel degelijk serieus omdat lang voordat er een kerk was al mensen omgebracht werden wegens het uit de school klappen en geheimen naar buiten brengen bij het soort genootschappen waar de vrijmetselarij op gebaseerd is.
Verder is het niet verenigbaar met de bewezen criminele activiteiten die in hoge echelons afspelen.
Ik heb mijn post aangepast, voor de duidelijkheid.quote:Op donderdag 14 juni 2012 01:26 schreef MetalIsAwesome het volgende:
[..]
Heb je daar ook overtuigend bewijs voor? Of zijn dit speculatieve claims?
Je weet ook dat Morgan zelf nooit in de hoogste graden heeft gezeten en dat dus niet kon weten omdat hij ook afgewezen werd bij de vrijmetselarij? Je gebruikt de individiuele daden van ontspoorde vrijmetselaars die hem waarschijnlijk omgebracht hebben om de hele organisatie over een kam te scheren?quote:Op donderdag 14 juni 2012 01:30 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Ik heb mijn post aangepast, voor de duidelijkheid.
2 bekende gevallen zijn Morgan en Calvi.
En daar kun je natuurlijk tegenbewijs voor vinden, dus bepaal zelf wat je gelooft. Het is niet mijn taak noch wens om jou van wat dan ook te overtuigen, in tegendeel, denk zelf na.
De hogere echelons zijn uiteraard vele politici wereldwijd maar met name de VS, oorlogscriminelen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |