Zo nog minder huizen erbij in de komende jaren dat zal de de hoge prijzen dus echt niet veel doen dalen. De kwanitatieve tekorten op de woningmarkt zullen dus niet opgelost gaan worden.quote:Veel gemeenten willen minder sociale woningen
DEN HAAG - Meer dan driekwart van de gemeenten overweegt minder sociale huur- en koopwoningen te laten bouwen.
De belangrijkste redenen zijn dat de woningcorporaties minder geld hebben om te investeren en gemeentelijke grondbedrijven in financiële problemen verkeren. Ook voelden de gemeente zich belemmerd door veranderende regelgeving.
Dat blijkt uit een onderzoek onder zo'n 40 gemeenten van accountants- en onderzoeksbureau Deloitte, dat donderdag is gepubliceerd.
Het kabinet heeft tot 2015 een nieuwbouwproductie gepland van 67.000 woningen tot 2015. Volgens Frank ten Have van Deloitte komt dat aantal nu onder druk te staan . ''De helft van alle nieuwbouwwoningen was in 2010 immers nog sociale woningbouw.''
Economische omstandigheden
Door de moeilijke economische omstandigheden hebben gemeenten en corporaties moeite de 'verborgen kosten' per sociale huurwoning op te brengen.
Het gaat om de lagere grondprijs die gemeenten bij sociale woningen in rekening brengen en de lagere huur die corporaties voor deze huizen kunnen vragen vergeleken met commerciële huurwoningen. Per sociale huurwoning bedragen deze verborgen kosten gemiddeld om 80.000 euro.
Bovendien mogen corporaties volgens EU-regels alleen nog maar sociale huurwoningen bouwen voor huishoudens met een inkomen tot 33.000 euro per jaar.
"Ze" willen het liefst de huurder uit hun hok stoken om zo de problemen uit te stellen.quote:Op woensdag 6 juni 2012 16:15 schreef LXIV het volgende:
Het probleem is dat het niet meer financierbaar is.
Ik heb het al eens vaker gezegd en ik zeg het nogmaals:quote:Op woensdag 6 juni 2012 16:15 schreef LXIV het volgende:
Hoorde net op BNR dat Zuid-Holland de bouw van 40.000 woningen gaat annuleren. "Om de prijzen op te drijven en de markt op gang te helpen".
Het probleem is echter helemaal niet dat er geen vraag is naar woningen in Zuid-Holland. Het probleem is dat het niet meer financierbaar is. Door de prijzen expres op te drijven worden deze woningen nog minder financierbaar (en de markt dus nog doder)
QFT.quote:Op woensdag 6 juni 2012 16:27 schreef LXIV het volgende:
Ik denk dan ook echt dat tussen de mensen die dit besluiten er een hoop zitten die willen cashen op de woningmarkt. Anders neem je niet zulke kromme besluiten, dat kan enkel vanuit eigenbelang. Voor de maatschappij als geheel is zoiets enkel nadelig.
Precies, de prijzen dalen vooral omdat er gewoon (terecht) veel minder ruimte is voor mensen om te lenen. Kunstmatig de prijzen opdrijven is alleen maar het mes op de keel zetten van potentiële kopersquote:Op woensdag 6 juni 2012 16:15 schreef LXIV het volgende:
Hoorde net op BNR dat Zuid-Holland de bouw van 40.000 woningen gaat annuleren. "Om de prijzen op te drijven en de markt op gang te helpen".
Het probleem is echter helemaal niet dat er geen vraag is naar woningen in Zuid-Holland. Het probleem is dat het niet meer financierbaar is. Door de prijzen expres op te drijven worden deze woningen nog minder financierbaar (en de markt dus nog doder)
quote:Op woensdag 6 juni 2012 20:56 schreef Arnold_fan het volgende:
Er is geen markt voor bouwkavels, elk kavel verkleint het totale leefgenot van Nederland. Er is al teveel land volgebouwd. Bouw maar een paar flats waar mensen kunnen wonen, dat hoeft zeker niet een vrijstaand huis te zijn.
afgunst of wanhoopquote:Op woensdag 6 juni 2012 22:38 schreef ComplexConjugate het volgende:
Ooh ja.... dat is waar ook.... alles is afgunst![]()
Vandaar dat huurders ook extra aangepakt moeten worden... immers ze betalen te weinig terwijl leenkneusjes de hoofdprijs betalen tijdens de deflatie van huizenprijzen
oh my godquote:Op woensdag 6 juni 2012 16:15 schreef LXIV het volgende:
Hoorde net op BNR dat Zuid-Holland de bouw van 40.000 woningen gaat annuleren. "Om de prijzen op te drijven en de markt op gang te helpen".
Maar wel helemaal waar, je kunt niet het hele land volbouwen, dan blijft er geen mooi stuk groen over voor de anderen. Je zou wel in bijvoorbeeld Groningen meer vrije kavels kunnen verkopen voor een lagere prijs, maar daar wil niemand wonen.quote:
Het hele land volbouwen, doe niet zo dramatisch. 1% is genoeg. En lege weilanden zijn geen "mooi groen". Als het je dan toch om ruimte te doen is, ga dan klagen tegen de huizen die percelen van enkele hectares hebben! Stel een maximum in van 200 vierkante meter per huis, dat helpt! Want op die enkele hectares kan je heel veel normale huizen kwijt.quote:Op donderdag 7 juni 2012 07:30 schreef Arnold_fan het volgende:
[..]
Maar wel helemaal waar, je kunt niet het hele land volbouwen, dan blijft er geen mooi stuk groen over voor de anderen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |