Er is 1 organisatie in Nederland die dat regelt: http://europdonor.nl/. Je kan je daar aanmelden door een formulier in te vullen. Als je je aanmeldt bellen ze je op om je aanmelding te bespreken en je gegevens te verifiëren. Vervolgens vul je een utigebriedere lijst in en sta je en een aantal buisjes bloed af. Je komt dat in de internationale databank met je weefseltypering. Alle ziekenhuizen kunnen daarin zoeken naar een geschikte donor voor hun patiënten.quote:Op dinsdag 3 juli 2012 22:20 schreef boyv het volgende:
Ik vind die stamceldonatie nogal dubieus.
Wie regelt dat? En waar gaat dat heen dan?
Dat heeft ook de voorkeur van de ziekenhuizen, maar als je al ziek bent, kunnen je eigen stamcellen niet altijd meer afgenomen worden. Ook is er niet altijd familie beschikbaar.quote:Stamceltransplantatie is iets wat zo ontzettend nauwkeurig luistert dat men het liefst eigen stamcellen afneemt om die later weer in te brengen, of desnoods transplantatie van een familielid. Ik ben niet bekend met het doneren van stamcellen die vervolgens in eenzelfde soort traject komt als bij de bloedbank. Er is bij lange na niet zoveel vraag naar en de vraag is heel specifiek.
Er zijn 2 manieren om stamcellen af te nemen: uit bloed en via beenmerg onder narcose. Beide hebben hun voor- en nadelen. En tuurlijk lijkt het me niet prettig om onder narcose te moeten, maar als ik daar iemadn mee kan helpen,doe ik het graag.quote:Is het niet zo iets dat je je aanmeldt, getest wordt en vervolgens opgeroepen kunt worden als iemand in nood zit en jij geschikt bent voor donatie?
edit: ja dus
Je hebt kans dat de afname dan niet uit bloed gaat maar via een punctie in het beenmerg, dus in je bot, waarschijnlijk ergens in je heup (bekken). Mij niet gezien
Het is een vraag op de lijst, maar ik weet niet of je wel of niet mag doneren als je de laatste maanden acupunctuur hebt gehad. De donorlijn is geloof ik nog open, dus die kan je ook nog bellen.quote:Op donderdag 5 juli 2012 19:35 schreef douche-eendje het volgende:
Hoe zit het met doneren en acupunctuur? Iemand enig idee?
Ik heb nog geen oproep gehad, maar wel acupunctuur nu 2x. Wel met steriele wegwerpnaalden.quote:Op donderdag 5 juli 2012 19:36 schreef Hawaii_Tim het volgende:
[..]
Het is een vraag op de lijst, maar ik weet niet of je wel of niet mag doneren als je de laatste maanden acupunctuur hebt gehad. De donorlijn is geloof ik nog open, dus die kan je ook nog bellen.
Oke weer wat geleerdquote:Op woensdag 4 juli 2012 09:41 schreef angelfish het volgende:
Een uitgebreidere reactie dan gister, omdat ik nu achter een computer zit en gister mobiel zat te klooien.
[..]
Er is 1 organisatie in Nederland die dat regelt: http://europdonor.nl/. Je kan je daar aanmelden door een formulier in te vullen. Als je je aanmeldt bellen ze je op om je aanmelding te bespreken en je gegevens te verifiëren. Vervolgens vul je een utigebriedere lijst in en sta je en een aantal buisjes bloed af. Je komt dat in de internationale databank met je weefseltypering. Alle ziekenhuizen kunnen daarin zoeken naar een geschikte donor voor hun patiënten.
[..]
Dat heeft ook de voorkeur van de ziekenhuizen, maar als je al ziek bent, kunnen je eigen stamcellen niet altijd meer afgenomen worden. Ook is er niet altijd familie beschikbaar.
Door de weefseltypering en de wereldwijde databank waarin dit geregistreerd staat, kunnen donor en patiënt dus gematched worden. Op het moment dat er een match is, worden er meer tests gedaan om te zien of je echt bij elkaar past. Die tests zijn duur, vandaar dat ze pas gedaan worden op het moment dat er al een grove match is. Je doneert dus pas als alle tests goed afgerond zijn en er iemand is die jouw stamcellen nodig heeft.
[..]
Er zijn 2 manieren om stamcellen af te nemen: uit bloed en via beenmerg onder narcose. Beide hebben hun voor- en nadelen. En tuurlijk lijkt het me niet prettig om onder narcose te moeten, maar als ik daar iemadn mee kan helpen,doe ik het graag.
Idd, had ik ook twee jaar geleden.quote:Op donderdag 5 juli 2012 22:27 schreef wyccie het volgende:
Je mag inderdaad doneren na acupunctuur als er steriele wegwerpnaalden zijn gebruikt.
Haha idem hoor, maar je weet het maar nooit met Sanquinquote:Op vrijdag 6 juli 2012 08:56 schreef PurePoisonPerfume het volgende:
[..]
Edit: ik zou geloof ik sowieso niet naar een acupuncturist gaan die geen steriele wegwerpnaalden gebruikt.![]()
Wees welkomquote:Op vrijdag 6 juli 2012 16:47 schreef IShotTheMaid. het volgende:
Ik heb mij gisteren aangemeld, ben heel erg benieuwd. Ga even deze topics doorlezen
Gevonden: Willie Heufkens scoorde in september 2010 haar 500e, dat was toen een Europees record. Ze was toen ook 67, dus ze zullen zo'n beetje op hetzelfde aantal eindigen op hun 70equote:Op maandag 9 juli 2012 14:58 schreef Mark het volgende:
Volgens mij was er vorig jaar een mevrouw in Nijmegen die ook zoiets scoorde, is in een oud topic nog wel terug te lezen, denk ik.
voor plasma blijkbaar niet, dat wordt ook redelijk snel weer aangevuld aangezien het alleen vocht en eiwitten zijn: http://www.sanquin.nl/blo(...)t/bloedplasma-geven/quote:Op maandag 9 juli 2012 15:08 schreef computergirl het volgende:
ook plasma donor dus, die man uit Amsterdam doneert elke 2 wekenDat is hartstikke vaak toch?
Nee hoor, 14 dagenquote:
Ik mag tochquote:Op vrijdag 6 juli 2012 09:31 schreef KapiteinGasthof het volgende:
Ik ben goedgekeurdNu nog even opbellen dat ik net geopereerd ben en mijn eerste oproep dus niet kan komen
Vijf minuten mijn harige bovenlip, schavuit. Maar ik heb 'm afgemaakt.quote:Op woensdag 11 juli 2012 19:17 schreef barry_b het volgende:
Wanneer u 5 minuutjes tijd heeft, zou u dan de onderstaande enquête willen invullen
ten behoeve van mijn studie? Alvast bedankt.
www.thesistools.com/web/?id=283880
beetje stomme vraag over de vrije tijd. iedereen heeft 20 uur vrije tijd als je het weekend meerekent.quote:Op woensdag 11 juli 2012 19:17 schreef barry_b het volgende:
Wanneer u 5 minuutjes tijd heeft, zou u dan de onderstaande enquête willen invullen
ten behoeve van mijn studie? Alvast bedankt.
www.thesistools.com/web/?id=283880
quote:Op woensdag 11 juli 2012 11:55 schreef Mark het volgende:
Raar, volgens mij gaat het om de gebruikte methode / apparatuur, niet om de locatie
quote:Op woensdag 11 juli 2012 18:17 schreef wyccie het volgende:
Inderdaad, of het om een starre of flexibele scoop gaat ivm met sterilisatie van het instrument.
Misschien begrijp ik het helemaal verkeerd, maar ze hebben letterlijk gezegd dat omdat de operatie aan mijn linkerarm was ik alleen bloed mag geven vanaf mijn rechterarm. Mijn linkerbloed zal wel niet meer goed zijnquote:Op woensdag 11 juli 2012 18:21 schreef Mark het volgende:
Ja, dat dacht ik dus ook. Zou het bij de volgende donatie nog maar eens goed navragen
Nee, want:quote:Op woensdag 11 juli 2012 19:17 schreef barry_b het volgende:
Wanneer u 5 minuutjes tijd heeft, zou u dan de onderstaande enquête willen invullen
ten behoeve van mijn studie? Alvast bedankt.
www.thesistools.com/web/?id=283880
Zeg dan gewoon hoe lang het echt duurt. En geef een reden, wat is je onderzoeksdoel. Als ik daar wat in zie en je zegt gewoon dat het een kwartier duurt is dat geen probleem. Maar een linkdump en die onzin van 5 minuten dan doen ze het wel daar kots ik opquote:Op woensdag 11 juli 2012 19:46 schreef Leintjeuh het volgende:
[..]
Vijf minuten mijn harige bovenlip, schavuit. Maar ik heb 'm afgemaakt.
Ja gek dat ze je dan lastig blijven vallen he, je moet malaria ook behandelen en niet naar de bloedbank blijven gaanquote:Op donderdag 12 juli 2012 00:25 schreef Rob_La_Chouffe het volgende:
Administratie daar blijft echt stront. Voor de 6e keer werd mij gevraagd of er al eens een buis afgenomen was voor de malariatest (afgelopen zomer gehad). Dus heb weer vriendelijk geantwoord dat dit al 4x gebeurd is en dat die test positief was...
Ah dat is duidelijker, sorry was niet slecht bedoeldquote:Op donderdag 12 juli 2012 00:32 schreef Rob_La_Chouffe het volgende:
Malaria heb ik toen in Ghana medicijnen tegen gehad. Bovendien blijf je altijd drager van de ziekte en is daar verder geen behandeling tegen. Ik mag ook gewoon bloed geven, of in ieder geval plasma geven, want dat doe ik eigenlijk ongeveer sinds het begin. Weet niet zeker of ik normaal bloed mag geven.
Bij 5 had je je eerste pelikaan moeten kunnen scoren:quote:Op donderdag 12 juli 2012 00:41 schreef Rob_La_Chouffe het volgende:
Oh zo ving ik het ook niet op hoor, maar ik dacht ik geef wel even wat extra toelichting.
Ben wel een beetje teleurgesteld: heb toch al 2x gewoon bloed gegeven en een keer of 6 plasma denk ik, maar geen pluche pelikaan gekregen
Of krijg je die pas bij 10?
Als je levenslang drager blijft zoals jij zegt lijkt het mij van niet. Malaria zit in de rode bloedcellen, dus de rest mag je wel gewoon geven denk ik (trombo's, plasma..).quote:Op donderdag 12 juli 2012 00:32 schreef Rob_La_Chouffe het volgende:
Malaria heb ik toen in Ghana medicijnen tegen gehad. Bovendien blijf je altijd drager van de ziekte en is daar verder geen behandeling tegen. Ik mag ook gewoon bloed geven, of in ieder geval plasma geven, want dat doe ik eigenlijk ongeveer sinds het begin. Weet niet zeker of ik normaal bloed mag geven.
Staat in de OP.quote:Op woensdag 18 juli 2012 23:05 schreef 3M1N3M het volgende:
Ik vind trouwens de druppelhouder wel mooi..(Die ring)
Alleen vanaf welke leeftijd mag je bloed doneren?
Eigenlijk klopt het ook niet wat er in de OP staat. Als homo zou je best bloed mogen geven.quote:Op woensdag 18 juli 2012 23:02 schreef 3M1N3M het volgende:
Is dat een grap in de OP? Hoezo zou je geen bloed mogen geven als homo?
Dat zit toch niet in je bloed?
Of ben ik nu dom/blond aan het doen?
Die druppelvanger is geen ring, dat heb je wel door?quote:Op woensdag 18 juli 2012 23:05 schreef 3M1N3M het volgende:
Ik vind trouwens de druppelhouder wel mooi..(Die ring)
quote:Op woensdag 18 juli 2012 23:19 schreef Erasmo het volgende:
Eigenlijk klopt het ook niet wat er in de OP staat. Als homo zou je best bloed mogen kunnen geven.
oh, grapje>> het leek op een ringquote:Op woensdag 18 juli 2012 23:19 schreef wyccie het volgende:
[..]
Die druppelvanger is geen ring, dat heb je wel door?
Dat is zo'n ding voor om de hals van een fles wijn.
[..]
Nee je mag best bloed geven zijnde homo, mits je geen seksueel contact hebt met andere mannen, want dan behoor je tot een risicogroep. Eigenlijk ook wel raar dat hun wel in de OP staan maar cokesnuivers en hoerenlopers niet want daar geldt het ook voor.quote:Op woensdag 18 juli 2012 23:19 schreef wyccie het volgende:
[..]
Die druppelvanger is geen ring, dat heb je wel door?
Dat is zo'n ding voor om de hals van een fles wijn.
[..]
Oh ja, in dat opzicht heb je helemaal gelijk!quote:Op woensdag 18 juli 2012 23:22 schreef Erasmo het volgende:
Nee je mag best bloed geven zijnde homo, mits je geen seksueel contact hebt met andere mannen, want dan behoor je tot een risicogroep. Eigenlijk ook wel raar dat hun wel in de OP staan maar cokesnuivers en hoerenlopers niet want daar geld het ook voor.
Op zijn minst zouden de laatste 2 smoezen gefuseerd kunnen worden maar imho kan de hele OP wel een update gebruiken.quote:Op woensdag 18 juli 2012 23:23 schreef wyccie het volgende:
[..]
Oh ja, in dat opzicht heb je helemaal gelijk!
Tijd om de OP te veranderen dus?
Gaan we weer.. Discussie wordt zo ongeveer in ieder topic gevoerd.. Het is een risicogroep en wordt daarom uitgesloten. Daar kun je het niet mee eens zijn, maar dit is het huidige beleid.quote:Op woensdag 18 juli 2012 23:22 schreef Erasmo het volgende:
[..]
Nee je mag best bloed geven zijnde homo, mits je geen seksueel contact hebt met andere mannen, want dan behoor je tot een risicogroep. Eigenlijk ook wel raar dat hun wel in de OP staan maar cokesnuivers en hoerenlopers niet want daar geldt het ook voor.
Waar staat dat ik het er niet eens mee ben?quote:Op woensdag 18 juli 2012 23:35 schreef the85mc het volgende:
[..]
Gaan we weer.. Discussie wordt zo ongeveer in ieder topic gevoerd.. Het is een risicogroep en wordt daarom uitgesloten. Daar kun je het niet mee eens zijn, maar dit is het huidige beleid.
Ik zou ook gaan bloed geven maar tijdje ervoor heb ik eens paar x drugs gedaan (coke), er werd in de begeleidende brief naar gevraagd en heb dit ook gewoon verteld destijds. Ik werd geweigerd voor een x periode vanwege deze reden. Sowieso is het bloed geven van de baan want ik kom te vaak in malariagebieden.quote:Op woensdag 18 juli 2012 23:22 schreef Erasmo het volgende:
[..]
Nee je mag best bloed geven zijnde homo, mits je geen seksueel contact hebt met andere mannen, want dan behoor je tot een risicogroep. Eigenlijk ook wel raar dat hun wel in de OP staan maar cokesnuivers en hoerenlopers niet want daar geldt het ook voor.
Eigenlijk hoort hier te staan: praktiserend homo. Het gaat immers om de sex, niet om de gevoelens.quote:Op donderdag 19 juli 2012 09:41 schreef Deetch het volgende:
Hieronder staat de OP uit de wiki. Als iemand die bij het volgende topic er even op gooit?
http://wiki.fok.nl/index.php/OP/Bloed_geven
ben je homo, dan is je bloed nooit welkom.
Het gaat volgens mij alleen over seksuele man-man contacten. Dus het is ook van toepassing op heterofiele gevangenen, mariniers en priesters.quote:Op donderdag 19 juli 2012 09:48 schreef Mark het volgende:
[..]
Eigenlijk hoort hier te staan: praktiserend homo. Het gaat immers om de sex, niet om de gevoelens.
Toch?
dan moet je de enquete van die student even invullenquote:Op donderdag 19 juli 2012 09:55 schreef controlaltdelete het volgende:
Trouwens Sanquin verdient wel aan het bloed, daar was even gelee zelfs een aflevering aan geweid van de Rekenkamer. Sowieso alleen al de extreme salarissen die worden betaald aan het bestuur zet ik al mijn vraagtekens bij.
En omdat Sanquin eraan verdient, werkt het geven van bloed ineens niet meer ofzo? Vind ik zo'n bullshit reden om evt. niet te geven (gaat in dit geval niet over jou!). Al verdient Sanquin aan elke donatie van mij een miljoen, ik red er nog steeds levens mee hoor!quote:Op donderdag 19 juli 2012 09:55 schreef controlaltdelete het volgende:
Trouwens Sanquin verdient wel aan het bloed, daar was even gelee zelfs een aflevering aan geweid van de Rekenkamer. Sowieso alleen al de extreme salarissen die worden betaald aan het bestuur zet ik al mijn vraagtekens bij.
In dat geval zou ik toch een percentage gaan bedingenquote:Op donderdag 19 juli 2012 10:40 schreef BrainTeaser het volgende:
Al verdient Sanquin aan elke donatie van mij een miljoen, ik red er nog steeds levens mee hoor!
Haha, uiteraard! Voor dat bedrag begin ik m'n eigen bloedbank maar denk!quote:Op donderdag 19 juli 2012 10:51 schreef Mark het volgende:
[..]
In dat geval zou ik toch een percentage gaan bedingen
Ik vind het toch bedenkelijk hoor. Ik vind niet dat hier aan verdient moet worden of dat bobo's bij SQ vet betaald moeten worden terwijl SQ roept dat ze geen winstgevende organisatie zijn. SQ verkoopt de zakjes bloed door voor ruim ¤ 200 aan ziekenhuizen. Bloedgeld werd het na die uizending genoemd.quote:Op donderdag 19 juli 2012 10:40 schreef BrainTeaser het volgende:
[..]
En omdat Sanquin eraan verdient, werkt het geven van bloed ineens niet meer ofzo? Vind ik zo'n bullshit reden om evt. niet te geven (gaat in dit geval niet over jou!). Al verdient Sanquin aan elke donatie van mij een miljoen, ik red er nog steeds levens mee hoor!
Of je het met zulke bedragen eens bent, is natuurlijk een heel ander verhaal inderdaad!quote:Op donderdag 19 juli 2012 10:56 schreef controlaltdelete het volgende:
[..]
Ik vind het toch bedenkelijk hoor. Ik vind niet dat hier aan verdient moet worden of dat bobo's bij SQ vet betaald moeten worden terwijl SQ roept dat ze geen winstgevende organisatie zijn. SQ verkoopt de zakjes bloed door voor ruim ¤ 200 aan ziekenhuizen. Bloedgeld werd het na die uizending genoemd.
Ook al zou ik niet geweigerd zijn door SQ vanwege eerder genoemde redenen dan zou ik zelf geweigerd hebben vanwege deze praktijken en met mij vele anderen. Dit kwam mede door de uitzending de RK, dit heeft SQ heel wat donoren gekost. Ze buiten hun monopoliepositie uit. Het zegt toch genoeg dat bloed afkomstig van SQ een stuk duurder is dan bloed afkomstig uit DL of Belgie? SQ blijkt dus stiekum toch een winstgevende org te zijn die flink geld verdient aan jouw bloed die jij belangeloos doneert. Elke halve liter bloed wordt voor ruim ¤ 200 verkocht, ik vind het nogal wat.quote:Op donderdag 19 juli 2012 11:01 schreef BrainTeaser het volgende:
[..]
Of je het met zulke bedragen eens bent, is natuurlijk een heel ander verhaal inderdaad!
Maar het probleem vind ik, is dat mensen het als excuus gebruiken om maar geen bloed meer te geven, want "dan geef je tenminste een signaal af dat je het er niet mee eens bent!". Ja, en het signaal dat je het prima vindt dat er als gevolg daarvan misschien wel mensen overlijden
Andersom zie ik ook niemand al z'n geld van de bank afhalen "om een signaal af te geven" tegen de idiote bonussen in de bankwereld (terwijl die ook nog eens een behoorlijk aandeel hebben in de crisis van dit moment, maar dat gaat voor nu te ver offtopic..)
Zo'n toevoeging doet me altijd denken aan een mooie uitspraak van Wim Kan:quote:Op donderdag 19 juli 2012 11:17 schreef controlaltdelete het volgende:
[..]
Ook al zou ik niet geweigerd zijn door SQ vanwege eerder genoemde redenen dan zou ik zelf geweigerd hebben vanwege deze praktijken en met mij vele anderen. Dit kwam mede door de uitzending de RK, dit heeft SQ heel wat donoren gekost. Ze buiten hun monopoliepositie uit.
"Het zegt toch genoeg..." weer zo'n heerlijke dooddoener...quote:Het zegt toch genoeg dat bloed afkomstig van SQ een stuk duurder is dan bloed afkomstig uit DL of Belgie?
Ik heb maar één belang aan het doneren van bloed: dat het terecht komt bij mensen die het hard nodig hebben. Als je niet doneert omdat Sanquin er geld aan verdient, spelen er nog veel meer belangen blijkbaar..quote:SQ blijkt dus stiekum toch een winstgevende org te zijn die flink geld verdient aan jouw bloed die jij belangeloos doneert.
Met elke halve liter bloed kan potentieel een mensenleven gered worden, dat vind ik nogal wat!quote:Elke halve liter bloed wordt voor ruim ¤ 200 verkocht, ik vind het nogal wat.
En voordat het bloed verkocht word, is het afgenomen op een afnamelocatie waar de donor door meerdere medewerkers is gezien (baliedame, keuringsarts, donorassistent), is er materiaal gebruikt voor de afname, het bloed getest op overdraagbare ziekten (wat nou niet de meest goedkope tests zijn). En Sanquin doet ook nog eens heel veel aan onderzoekquote:Op donderdag 19 juli 2012 11:17 schreef controlaltdelete het volgende:
[..]
Elke halve liter bloed wordt voor ruim ¤ 200 verkocht, ik vind het nogal wat.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |