abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_112315328


In navolging van eerdere reeksen begint hier de aangiftereeks voor de aangifte inkomstenbelasting/premie volksverzekeringen 2011. Het aangifteprogramma 2011 staat vers op de server van de belastingdienst en iedere Nederlander (nog even afgezien van degene die winst uit onderneming hebben) kan de rekenmachine weer uit de kast halen, de bankafschriften weer op tafel leggen en alle jaaropgaven weer verzamelen. Alles om het te betalen bedrag zo laag mogelijk te houden of het te ontvangen bedrag zo ver mogelijk te verhogen.

Dit is deel 5 van het Belastingaangifte 2011 topic. Je kunt hier al je vragen stellen over je belastingaangifte over het jaar 2011. Is er iets niet duidelijk in het programma? Is er twijfel over het wel of niet opvoeren van posten? Valt een creatieve oplossing wel of niet binnen de regels? Laat het horen en wie weet hebben meer mensen er iets aan.

Met uitzondering van de mensen die opteren voor het vragen van uitstel, moeten miljoenen mensen vóór 1 april 2012 hun aangifte inkomstenbelasting/premie volksverzekeringen doen. In het site-onderdeel Aangifte 2011 vindt u het aangifteprogramma inkomstenbelasting 2011 en informatie over (elektronisch) aangifte doen.

Let op!
Om de elektronische aangifte te kunnen indienen, heb je een DigiD-inlogcode nodig. Mocht je deze van voorgaande jaren nog hebben, kun je die gewoon gebruiken. Heb je er nog geen, kun je de DigiD-inlogcode on line aanvragen. Meer informatie over DigiD vindt je op www.digid.nl en in het site-onderdeel DigiD. Om direct een DigiD-inlogcode aan te vragen, zie www.digid.nl aanvragen.
Ondernemers voor de inkomstenbelasting kunnen geen aangifte doen met het aangifteprogramma die hier te downloaden is. Die kunnen hun aangifte downloaden door op de beveiligde site in te loggen met hun gebruikersnaam en wachtwoord.

Als je een aangiftebrief of -biljet hebt gehad, dan moet je voor 1 april 2012 aangifte inkomstenbelasting/premie volksverzekeringen doen. Ook als je een aangiftebiljet hebt gehad, kun je het aangifteprogramma inkomstenbelasting 2011 gebruiken.

Heb je geen aangiftebrief of -biljet voor 2011 gehad? Maar verwacht je wel dat je meer dan ¤ 14 terugkrijgt? Ook dan kun je aangifte doen met het aangifteprogramma. Je kunt tot en met 31 december 2016 geld terugvragen.

Extra controle
De belastingdienst heeft aangegeven bij de aangifte 2011 extra te gaan controleren op het ingevulde loon. Uit steekproeven is namelijk gebleken dat hier voorgaande jaren nog veel fouten mee worden gemaakt.

Vooraf ingevulde aangifte
Net als vorig jaar kun je gebruik maken van de service van de belastingdienst: de vooraf ingevulde aangifte. Een aantal gegevens die de belastingdienst al heeft, worden alvast voor je ingevuld. Bij het downloaden van het aangifteprogramma krijg je de vraag of je van de service gebruik wilt maken. Net als vorig jaar heeft de belastingdienst de tijd nodig om verschillend gegevens te verzamelen en voor je klaar te zetten. Wil je gebruik maken van de vooraf ingevulde aangifte, moet je net als vorig jaar wachten tot 1 maart 2012. Pas na 1 maart 2012 kun je de vooraf ingevulde aangifte downloaden.

Wanneer krijg je bericht?
Als de aangifte vóór 1 april 2012 bij de belastingdienst binnen is, krijg je doorgaans vóór 1 juli 2012 bericht. Op basis van je aangifte krijgt je dan te horen of je een bedrag moet betalen of dat je een bedrag terug krijgt. Meestal ontvang je eerst een voorlopige aanslag inkomstenbelasting/premie volksverzekeringen over 2011 en eventueel een voorlopige aanslag Zorgverzekeringswet. Daarna (dit kan wel een paar maanden duren) ontvang je de definitieve aanslag over 2011. De belastingdienst beoordeelt aan de hand van de aangifte ook of je al belasting en premie moet betalen over 2012. In dat geval kun je een voorlopige aanslag 2012 ontvangen.

Houdt de belastingdienst rekening met rente?
Ja, je ontvangt rente over het bedrag dat je terug krijgt. Ook brengt de belastingdienst een bedrag aan rente in rekening als je aangifte in een betaling resulteert. De belastingdienst rekent met de zogenaamde heffings- en invorderingsrente. De startdatum voor de berekening is 1 januari 2012 en loopt tot de datum van de (voorlopige) aanslag. De percentages vanaf dat moment zijn tot op heden als volgt:
- vanaf 1 januari 2012: 2,85%
- vanaf 1 april 2012: 2,30%
- vanaf 1 juli 2012: nnb
Voor meer perioden en bijbehorende rentepercentages zie hier.

Aanslaggrens
Je krijgt geld terug als het terug te krijgen bedrag hoger is dan ¤ 14. Je moet betalen als de verschuldigde inkomstenbelasting en premie volksverzekeringen meer dan ¤ 44 hoger is dan het saldo van de voorheffingen en de ontvangen bedragen via een voorlopige aanslag.

Extra
Veranderingen 2011

Ook in 2011 zijn er weer wat dingen veranderd in de aangifte. Hier staan de meest belangrijke veranderingen al vermeld.
Extra aandacht verdient het vervallen van de mogelijkheid om te kiezen voor fiscaal partnerschap. Met ingang van 2011 ben je verplicht fiscaal partner als je aan één van de voorwaarden voldoet. Voldoe je niet aan de voorwaarden, ben je automatisch geen fiscaal partner.
Daarnaast is de grootste wijziging te vinden in de berekening van het belastbaar inkomen van box 3. Tot en met het jaar 2010 werden er twee peildata (1 januari en 31 december) gebruikt om het gemiddelde vermogen te berekenen. Vanaf 2011 geldt er maar één peildatum (1 januari) voor de bepaling van het vermogen.

Studiekosten
In navolging van vorig jaar heeft de belastingdienst het nog makkelijker gemaakt ten aanzien van het berekenen van de aftrekpost studiekosten. Door in het programma te kiezen tussen de onderstaande mogelijkheden, komt er een invulscherm tevoorschijn die van toepassing is.
- studie zonder studiefinanciering over 2011
- studie met studiefinanciering over 2011
- studie met studiefinanciering in vorige jaren
Ook zijn de normbedragen voor de verschillende periodes al ingevuld. Dat scheelt zoeken en rekenen. Meer info kun je hier vinden.
Nu alleen maar hopen dat je alle bonnetjes nog terug kunt vinden. ;)

Tip
Kijk voor een toelichting van een post in het aangifte-programma ook eens in de Help-file door op F1 te drukken, door op het vraagteken te klikken voor de vraag of op de Help-knop onderin beeld te klikken.
Ook heeft de belastingdienst van een aantal onderwerpen toelichtingen die je hier kunt downloaden.

Als laatste willen we nog zeggen: Leuker kunnen we het niet maken, wel makkelijker. :s)

Voorgaande delen
Voorgaande jaren is gebleken dat er veel vragen meerdere malen gesteld worden. Lees daarom ook de voorgaande topics eens door om te kijken of je niet een FAQ hebt. ;)
Hier staat deel 1: Het grote "aangifte inkomstenbelasting 2011 topic" #1
en hier deel 2: Het grote "aangifte inkomstenbelasting 2011 topic" #2
en hier deel 3: Het grote "aangifte inkomstenbelasting 2011 topic" #3
en hier deel 4: Het grote "aangifte inkomstenbelasting 2011 topic" #4
en hier deel 5: Het grote "aangifte inkomstenbelasting 2011 topic" #5
en hier deel 6: Het grote "aangifte inkomstenbelasting 2011 topic" #6

of klik op het pijltje links van de topictitel om naar het vorige topic te gaan.

(Let op: tot en met deel 4 zijn er een aantal links die niet meer werken als gevolg van de nieuwe indeling van de site van de Belastingdienst. Voor zover mogelijk zijn deze hersteld.)

Deze OP vind je hier.
Klik op bewerken, verwerk het vorige deel in de lijst hierboven, selecteer alles, kopieer en plak het in de OP op Fok!
pi_112315442
Ik heb al in februari ofzo aangifte gedaan en heb nog steeds niks gehoord.... kan ik ergens controleren of het wel aangekomen is bij ze ofzo?
pi_112315505
Oeps, foutje in de TT. Moet natuurlijk 2011 zijn. ;) Modje?
pi_112315536
^O^
Ja doei.
  vrijdag 1 juni 2012 @ 18:00:22 #5
356649 MyTiredFeet
Onsamenhangend
pi_112315588
quote:
99s.gif Op vrijdag 1 juni 2012 17:56 schreef Furdinand het volgende:
Ik heb al in februari ofzo aangifte gedaan en heb nog steeds niks gehoord.... kan ik ergens controleren of het wel aangekomen is bij ze ofzo?
Het is nog geen 1 juli! :(
Op woensdag 27 december 2012 schreef robdriessen het volgende:
Als Leo Blokhuis ooit onder een auto terecht komt en gaat hemelen, wil ik MyTiredFeet als nieuwe nationale muziekprofessor.
pi_112315600
Jaaaa voorlopige aanslag binnen! Krijgen zelfs nog 350 extra terug, wat nu in totaal 3000,- word :D
pi_112315619
GEEEEEELD! ik wil je :@
Feyenoord Rotterdam
pi_112315630
quote:
99s.gif Op vrijdag 1 juni 2012 17:56 schreef Furdinand het volgende:
Ik heb al in februari ofzo aangifte gedaan en heb nog steeds niks gehoord.... kan ik ergens controleren of het wel aangekomen is bij ze ofzo?
Als je de bevestiging hebt na het indienen is het aangekomen.
Anders bel je de belastingtelefoon.
Of je wacht nog even, want ze hebben nog een maand.
'And I called your name,
like an addicted to cocaine calls for the stuff he'd rather blame'
pi_112315686
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 juni 2012 18:01 schreef Me_Wesley het volgende:

[..]

Als je de bevestiging hebt na het indienen is het aangekomen.
Anders bel je de belastingtelefoon.
Of je wacht nog even, want ze hebben nog een maand.
Nee hoor, ik kreeg vorig jaar ook een bevestiging en midden juli maar eens gebeld. Was mijn aangifte nooit doorgekomen.
Feyenoord Rotterdam
  † In Memoriam † vrijdag 1 juni 2012 @ 18:10:25 #10
675 just me
oldbie DCLXXV
pi_112315926
Ik heb nog niets gehoord maar wacht rustig af :Y

Mijn vriend en ik hebben op dezelfde dag aangifte gedaan en hij heeft al weken geleden bericht gekregen dat hij niks noppes en nada terug krijgt.
Godmother of Radio 49
And now I think of my life as vintage wine
How fragile we are
pi_112316729
quote:
19s.gif Op vrijdag 1 juni 2012 18:02 schreef Fuszy het volgende:

[..]

Nee hoor, ik kreeg vorig jaar ook een bevestiging en midden juli maar eens gebeld. Was mijn aangifte nooit doorgekomen.
Hmm oke!

Dan kan hij inderdaad het beste even bellen, of een maandje geduld hebben.
'And I called your name,
like an addicted to cocaine calls for the stuff he'd rather blame'
pi_112316981
4 uur verder en nog steeds niks....
  vrijdag 1 juni 2012 @ 21:21:18 #13
19350 gohan16
Inmiddels 26
pi_112323957
Ik zat ook inde stapel van vandaag. Dagtekening 5 juni. Wel een voorlopige aanslag, geen definitieve. Ik dacht dat ze dit jaar probeerde om direct de definitieve te sturen. Maakt verder niet uit. Ik zal m'n geld nu wel snel ontvangen denk ik.
I used to be schizofrenic, but we're okay now.
pi_112324818
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 juni 2012 21:21 schreef gohan16 het volgende:
Ik zat ook inde stapel van vandaag. Dagtekening 5 juni. Wel een voorlopige aanslag, geen definitieve. Ik dacht dat ze dit jaar probeerde om direct de definitieve te sturen. Maakt verder niet uit. Ik zal m'n geld nu wel snel ontvangen denk ik.
Dat was voor een select groepje mensen, waarschijnlijk die waar bijna niks fout kon gaan.
Geen aftrekposten, opgave van loon corresponderend met gegevens van de werkgever, etc.
'And I called your name,
like an addicted to cocaine calls for the stuff he'd rather blame'
pi_112324948
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 juni 2012 18:45 schreef TheOneAndOnly het volgende:
4 uur verder en nog steeds niks....
3 uur verder EN IK HEB OOK NOG NIKS HOLY SHIT wat is hier aan de hand man
Facts don't care about your feelings
  Moderator / Kerstkaart terrorist vrijdag 1 juni 2012 @ 22:52:13 #16
29278 crew  Nizno
Versie 4.4
pi_112328332
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 juni 2012 21:40 schreef Me_Wesley het volgende:

[..]

Dat was voor een select groepje mensen, waarschijnlijk die waar bijna niks fout kon gaan.
Geen aftrekposten, opgave van loon corresponderend met gegevens van de werkgever, etc.
incorrect, mijn vriendin heeft een eigen woning en dus aftrekposten en heeft ook meteen een definitieve gekregen.

De basis waarop die groep is gekozen is mij niet bekend maar het lijkt mij een groep die gewoon min of meer hetzelfde in hadden gevuld als voorgaande jaren.
Op dinsdag 22 februari 2022 22:22 pleurde Nizno zoals gewoonlijk een onzinnige tekst op FOK!
pi_112328645
Sjonge jonge, nog 4 uur later en nog ginne geld...
pi_112337642
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 juni 2012 18:10 schreef just me het volgende:
Ik heb nog niets gehoord maar wacht rustig af :Y

Mijn vriend en ik hebben op dezelfde dag aangifte gedaan en hij heeft al weken geleden bericht gekregen dat hij niks noppes en nada terug krijgt.
Ja ik heb die van mijn moeder op 30 maart verstuurd, zij heeft weken geleden al bericht gekregen dat ze 600 nog-wat bij moet betalen. Ik krijg terug, en heb nog geen bericht ontvangen (5 maart ofzo verstuurd).

Wel moet ik nog kinderopvangtoeslag terug betalen, dus misschien gaan ze dat verrekenen en kost dat meer tijd ofzo.. Met het oog op mijn vakantie zou het in ieder geval lekker zijn wanneer het gewoon voor 1 juli binnen is :Y
  zaterdag 2 juni 2012 @ 09:47:20 #19
158038 AQuila360
Xbox Ultimate
pi_112337837
Ik heb gister de brief ontvangen :9
Shaderon: i say boom boom boom now let me hear you say weehooo
SpankmasterC: Tut mir leit Herr AQuila, es soll nicht wieder passieren!
RickoKun: Hey hoi! Ik kom bij dit topiqueje checken weetjuh!
pi_112338061
Misschien een gekke vraag, maar waarom worden die aangiftes niet op volgorde van binnenkomst behandeld? Heb je ook niet dat iedere de laatste dagen voor april alles in gaat sturen en de belastingtelefoon gaat bellen, enzo.
pi_112338133
Mijn hemel :')
Facts don't care about your feelings
  zaterdag 2 juni 2012 @ 11:54:23 #22
330125 Hans_van_Baalen
Zondag naar de kerk
pi_112340237
Mwhaha dan ben je het wachten eindelijk zo zat dat het je niet meer boeit, komt ie binnen

pi_112340611
Hoe weten jullie eigenlijk wanneer die binnenkomt? Werken jullie bij de belastingdienst of bellen jullie elke dag? :')
Feyenoord Rotterdam
pi_112341057
quote:
19s.gif Op zaterdag 2 juni 2012 12:12 schreef Fuszy het volgende:
Hoe weten jullie eigenlijk wanneer die binnenkomt? Werken jullie bij de belastingdienst of bellen jullie elke dag? :')
Ik bel elke dag
pi_112342350
quote:
19s.gif Op zaterdag 2 juni 2012 12:12 schreef Fuszy het volgende:
Hoe weten jullie eigenlijk wanneer die binnenkomt? Werken jullie bij de belastingdienst of bellen jullie elke dag? :')
Ik werk bij de belastingdienst
Facts don't care about your feelings
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')