Owww, dan is het goed.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:12 schreef eriksd het volgende:
[..]
Waar heb je het over? Ik schetst een scenario uitgaande van een val van de euro.
SP+PVV meerderheid.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:15 schreef waht het volgende:
Ik vertrouw op de stupiditeit van de massa. Zo wordt ik nooit verrast.
Wordt ikquote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:15 schreef waht het volgende:
Ik vertrouw op de stupiditeit van de massa. Zo wordt ik nooit verrast.
Je doet net alsof het een natuurwet is dat als landen niet met elkaar in een unie zitten, er meteen oorlog ontstaat.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:06 schreef remlof het volgende:
[..]
Dat leverde 40 jaar koude oorlog op, die zo maar mis had kunnen gaan.
Is dat zo?quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:15 schreef Thomas B. het volgende:
Ah, Tofik Dibi heeft z'n keutel weer ingetrokken begrijp ik.
Tuurlijk en daarom hebben we de EU burocraten anders komt er een Hitler met tanks en een EURO die ons allemaal rijk maaktquote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:15 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
Je doet net alsof het een natuurwet is dat als landen niet met elkaar in een unie zitten, er meteen oorlog ontstaat.
Henk.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:17 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Tuurlijk en daarom hebben we de EU burocraten anders komt er een Hitler met tanks en een EURO die ons allemaal rijk maakt
Dan is hij voorgoed afgebrand.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:15 schreef Thomas B. het volgende:
Ah, Tofik Dibi heeft z'n keutel weer ingetrokken begrijp ik.
Jup, staat op nu.nlquote:
Denk je dat de Europese burgers de vorige drie oorlogen wel wilden dan?quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:15 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
Je doet net alsof het een natuurwet is dat als landen niet met elkaar in een unie zitten, er meteen oorlog ontstaat.
Kom op man, als de Europeanen zó dom zijn om elkaar weer af te maken, dan gaat het inherent ten koste van de welvaart en de uitkeringen. De gemiddelde Europeaan, gewend aan de riante verzorgingsstaat, wil dat niet.
Ja, want de Amerikanen zitten er natuurlijk weer op te wachten dat een superieurwanend Duitsland grote delen van Europa eventjes verovert.quote:
Emigreren voordat ze een vertrek-tax heffen.quote:
Hoor net op Radio 1 dat de partij hem verboden heeft ergens te spreken of iets dergelijks. Daarop zou hij zijn plannen gestaakt hebben. BAM! Maar ik zat niet echt goed te luisteren eerlijk gezegd.quote:
Een woordvoerder van het partijbureau van GroenLinks laat aan NU.nl weten dat "er nu geen nieuws is, maar pas aan het einde van de dag".quote:
Dat is het propagandaverhaaltje inderdaad.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:17 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Tuurlijk en daarom hebben we de EU burocraten anders komt er een Hitler met tanks en een EURO die ons allemaal rijk maakt
Of dat je gewoon niet meer mag emigreren.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:18 schreef Cerbie het volgende:
[..]
Emigreren voordat ze een vertrek-tax heffen.
De Amerikanen hebben steeds minder te willen in Europa.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:20 schreef waht het volgende:
Amerika wil politieke pluriformiteit in Eurazië. Een verenigd Europa is geen directe bedreiging, mits natuurlijk de Fransen hun chauvinistische bek houden.
Leuk jurkje.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:21 schreef von_Preussen het volgende:
[ afbeelding ]
Knappe filosofiestudente hoor.
De Amerikanen willen wereldhegemonie voor henzelf en hun directe bongenoten als Engeland mogen een beetje meepraten. Derest interesseert hen geen zak.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:20 schreef waht het volgende:
Amerika wil politieke pluriformiteit in Eurazië. Een verenigd Europa is geen directe bedreiging, mits natuurlijk de Fransen hun chauvinistische bek houden.
Qua defensie alles. Wij kunnen onze eigen boontjes nog altijd niet doppen. Lekker met z'n allen een andere kant op varen, hoezee!quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:21 schreef remlof het volgende:
[..]
De Amerikanen hebben steeds minder te willen in Europa.
Dubbele bodem in een busje en bidden dat je niet aangehouden wordt bij de grensovergang.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:20 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Of dat je gewoon niet meer mag emigreren.![]()
Alleen de Henk en Ingrids mogen dan nog naar Turkije op vakantie of naar een door de PVV geselecteerde Franse tokkiecamping.
En dat doen ze dus niet.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:22 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
De Amerikanen willen wereldhegemonie voor henzelf en hun directe bongenoten als Engeland mogen een beetje meepraten. Derest interesseert hen geen zak.
Een sterk militair Duitsland dat naar Lebensraum snakt is bedreigend voor uberbondgenoot Engeland.
Ik denk dat ze die op het partijbureau stevig hebben aangetrokken rond z'n nekquote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:22 schreef EchtGaaf het volgende:
Ik ben benieuwd of Dibi zijn stropdas nu gaat oprapen.
quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:23 schreef Cerbie het volgende:
[..]
Dubbele bodem in een busje en bidden dat je niet aangehouden wordt bij de grensovergang.
Het grappige is juist dat zowel de VS als ook Europese buurlanden juist willen dat Duitsland militair meer een leidende rol gaat spelen. Sweet irony.quote:
Nee, want ze zijn zich eindelijk bewust van het feit dat ze een hele zware verantwoordelijkheid dragen voor de vrede en stabiliteit in Europa.quote:
De laatste keer maakte men het volk bang en was één van de sterkste landen diep vernenerd. De joden resp. de Duitsers.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:18 schreef remlof het volgende:
[..]
Denk je dat de Europese burgers de vorige drie oorlogen wel wilden dan?
Ik denk vooral omdat we niet achter de Fransen aan willen lopen. Die investeren veel meer in defensie maar zijn gewoon bagger wat betreft samenwerking.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:24 schreef von_Preussen het volgende:
[..]
Het grappige is juist dat zowel de VS als ook Europese buurlanden juist willen dat Duitsland militair meer een leidende rol gaat spelen. Sweet irony.
Ik denk dat Sap eerst hem alle hoeken van haar appartement heeft laten zien en het partijbureau het karweitje heeft afgemaaktquote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:24 schreef remlof het volgende:
[..]
Ik denk dat ze die op het partijbureau stevig hebben aangetrokken rond z'n nek
Maar dit is natuurlijk wel gewoon gezichtsverlies voor Dibi, ben benieuwd of ie nog wel terugkomt in de kamer.
...en daar blijven.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:20 schreef robin007bond het volgende:
Alleen de Henk en Ingrids mogen dan nog naar Turkije op vakantie of naar een door de PVV geselecteerde Franse tokkiecamping.
Ik denk anders juist dat Europa niet zo'n grote bek op moet zetten.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:21 schreef remlof het volgende:
[..]
De Amerikanen hebben steeds minder te willen in Europa.
De Grieken voelen zich ondertussen anders net zo vernederd. Maar goed, dat land slaat nog geen deuk in een zacht pakje boter.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:25 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
De laatste keer maakte men het volk bang en was één van de sterkste landen diep vernenerd. De joden resp. de Duitsers.
Dat is nu totáál niet het geval. Je vergelijkt appels met peren, Remlof.
Ze zijn vernederd door hun eigen politiek.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:27 schreef remlof het volgende:
[..]
De Grieken voelen zich ondertussen anders net zo vernederd. Maar goed, dat land slaat nog geen deuk in een zacht pakje boter.
Maar stel je eens voor dat heel Zuid-Europa in die omstandigheid zou raken...
De macht van Amerika is tanende, dat weet je zelf ook wel.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:27 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
Ik denk anders juist dat Europa niet zo'n grote bek op moet zetten.
Amerika is nog steeds de baas in de wereld. En met een defensiebudget van 1,8% van het BBP denk ik niet dat Europa ooit de Amerikanen kán uitdagen of kan vervangen.
Toch zal er zonder de Unie op de één of andere manier volgens Remlof oorlog ontstaan.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:25 schreef Cerbie het volgende:
Duitsland heeft bevolkingskrimp, daar is geen 'meer lebensraum' voor nodig. Kijk maar eens net over de grens wat een leegstand er is.
Maar ze geven de Duitsers de schuld.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:29 schreef waht het volgende:
[..]
Ze zijn vernederd door hun eigen politiek.
De Zuid-Europeanen komen ons halen. Behalve in de middag, dan houden ze siesta.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:29 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
Toch zal er zonder de Unie op de één of andere manier volgens Remlof oorlog ontstaan.
Nee, lees maar, notabene de Polen willen een militair sterker Duitsland.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:25 schreef waht het volgende:
[..]
Ik denk vooral omdat we niet achter de Fransen aan willen lopen. Die investeren veel meer in defensie maar zijn gewoon bagger wat betreft samenwerking.
Die Pool snapt tenminste dat de Duitsers de gidsnatie in Europa zijn.quote:But in a remarkable speech in Berlin yesterday Radek Sikorski, Poland's foreign minister, threw caution aside and made a dramatic appeal (couched more as a demand) to Germany.
I will probably be the first Polish foreign minister in history to say so, but here it is: I fear German power less than I am beginning to fear German inactivity.
Germany, he said, was Europe's "indispensable nation".
You may not fail to lead. Not dominate, but to lead in reform. Provided that you include us in decision-making, Poland will support you.
Dat gebeurt juist dóór het vasthouden aan die euro.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:27 schreef remlof het volgende:
Maar stel je eens voor dat heel Zuid-Europa in die omstandigheid zou raken...
Er is altijd op de één of andere manier oorlog ontstaan in Europa, totdat de EGKS werd opgericht.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:29 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
Toch zal er zonder de Unie op de één of andere manier volgens Remlof oorlog ontstaan.
Zo verschillend zijn die blokken niet. Ik heb jaren in Italië gewoond en gewerkt, het is praktisch hetzelfde als hier.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:30 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
Dat gebeurt juist dóór het vasthouden aan die euro.
Snap je nog steeds niet dat een gezamenlijke munt voor 2 verschillende economische blokken niet werkt?
De Europese macht is ook tanende. Kijk maar naar hun gezamenlijke defensieuitgaven en economisch blok in vergelijking met derest van de wereld.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:29 schreef remlof het volgende:
[..]
De macht van Amerika is tanende, dat weet je zelf ook wel.
Dat is ook de belangrijkste reden dat Europa verenigd moet blijven en zelfs nog veel meer moet gaan samenwerken.
Ze lachen ons uit omdat we verdeeld zijn. Verenigd zijn we de machtigste staat ter wereld.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:32 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
Europa heeft nog minder macht dan Europa. Zo'n beetje elk fatsoenlijk land lacht Europa uit. Heb je gezien hoe de Fransen en de Engelsen destijds Libie aanpakten om daarna weer bij de Amerikanen te bedelen voor hulp? Hoe amateuristisch wil je zijn dat je nog niet eens een klein landje als Libie aan kan pakken.
Ja, misschien maakt een verenigd Europa indruk op Marokko en Botswana. Maar niet meer dan dat.
Grappigquote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:32 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
Europa heeft nog minder macht dan Europa. Zo'n beetje elk fatsoenlijk land lacht Europa uit. Heb je gezien hoe de Fransen en de Engelsen destijds Libie aanpakten om daarna weer bij de Amerikanen te bedelen voor hulp? Hoe amateuristisch wil je zijn dat je nog niet eens een klein landje als Libie aan kan pakken.
Ja, misschien maakt een verenigd Europa indruk op Marokko en Botswana. Maar niet meer dan dat.
Aha, interessant.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:30 schreef von_Preussen het volgende:
[..]
Nee, lees maar, notabene de Polen willen een militair sterker Duitsland.
[..]
Die Pool snapt tenminste dat de Duitsers de gidsnatie in Europa zijn.![]()
http://www.economist.com/node/21540683
De oorzaak van de eurocrisis is juist het feit dat de economieën zo verschillend zijn.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:32 schreef remlof het volgende:
[..]
Zo verschillend zijn die blokken niet. Ik heb jaren in Italië gewoond en gewerkt, het is praktisch hetzelfde als hier.
En hoe groot is de kans dat men ooit 1 op 1 zal samenwerken? Duitsland is zo pacifistisch als de pest. Dan heb je alleen nog de Engelsen en de Fransen.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:33 schreef remlof het volgende:
[..]
Ze lachen ons uit omdat we verdeeld zijn.
Onzin. Amerika is de machtigste. Met defensieuitgaven a 1,8% procent van je BBP komt je militaire budget niet hoger dan $200 miljard uit. Dat is zakgeld voor de grote landen onder ons.quote:Verenigd zijn we de machtigste staat ter wereld.
De economieën van Italië en Nederland verschillen niet meer van elkaar dan die van Californië en Michigan.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:34 schreef von_Preussen het volgende:
[..]
De oorzaak van de eurocrisis is juist het feit dat de economieën zo verschillend zijn.
Leuk, maar je merkt natuurlijk niets van de economische structuur van het land als je er woont. Dat moet je echt onderzoeken.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:32 schreef remlof het volgende:
[..]
Zo verschillend zijn die blokken niet. Ik heb jaren in Italië gewoond en gewerkt, het is praktisch hetzelfde als hier.
Mocht je Duits kunnen, hier het artikel wat ook betrekking heeft op de Amerikanen.quote:
Waar komen die enorme onbalansen in het systeem dan vandaan?quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:36 schreef remlof het volgende:
[..]
De economieën van Italië en Nederland verschillen niet meer van elkaar dan die van Californië en Michigan.
Vind je het gek? De gemiddelde Griek wilt niet keihard bezuinigingen. Nederlanders als volk (of welk volk dan ook) zouden in die situatie niet anders reageren.quote:
Ik zag anders toch echt elke maand wat ik aan sociale premies en belasting betaalde. Dat verschilde echt niet zoveel van hier. Ok de zwarte economie is daar natuurlijk wel groter, maar ook een zwarte economie draagt bij aan het welzijn van de burgers, het wordt alleen niet zo eerlijk verdeeld.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:36 schreef waht het volgende:
[..]
Leuk, maar je merkt natuurlijk niets van de economische structuur van het land als je er woont. Dat moet je echt onderzoeken.
Gaan ze ons met olijven bekogelen of wat?quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:30 schreef Cerbie het volgende:
[..]
De Zuid-Europeanen komen ons halen. Behalve in de middag, dan houden ze siesta.
De EGKS is dan wel heel wat anders dan zo'n euroblok wat we nu hebben he?quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:31 schreef remlof het volgende:
[..]
Er is altijd op de één of andere manier oorlog ontstaan in Europa, totdat de EGKS werd opgericht.
Vraag dat maar aan Arnold Schwarzenegger.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:37 schreef von_Preussen het volgende:
[..]
Waar komen die enorme onbalansen in het systeem dan vandaan?
Een economie bestaat uit veel meer dan alleen wat jou direct raakt.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:37 schreef remlof het volgende:
[..]
Ik zag anders toch echt elke maand wat ik aan sociale premies en belasting betaalde. Dat verschilde echt niet zoveel van hier. Ok de zwarte economie is daar natuurlijk wel groter, maar ook een zwarte economie draagt bij aan het welzijn van de burgers, het wordt alleen niet zo eerlijk verdeeld.
Het was het begin ervan, het heeft zich doorontwikkeld. Maar misschien is het de laatste 20 jaar wel iets te snel gegaan.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:39 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
De EGKS is dan wel heel wat anders dan zo'n euroblok wat we nu hebben he?
En wat heeft die precies met Europa te maken?quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:39 schreef remlof het volgende:
[..]
Vraag dat maar aan Arnold Schwarzenegger.
Neenee, remlof heeft er gewoon dus we moeten onze mond houden, stelletje onwetende eurohaters dat we zijn.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:39 schreef waht het volgende:
[..]
Een economie bestaat uit veel meer dan alleen wat jou direct raakt.
Omdat die de economie van Californië voor z'n ogen heeft zien instorten. En de Californische economie is vergelijkbaar met een Zuid-Europese.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:40 schreef von_Preussen het volgende:
[..]
En wat heeft die precies met Europa te maken?
Je zit nu echt op Richard-de-Mos niveau te discussiëren.
Hey niet zo doen.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:40 schreef Zienswijze het volgende:
[ afbeelding ]
De VS geeft 2,5x zoveel aan defensie uit. Hoezo een verenigd Europa, één van de kleinste continenten op de wereld, de machtigste staat er wereld?
Maar Europa als geheel heeft de potentie om veel meer aan defensie uit te geven dan de VS nu doet.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:40 schreef Zienswijze het volgende:
[ afbeelding ]
De VS geeft 2,5x zoveel aan defensie uit. Hoezo een verenigd Europa, één van de kleinste continenten op de wereld, de machtigste staat er wereld?
So what, het Amerikaanse economische systeem is echter niet vergelijkbaar met het Europese.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:41 schreef remlof het volgende:
[..]
Omdat die de economie van Californië voor z'n ogen heeft zien instorten. En de Californische economie is vergelijkbaar met een Zuid-Europese.
Jij wilde toch nog meer bezuinigen?quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:42 schreef remlof het volgende:
[..]
Maar Europa als geheel heeft de potentie om veel meer aan defensie uit te geven dan de VS nu doet.
Hehe, je begint langzamerheid de fouten van de EU toe te geven.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:40 schreef remlof het volgende:
[..]
Maar misschien is het de laatste 20 jaar wel iets te snel gegaan.
Het ging mij erom dat de economieën van de verschillende Amerikaanse staten net zo van elkaar verschillen als die van Europese landen.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:43 schreef von_Preussen het volgende:
[..]
So what, het Amerikaanse economische systeem is echter niet vergelijkbaar met het Europese.
[ afbeelding ]
Maar goed, jij zat dus net te beweren dat je de economie uit 1e hand hebt kunnen ervaren. Dus jij hebt bovenstaande honderden miljarden ook op jouw loonstrook voorbij zien komen?
En hoe realistisch is dat? Europa kan meer geld aan defensie uitgeven, maar dat gaat ten koste van de uitkeringen (wil het Europese volk niet) en Europa moet nog ergens geld voor de vergrijzing en de stijgende zorgkosten los zien te peuteren. Met andere woorden: een hoger percentage van het GDP aan defensie gaat ten koste van andere budgetten.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:42 schreef remlof het volgende:
[..]
Maar Europa als geheel heeft de potentie om veel meer aan defensie uit te geven dan de VS nu doet.
quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:43 schreef von_Preussen het volgende:
[..]
Jij wilde toch nog meer bezuinigen?
Wat heb je dan aan een "potentie om uit te geven"?
Alleen al als we meer zouden samenwerken zouden we met het zelfde bedrag als we nu uitgeven al veel meer kunnen doen.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:45 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
En hoe realistisch is dat? Europa kan meer geld aan defensie uitgeven, maar dat gaat ten koste van de uitkeringen (wil het Europese volk niet) en Europa moet nog ergens geld voor de vergrijzing en de stijgende zorgkosten los zien te peuteren. Met andere woorden: een hoger percentage van het GDP aan defensie gaat ten koste van andere budgetten.
Remlof, de enige landen die bang voor een verenigd Europa zullen zijn, zijn landen van het formaat Marokko en Botswana.
Laat ook maar, Richard de Mos. Met jou valt geen zinnige discussie te voeren.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:44 schreef remlof het volgende:
[..]
Het ging mij erom dat de economieën van de verschillende Amerikaanse staten net zo van elkaar verschillen als die van Europese landen.
En ik heb mijn aandeel in die miljarden inderdaad voorbij zien komen in het verschil tussen bruto- en nettosalaris.
Ik vind dat wat ik beweerde alles behalve onzinnig.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:46 schreef von_Preussen het volgende:
[..]
Laat ook maar, Richard de Mos. Met jou valt geen zinnige discussie te voeren.
Dit is toch wel een zeldzaam bizarre stelling.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:41 schreef remlof het volgende: En de Californische economie is vergelijkbaar met een Zuid-Europese.
In dat kaartje gaat het alleen om de namen, de Franc in Afrika en de Dollar in Australiëquote:
En dit is nu enkel hypothetisch gepraat. De economieen van 27 Europese kleine dwergstaatjes zijn ongeveer even groot als de economie van 1 land als de VS. Jij wilt dus met een defensiebudget van 1,8% van je GDP een machtigere staat worden dan de VS met een defensiebudget van > 4,0% van het GDP?quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:45 schreef remlof het volgende:
[..]
[..]
Alleen al als we meer zouden samenwerken zouden we met het zelfde bedrag als we nu uitgeven al veel meer kunnen doen.
Trivia.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:48 schreef remlof het volgende:
[..]
In dat kaartje gaat het alleen om de namen, de Franc in Afrika en de Dollar in Australië
De economie van de 27 EU-landen samen is veel groter dan die van de VS. Zoek maar op.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:48 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
En dit is nu enkel hypothetisch gepraat. De economieen van 27 Europese kleine dwergstaatjes zijn ongeveer even groot als de economie van 1 land als de VS. Jij wilt dus met een defensiebudget van 1,8% van je GDP een machtiger staat worden dan de VS met een defensiebudget van > 4,0% van het GDP?
Hollywood houdt siësta.quote:Op vrijdag 18 mei 2012 16:48 schreef Reya het volgende:
[..]
Dit is toch wel een zeldzaam bizarre stelling.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |