Dat weet ik niet, waar haal jij al deze theorie vandaan? Want hier ben ik ook volstrekt onbekend mee.quote:Op zaterdag 12 mei 2012 17:34 schreef caddilac het volgende:
Dat klopt, maar daar staan niet de formuleringen van een zin. Daar moet je zelf uitkomen, vandaar ook dat ik het hier vraag. Ik heb natuurlijk even zelf gegoogled.
Het is toch ook zo dat als je zinnen niet met elkaar verbind of net als ik een zin met ''dat'' begint. Daar krijg je maximaal 4 punten aftrek voor, toch?
Dat klopt: spel- en formuleringsfouten leveren per twee fouten een punt aftrek op, met een maximum van 4 (bij zeven of meer fouten). Interpunctiefouten (punten, komma's) kosten ook punten. Naast deze aftrek kunnen er nog punten afgetrokken worden als je meer woorden gebruikt dan toegestaan: maximaal 16 punten aftrek.quote:Het is toch ook zo dat als je zinnen niet met elkaar verbind of net als ik een zin met ''dat'' begint. Daar krijg je maximaal 4 punten aftrek voor, toch?
Deze aanpassingen/opmerkingen zou ik noteren bij mijn leerlingen. 'De uitgangspunt' is sowieso één fout, en 'dat vrouwen en mannen gelijk gezien waren' lijkt me ook niet kloppen. Zo ben je een van de drie punten alweer kwijt.quote:Met betrekking tot het huidige emancipatiedebat wordt geconstateerd dat het helemaal in is, maar het mist een duidelijke richting. Het voornaamste verschil in de het (of weglaten) uitgangspunt tussen het emancipatiedebat van vroeger en nu is dat vrouwen en mannen vroeger als gelijk gezien/beschouwd waren werden, maar nu heerst de opvatting dat mannen en vrouwen van nature ongelijk zijn
Ik zou 'is' veranderen in 'zou moeten zijn', gezien de formulering in de opdracht. Verderop pas je dan 'moet komen' aan in 'komt'. Verder: het is 'nieuw contract', niet 'nieuwe contract'.quote:Op zaterdag 12 mei 2012 17:57 schreef caddilac het volgende:
Hierbij nog een aandachtspunt:
wat de inzet moet zijn van het nieuwe emancipatiedebat
antwoord:
Een nieuw sociaal contract
waarin mannen en vrouwen ongelijk zijn, maar wel gelijkwaardig
Ik zou het zo opschrijven:
De inzet van het nieuwe emancipatiedebat is --> zou moeten zijn dat er een nieuwe sociaal contract moet komen --> komt waarin mannen en vrouwen ongelijk zijn, maar wel gelijkwaardig.
Zou dit zo kunnen?
Dat zou ik wel doen als je bepaalde verbanden moet aangeven: oorzaken, gevolgen, tegenstellingen, verklaringen etc. Woordjes als 'want', 'daardoor', 'bovendien' en 'toch' leveren soms al een punt op. Je moet echter niet zomaar verbanden gaan leggen tussen alinea's als die verbanden er niet zijn.quote:Op zaterdag 12 mei 2012 18:06 schreef caddilac het volgende:
Moeten de alineas niet verbonden zijn met signaalwoorden?
Je mag, ik herhaal, je mag NIET inspringen. Wit regels tussen de alineas gebruiken dus! En een rechtermarge open houden. En de titel van de tekst boven je samenvatting.quote:Op zaterdag 12 mei 2012 23:27 schreef Rechten_Student het volgende:
We mochten (volgens mij) geen witregels gebruiken, alleen maar inspringen..
Onzin.quote:Op zaterdag 12 mei 2012 23:30 schreef Gemini99 het volgende:
Je hoeft de vragen niet helemaal te herhalen hoor, vroeger kreeg je daar punten voor , tegenwoordig niet meer. Dit scheelt met je hoeveelheid woorden en hoef je je geen druk meer te maken om hoe je zo'n lange zin hoort te formuleren.
Sorry maar ik geloof toch echt liever mijn NE docent! Overigens kan je wel een deel herhalen maar niet exact de hele vraagstelling.. als je bijvoorbeeld dit hebt:quote:Op zaterdag 12 mei 2012 23:34 schreef Etsu het volgende:
[..]
Onzin.
Het verschilt per examen of je er punten voor krijgt. Dus de vragen herhalen is het slimste wat je kan doen.
Ik geloof mijn NE docent ook.quote:Op zaterdag 12 mei 2012 23:37 schreef Gemini99 het volgende:
[..]
Sorry maar ik geloof toch echt liever mijn NE docent! Overigens kan je wel een de herhalen maar niet exact de hele vraagstelling.. als je bijvoorbeeld dit hebt:
-wat er geconstateerd wordt met betrekking tot het huidige emancipatiedebat
-wat het voornaamste verschil is in uitgangspunt tussen het emancipatiedebat
Dan hoef je 'emancipatiedebat' in de 2e zin niet weer te herhalen. En zelfs 'in uitgangspunt' kan je weglaten. Gewoon 'en het belangrijke verschil is.....'
Dus je mag niet inspringen per alinea? Dus in plaats van in te springen gewoon tussen elke alinea een witregel?quote:Op zaterdag 12 mei 2012 23:31 schreef Gemini99 het volgende:
[..]
Je mag, ik herhaal, je mag NIET inspringen. Wit regels tussen de alineas gebruiken dus! En een rechtermarge open houden. En de titel van de tekst boven je samenvatting.
Als je met 'alinea' de vraag bedoelt, correct.quote:Op zondag 13 mei 2012 00:17 schreef Rechten_Student het volgende:
[..]
Dus je mag niet inspringen per alinea? Dus in plaats van in te springen gewoon tussen elke alinea een witregel?
Lezen is ook een kunst. Kijk paar berichten boven je.quote:Op zondag 13 mei 2012 01:31 schreef Rechten_Student het volgende:
Maar als je de vraag terug laat komen heb je een overschot aan woorden lijkt mij, niet?
Bovendien staat er niks in het correctievoorschrift (van 2011) over dat de vraag terug moet komen..
http://www.examenblad.nl/(...)0poyl/f=/bestand.pdf
Precies. daarom hoeft de Vraag ook niet volledig herhaald te worden. Anders heb je al minstens 70 woorden van de 200 gebruikt. En tegenwoordig zijn het vaak zoveel vragen dat je al op de helft van de woorden zit als je ze in zn geheel overneemt.quote:Op zondag 13 mei 2012 01:31 schreef Rechten_Student het volgende:
Maar als je de vraag terug laat komen heb je een overschot aan woorden lijkt mij, niet?
Bovendien staat er niks in het correctievoorschrift (van 2011) over dat de vraag terug moet komen..
http://www.examenblad.nl/(...)0poyl/f=/bestand.pdf
Even voor de duidelijkheid: er is niet één corrector die voor het wel of niet gebruiken van witregels of inspringingen punten toekent of aftrekt. Er staat ook geen enkele regeling over in het antwoordmodel. Ga je daar nou dus alsjeblieft geen zorgen om maken. Dergelijke dingen worden je alleen maar aangeleerd om een zichtbare structuur in je samenvatting aan te brengen en het nakijken te vergemakkelijken. Verder niks. Kortom: het maakt dus echt geen zák uit of je inspringt, een regel overslaat, gewoon op de volgende regel begint of alles achter elkaar schrijft. Als je dat laatste doet, zijn docenten wel minder blij met je, want zo'n enorme lap kijkt gewoon beroerd na.quote:Op zaterdag 12 mei 2012 23:31 schreef Gemini99 het volgende:
[..]
Je mag, ik herhaal, je mag NIET inspringen. Wit regels tussen de alineas gebruiken dus! En een rechtermarge open houden. En de titel van de tekst boven je samenvatting.
Ja dat moetquote:Op zondag 13 mei 2012 20:59 schreef marsPlanets het volgende:
ok even snel: Als je in een opsomming begint met 'ten eerste', moet er dan per se een 'ten tweede' volgen of mag je ook verder opsommen met "verder" of "bovendien' ?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |